CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 12429|Reply: 63

Pengalaman Misteri Dulu2 lerrr... (^_^)

Assalamualaikum & Selamat Sejahtera Semua...

Emmm..selalunya ak ni jadi silent reader je. tapi dua tiga menjak ni rasa terbuka hati pulak
nak share citer dengan semua forumer2...
Kisah ni kiranya pengalaman ak masa zaman sekolah dulu Era 90-an..

######
Selang 2@3 hari lepas jiran ak ni meninggal, esoknya ak ade trial SPM...hari Isnin paper Math.
Biasalah, time tu area kampung ak klau blackout mmg makan sehari dua baru nk ok. ak pun heran &
selalu gak marah2 dlm hati ni..dok cakap org TNB tak buat kerja. bayangkan la klau takde letrik,
nak iron baju pun susah..serba serbi la tak kena. tapi sume tu boleh diharungi kannnn...berlainan zmn
skrg..huhuu

memang dah jadi tabiat kami sekeluarga klau letrik takde mesti dok buka tingkap tinjau umah jiran kot2
umah kitorg je yg takde letrik ke. emmmm, sah la.. umah jiran pun gelap gelita. dok membebel2 tu time
nak tutup tingkap tiba2 ak ternampak la 1 lembaga putih ni sebelah pokok bunga jarum kesayangan mak
ak ni.. sekali pandang, ak takde la rasa takut tapi bila ak amati betul2 benda tu sesusuk tubuh berbalut
kain putih dr atas sampai la bawah. Kussssssss!!!! semangat.

Ak pun dlm suara terketar2 tu samada dlm kepastian@tak panggil arwah mak ak soh tengok sekali apa
yg ak nampak tu.. mak ak pun datang la dekat sambil bising2 marah ak sebab cakap yg bukan2.. bila
time mak ak tengok, tak lama lepas tu terus cepat2 dia tutup tingkap. sahlaaaaaa!! dlm keadaan ak
ketakutan tu..sempat ak tengok muka mak ak tp dia buat2 tak tau je.. dah tak ckp banyak dah... terus
ak amik bantal selimut tidur sebelah mak. susah jgk la nak lelap mata...semua ayat abis la ak baca..
mana taknye..esok dah le ada exam penting plk tu..huhuu

keesokan paginye seawal jam 5.30 mcm biasa ak pun bangun la tidur. masa tu ak dengar mak ak dh ade
kat dapur sibuk siapkn sarapan. letrik confirmla blom idup kan. ak pun capai la tuala & pelita. time tu bilik
air mmg kat luar rumah. ak pun bejalan la ke bilik air dgn mata ni melilau gak tengok kiri kanan. baru ak
berjalan dlm 5 ke 6 langkah, tiba2 kaki ak terberenti sebab ak ternmpk benda yg sama mlm td depan ak
dalam jarak 15 ke 20 kaki!!!!!!.. ya Allah.... betul ke apa yg ak nmpk ni atau bayang2 pokok kelapa ke?
tapi kenapa klau pokok kelapa rendah??? sebelah lembaga tu mmg ada kolam lama... dulu2 sebelum ada
sistem perpaipan kami sekeluarga akn gunakn kolam tu utk mandi. duuppp!!!!! ak dah tak sedap hati.
ak nmpk lembaga tu makin lama seolah2 makin menghampiri ak.. dengan kaki ak yg menggigil..tangan
plk dah terketar2.. nak menjerit pun dah tak berdaya.. ntah mcm mana pelita kat tangan pun dh tercampak..
ak lari patah balik masuk rumah...masa tu Allah je yg tau perasaan takuttttt ak.. huhuhuuu

bila ak masuk je rumah terus ak tuju dapur, dah tak terdaya sangat2 rasanya.. ak terduduk tepi meja.. mak
ak pun apa lagi.. bising2 la marah sebab dia pun terkejut jgk tengok ak berlari tak tentu hala. mak ak
ckp masa tu muka ak pucat lesi mcm takde darah langsung. ak pun citer la kt dia apa yg ak nmpk. so,
bila dengar bising2 ayah ak pun turun la tanya kenapa.. bila ak dh citer ayah ak terus keluar tinjau tmpt
yg ak cakapkn tu. takde ape2....

kesudahannye, pagi tu ak tak pergi sekolah. so, trial exam utk paper Math tu pun takde la ak amik..sedih
woooooo... gara2 hantu tak guna tu.. huuuhhhh!!!!

jap lg ak sambung ye... nk pi bilik air sat..

