CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: red_cattleya

Puaka itu Nenek Tua # Post 319 (8/12/16)

amboi nak summary apenye... cukuplah sekadar saya menjadi silent reader yang baik kkiikikiki

red_cattleya replied at 2-6-2015 02:08 PM
haha..trimas atas sokongan anda  tak mampu lagi kot nk dpt kredit

Mampu punye. Mod Supportive. Hihihi
Kemon Mod.

red_cattleya replied at 28-5-2015 05:13 PM
yess..tepat sekali..arwah NS..

dah agak kes tu...
dah jd case stdy masa blajo...

red_cattleya replied at 27-5-2015 03:43 PM
Part 10

Neh cerita zaman aku sekolah menengah dulu..klu tak silap aku, time tu aku tgh cuti akhir ...

TT nk tumpang citer.. citer lbh kurang sama jer..tp tmpt lain la..

Tahun 2006-2007 ms tu aku keje buat marketing. So ms tu aku slalu g outstation. Jarang ada kat umah.So satu hari tu aku baru balek outstation.Jd bf (skrang dh jd suami..heheh) amek la kat airport. So g mkn jap pas tu bf hantar balek. Tp sepanjang jln masuk ke kpg tu dlm hati aku tu rs pelik sikit.Sbb kpg aku tu sunyi sangat. Rsnya selalu xder la cm tu..Ader jer budak-budak lepak berempun tengah-tengah mlm.. Aku cakap kt bf, 'Sunyi plak kpg mlm nie kan?'.. Bf just jawab, ' Dh tgh mlm..biasala..kampung'.. Aku diam jer even still rs ada kepelikkan di situ.

Sampai kat umah, bg salam..Mak ayh tak tido lagi.Aku tngok jam,tepat jam 12am.. Bf mmg trus balek la. Simpan beg terus ambik tuala. Masuk bilik air..pas tu keluar..masuk bilik mandi plak kat sbelah..Belek-belek muka kat cermin.Tiba-tiba mak panggil suruh cepat mandi. Aku cakap la nanti aku tutup lampu semua.Sbb kalo balek outstation mmg tu la  yg slalu aku buat. MAk bkeras..Dia kata,cepat mandi..xpayah nak mandi lama-lama..Ayah tunggu ko  mandi. Aku pun cam pelik..xpenah pun ayah aku nk tunggu aku mandi.. Aku iyerkan jer la.. Pas mandi siap-siap terus tido.. Mak ayah pun sama..

Jd esok pagi tu aku tanya,mak ngn ayah mimpi apa tunggu samapi org abis mndi.. Rupa-rupanya.. Jeng..jeng..jeng..

Minggu tu heboh satu kampung kak pon nangis-nangis merayau satu kampung. Tiap-tiap malam. Sapa-sapa yang ada anak mmg dodoi anak x bagi nangis la. Dorang kata suara tu mmg mendayu-dayu.. Ada anak jiran dpn umah aku nie..dia bleh skodeng nk tengok camne rupa kak pon tu. dornag kata muka mmg x nmpak la..tp rambut panjang sngt..  jd of course la start mlm tu aku tido buka lampu! serammmmm....

AshSiddiqa replied at 3-6-2015 04:16 PM
TT nk tumpang citer.. citer lbh kurang sama jer..tp tmpt lain la..

Tahun 2006-2007 ms tu aku ke ...

pastu pon tu berjaya dihalau atau dia cek out sendiri?

red_cattleya replied at 3-6-2015 07:33 PM
pastu pon tu berjaya dihalau atau dia cek out sendiri?

check out sendiri la kot.. sbb lps tu aku x amek tau pun psl benda2 nie.. x kuasa nk layann..

Follow Us
Part 11

Korang tidur atas katil atau atas lantai beralaskan tilam/toto? apa korang letak bawah katil korang? selalunya kalau ada ruang bawah katil mesti mcm2 khazanah ada kan..bantal busuk syg nak dibuang sumbat bawah tu, tikar getah lebih sumbat bawah tu..mcm2 lah..tapi korang tau ke selain barang2 tu, ada benda lain? jeng jeng jeng..cuba korang jenguk sikit bawah katil korang..ada tak bijik mata merah tgh tengok korang? hehehe~ kalau takde bagus lah..tapi bawah katil Abby ada uolls..dia suka ketuk2 dari bawah, tarik2 kaki, buat bising bawah katil..

