CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cik_gebu

Hati2 Lebuhraya Pantai Timur (LPT) Ajil-Kuala Terengganu Berhantu

aliff09 replied at 12-9-2015 09:11 PM
bukit bauk ke jerangau - jabor lagi seram?

jerangau-jabor tu banyak gak kisah dengar... tapi tak selalu guna laluan tu terutama malam sebab lebih risaukan lembu2 atas jalan jer... selalu lalu jalan pantai jer dan lalu bukit bauk tu kul 2-3 pagi... walaupun jalan tu pendek jer... tapi terasa semacam bila lalu...
lagi satu kalau jalan lama laluan kijal-telok kalong... laluan yang mula2 dulu... uhuhu... apa2 pun hati2 lah lalu LPT 2... jangan laju sangat... jalan banyak tak rata...

kalaw lalu kat lpt..rnr perasing tu memang nampk skeri je memalam... bayangkan kemian jauh lagi... pes time woo nampak rnr besor cenggitu dan jauh dr lebuhraya.... klw org xtaw...org tu mesty ingat mcm resort plak kat tepi lebuhraya.... sekari wooooo....jauh bebenor awok menengok...dahla mse tu otw nak balik tgk arwah nenek.....

Malam tadi terdengar berita tv ada accident lagi kat LPT2. Details takde sb aku dengar sekali lalu je...

kat lpt2 tu lepas kuantan sampai kuala terengganu tu xde petrol station....kalau boleh pastikan isi full tank kalau nak lalu highway tu....aku pernah lalu waktu siang sampai terpaksa keluar exit sebelum sampai kt cari petrol station sebab minyak nak kering....kalo x tersangkut la sorang2 kt tengah highway tu......lagi la haru kalo tersangkut masa waktu malam...

lagi satu waktu malam selain benda2 mistik ni kadang2 ada lembu lepak kat highway...husband sepupu aku pernah accident terlanggar lembu masa tgh drive high speed waktu malam...kereta total loss...nasib baik dia cedera ringan je....bila ditanya dia confirm lembu betul sebab polis jumpa bangkai lembu yg dia langgar tu...

Rate

1

Aku selalu guna lpt ni, dari melaka-tangkak-segamat-muadzam-lpt-kelantan, siang n malam. Setakat ni alhamdulillah takde pape lagi. Pernah lalu situ selewat kol 2pg tp nasib baik tak nampak pape. Cuma kena hati2 dengan jalan jela, tak rata n jalan straight je sampai aku terlelap time gh drive. Member aku lepas kitorang ada training kt shah alam,  balik ikot lpt 1 n 2, pastu paginya dia send mesej kt wassap. "Aku dah trauma lalu kt lpt", xtaw la ape kes, xsempat nak korek.

bagi aku la kan. faktor eksiden kat LPT2 ni bukan la sebab hantu jembalang sangat pun. kalau korang perlu lalu LPT2 ni lalu je takyah segan2 dengan cerita2 puaka hiway. kisah puaka tu bukan takda. ada, cuma kebanyakkannya cerita turun dari mulut ke mulut. kalau ada 10 cerita misteri, yang betul2 cerita first hand 1 je cuma perlu hati2 dan jgn la drive laju gile mcm F1. memang jalan straight je tapi jalan hiway ni tak rata dengan ada tempat ada laluan angin lintang. time hujan ada tempat jalan agak skidding jugak.  faktor2 lain ada je kenderaan yg selfish tak on lampu walaupun dah malam. monyet ular pun kadang2 lintas jalan jugak. so key word dia -> hati2.

Follow Us
Alhamdulillah stkt ni ok lg

Edited by bedahmulutpuaka at 30-9-2015 04:39 AM

aku pernah lalu lpt2 dari jabor keluar ke mana tah..nak ke homestay kat area paka..

konvoi lah dalam 2 3 kereta..

cuma time tu abg ipar aku pesan suruh jgn bukak tingkap, jgn terleka.. dan mata kita walaupun tak mengantok akan jadi mengantok gila klo lalu sini..

dia plak citer, selama dia lalu lpt 2 ni, memang dia akan pasang ayat quran je.. mmg byk kisah angker nye..

citer pasal ajil kat atas ni, lebih kurang citer yg dia bgtahu kat aku..

kawan hubby pernah kena. menghala ke kemaman, tiba2 nampak ada kereta lawan arus kat depan dia. cepat2 tukar lane. bila tengok cermin pandang belakang, dah hilang.

bahayanya LPT1 n LPT2(especially) adalah kerana jalnnya yang lurus je.. n ade bumping here n there. so pada yg x biase guna tu jgn duk tekan myk sgt lah.. kalo sekali dua lalu korg sure x igt part mana bumping lebih2 lg time malam..
kadang2 aku tgk memasing meemcut 160km/h ++.. mcm ape ntah dikejarnya.  jgn sebab nak sampai cepat.
setakat ni kes yg keluar paper aku perhatikan 2 kes dlm masa terdekat ni bile ade kereta rosak/kereta stop sbb eksiden, diorg duk tepi divider(masa tu depa selamat) tapi dah ajal kan.. kene rempuh dgn kenderaan belakang yg laju(i rase) sbb diorg x sempat brek..

kes 1 yg lori langgar satu keluarga tuh.. ade kanak2.. sedeylah.. Yes ajal maut semua ketentuan Allah swt.. yg ni kes kereta rosak.. so ade yg stay kat luar kereta n ade yg duk dlm kereta sbb siang kan, panas... ujung2 mati rentung. Alfatihah.
kes 2 yg staff keje bank 3 org tu... asalnya diorg mmg dah eksiden langgar divider. n stop ke tepi jalan, tetibe ade plak Honda dtg rempuh maut 3-3 staff bank tu.