Rate

1

Assalamualaikum semua...

Alhamdulillah..dapat sambung semula. Maaf ye lambat sambung di sini..

Pengalaman Misteri Ke-6

Kejadian ni kira baru lagi...time tu saya dengan husband nak balik kampong melalui jalan short cut behrang - felda gedangsa - sg. panjang - sabak. Kami keluar dari rumah lebih kurang pukul 9.30 malam dan sampai di jalan sg. panjang lebih kurang pukul 10.15. So, waktu kami lalu jalan tu keadaan memang gelap gelita memandangkan time sekarang pun kerap hujan kan. Jalan tu memang lengang cuma jarang-jarang sangat ada kenderaan yang lalu.

Baby masa tu tengah tidur. Saya dengan husband tengah sedap berborak. Memang masa tu tak ada langsung kenderaan yang lalu cuma nampak sorotan lampu kereta depan jauh dan samar-samar. Sedang kami berbual rancak, tiba-tiba ada benda putih macam hujung kain terbang kena bahagian bumbung dekat cermin depan sebelah tempat saya duduk. So, time tu saya tak dengar dah butir percakapan husband sebab kepala saya tengah ligat fikir apa benda yang baru saya nampak tadi.

Husband saya mula perasan saya tak bagi respond pada soalan dia.. bila dia panggil, saya pun mula la tanya semula apa yang dia cakap. Saya cuba nak tanya husband tapi yang peliknya macam mana saya boleh lupa sampailah kami di kampung. Tapi ikutkan petua orang-orang tua kalau ada benda pelik-pelik tengah malam jangan tegur. Maybe sebab tu pun saya tak tanya. Hmmmm...

Sampailah sekarang saya tak tanya husband sama ada dia nampak atau tidak benda putih tu. Nasib baik jugak la baby tak ada apa-apa. Korang rasa??? apa ye???

ak.. ak... akkkkkkkkk  

ok... ak sambung balik citer tadi.. fuhhh, petang ni nasib boss takde pi meeting.. hahaaa..

###########
ak terpaksa cuti sekolah 2 hari lps kejadian tu sebab demam. mmg teruk laa..demam terkejut kan.. so, 2 paper la ak tak amik, math dgn BI.. dah la paper penting pulak tu...grrrrrrr..

mcm biasa, time petang2 ak, mak dgn ayah mmg kumpul dan minum petang sama2. time tu la ak dapat tau citer sebenar dari ayah ak. kebenarannya betul @ tidak, wallahualam. hanya Allah yg tau hikmah disebalik kejadian...

kisahnye, jiran ak yg meninggal tu dulu.. dia seorg penggali kubur.. sebelum dia meninggal tu dia ada gali kubur utk seorg jiran selang 2 parit dr rumah ak tu meninggal.. so, selalunye penggali kubur yg terlibat menggali kubur ni kena la 3@4 org sebab bukan senang nk gali kubur ni.. penattttt kot...

masa liang tu hampir siap digali, tiba2 arwah ni tadi tiba2 masuk ke liang tu dan baring dalamnye. kawan2 dia yg lagi 3 org ni tekejut la dengan tindakan dia ni. masing2 dok bising marah2.. suruh dia ni naik atas. dia boleh jawab dia nak baring kejap sebab dia nak rasa mcm mana perasaannya duduk dalam kubur.. yg kawan2 dia ni cukup pelik dan tak puas hati dgn tindakan dia ni..mcm2 arwah ni cakap masa dlm liang lahad tu..seolah2 dia mcm mempraktikkn gaya jenazah kena soal dalam kubur... marobbuka.. siapa tuhan kamu...apa agama kamu...dan lain2...

lama jugak la dia dlm liang tu. kawan2 dia dah panas hati jerit pd dia suruh naik. klau tak diorg akan tinggalkn arwah sorang2 kt situ.. arwah pun naik la semula ke atas.. masa ayah ak citer tu adalah dia pesan jangan suka cakap besar.. Allah tak suka.. buruk akibatnye..mmg org kampung faham perangai dia sepanjang hidupnye suka cakap besar dan takbur. wallahualam..

