CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: white_tea

Kejam sgt tak aku?

besar ujian untuk tt..tapi klu tt ikhlas jaga mak tt, syurga milik tt..
itu janji Allah..
xpe kat dunia tt xmiliki apa yg orang lain miliki, kt syurga nti, Allah akan bagi apa saje yang tt mahu..
semoga tt tabah..sambil sambil tu, pujuk mak tt..pastu  doa..in shaa Allah..

Mak boleh jaga 10 anak..tp bila besaq suma pakat x mau jaga..n yet mak still doa yg elok2 kt ampa tiap kali semayang..anak tah ingat mak ka x...

Edited by white_tea at 30-8-2015 01:37 AM
alieyrina replied at 29-8-2015 10:34 PM
Mak boleh jaga 10 anak..tp bila besaq suma pakat x mau jaga..n yet mak still doa yg elok2 kt ampa ti ...

Betul..tp skrg ni byk sgt dlm fikiran aku..which aku kena selesaikan satu per satu..tak de sape boleh tolong aku...aku kena tolong diri sendiri..klu tak aku tak boleh move forward.

1.aku dendam ngan abang aku..skrg ni aku tak cakap pun ngan dia.muka dia pun aku malas nak tengok..sbb dia tipu aku..dulu aku yg bodoh nak tolong dia sampai aku korbankan keja aku..betul,aku mmg dah silap langkah kat situ..nak tolong orang smp diri sendiri merana..sbb masa tue aku kasihan kat ia..dia kata dia nak kawin and nak naik kl cari duit tuk kawin, dia janji nak balik kg lepas kawin then aku boleh kejar balik career aku..tapi lepas tue, dia kata dia tak nak blk kg even after kawin...aku has no choice...aku rsa mcm nak pengsan masa tue..aku mmg sakit hati sangat..sampai hati dia wat aku mcm tue..seriously aku menangis smp skrg klu fikir pasal ni..almost everyday its running in my mind..smp aku bad mood..tp mangsanya mak aku jugak..sbb aku tunjuk muka..tak ceria,jadi degil,hopeless..tak caya pada kebaikan,tak de semangat..kekdg tidor/baring sepanjang hari..hati aku memang dah mati dah...aku nak jadi seperti dulu yg supportive,baik ngan org tua,sayang mak aku mcm aku syg dia dulu2..dulu aku selalu beli brg bg dia..tak pernah berkira dgn dia,tp skrg ni tak..aku dah tak ikhlas,selalu dingin ngan dia..pasal career aku, bayangkan dulu aku keja dapat rm8k sebln, skrg kat kg ni paling maksimum pun Rm2.3K..ni pun kena buat keja sales;mcm mana nak bg aku adjust diri aku?..tambah skrg ni aku tak de keja lagi..nak harapkan duit abg aku tue tak payah la. 1 sen pun dia tak hantar kat mak..dia focus nak kawin ngan bini dia je la.tue pun minta duit simpanan mak aku jugak...wekkk!klu aku, aku malu nak minta duit org tua..mana taknya besok nak kawin hari ni baru  start simpan duit..wek..wekk..wekkkkk..dah bepuluh tahun keja..tak geti nak jimat nak simpan duit...

2.laki mana nak kat aku..aku ni umur 31,tak de keja, kena jaga mak yg tua..biasanya diarang nak wife diarang ikut diarang lah!

3.career aku?fikir blk mcm kelakar je..aku ade degree..kat utm lak tue..tapi at the age of 31 aku jobless..haha..funny!

Just let it be je la..ni la org kata up and down life..padan muka aku..

white_tea replied at 30-8-2015 12:55 AM
Betul..tp skrg ni byk sgt dlm fikiran aku..which aku kena selesaikan satu per satu..tak de sape  ...

Siannye tt. Aku phm sgt apa yg ko rs. Ko doa la sungguh2..aku yakin dgn kekuatan doa tu ko akan dpt selesaikan mslh n dpt semula impian ko. Sb aku pnh alami situasi mcm ni. Bkn stkt doa, solat hjt,istikarah, yasin berpuluh kali...

anak laki skrg ni byk yg suke lepas tgn...kpd para isteri tu tlg la ingatkan suami tanggungjawab diorang kat mak diorang perlu di utamakan...korang nak ke laki korang jd anak derhaka ikut ckp bini?

tak reti nak nasihat macam mana tapi TT, semua orang yang baca kisah kau ni pasti akan doakan yang terbaik buat kau dan mak kau miskin di dunia tapi semoga kat akhirat kelak kau kaya dengan semua benda yang kau dah korbankan untuk mak kau. Jangan ikhlaskan untuk abang kau, tapi ikhlaskan untuk mak kau... semoga hidup kau dipermudahkan lepas ni...

