CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Kittie

All About Japan\\\'s Kanto Region (Tokyo, Yokohama, Hakone, Nikko, etc.)

Close [Copy link]
mel18 replied at 31-5-2016 07:42 PM
klu 3k x mauk tiket flight..ok x?

Ok sgt tuh..

owen81 replied at 31-5-2016 01:32 PM
Ramai tak Disneyland? Hari tu pegi boleh tahan gak ramai.

Ramai owen..dah macam hari cuti jugak ramainya..ingatkan datang weekday tak lah seramai disangka tapi ramai jugak, tapi mamaimran rasa time cuti lagi ramai.

baby_blue replied at 30-5-2016 05:12 PM
seingat saya mmg ada utk kanak2. beli di mesin je..deposit sama mcm dewasa 500 yen. cuma kalau di  ...

Ye ker..sape cakap kata passmo takleh refund kalau ader tulis nama?

mamaimran replied at 1-6-2016 01:17 PM

Jgn risau. Boleh je refund.

http://www.pasmo.co.jp/en/use/repayment/

owen81 replied at 1-6-2016 03:35 PM
Jgn risau. Boleh je refund.

http://www.pasmo.co.jp/en/use/repayment/

Betui tu owen, mamaimran pun cuak...nasib baik leh dapat refund utk deposit + baki yg tinggal dlm kad tu?

Kalau duk hostel backpacker yang normally kena shared bathroom, shared tu kira campur lelaki perempuan ke asing2. Sorilah kalu bunyi bodoh plak Q ni sebab xpnah duk hostel yg kena shared bilik air ni. Seram pulak tgk pintu bilik mandi yang jenis boleh nampak susuk tubuh tu huhuhu

Follow Us
mamaimran replied at 1-6-2016 01:17 PM

Saya pegi kaunter refund kat haneda airport tu. dia yg ckp ada nama x blh pulangkan. So xpelahhh simpan buat kenangan. Kalau org lain boleh, saya x taulah sbb last week saya prgi

as salam semua,

saya dah selamat pergi & kembali dari tokyo.... alhamdulillah semuanya berjalan lancar..cuma terkilan sikit sbb mount fuji dilitupi awan tebal.. puas tunggu tapi tak bergerak jg...

tq semua atas ilmu & tunjuk ajar... inshaAllah ada rezeki nak ke bandar2 lain plk di musim yang lain...

Voucher replied at 1-6-2016 11:28 PM
Kalau duk hostel backpacker yang normally kena shared bathroom, shared tu kira campur lelaki perempu ...

i pun nak tau...siapa2 ada pengalaman tolong beri info...
disitu ada berapa toilet...? i ni jenis mandi lambat...
kalau kita ambil 4 orang dalam 1 bilik...ada toilet tak kat dalam bilik tu?

baby_blue replied at 2-6-2016 08:08 AM
Saya pegi kaunter refund kat haneda airport tu. dia yg ckp ada nama x blh pulangkan. So xpelahhh s ...

Entah2 dia pun tak tau main taram aje..bukan leh caya sgt jepun ni saya refund kat ueno subway st office dan kena isi detail dan diaorg pulangkan kesemua baki termasuk ngan duit depo

mamaimran replied at 2-6-2016 12:29 PM
Entah2 dia pun tak tau main taram aje..bukan leh caya sgt jepun ni saya refund kat ueno subway st  ...

xpelah...buat kenangan kad yg ada nama. sebab 2 kad lagi elok je refund sekali dgn duit baki.
mana tau akan datang nak pegi sana lagi

ira_229 replied at 2-6-2016 11:45 AM
i pun nak tau...siapa2 ada pengalaman tolong beri info...
disitu ada berapa toilet...? i ni jenis ...

pengalaman saya, mmg sharing lelaki perempuan. bertabah jelah klu tengah gosok gigi kat sinki, ada lelaki yg masuk. so yg muslimah tu standby jelah bertudung sepanjang masa.
klu shower room pulak pintu dia ada la privacy..takde la nampak bayang ke hapa. shower room dgn sinki je sharing lelaki pompuan. klu utk buang hajat mmg ada signage L & P.

mamaimran replied at 1-6-2016 07:40 AM
Ramai owen..dah macam hari cuti jugak ramainya..ingatkan datang weekday tak lah seramai disangka t ...

saya pergi bukan hari cuti hari selasa ramai budak2 sekolah masa tu...1 ride kena tunggu paling kurang 2 jam...dah lah musim sejuk...gila ah...budak2 tu ponteng sekolah ke apa? comel2 pulak tu datang dengan bergroup dengan pakaian bertema...hmmm...kata sepupu saya yg pergi sebelum saya pun sama ramai budak2 sekolah walaupun bukan musim cuti sekolah...

tq bagi info pasal shared bathroom tu..macam gini kena g toilet berteman lah jawabnya. Terpaksa ambik bilik yang shared bathroom sebab tu je yang tinggal lagi pun bermalam pun satu malam jer.. Utk tempat yang lebih dari satu malam saya book thru airbnb ambik yang apartment senang lengkap ngan toilet and kitchen. Harga pun lagi murah dari hotel.

ira_229 replied at 2-6-2016 03:51 PM
saya pergi bukan hari cuti hari selasa ramai budak2 sekolah masa tu...1 ride kena tunggu paling ku ...

