CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: piao

Misteri Templer Park Jalan Rawang

templer park tu dulu jalan dia dua lane je. Hutan kiri kanan. Lampu jalan kalau ada pun tak banyak. Aku membesar kat rawang.setiap kali kalau aku lalu situ waktu malam ngan family mesti aku akan takut berhari2. Sebab fobia punya pasal.

Skang ni jalan dah terang. Tak sunyi lagi. Kedai kiri kanan kan.. Aku pun dah lama tak lalu jalan tu

malas aku nak pikir yg bukan2 kalu lalu jalan nie....

kosentrate kat jalan.. sbb gelap.. dan jln belum sempurna sbb under construction.

cuma aku tertanya2... rumah2 kat dlm hutan templer tu ada org duduk ker? dalam hutan bebenor nampaknya...

pukul 1-2 pagi pun sibuk lagi jalan rawang ni...mungkin cite 80an ni.. mengimbau kembali heheehehehheehhe

Aku pnh lalu jln ni thn 2001.ms tu msh lagik utan kiri kanan dan jln pun kecik jer..mmg takut gle.naek moto kui 11 lbih lgsg tkde knderaan masa tu..nsb baek tk jmpe yg plik2 cuma ada anjing itam yg tengok aku kt tepi jln..ms nie pakai line tm touch.line pun tkde kt area cni..

makcik aku dan family die duduk rawang dr akhir thn 90an jugak smpi la ni. anak die lelaki yg sulung tu merangkap kazen aku penah citer,psl kawan die naik motor lalu dpn templer park tu nak pegi mana ntah. smbl bwk slow slow, tetiba member tu perasan ada satu motor tu potong die belah kiri, dekat giler seb baik la member tu leh control motor dia dr terjatuh.  member tu pun hon la smbl memaki hamun motor depan tu. sekali tu amekaw, penunggang motor depan tu gi toleh kepala die smpi muka penunggang tu betul2 hadap muka member tu. 180darjah gitu la. pelagi giliran member tu la plak pecut motong ghost rider itu....

daiman replied at 3-8-2016 11:53 PM
templer park tu dulu jalan dia dua lane je. Hutan kiri kanan. Lampu jalan kalau ada pun tak banyak.  ...

klu x silap aku, x berapa lama dahulu aku lalu situ...
kat simpang hutan lipur kanching tu mmg x der lampu kan?
sebelum dan selepas simpang  air terjun tu ada lampu jalan, tp, kat corner simpang masuk situ x der..
kat situ mmg berhantu pun dulu2..sebelum jln raya besar tu siap, situ de 2 lane jer..
dah la byk kes kemalangan maut..klu dh accident tu mmg berjanggut la nak lepas tempat accident tu..jammed x ingat..
yang nampak pakcik x bermuka tu, kat area yg x berlampu tu ler..huhhu

Follow Us
aku dgn member penah buat keje yg buang masa, penah mandi kat temple kanching kul 3-4 pagi. kat tingkat 3. tapi x jumpa pape pun.

Edited by AnggunSophea at 29-10-2016 02:52 AM

Aku stay Emerald Rawang. Kadang kadang ada jugak lalu sini tengah malam kalau balik dari KL. Tapi zaman sekarang pukul 1-2pagi pun huru hara lagi jalan. Banyak kereta.

Ni cerita dari pekerja abg Ipar aku. Dia warga Indonesia. Dia ni antara yang terawal masuk Bandar country homes Rawang. Sebab dia bagitau masa dia masuk Malaysia memang terus ke Rawang sebab suami dia kerja sini.

Zaman 90an, ada kawan dia ni married couple yang dah agak berusia lah, lalu Jalan Templer ni waktu malam naik motor. Diorang ni dari arah KL pergi rumah saudara nak balik ke Bandar Country Homes. Entah macam mana ada sebiji lori pergi hentam motor diorang ni laki bini. Diorang terpelanting masuk semak dan mati kat tempat kejadian. Kira macam kes langgar lari. Tak pasti macam mana diorang dapat tahu lori yang langgar maybe ada saksi ke apa entah lah.

