CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nalis

[Tempatan] Takaful Prudential Penipu? updated post #1

Close [Copy link]
atira replied at 7-5-2015 03:30 AM
aia takaful mmg okay ke?

sapa ada experience? kalau sudi nak cerita lah

me..

tapi ejen ai asal dari ejen ING, yang memang reputasi bagus. kalau ada masalah berbangkit ke apa ke memang dia akan jumpa kita dan assist kita.

ejen aia ai kata aia ada hospital yang dia favourite cam kpj dsh..

yang ni nak letak deposit pun leh kurang sampai rm200..

bellaa replied at 7-5-2015 02:39 PM
dalam banyak2 insurans..
mana yg paling elok?

nak tau mana yang elok, pergi hospital dan tanya insuran mana yang tak banyak songeh masa nak claim.

setakat ni PruBSN ok je, tak pernah gagal kalau claim kecuali kalau sakit2 yang customer sendiri tak nak declare, dah tau sakit jantung tapi tak nak mengaku, bila tak boleh claim mulalah salahkan syarikat insuran.

bagi aku mana2 syarikat insuran tu betul, cuma kena paham lah apa yang polisi tulis. dah dapat polisi tu baca jangan simpan buat pekasam.

nalis replied at 7-5-2015 10:16 AM
oo.. anak bini aku masih cover kot sebab amik 2013

plan lama memang cover...  sesape yang baru nak amek ni tak cover...  cam aku ni, anak aku takkan cover melainkan aku amek premium mahal... sebaek plan aku nak amek lebih kepada simpanan untuk education dia...  medical tu incase kalo tetiba aku rasa aku nak benti keje jadik tai2 kat rumah...  

bobby2008 replied at 7-5-2015 03:09 PM
nak tau mana yang elok, pergi hospital dan tanya insuran mana yang tak banyak songeh masa nak clai ...

wah.. nasihat yg berguna..

okei. thx bagi info. bella hargai nya..

Edited by Lagubestbest at 7-5-2015 04:35 PM
Huh, syaitan dajjal semua benda neraka keluar bila orang islamic marah. Teringat lak citer nabi yang..

KERANA SEEKOR LALAT, ada yang bakal masuk neraka, ada yang bakal masuk syurga.

Satu hari ada orang lalu kawasan kuil, nak lalu kena sediakan korban untuk tuhan. Orang tu cakap dia takda apa-apa tuk dikorbankan. Apa-apa sajalah, lalat sekor pun boley. Lalat? apa ada hal. Terus dia penyet mati sekor lalat beri sebagai korban dan boleh lalu. Orang ni disahkan tiket oleh ALLAH untuk ke neraka.

Ada sorang lagi, benda sama berlaku. Instead of dia tepuk dan bunuh sekor lalat, dia kata aku takkan korbankan apa-apa selain berkorban untuk ALLAH. Dikeluarkan pedang dan dia penggal kepala si pemberi cadangan. ALLAH reserved tiket syurga pada orang ni.

Sumber? tak tau, maybe hikayat romania

apa cerita lalat  pulak ni

Follow Us
la ..ada cubaan nak membunuh org pulak... tak berhati perut beryul

rina0602 replied at 7-5-2015 01:32 PM
amik pelan maa ke agent maa? dah pernah claim ke?takut susah plak aku nak claim kalau apa2 jadi.

takt ni alhamdulillah x penah klem..amik dgn agen je..senang papehal dia yg uruskan

Sesetengah polisi ade co-takaful...yg mne utk children below 12 yrs kne byo 10%/rm300 deposit (if im not mistaken). So cek lah polisi memasing kot ade yg not aware.  Ade agen yg x bgitau pasal ni kt client

great eastern ngn pru mana lagi elok...

toxicated replied at 7-5-2015 06:45 PM

Try utk jawab k memandang aku ada kedua2 medical card.
Dua2 sama bagus bg aku.aku dulu sebelum amik risik dulu.pg sepital tanya claim mudah,kelulusan mudah.sbb kita membayarkan.

Lagi satu sbb aku amik prudential sbbny dia adalah satuny insurans yg cover untuk kemasukkan implan dlm badan.contoh besi kat tunjang kau kalau jatuh.ni kes dlm famili mcm aku cite kat dpn tu lah.bila dah jd kos beli implan tu syarikat insurans xtanggung,ko beli sendiri.kalau murah xpe.

Bila beli insurans ingat xsemua bil,insurans tanggung sepenuh.mcm aritu anak demam teruk ada sikit komplikasi cthny k..bil dekat rm 3k.. Tp dlm bil tolak rm5 duit ubat demam xcover.tp kalau penyakit kritikal semua cover penuh(tgk Insurans).

Lagi satu agen amat penting ok.jgn salah agen.mcm kat atas tu kenapa aku cakap kelulusan mudah??atas pengalaman aku k. Kau bygkan ko dah sakit..call agen mcm haram..berkali call..GL ko lambat lulus.biasany tggu report doc itu ini..kalau ko ada agen,agen akan follow up push atas,ko dgn sakit ni mampu ke menunggu n uruskan hingga GL ko lulus?Nak balik pun sama..nak tunggu final GL,baru leh discharged..benda ni ada agen bagus,baguslah jdny.kalau x..mmg berdarah hidung,berapi telinga tahan geram.

bobby2008 replied at 7-5-2015 03:09 PM
nak tau mana yang elok, pergi hospital dan tanya insuran mana yang tak banyak songeh masa nak clai ...

Yup...penting jangan menipu dan jangan ditipu.walau yg jual adik ke pakcik makcik kena lah kita baca polisi.sbb nak tahu baik ke x insurans ni tunggu masa kita claim..baru tahu mcmne.

aku msuk insuran nie lah tapi agen nya dh hilang call2 tak angkat entah2 join insuran lain aku terkapai2 tak ada tali nk bergantung ...dh tabur mcm2 janji kau hilang tak guna punya agen......

eleh. pelanggan tu ceo syarikat jual emas. bolehlah takaful tu sendiri punya coo call. choyyyy.
cer kalau kita rakyat biasa, maunya di layan.

dan kesengalan apakah punya policy, ada prubahan x notify pelanngan.

en shakir ni pun, bukan ke decline letter tu kata leh reimburse.
ko kaya kot, bayar jelah dulu. pastu claim. double choyyy

Post fb boleh, tapi pastikan ianya isu semasa. Kalau takat bincang2 pendapat peribadi etc, elok pegi board Aduan & Pendapat. Kita ada byk board kat Cari nie, kalau semua nak sumbat ke CI, tak kerjalah mod board lain.

baiklah abg mod ni... tak combong langsung...

toxicated replied at 7-5-2015 06:45 PM

GE OK, PRU pun OK. Yang kurang OK kalau takde apa-apa pelan TAKAFUL lansung.

macam mana nak tukar agent ya...geram ngan agent skrg ni....insuran ayah...aku bayarkan dr 1998 sampailah skrg ni....skrg ni bila nak claim penyakit kretikal...agent tu dah x jwb call...geram tul..dah kita org smua kena buat sendiri....tanya khabar pun x.....nsb baiklah aku anak branak x ambil ngan agent ni.....

afie_m replied at 8-9-2016 03:43 PM
macam mana nak tukar agent ya...geram ngan agent skrg ni....insuran ayah...aku bayarkan dr 1998 samp ...

agen tu dah mati kot?

fire_place replied at 7-5-2015 08:26 AM
Dah baca dah.dah aku sebagai pelanggan pun dah dapatkan penjelasan.

Sebenarny benda ni semua berp ...

Well said. Terbaik. Memang itu yg sepatutnya.