CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: red_cattleya

Puaka itu Nenek Tua # Post 319 (8/12/16)

naik bulu dada mak .. eh bulu roma ..

Suka kaco org lah...relax je ko kan.kalau aku dh xpegi lepak situ.takutt.

binisupir replied at 10-5-2015 09:33 AM
naik bulu dada mak .. eh bulu roma ..

eh eh makk..hado bulu dada kee..

amyza replied at 11-5-2015 11:57 AM
Suka kaco org lah...relax je ko kan.kalau aku dh xpegi lepak situ.takutt.

tak extreme sgt sbb tu ok lagi

red_cattleya replied at 8-5-2015 06:28 AM
maap..x pandai letak tajuk..huhuhu

ok maafmu diterima

tapi
kalo aku TERLETAK poka kat tempat ko
adakah sudi ko maapkan aku?

mengapakah begitu pula?

Follow Us
hahahaaa perli ko tido pegang torchlight

Beraninya datang rumarumah abby lagi... Kalau aku cukuplah sudahhh

dalm seram2 pun bc asik tergelak ja...ha3

Best smbg lg tt

Part 6

Ok..kali neh out of topic jap..takmo story bab pabedah..nk story pasal ex skolah aku nun di utara..kisah bermula bila aku dapat masuk sekolah menengah lepas habis sekolah rendah..ada ke org masuk tadika balik lepas habis sekolah rendah? huhu..

First time masuk sekolah tu, first time jugak aku kena dok kat asrama..SBP wajib stay kat hostel..so nak tak nak redho je lah..dormmates aku dulu mcm2 ragam..al-maklumlah, budak hingusan lagi..baru form 1 kekdahnya..yg paling tinggi dugaan yg aku hadap ialah budak katil atas aku Indian..Subhanallah....mak beliau tak amalkan tenyeh labah2 dlm pusat, tu yg tiap2 mlm asyik hujan renyai2 je..aku yg berteduh kat bawah tu terpaksa redho ye..bau?? toksah cerita..nasib baik form 2 sampai form 5 dia bilik lain..

Ok, back to the root..dorm aku paling atas dan paling hujung..students ditempatkan based on rumah sukan..tapi dorm aku dah hujung2 so campur je..kira mcm kek rainbow lah jadinya..sebelah dorm kitorang ada toilet..tapi masa tu toilet separa siap..disebabkan dorm kami hujung so kotak suis utk floor tu ada dlm dorm kitorang..Budak hostel kan ada riadah, prep semua kan..so bila sebelum hari sukan mmg akan ada latihan tiap2 petang..

Satu hari tu, kitorang satu dorm dgn dorm sebelah (yg terpisah dgn rak kasut je) berpakat ponteng prep mlm atas alasan penat berolahraga..dgn hujan renyai2 kat luar menambahkan kesyahduan mlm..klu dapat tidur mmg heaven lar..lepas semua berlakon berbaju kurung konon2 nak turun prep sblm pukul 8 mlm, tiba2 floor kami blackout..biasa lar bila gegirl kan..terjerit2 ..kwn aku yg berani sorang neh pun ambik torchlite gi bukak balik..tu amaran pertama yg kami dapat..tapi kami tak faham..lepas semua students dah turun, kami tutup lampu..nasib mlm tu takde warden round floor..kami pun tidur dgn lenanya..

Aku terjaga lepas terdengar bunyi bising dpn dorm..aku tgk jam, dah pukul 11 mlm..time tu aku tgk dormmates yg lain pun terpinga2 dgn najis mata berjemaah kat mata lagi.."tolong! tolong! aku tak nak ikut dia!!"..tiba2 suara tu makin kuat..betul2 depan dorm kami.."tolong!! tak nak! tak nak!"..kitorang masih tercengang2..tiba2 pintu dorm diketuk.."bgn! bgn!, ada histeria..semua berkumpul dlm surau"..terlompat semua terjun katil..member sebelah aku siap berdengkur walaupun keadaan kelam kabut..time tu aku ambik kesempatan tampar2 dia kan..tetap tak bangun..last2 kitorang jerit tepi telinga dia.."woi bgn! ada histeria"..belom sempat ckp apa, terus beliau meluru keluar..eh, belom ckp lagi dh tau nak ke mana..siapa sebenarnya yg kena sampuk neh..

Lepas semua berkumpul dlm surau, bacaan Yassin bergema..kesian kakak tu, asal histeria je muka beliau..musim histeria bila manusia2 penat, stress..lepas tu kakak tu ok kot..tak ingat pulak..sbb rawatan dilakukan kat tempat lain..kitorang baca Yassin je secara berjemaah..

Next kejadian, time aku form 2..tempat prep boys and girls diasingkan..so mlm tu aku tertinggal buku kat kelas..aku gi lar ambik..then kecoh2 org kena histeria..start dari tingkat bawah sampai tingkat atas lepas tu melarat ke tempat girls study nun berdekatan hostel..aku dgn kwn aku cepat2 balik dewan mkn..takut kitorang pulak nanti terkena..sampai je dewan mkn, semua org dh berkumpul..sorang kakak tu tgh meracau menjerit2..badan aku dh menggigil mcm kena parkinson..aku baca ayat kursi banyak2..