Mmg pun masa mamaimran kesana pun ramai bebudak sekolah ni..pelik jugak tak gi sekolah ke deme ni, lagi satu yg tak boleh nak hadam ramai jugak org yg berpakaian lengkap cam nak gi ke opis tapi dok lepak pusing2 dlm disneyland tu sampai ke petang.   

mamaimran replied at 2-6-2016 12:29 PM
Entah2 dia pun tak tau main taram aje..bukan leh caya sgt jepun ni saya refund kat ueno subway st  ...

Silap besar tu kata Jepun tak blh percaya. Orang orang Jepun ni lbh jujur dr org Msia. Brg yg bukan hak mereka, mereka takkan amik. Kita tertinggal dr sekecil pen smp sebesar benda alah, mmg dep takkan amik. Aku 2x pergi Jepun dan ada beberapa kali saksikan sendiri betapa jujurnya org Jepun ni. Sah sah klu kat Msia, handbag pompuan tu mmg dah lesaplah. Ada pompuan tertinggal handbag dia dlm cubicle toilet. Org Jepun yg msk cubicle tu siap bawa handbag gi information counter dlm mall tersebut. Bini aku yg cerita. Pengalaman kami sendiri pun ada.

Ada satu mat salleh dok kat Jepun dah bertahun tahun siap bg tutorial dlm youtube psl passmo card ada nama. Mgkn org kat Haneda airport tu bermaksud tak blh refund kat airport. Mgkn ada tempat2 tertentu saja. Probably hanya misunderstanding. Tp mengatakan tak blh percaya sgt org jepun tu, it is an insult to them. Seolah olah org Msia ni semuanya trustworthy.

Peterpan17 replied at 2-6-2016 05:37 PM
Silap besar tu kata Jepun tak blh percaya. Orang orang Jepun ni lbh jujur dr org Msia. Brg yg buka ...

Aku first time sampai pun kagum tgk org jepun. Ada wallet jatuh dlm h&m pun depa amik bg cAshier. Klu kat msia lesap dahhh

Edited by mamaimran at 2-6-2016 07:55 PM
Peterpan17 replied at 2-6-2016 05:37 PM
Silap besar tu kata Jepun tak blh percaya. Orang orang Jepun ni lbh jujur dr org Msia. Brg yg buka ...

Walaupun dia org jujur tapi bukan tentu semuanya jujur..tetapi kebanyakkan dari mereka mmg saya akui kejujuran mereka...jujur ni jugak bukan hanya diukur dia curi barang atau tidak, tetapi menyampaikan maklumat yg betui kepada pelanggan pun dikira sbg kejujuran.sepatutnya staff dikaunter pemulangan deposit boleh maklumkan bahawa dihaneda tak boleh reclaim depo utk kad yg ader nama namun bagi org lain setakat 1500yen tak byk, tapi bagi sy ia jumlah yg banyak,
Tetapi mereka juga manusia biasa macam kita jugak, walaupun mereka jujur tapi sikap pentingkan diri pun boleh tahan jugak..
Macam kami ni byk menggunakan train dan subway sambil bawa anak2 yg masih kecil, mereka langsung tak bagi atau mendahulukan penumpang lain yg ader bawak anak kecil malah kat malaysia org kita jauh lebih peka dan bertimbang rasa.
Apapun jepun antara tempat yg best utk org kita melancong kesana kerana tempat2 nya sangat menarik dan tahap kebersihan kat sana mmg tahap A.

mamaimran replied at 2-6-2016 07:37 PM
Walaupun dia org jujur tapi bukan tentu semuanya jujur..tetapi kebanyakkan dari mereka mmg saya ak ...

Antara jujur dgn pentingkan diri sendiri 2 perkara berbeza. Klu di Tokyo mmg rata rata manusianya agak selfish & sentiasa rushing. Nobody care abt others nak bagi seat bagai. Tp expected psl kota besar mmg begitulah sikap penduduknya. Klu ke bandar2 di Jepun yg lain, msh ada warga yg prihatin. Ini dr pengalaman sendiri pusing dr Tokyo, Nagoya, Hiroshima, Kyoto, Osaka, Sapporo, Otaru, Noboribetsu, Kutchan & Hakodate. Msh kami jumpa warga2 Jepun yg baik tlg angkat beg berat naik tangga, tlg angkat stroller baby dll. Ada budak remaja & seorang nenek bersungguh bantu kami tunjuk direction hotel.

Kat Msia ni pun bukan semua warganya prihatin. Nmpk pompuan mengandung atau bawa budak, org tua2 pun tak bg seat.

Banding sikap org Jepun dgn kita dr segi kejujuran & saling membantu, msh jauh kita tertinggal. Majority penduduk Msia Islam tp tak segan2 amik brg org klu nmpk beg jatuh ke, hp ke. Selipar org ke masjid pun takde rasa malu dicuri. Aku letak backpack kat bench di taman dan di mall. Lepas setengah jam aku blk dr toilet msh lg beg tu kat sana. Klu kat Msia, jgn haraplah.

baby_blue replied at 2-6-2016 07:07 PM
Aku first time sampai pun kagum tgk org jepun. Ada wallet jatuh dlm h&m pun depa amik bg cAshier.  ...

Jgn kata hp, derang klu kuar rmh setakat sejam dua, pintu rmh pun tak kunci. Klu kuar berlama baru si kunci. Bila aku tanya owner rmh tak kena msk pencuri ke. Dia jawab senang saja, nak curi apa? Hahahah!!!