Arwah pasangan ni time tu ada anak kecik lagi. Anak diorang ni tercari cari lah apasal mak bapak diorang tak balik balik dari petang. So anak diorang mengadu kat geng Indon bapak dia dan geng Indon tu pun pergi buat report. Reccee punya reccee jumpa mayat arwah tu kat dalam semak. Sedih tak ingat lah anak anak arwah. Satu parents diorang meninggal, satu lagi mayat tu macam kena samun. Sebab barang berharga habis licin semua kena kebas. Staff Indon abg ipar aku tu kawan baik dengan arwah perempuan tu, dia kenal lah arwah tu banyak emas kat tangan. Rasanya diorang bawak balik Indon kebumi kat sana. Entah, aku pun tak berapa ingat sangat dah cerita dia.

Kat sini memang tempat orang india bunag abu mayat. Katanya diorang akan pergi dalam pukul 2/3 pagi..bergantung pada arahan sami.

sebelum ada h.way yg boleh exit terus ke rumah aku, aku selalu jugak lalu templer ni.. jalan dia gelap, tapi sekarang boleh thn jugak la byk jgk kereta lalu sini.

Emerald pun boleh tahan seram nya. Aku sampai pindah lah. Tak duduk situ dah

Sorry TT, out topic pulak

pengalaman aku masa duduk selayang dulu...tahun 2012-2013...selalu naik rawang...ikut templer park tu..memang ada perasaan seram tapi belum ada nampak apa2 kat sana....cuma agak seram jerlah...maklumlah kawasan tu kawasan hutan...hutan kan perkampungan jin....biasalah tu....selalunya ramai2 diorang nie...memang seramlah...cuma nasib aku baik kerana tak pernah nampak lah kat sana....maybe sebab aku penakut kot.....tu jerlah pengalaman aku.....tapi masa hujan lagilah bahaya...mereka aktif masa nie..berhati2lah.....

Hey bro! Hi kawan2!!

Nikmati bonus deposit anda dialu-alukan pada deposit pertama, kedua dan ketiga anda sehingga 254% sekarang !!!

Hari2 miskin, bila la nak kaya!!!

annabellaruz2 replied at 29-8-2016 02:57 PM
klu x silap aku, x berapa lama dahulu aku lalu situ...
kat simpang hutan lipur kanching tu mmg x ...

Aku mmg slalo lalu sini..smpai skrg aku pelik awat la diorang tak pasang lampu kt selekoh hutan lipur ni..kalau mlm gelap ya amat..tambah kalau hujan mmg tak nampak ape la..da la selekoh tu mcm mengecik sikit..bahaya kot

http://carigold.com/portal/forum ... =115101&page=71

Ni saya ada terjumpa satu pengalaman forumer di forum lain. Post dia number #707

Masa aku belum kawen, dok selayang balik lalu jalan templer rawang ni dari arah rawang. Time tu latar dah wujud. Pukul 1 lebih ada orang melintas tak nampak muka betul2 depan pintu masuk templer park.

Aku brake emergency, maki la. Rupanya india gila rambut panjang.

baru jek lalu naek motor...kul 3 pagi nko...sesorg...huhu
alhamdulillah xde ape2..seram jugaklah situ
aku doa jek jgn lah ade yg numpang,motor dhla semput...
klu die numpang maun xbergerak motor

AnggunSophea replied at 31-10-2016 04:34 PM
Emerald pun boleh tahan seram nya. Aku sampai pindah lah. Tak duduk situ dah

Sorry TT, out top ...

kenapa dengan Emerald? Ada apa jadik kat sana?

Jln templer tu la ni kot lalu tgh2 mlm pun x rasa apa..% area yg x dak lampu jln pun kurang dah + bnyk aje kereta yg lalu lalang. Tp kalau dlm 10 thn lepas mmg agak seram..gelap gelita..bnyk mkn nyawa jugak jln tu..

12
Return to list New