CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Ultra

Macam mana nak jauhkan diri dari kawan parasit?

suami pun bermasalah jgk.. susahlah kalau jenis tak bertegas ni..

Serabot nye.gud luck tt.

Ultra replied at 12-10-2015 08:01 PM
Update:
Semalam mamat ni bawak bini dia jumpa kitorang. Nak bincang pasal letak barang. Hubby aku c ...

maaf ini bukan sebab lembut hati,
ini hanya bersikap nak jadi hero aje...
apatah lagi sudah banyak kali ditipu still tak ambil pengajaran...

me hidup susah juga dulu, tapi sekali ditipu, maaflah tiada erti belas kasihan lagi..

Lembiknya laki hang

uols bwa bini dia g isi borg mntak cerai jelah klu kesian kt bini tu aje

apa punya perangailah. kalau aku jadi bini H tu, aku babaikan jek. satu keje menanggung manusia perangai gitu. yang laki ko pun, janganlah feeling2 hero. dari lebihkan orang luar, baiklah lebihkan keluarga sendiri. dari bagi kat H tu, baik simpan untuk korang pi holiday. sekali dua, mungkin hero.

Follow Us
nape la bini mamat tu masih bertahan lagi idup ngn mamat tu...
better idup sendiri dari idup berlaki mcm tu.. puiii

Sy faham perasaan tt. Org ni cakap memangla senang, suruh maki la, report polis la, suruh bini mintak cerai la.. sbb diorg tak berada di tempat tt. Ada org tu hati kering, sanggup gaduh bertumbuk. Ada org pulak hati lembut, mmg la nak jauhkan diri, tp tak nak la sampai bergaduh. So aku rasa, tt sabar je sampai masa tt pindah nanti, putuskan terus hubungan dgn dia. Jgn bg alamat baru kt dia. Kalau dia call jgn angkat, lama2 tentu dia putus asa. Pasal motor tu, mintak la balik dgn alasan nak guna sbb waktu kerja tt tak sama dgn husband. Tang husband tt pulak, cuba slow talk cakap apa akibat buruk yg bakal terjadi kalau u all masih berhubung dgn H tu. InsyaAllah dia faham nnti.. Tak rugi pun kalau tak berkawan dgn org mcm tu. Good luck tt..

tt, kalu laki ko pakai sematfon, ko tau tak ada function block atau add to auto reject..
ko amik hp laki ko, ko set kan terus no dia ke auto reject..
wasap ke wechat ke pun ko block aja..
abis cerita..

virgo19 replied at 15-10-2015 01:36 AM
Sy faham perasaan tt. Org ni cakap memangla senang, suruh maki la, report polis la, suruh bini minta ...

actually kalau u letak your family safety first, apa apa benda sepatutnya
senang aje buat keputusan.. bukan sebab cakap aje senang..
sebab u hanya fikir family u, orang tu berhutang along,
u nak kuncu kuncu along tu serang rumah tanya mana mamat tu menyorok..

sorry, kalau my husband stupid camni, lebih utamakan orang luar
dari family sendiri, well perempuan bercerai hari ini adalah normal.

sebenarnya laki kau seorang yang baik hati Kau kena latih dia macam mana untuk kata "NO" bagi kes-kes macam ni. Tak semua orang boleh senang2 menolak rayuan orang yang tengah dalam kesusahan.

Arrgh stress plak aku yg tengok cite ko ni..
alahai..lakin nyer pun tolong la keras sikit je.say no to orang2 camni.tp ye la kan..tengok anak bini dorang jadi kesian sangat2 pulak..sebab laki dorang jadi camni.jauh kan la aku dari lelaki2 busuk camni..

ada perkembangan terbaru ke TT...kontek lagi ke ngan mamat ni...
aku plak geram baca..

mea replied at 24-6-2016 08:41 AM
ada perkembangan terbaru ke TT...kontek lagi ke ngan mamat ni...
aku plak geram baca..

weh, dah naik balik topik ni, aku pun baca. Geram betul.

Assalamualaikum semua, naik balik thread ni ye...

Untuk yg bertanyakan update, gini ceritanya serba sedikit update :

I dengan hubby dah selamat berpindah ke rumah baru dalam bulan 10, 2015...kan I cerita H nak letak brg kat rumah sewa kitorang tu kan?so, kitorang pindah dgn meninggalkn brg2 H kat rumah tu..pasal sambung sewa ke apa dia deal sendiri ngan tuan rumah I dgn hubby tak campur..

Dalam masa tu moto hubby I masih dia guna cam biasa, satu sen pun tak bayar walaupun janji bulan depan, bulan depan sampai dah naik muak dengar..time ni I dah suruh hubby ambik blk je motor tu sbb kitorg pun leceh hari2 nk carpool gi keje. Tp hubby kata sabar, sian dia org susah, rumah sewa tu jauh dr Bandar, dia susah nak hntar anak gi sekolah, gi kerja semua..I was like, ok, I DAH MALAS nak bersuara lagi pasal motor tu..lantaklah apa nak jadi.