sehari lepas arwah ni meninggal, mak ak ade pergi ziarah isteri dia di rumah.. biasa la klau org2 tua dlu2 klau pergi umah jiran tetangga mesti lama kaaannn...panjang betul boraknye.. naik bosan ak.. masa tu ak kena ikut sebab ak jadi driver mak ak naik motor. huhuuu.. time nak balik nk ke motor, mak ak ni siap tegur bunga kipas umah jiran ak tu cantik... pulakkkk dah... isteri jiran ak yg meninggal tu pun offer la. apa lagi, cepatla mak ak setuju kot.. hahaaaa...mak ak memang minat sangat dengan bunga2 ni.. isteri jiran ak tu cakap pd mak pokok tu arwah yg tanam..

balik umah petang tu, mak ak pun suruh la amik cangkul dan tolong dia tanam pokok kipas tu sebelah pokok jenjarum kesayangannye... ak turutkan aje la dgn tak menyangka apa2 pun kan... suka sangat mak ak time tu.. malam tu laaaaa ak nmpk lembaga putih tu berdiri sebelah pokok yg ditanam petang tu. Allahuakbar!!!...tak tau nak cakap apa dah..
#######

tu lahhhh citernya.. tapi ada lagi citer2 lain. nanti time ak free ak citer lagi ye.. now nak siap2 pi solat asar ye..

semoga terhibur... tak seronok boleh komen. boleh improvekn gaya penulisan ke..or ape2 pun boleh... baaaiiiii..

Happy Weekend!!!!

Rate

1

hahaaaa...sorry2

ak = aku...   

dik..sangat dihargai kalau dpt betulkan ak tu ke aku..ko bukan taip sms dik..anyway, thanks bukak thread..kipidap..dongibap..

Follow Us
amal12bh replied at 9-10-2015 04:30 PM
dik..sangat dihargai kalau dpt betulkan ak tu ke aku..ko bukan taip sms dik..anyway, thanks bukak th ...

ok..ok.. sis..

thanks for comments. really appreciated.

nanti aku perbaiki cara penulisan ye..

macehhhhh semua.. maaf ye atas kesilapan typing tu..

ade komen2 yang lain tak?

park dulu lah

okay, seram juga ni.. takleh imagine sbb aku ade course kat genting ni.
hohoho..kang terseram sendiri.

ubat_batok replied at 9-10-2015 05:21 PM
okay, seram juga ni.. takleh imagine sbb aku ade course kat genting ni.
hohoho..kang terseram sendi ...

hahahaaa.. thank you.. thank you... coz suka..

genting stayed kat mana?

setakat ni aku pegi genting bermlm sekali je... alhamdulillah..so far xde ape2 la..

hopefully, awk pun okay2 aja kat sane ye..

Hearty_Winter replied at 9-10-2015 05:24 PM
hahahaaa.. thank you.. thank you... coz suka..

genting stayed kat mana?

haha..kat institut A.B je.
so far g takde ape2..cuma dah terbaca cite2 horror ni..mula la..sbb bilik peserta
sorg satu.

hehe.

cerita dah okay,
just jangan guna short form untuk ak tu..
terlekat-lekat kat anak tekak nak baca..
eja full, please..
jadikan 'aku'..

hehehe....boleh la tambah cerita lagi yer....best gak baca

Hearty_Winter replied at 9-10-2015 04:24 PM
ok... ak sambung balik citer tadi.. fuhhh, petang ni nasib boss takde pi meeting.. hahaaa..

##### ...

ikut apa kata poremer lain iatu jangan guna bahasa sms ....walaubagaiomanapun ceriter mmg best,,,

ubat_batok replied at 9-10-2015 05:28 PM
haha..kat institut A.B je.
so far g takde ape2..cuma dah terbaca cite2 horror ni..mula la..sbb bi ...

ooo.. i see..

wahhhh..bilik sorang 1 mmg le cuak juga... huhuu

but it's ok.. baca doa byk2 inshaAllah takde ape2 ye..

slmt berkursus ye..  

thanks a lot sudi membaca...

nanti saya sambung lagi citer dr pengalaman2 lama..

hanamunir replied at 9-10-2015 05:38 PM
cerita dah okay,
just jangan guna short form untuk ak tu..
terlekat-lekat kat anak tekak nak baca. ...

okay...

thank you coz sudi membaca & memberi komen yg membina..

akan diperbaiki dan dipertingkatkn mutu penulisan..  

adzyla replied at 10-10-2015 02:58 PM
hehehe....boleh la tambah cerita lagi yer....best gak baca

thank you....

medangmru replied at 10-10-2015 05:30 PM
ikut apa kata poremer lain iatu jangan guna bahasa sms ....walaubagaiomanapun ceriter mmg best,,,
...