Follow Us
pendapat aku, ko ckp ng mak ko.
slow talk x jalan, ko kasik kata 2.
"sama ada mak duduk ng sy kat spore n biarkan rumah ni kosong, atau mak duk sini tapi jgn biarkan saya risau so saya akan amik maid jaga mak".
so, ko decide sendiri. kalau ko rasa mak ko mmg x betah nak tinggalkan rumah, ko je buat decision hire maid.

white_tea replied at 30-8-2015 12:55 AM
Betul..tp skrg ni byk sgt dlm fikiran aku..which aku kena selesaikan satu per satu..tak de sape  ...

ko nak dendam pun abang ko dah kenapa?
dah mcm bunyik ko x ikhlas jaga mak ko lak.
wake up la wey.
pilihan ada kat tgn ko. make your own move.
if you want to have your mother right in front of your eyes, then take her with you. but make sure that her welfare in spore is going to be fully taken care of.
kok tak, ko leh opt carik helper n doa ko dpt helper yg bagus.

lagi satu, sbb aku skip dr pg 1 ke pg 4 kan.... so, abang ko yg konon kejar kerjaya tu, dpt keja gaji rm3k je vs ko gaji rm8k dulu?
the fact that ko leh lepaskan job ko gitu, tapi skrg ko mengeluh bunyik x ikhlas, sayang je.

Edited by munchkin at 31-8-2015 02:10 AM

i know how you feel tt. you sangka baik dengan orang. you korbankan sekejap your dream. in the end they give you shit. just do what you have to do. you dengar cakap orang pun tak guna. you dengar pendapat orang pun tak guna. masing masing ada pendapat masing masing. senario hidup tu you sendiri yang hadap.

macam sorang makcik aku, dia duduk overseas. dua kali setahun dia balik malaysia. pung pang pung pang di kasi pendapat and "judgement" nak suruh orang ikut cakap dia. aku berontak. last last makcik aku sorang lagi ni kasi pendapat.  dia cakap dengan aku, balik setakat 2 tahun sekali pot pet pot pet. pastu blah. yang hadap masalah kat sini orang lain. pedulik kan pendapat dia. buat apa yang korang rasa betul. in the end kita sendiri yang hadap perkara tu. buatlah benda yang you rasa happy. banyak orang yang kasik pendapat, tapi terpulang pada kita untuk buat apa yang mampu. and you deserve to be happy.

your brother tu dah lah loser. minta duit mak nak kawin. bila dah kawin blah tak mo balik. duit pun tak hulur. time muda bertenagalah you nak kumpul duit. kalau umur makin meningkat, susah or agak sukar nak dapat job offer.

harap you bincang dengan your mother tu. i hope she understands. ni untuk kesejahteraan and kesenangan dia jugak nanti. kalau you takde duit simpanan back up bagai, who is going to support yourself or your mother nanti?? your brother ke nak tolong??? pikir pikirkan.

dont bother about opinion orang nak label you macam macam. fikir your future, your mother's future (depends on you). it's a chain reaction my dear.

me rasalah aklau emak u betul ibu memikir masa depan u,
sure dia akan kasi u ke singapore bekerja,
plus baca dari apa u tulis, bila mak u dah meninggal,
u sesorang aje dalam dunia ni... nobody peduli pasal u,
so kenapa u tak fikir masa depan u bermula sekarang....

tt ni dah kena kencing ngan abang2 dia.......mak adalah tanggungjawab anak2 lelaki bukan anak perempuan....

ko kena fikir masa depan, bincang ngan mak elok2...besok2 mak ko dah takde, ko macam mana, dah la sorang2..kerja pun takde...ni bukan soal kejam ni soal masa depan...

aku pernah tengok kes ni, bila orang tua dah takde, hidup tak tentu hala....lain la kalau berkerjaya, sekurang kurangnya mampu berdikari....pasal harta bila mak ko takde besok, tengok la berapa sen jer ko dapat....

arrowki replied at 30-8-2015 07:50 PM
tak reti nak nasihat macam mana tapi TT, semua orang yang baca kisah kau ni pasti akan doakan yang t ...

memang la kaya kat akhirat...InsyaAllah tapi kat dunia ni tt kena jaga kebajikan dia juga...zaman sekarang ni semua perlukan duit dan kewangan yang kukuh...nak berkorban biarlah berpada pada supaya kita ikhlas dan dapat ganjaran...apa guna tt ni berkorban kalau akhirnya dia sendiri yang menderita dan mula timbul rasa marah dan tak ikhlas...

white_tea replied at 24-8-2015 12:57 PM
Abang aku kata..anak bongsu yg kena jaga org tua..dah la dulu2 niat aku nak tolong dia..dia kata d ...

mak tak pernah bangkitkan ke pasal andartu atau jodoh dgn u?

white_tea replied at 27-8-2015 12:11 AM
Mak aku tak byk ragam sebenarnya..sgtla pengasih..cuma tu la..abg aku pun dia kena fikir pasal fam ...