Pastu kitorang dpt tau, baru 2 bulan dia dok rmh sewa tu, dah kena halau keluar, sebab letak deposit (deposit kitorg dah amik masa nk pindah, bnyk cantik nk bagi dia sambung free2). diorang pindah ke rumah yg kecik sikit, kawasan kampong. kalau tgk memang kesian, rumah atap zink panas, lantai simen xde tikar getah, kipas ada 1 je tu pun slow ya amat...my hubby tolong lagi betulkan kipas diorang tu and bagi 1 table fan kat diorng..kesian tgk anak2 dia. Tp dasar org x tau bersyukur, dlm pada tu berapa kali dia tipu duit hubby I. hubby dah bengang + marah, tapi dia x cite kat I, takut I padankan muka..hehehe...I tau pun bila baca msg2 diorang.

Entah 1 hari tu hubby x tahan sangat dia meluahkan semua kat I...H tu janji nak bayar motor & tukar nama, hampeh 1 sen pun x byr..motor tu dia lenjan habis-habisan, ada sekali tu eksiden dia x repair pun bengkok2 tu, yg paling best tempat lock motor berlubang kena pecah dia boleh lagi lenjan je motor tu..hubby sedih tgk dia x jaga lansung motor tu, ye la dapat free, apa dia kisah kan?rupanya mamat tu dah lama x kerja, hidup ditanggung duit pencen aruah suami bininya dan anak titrinya yg berkerja di kedai makan..senang hidup dia ek.

Kebetulan hubby cite kat sorang lagi kwn dia pasal motor ni dan kwn tu nak beli motor ni. Hubby I mmg nak amik blk motor ni & tolak kat kawan tu, kita namakan K la ye..tp x sampai hati sbb H ni mesti akan gunakan nama ank2 dia..so K ni kata jom pergi dengan dia, biar dia yg ckp pasal motor tu. K ni jenis hati kering sikit. Sampai kt rumah H ni K yg deal semua pasal motor dgn H, hubby aku bg kuasa kat K sbb kalau dia yg ckp msti x jadi punya. H merayu2 mintak jgn amik motor tu, nanti dia byr.nak byr apa, ko keje pun tak. Yang kesian bini dia menangis2 merayu jgk sbb susah ank nak sekolah, part tu yg hubby aku x tahan dia terus gi jauh2, K yg settle semua...

Akhirnya, selamat lah motor tu diambil oleh K..Dia repair motor tu & byr bln2 kat hubby i..Hubby I pun dah beli motor baru.H ada jgk hantr msg2, call merayu2 nak mintak tlg tp hubby reject semua call and delete msg..kiranya dah x contact lansung la...dia kata kalau contact balik confirm dia lembut hati.

begitulah kisahnya...

Ultra replied at 24-6-2016 11:38 AM
Assalamualaikum semua, naik balik thread ni ye...

Untuk yg bertanyakan update, gini ceritanya ser ...

syukurlaa.. parasit mcmni mmg menyusahkan jer... ibarat pokok parasit yg menjalar lelama boleh tumbangkan pokok tu..
melainkan parasit yg tumbuh dilereng2 bukit utk kukuhkan tanah, boleh lagi diterima..

syabas buat suami kamu.. syukurla dah terlepas beban kamu sekeluarga.. minta suami tukar no telefon ajer demi menghilangkan serabut dapat pggilan bertalu2 dr dia.. mcm xdek keluarga kekdahnya.. entah2 keluarganya pun dah buang sebab perangai mcmtu..

terima kasih TT sebab update citer.....

sekurang2nya kurang skit geram meolss kat H ni...

kalau ada latest citer lagi jangan malu2 update yer...

Ultra replied at 12-10-2015 02:40 PM
tu yg i risau...sebenarnya cara lembut sudah, cari maki sudah, cara mengelak sudah, tapi dia ni me ...

sebenarnya parasit ni berperangai parasit sebab wujud orang yg membantu hidup dorang jadi parasit. contohnya laki kau. aku ada jugak adik ipar parasit, adik aku pulak hidup tak senang sbb dpt laki mcm ni. tapi aku satu sen pun tak pernah tolong dorang. sbb aku dah tau duit aku akan byk habis kalau tolong dorang. jenis tak reti berusaha, nak hidup atas usaha penat lelah orang lain. kalau mampus kebulur pun aku takkan tolong. pegi la kerja 7eleven ke jadi jaga ke ada jugak duit dari tido terbongkang. alasan mcm babi. dah tu duit takde, boros pulak tu. duit yg ada pergi shopping benda tak perlu. mak aku dah meninggal dah dekat 3 tahun masih lagi perangai parasit tak berubah. sampai adik aku pun dah tak tahan. skang dah bercerai, alhamdulillah aku berjaya halau parasit keluar dari rumah ni. bahagianya hidup kami adik-beradik.

virgo19 replied at 15-10-2015 02:36 PM
Sy faham perasaan tt. Org ni cakap memangla senang, suruh maki la, report polis la, suruh bini minta ...

aku tak rasa cakap mcm senang, tapi memang senang pun. ni membahayakan bini dgn anak. dah la masuk lokap, amik dadah, pecah masuk, jual motor. lagi nak layan? kalau dah sampai berhutang along lagi, sekali along buat apa2 kat bini dgn anak walaupun takde kena mengena, mcm mana? time tu baru nak cakap elok2?

faraway1 replied at 15-10-2015 03:59 PM
actually kalau u letak your family safety first, apa apa benda sepatutnya
senang aje buat keputus ...

betul tu. ni dah sampai tahap bahayakan family sendiri. bukan bahaya sebab along je, mamat ni pun bahaya sebenarnya. entah2 mamat ni pun dah lama aim family dia.