Satu malam tu, Abby tidur bawah..kaki dia letak atas katil..kira muntut dia, dia hala bawah katil lar..tengah dok borak2 dgn aku, tiba2 dia terlompat bangun..aku pun pelik lar apesal..ada lipas ke hape..pastu Abby pun cakap.."weyh, ada benda tekan muntut aku"..aku pun gelak berdekah2 terhadap beliau..awal2 lagi aku suruh baring betul2, degil sgt rasakan..Kejadian lain pulak, aku suka letak kasut bawah katil..lepas pakai masukkan balik dlm kotak..kasut yg baru2 je lar, yg buat pakai gi reban bagi ayam makan, aku letak atas rak je..lepas kitorang ready nak tidur, Abby gi campak kain apa tah bawah katil..pastu aku suruh lar dia ambik balik kain tu, takut kena kasut aku..kasut baru haruslah syg..ye idok..Abby buat tak dengar je sambil dok main henpon..aku pun malas nak bangun..last2 kain tu tercampak sendiri..terkejut kitorang..nak bukak lampu dah takut nak bangun..takut kaki pulak ditariknya..tarik selimut terus tidur..

Kes yg lain, Abby duduk atas katil..kaki kat lantai..tengah tengok tv kot rasanya time tu..dalam samar lampu tv, dia nampak tangan tarik kaki dia sepantas kilat..dia dapat rasa tangan tu sejuk mcm tangan mayat..terus dia bukak lampu, lepas tu kaki mmg takkan terjuntai biar dimamah dek hantu bawah katil lagi..

Baru2 neh, time senja..aku dok menjahit seluar terkoyak..aku duduk bersila atas katil, tiba2 ada orang ketuk2 tilam betul2 bawah muntut aku..auww~ pervert tau..aku cuba tengok sekeliling kot2 Abby dok bawah katil ke..takkan pulak kan..mana muat perut dia nak dok bawah katil..lagipun aku duduk tengah2 atas katil..ketukan tu mcm org ketuk guna jari..aku pun berganjak sikit ke tepi..dia boleh gi ketuk lagi bawah muntut aku..melampaui batas betul..dlm 2,3 minit lepas tu bunyi azan maghrib pun berkumandang..aku ingat time tu sambil dok menjahit sambil dok tgk movie cerita Ngangkung..huhu~

Kes bawah katil lagi..aku suka simpan plastik sbb senang nanti aku nak letak sampah ke apa..plastik tu aku letak bawah katil jugak..kadang2 kalau time2 benda tu dok kacau, lepas dia ketuk pintu..bunyi plastik pun bersambutan kat bawah katil neh..bunyi mcm org dk ramas2 plastik tu..nak kata binatang, tak kot sbb bilik Abby neh tiap2 hari kemas..tu pun sbb aku neh ado OCD..huhu..klu tak, nak harap dia mmg mcm sarang tenggiling..

Ini kes semalam..Abby dpt tau dia ada hal esoknya tapi lewat tau..so dia suruh aku alter rambut beliau yg kusut musut itu..dia suruh alter fringe je pun..dah pukul 3 baru suruh aku buat..aku dah lar sakit tekak semalamnya, dgn mengantuk lagi..oleh itu, malang sekali buat Abby sbb aku tersalah potong..huhuhu~ lepas maaf dipinta, aku sambung tidur balik..Abby pun alter sendiri rambut beliau..sebelum aku tidur tu ada lar dia dok ngomel pasal rambut dia..aku tau dia marah tapi padan jugak muka dia, kacau aku malam2..last2 dia potong pendek terus walhal dia syg sgt dgn fringe yg tak cantik tu..aku suruh gi kedai tak nak..masa dia dok potong tu, tiba2 ada suara sumbang mengekek gelak bila Abby tgh redho dgn ketentuan sbb kena potong rambut..Abby pun terstop and mencari2 dari mana suara tu datang..dia tgk aku, aku tgh tidur bak puteri..bilik yg lain pun semua dah lena dibuai mimpi..dia pun buat tak tau je..bila dia potong lagi, sekali lagi suara sumbang tu mengekek gelak seakan suka bila Abby terpaksa potong rambut yg dia syg..bila Abby dh geram sgt, dia pun jerit.."woi, diam lah..apehal gelakkan org? dah takde keje lain?!"..setepek melekat kat muka jin itu..terus terdiam jin itu lalu membiarkan Abby dan rambutnya..Sekian..

Assalam.. TT oooo TT.. mana TT menghilang ni.. aku dah lama tggu sambungan cite ko niaaaaa.. berapi berasap dah ni... mana thread2 yg aku teruja dan suke nak baca tula suke sngt menggantungkan cite cmni punye lama.. frust ibu nakkk...