Then ada sorang abg senior yg agak warak, kira jin ada rasa gentar sikit bila tgk dia..abg tu soal jin yg dlm badan kakak tu "siapa nama kau?!"..bergema satu dewan makan tu dgn suara beliau..jin tu jwb, "aku tak nak cakap siapa aku! tunggu kau, aku panggil mak ayah adik beradik aku!"..aku dapat rasakan ketabahan semua org dlm dewan itu..semua terkumat-kamit dgn doa2 yg mampu diingat..lepas pertanyaan abg tu tak dilayan, abg senior lalu melandingkan penampar sakti kat muka kakak tu..bagi aku, tak patut kot tampar..bukan jin tu kisah pun...kakak tu yg sakit..abg tu tanya lagi, "siapa kau?!"..jin tersebut dgn selambanya menjawab selepas berpeluh ketiak kitorang semua menunggu.."aku hantu raya"..bammmm!! mcm terhantuk kepala sekor2 lepas dengar pengakuan ikhlas jin tersebut..makin laju lar mulut masing2 memohon doa daripada Yang Maha Esa..takut sgt kekdahnya..yg membuatkan kitorang makin gelabah penyu bila jin tu ckp.."aku nak darah! aku nak darah! bagi aku jilat darah!"...agaknya kalau aku tgk bawah meja time tu, ntah2 ada kepala lutut yg dh tercabut..semua gigil..yg jin tu boleh pulak ko mintak darah..klu ko mintak air sirap selasih ke, boleh lar mintak kat mak cik dining tu..abg senior tu marah girls dlm dining hall sbb ada yg tak cuci pad..sbb tu jin tu mintak darah..bkn darah jerawat ye, darah period yg kotor tu..selalu kat sekolah aku, klu kes histeria mesti sbb ada yg buang pad tak cuci dulu..dah berbuih mulut nasihatkan tapi biasa lar..tiap2 tahun ada student baru masuk..redho je lar..

Sampai situ dulu, nanti aku sambung balik kalau rajin..thesis pun tak siap lagi..wuuuu~

red_cattleya replied at 9-5-2015 02:14 AM
Part 5

Satu mlm yg sunyi..Abby tak boleh tidur..dia bukak laptop, online..godek sana godek sini t ...

aku tgk korang ngn pabedah tu dh mcm bff plak...gurau2 kasar mcmtu..btw nape ko sllu lepak umah abby?

Subhanallah....mak beliau tak amalkan tenyeh labah2 dlm pusat, tu yg tiap2 mlm asyik hujan renyai2 je..aku yg berteduh kat bawah tu terpaksa redho ye..bau?? toksah cerita..nasib baik form 2 sampai form 5 dia bilik lain..

apa maksud ko tak tenyeh labah2 dlm pusat..hahah blurgh aku..btw cite ko kelakarr..lagi lagi!!

idakamaruddin replied at 15-5-2015 02:16 PM
aku tgk korang ngn pabedah tu dh mcm bff plak...gurau2 kasar mcmtu..btw nape ko sllu lepak umah ab ...

oh jgn begitu..usaha menghalau sntiasa dilakukan..sbb tgh buat master..nk sewa rugi sbb tak sentiasa ada kerja kt kl..

idakamaruddin replied at 15-5-2015 02:22 PM
apa maksud ko tak tenyeh labah2 dlm pusat..hahah blurgh aku..btw cite ko kelakarr..lagi lagi!!

sbb petua org dulu2 klu kncing mlm kena tonyoh ke ape tah kt pusat..huhu..maaf klu trsalah petua..

red_cattleya replied at 15-5-2015 02:23 PM
oh jgn begitu..usaha menghalau sntiasa dilakukan..sbb tgh buat master..nk sewa rugi sbb tak sentia ...

ooo padan laa....skg ko lepak umah abby lagi la ye...ada cite ke sebalik umah tu..nape asik ada mengganggu...x sabar tggu update..ko buat master kt UM ke?

Seram siot... klu akak mmg x dtg lepak lg umah kawan mcmtu... seremmmmm... berani betul... hati kering... huuhuuu...

la yeke budak2 asrama x basuh pad..kalo org islam..salu parents macam mak or makcik kita akan inform kene basuh pad..tapi kalo non muslim aku rasa deme tak basuh kan..sebab SBP mmg campur2 races based cite ko..

Shahreen74 replied at 15-5-2015 04:00 PM
Seram siot... klu akak mmg x dtg lepak lg umah kawan mcmtu... seremmmmm... berani betul... hati keri ...

kwn kak..lgpn bkn dia yg antu

hanna88 replied at 17-5-2015 02:11 PM
la yeke budak2 asrama x basuh pad..kalo org islam..salu parents macam mak or makcik kita akan inform ...

lgpn bdk2..ada sesetengah tu, baru dtg period..so tak tau spa yg x cuci tu..huhu