sebenarnya yg salah kat sini ialah ur mom. dia yg susahkan anak2, kena lah paham yg anak2 dah besar dan kena cari duit dan ada tanggungjawab lain jgk. Kalau dia sudi nak tinggalkan kampung tu kan senang, takdelah abang u pun bagi alasan tak boleh jaga, u pun takdela rasa susah nak kerja kat bandar. Padahal boleh je bawak dan ikut sama.. nak  buat macam mana, dah dia sorang2 kat kampung, kenala jugak ikut keadaan.. ya memang dia tu orang tua.. tapi selfish la bila nak stay kat kampung je tapi tapi patutnya kenala fikir demi kebaikan anak2 jugak. Bukannya u tak nak jaga. tapi nak cakap apa pun tak boleh juga, orang2 tua selalunya memang susah nak adapt tempat baru.. u try lah pujuk dia jgk bawak sekali dan janji dia akan balik kampung tiap minggu/bulan

prettyuglybabe replied at 27-8-2015 10:03 AM
dengan jawapan ko, now aku makin percaya.. kaum lelaki memang pakar mentwistkan apa-apa hukum dan  ...

Lelaki kalau jenis nak lari tanggungjawab ni memang macam2 alasan dan jawapan. Kat dunia boleh la lari.. tau nak senang je.. nanti kat akhirat jawabla. contoh jantan yg suka lari tanggungjawab ni macam yg kena bayar nafkah/mutaah lepas cerai, nafkah anak semua buat tak tau lepas kawin lain.

prettyuglybabe replied at 24-8-2015 01:03 PM
orang bodoh sombong macam tu usah dilayan..sapa ngajar dia anak bongsu yang wajib jaga mak bapak?
...

kan..bile bab nk bg harta pandai lak anak jantan kata dlm islam ank jntan dpt lebih..jge xnak..aku speku akk ipar yg xnk pindah blk kg..kl kn urban

tt..apakata tt kwen je..if tt dah ade bf..then  ajk somi g spore..ank pompan wjib dgr ckp laki dia ko ckp cmcmtu kt abg ko...ank laki mak kne dahulukan..persetankan bini tu..bini tu klau dia syg abg ko dia kne ikotla kata abg ko...

Assalamualaikum tt.. Kisah hidup tt dgn sy lebih kurang sama ja. Skrg dah hampir 5 tahun sy jaga mak saya. Umyr sy 31 thn blm kawin. Dulu sy kerja di kl tp sy minta transfer balik kg nak jaga mak. Alhamdulillah dpt. Sy nak jaga mak saya sendiri sbb sy tgk kakak sy jaga mak sy ala kadar ja... Laki malas nak kerja. Bulan2 duit yg sy kirim kebanyakannya utk belanja diorang bkn utk mak sgt.

Sy ada 5 org adik beradik.. 2  lelaki abg sy.. 1 kakak 1 adik perempuan. Abg sulung sy dah tak ambil peduli pasal mak sy lps dah kawin. Bini dia siap warning jgn ganggu abg sy lps diorang dah kawin. Abg sorang lg dijaga nenek dari kecil.. Abg lahir kembar, keluarga org susah, tpaksa bg kat nenek jg. Bila besar abg ni x berapa.. Skrg dia pun x ambil peduli pasal mak.

Kakak dan adik pula byk buat perangai.. Sy x harap diorang jaga mak. Sy beli rumah ambil mak jaga mak sy. Sy duduk berdua ja dgn mak skrg. Rutin harian sy sama ja.. Tiap2 hari pergi keja.. Tengahari balik rumah sediakan makana utk mak..petang balik kerja lps tu x keluar2 dah. Setiap minggu sy bawa mak jln2.. Makan kat luar.

Mak tt alhamdulillah masih sihat.. Blh masak cuci baju. Mak sy dari sy kecil lagi x sihat. Makan minum kerja rumah semua arwah ayah yg buat. Skrg mak masih blh mandi sendiri.. Makan sendiri. Cuma saya kena masak, sedia semua atas meja.. Mak sy x mcm mak org lain.. Mak ada sakit lain selain darah tinggi dgn kolesterol. Mak selalu sakit kepala.. Kdg dtg sakit x sedar beberapa minit.. Kdg risau juga tinggalkan mak sorang2 di rumah. Pernah balik keja tgk mak baring dpn toilet x sedar. Klu sy tpksa keluar outstation sy htr mak pg rumah adik minta dia jaga.

Sampai skrg sy x kawin lg. Mmg btl apa yg tt ckp mana ada lelaki yg nak perempuan yg ada tanggungjawab besar jaga mak. Sy ada kenal beberapa lelaki sblm ni.. Tp bila citer pasal mak lps tu semua senyap ja. Sy redha.. Malas dah nak fikir pasal jodoh.

Sampai skrg dah beberapa thn sy x bckp dgn abg sy. Tgk muka dorang pun menyampah. Tgk muka bini diorang pun sama. Lps tu duk bising knp sy x kawin2 lg. Diorang x fikir adik diorang x kawin lg sbb jaga mak. Org yg jaga mak ni.. Bkorban x kawin.. Itu yg masyarakat pandang hina. Org yg abai mak sendiri.. Tak bertanggungjawab.. Itu semua tak ada siapa nak ambil peduli

mana mana pon ko pergi... pls bawak mak ko.
mak adalah punca rezeki. trust me