RinIna replied at 7-9-2015 11:07 AM
Assalam.. TT oooo TT.. mana TT menghilang ni.. aku dah lama tggu sambungan cite ko niaaaaa.. berapi  ...

haha. ingatkan dah xde reader..tu yg stop tu. hehehe

red_cattleya replied at 11-9-2015 12:20 PM
haha. ingatkan dah xde reader..tu yg stop tu. hehehe

Apa pulak tak ada tt oooiiittt... kalau cenggini punye best cite eaa... teruskan kongsi cerita tau tt..

lahh dah stop ke TT. Penat merempit dri page pertama . Best cite tt kipidap

seram ada hantu bawah katil..

ada ja reader ni dik oi..
mokcun baca ja..
dulu SR

MISSLIYA replied at 23-9-2015 11:03 AM
lahh dah stop ke TT. Penat merempit dri page pertama . Best cite tt kipidap

nanti ioll sambung ye..hehe

Mokcun replied at 23-9-2015 11:50 AM
seram ada hantu bawah katil..

ada ja reader ni dik oi..

nti cite hantu bwh selimut plak

red_cattleya replied at 23-9-2015 01:29 PM
nti cite hantu bwh selimut plak

Mana hantu bawah selimut tu tt.. errmmm.. ni hantu real copy hantu filem ke, filem yg copy dr pengalaman org ni?  kompius ni.. hantu main gurau2 kaco2 dah mcm dlm filem je pulak dah..

menarikssss

sambung lagi....syok pula aku baca....esok pepagi nak bukak pintu opis mencicit nak tercirit....

Part 12

Maaf lambat update sebab macam takde org nak baca. Huhuhu. Harapnya korang ingat lagi lah karakter dan watak2 utama dalam cerita aku neh. Korang ingat pabedah? Dia neh kadang2 sweet kadang2 suwey.

Ada satu malam tu, aku terpaksa mkn malam dulu sblm Abby sebab perut aku meronta2 mintak diisi. Acik masak telur kicap asam..eh, apa ke nama tah..so aku pun makan dgn lahapnya umpama setahun setengah tak jumpa makanan..sambil makan sambil tengok tv and borak dgn si Abby..bila dh sudah, aku pun masuk bilik sambung tengok tv..borak lagi dgn Abby sampai kering air liur..tiba2 perut Abby dpt signal mohon diisi..sampai je Abby kat meja makan, sepinggan nasik dan sebijik telur siap dgn kuah sedia terhidang..masa tu takde siapa kat rumah melainkan kitorang dua..siapa pulak yg letak nasik dlm pinggan sekali dgn lauk?

Malam yg lainnya..masa tu dlm pukul 2-3 mcm tu..kitorang overnight mcm biasa cuma mlm tu aku rajinkan diri buat thesis..Abby pulak kehulu kehilir kat dapur mencari makanan..masa dia kat dapur tu, pintu bilik terbukak so aku nampak lah gelagat Abby neh..tiba2 dia berlari2 anak ke ruang tamu..aku kerutkan dahi dgn sengaja untuk bagi nampak efek saspen..aku tak tau apa yg dia kejarkan..nak kata beliau exercise, mcm mustahil sgt sebab beliau sgt berbangga dgn perut tak kempis beliau itu..Abby patah balik masuk bilik..aku pulak terus kerutkan dahi untuk efek saspen yg berganda..tiba2 kami dengar bunyi org bukak kunci pintu grill..siapa pulak keluar malam2 neh? Kami pun keluar jenguk pintu depan..pintu terbukak luas..padlock pulak ada atas peti ais tepi pintu..kunci still melekat kat padlock..aku tgk Abby..Abby tgk aku..Abby gi check sorang2 dlm bilik kot2 ada siapa2 yg keluar..semua still nyenyak tidur..sah! neh keja pabedah..kemain kuang hajo lagi bukak pintu seluas alam..buatnya perompak ke masuk..

Lepas tu kitorang decide nak duduk kat depan pintu..Abby bersandar kat kabinet aku pulak bersandar kat pintu bilik..masing2 menghadap pintu depan..Abby siap buat air nescafe lagi, umpama sedang berpiknik..tengah aku dok melayan perasaan sbb takde pape yg muncul, Abby tunjuk pintu..pintu terbukak sendiri..mula2 aku tak nak tgk..kang terpacak cik pon ke depan tu tak ke seram aku..Abby bgn tutup pintu tu..kitorang tunggu lagi..kali neh aku sendiri nampak pintu tu terbukak perlahan2..slow je ibarat org bukak dgn penuh sopan-santun..kalau angin, kompom terbukak dgn ganasnya..banyak kali pintu terbukak sampai berbuih mulut aku baca ayat kursi..last2 bila Acik bangun nak gi kerja baru benda tu stop..neh bukan kes org cuba masuk rumah ye sbb kami check sampai luar, mmg takde org..pintu dekat dgn korang ok? takde ke yg dok berdiri kat situ? kot2 lar ada yg tenung korang..hehehehe~

aku terimagine bawah katil tu jadikan stor... campak je barang... suruh benda alah tu susunkan... nak guna... mintak tolong benda alah tu hulurkan... lol

red_cattleya replied at 4-6-2015 11:35 PM
Part 11

Korang tidur atas katil atau atas lantai beralaskan tilam/toto? apa korang letak bawah ka ...

citer ni plg kelakar
especially part kene cucuk muntut

thanx for sharing ur story tt
teruskan share
tp klu blh dgn seikhlas dan sejujur hati
xde tokok tambah