RnR Perasing tu mmg nampak skeri. salah satu sebab x de stesen minyak lg n dia ke dalam plus x ramai yg stop memandangkan pengguna LPT2 pun x ramai berminat nak stop. teringat aku pada RnR PLUS dr Utara ke Kl sg Siput ke ape(aku x igt nama) dia ke dalam gak kene turun macam tu, tp x nampak skeri sgt sebab ramai pengguna highway yg stop.

Tips aku satu je la, if nampak apa2 jgn duk tegur sgt n jgn ckp besar. kadang2 sbb kite angkuh n berlagak tu lah Tuhan nak uji kite. mcm LPT1 ramai org stop sbb ade stesen minyak.. cume yg hentian sebelah lah agak skeri n nampak mundum je

watachiwa replied at 1-10-2015 07:44 AM
bahayanya LPT1 n LPT2(especially) adalah kerana jalnnya yang lurus je.. n ade bumping here n there.  ...

Yep memang betul. Antara sebab aku tak suka ikut LPT ni sebab jalan lurus (rasa mengantuk), pastu jalan berombak dengan angin lintang (rugi minyak). Rasa boring ikut highway LPT ni.

amirezu replied at 2-10-2015 03:04 AM
Yep memang betul. Antara sebab aku tak suka ikut LPT ni sebab jalan lurus (rasa mengantuk), pastu  ...

mmg mudah mengantuk.. especially bile naik ramai2 semua membuta n ko sorg2 je yg berjaga sbb tgh drive!! hahahah
tapi itulah untuk aku mmg option LPT if ade pape kesulitan-tyr pancit ke rosak kereta ke..a de peronda dtg tlg

watachiwa replied at 1-10-2015 07:44 AM
bahayanya LPT1 n LPT2(especially) adalah kerana jalnnya yang lurus je.. n ade bumping here n there.  ...

yang ada budak tu kena kat member aku, dia balik sebab nk ziarah mak dia yang nazak ( meninggal hari sama tak silap ), kt lpt2 dia nampak keta rosak n berenti dgn niat nak tolong, tapi dilanggar. Dah ajal. Sama2 sedekahkan alfatihah untuk mak dia n anak saudara dia.

satu lagi nak tambah, kepada penduduk tempatan, janganlah buat highway ni macam jalan kampung. Selamba je melintas dari kanan ke kiri, pastu naik motor lawan arus, n memacam lagi. Aku dok lane kanan gh memecut  140kmh tetiba nampak motor gh melintas. Cuak jugak la

watachiwa replied at 2-10-2015 07:18 AM
mmg mudah mengantuk.. especially bile naik ramai2 semua membuta n ko sorg2 je yg berjaga sbb tgh d ...

Haa..itu kelebihan highway. Bantuan pun inshaAllah cepat sampai. Kalau jalan biasa mengharapkan ihsan orang je. Tapi bab mengantuk tu aku dua kali pernah terpejam mata sambil drive 110km/j. Bila celik tu ngucap panjang sambil urut dada bila terfikir anak2 n wife tengah tido kat belakang. Kalau waktu malam tahan sikit, waktu siang ni mudah buat mata aku mengantuk.

Aku dari jalan tu tak bukak..sampailah dah bukak ni..memang ikut LPT2. Jalan elok...malas nak tekan dok belah kiri..org nak memotong pun senang.
Tapi yg Hentian Ajil pernah pengalaman baby aku melalak..masa tu nak remang-remang senja gak. Elok je lepas...eh dah senyap tertido....Alhamdulillah tak mengacau teruk sangat.
Kadang-kadang bila berjalan ni, kalau boleh elakkan dari bercerita cerita hantu apa ka. Ada kesan pada emosi pemandu. Tambah lak....itu je pemandu yg ada. Yang lain..naik kereta nak membuta je. Nak celik mata pun bila singgah stesen minyak...

IXA.MAD replied at 3-10-2015 08:05 AM
yang ada budak tu kena kat member aku, dia balik sebab nk ziarah mak dia yang nazak ( meninggal ha ...

alfatihah.. hati2 semua drive jgn laju sgt

amirezu replied at 4-10-2015 02:54 AM
Haa..itu kelebihan highway. Bantuan pun inshaAllah cepat sampai. Kalau jalan biasa mengharapkan ih ...

same la.. aku mmg kalo siang2 drive tghari plak tu.. mmg berat benor mata ni nak bukak
dgn silau panas mentari lagi.. tambah kenyang lps melantak lunch lagi...minum nescafe satu gelen pon belum tentu tak berdengkur

bonquiqui replied at 30-9-2015 01:57 PM
kawan hubby pernah kena. menghala ke kemaman, tiba2 nampak ada kereta lawan arus kat depan dia. cepa ...

aku gi ganu... mmg ada jumpa kete lawan arus ni... bila pandang mmg ada... kegilaan apa org ganu... bkn sorg 2 yg aku jmpe cam gitu... blom campur lg pompuan gila lane kanan ada tp nak laju kat lane tgh siap high beam n hon2 kat aku... boleh je potong kat lane kanan yg kosong tu gila.... bila igt jer nak hangin aku...

lor skeri meri ke.. dah la husband suke travel malam... anak2 kecik lg... setakat nie takde pape.. cume bee kene berjaga same nanti husband tetido... tp highway lurus mmg cpt ngantuk...