Noted with thanks..

maceh ye bagi semangat dan komen yg membina..  

writing is good..cuma kalau boleh jangan guna shortform..tapi jalan cerita mudah nak faham...harap terus menyumbang pengalaman..

Assalamualaikum & selamat pagi semua!!!....

ok..kita jumpa lagi di sini ye... alhamdulillah masih diberi kesempatan di sini.. kita sambung citer pengalaman saya yg lain ye. maaf intro saya gunakan 'saya' tapi dlm penceritaan saya lebih suka guna aku..sesuai dengan gaya penceritaan.. hehe.. ok selamat membaca ye. jika ade sebarang kesilapan sila komen ye. terima kasih!!!

##########
pengalaman misteri ke-2

Pengalaman ni berlaku dalam beberapa tahun yang lepas.. kejadian berlaku di rumah pusaka peninggalan arwah atok & nenek sebelah ayah aku. mengikut cerita ayah aku, rumah tu telah diserahkan kepada adik bongsu ayah iaitu paksu aku mengikut kesepakatan kata adik beradik yg lain2. sejak dari aku kecil hinggalah umur aku mencecah 18 tahun sebelum aku masuk Universiti kerap juga aku pergi ziarah paksu dan maksu aku dan adakalanya aku tidur di rumah pusaka tersebut. rumah tu takla jauh sangat dari rumah ayah aku cuma selang 2 batang sungai kecil je. sepanjang aku ulang alik ke rumah pusaka tu tak pernah berlaku pekara yang pelik2 dan mengerikan. mungkin disebabkan aku juga salah seorang anggota keluarga tersebut. wallahualam.

mengikut cerita arwah mak aku dulu, masa tu aku dah bekerja di KL jadi apa2 cerita di kampung kebiasaannya mak atau ayah aku la yang rajin bercerita. paksu aku ada anak 3 orang semuanya.. sorang lelaki 2 perempuan. alhamdulillah semua berjaya dan tinggal di kl. jadi paksu dan maksu aku ni ambil keputusan tinggal dengan anak2 nye. kebetulan anak paksu yg no.2 ni dapat sambung phd di Jepun. jadi paksu dan maksu aku pun terpaksa ikut anaknye oleh kerana menjaga cucu2 yg masih kecil. jadi rumah pusaka tu agak lama la ditinggalkan. cuma paksu tinggalkan pesan pada ayah aku utk tengok2 kan je. bila tiba masa tukang potong rumput dan tukang petik buah kelapa buat kerja, ayah aku terpaksa pergi utk meninjau2 keadaan kerja mereka dan bila dah settle paksu akan bankin duit utk ayah bayar upah pekerja.

keluarga sebelah ayah aku ni memang boleh mengurut dan mengubat orang. satu hari ni adelah orang tu (nama samaran pak Ali) datang ke rumah paksu aku untuk berubat. waktu tu malam pukul berapa aku tak pasti. Pak Ali cakap pada ayah aku rumah paksu aku tu terang benderang macam ade orang kat rumah. jadi Pak Ali pun bagi la salam 2 3 kali..kali ke 4 ade la orang perempuan jawab katanye..mungkin isteri paksu aku le tu. tapi dia tak keluar dari rumah cuma dia cakap paksu aku tu pergi surau tak balik lagi. Pak Ali ni kiranya dah tak boleh tunggu lagi terus dia cakap dengan suara tu nak pergi rumah ayah aku. cuma sempat sampaikn salam je pada paksu aku.

sampai je Pak Ali di rumah, dia pun citer la dia pergi umah paksu aku dan bagitau maksu aku jawab dari dalam rumah paksu belum balik dari surau. Zaaaaazzzzzzz!!!! terkejut sakan la ayah aku bila dengar Pak Ali cakap ada orang dkt umah paksu aku tu. setahu ayah paksu takde pulak cakap nak balik lagipun paksu dengan maksu masa tu dekat Jepun. cuba korang bayangkan macam mana reaksi Pak Ali & family dia masa tu????? hahaaa..  

########

akan disambung kemudian.. banyak pulak la kerja hari ni coz kakak yg 1 team ngan aku ni coti anak peksa PT3 pulekkkk... ok jumpa lagi ye...   

tabah menanti sambungan ...