CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Maideen.

Kesilapan Astora Jabat

Close [Copy link]
deen...........persoalan masih lum terjawab.cukupkah dengan hanya mengaitkan kisah lain utk menolak terus hujah yg sedang dibicarakan ini.

orang tak kapirkan ibn arabi tue.cuma pandangannya ditolak.dan ia ditolak beratus tahun dahulu.hanya kini dalam usaha astora menjual ideologinya berkenaan aurat maka pegangan ibn arabi tadi dipergunakan.tapi dalam masa sekarang bukan itu yg kita bicarakan.

tue kat atas tue berkenaan penolakan tafsiran zainuddin yg astora pakai tue.korang tak nak komen ka????astora mana????

kalau tak mampu berpikir jangan baca alislam......pmpppfhhh!!!!!!!!

Originally posted by golok mail at 19-2-2004 10:50 PM:
deen...........persoalan masih lum terjawab.cukupkah dengan hanya mengaitkan kisah lain utk menolak terus hujah yg sedang dibicarakan ini.

orang tak kapirkan ibn arabi tue.cuma pandanganny ...

Golok ko tak baca ke tulisan lebai malang tu? Ini katanya yang hebat sekali:

7. 'Ala’ al-Di Al-Bukhari Al-Hanafi menyatakan bahawa: Sesiapa yang tidak menyatakan bahawa Ibn Arabi adalah kafir, dia sendiri adalah kafir!

Bukan sahaja Ibn Arabi kafir, yang ragu ragu tentang kekafirannya juga kafir! Begitu hebat sekali...tetapi sudah tentu lebai malang tadi tidak pula menyatakan pandangan orang yang mengkagumi Syeikh Teragong itu!

pembaca boleh baca kembali link berkenaan penolakan tafsir zainuddin yg diberi dalam page sebelah.

dan pendapat yg menghentam ibn arabi yg terkandung adalah berdasarkan pegangan2 melampau beliau.aku tak pasti samada ibn arabi yg sedang kita bicarakan sekarang adalah sheikh teragung yg maideen puja tue......atau ibnu al arabi yg dinukilkan dalam teks tersebut(ulama besar mazhab maliki).

adakah ada dua org yg bergelaran hampir sama???:stp:ibn arabi dan ibnu al arabi........dan tokoh pemikir kita keliru mengenainya.

Originally posted by golok mail at 2004-2-19 11:43 PM:
pembaca boleh baca kembali link berkenaan penolakan tafsir zainuddin yg diberi dalam page sebelah.

dan pendapat yg menghentam ibn arabi yg terkandung adalah berdasarkan pegangan2 melampau beliau ...

Lepas disuruh baru nak baca! Golok,Yang di katakan sesat  berdasarkan kata kata 'Ala’ al-Di Al-Bukhari Al-Hanafi oleh penulis lebai malang itu ialah Penghidup Ugama (Muhyiddin), Syeikh al Akbar Ibn Arabi. Dan walaupun ada orang yang mengaku ulama mengatakannya sesat, ramai lagi yang mengkaguminya! Tapi aku yakin sudah tentu orang yang terbiasa mengkafirkan orang akan mencari orang orang yang sewaktu dengannya juga! Penyataan sesat mereka lebih berdasarkan kitab Fusus al Hikamnya  dari  Futahat al Makkiyanya. Perlu diingat Ibn Arabi dilaporkan menulis beratus kitab.

Pegangan yang kau katakan melampau itu golok tidak syak lagi datang dari tuduhan Ibn Arabi mengaku dia Tuhan dari pegangan Wahda al Wujud (oneness of being) -"Subhana man azhara al-ashya'a wa huwa `aynuha"  dari kitab Fusus nya. Aku hanya ada terjemahan Inggeris kitab itu (yang diterjemahkan dari bahasa arab ke Perancis sebelum itu). Dari beratus kitabnya, hanya kerana tidak faham kepada ilmu orang, terus dikatakan sesat? Begitulah kehendak Tuhan agaknya.

[ Last edited by Maideen. on 20-2-2004 at 12:21 AM ]

ada lebih baik kita kembali ke isu sebenar...........

soal ada ulama yg disesatkan ulama........tue tak menjadi sebab utk astora atau maideen menolak terus pandangan yg menyanggah tafsir zainuddin itu.malah apa yg sedang maideen lakukan kini ialah cuba mengalih isu sebenar dengan mengaitkan hal yg tak menjadi isu dalam tajuk nie.

aku nak dengar bab kesilapan tafsir ayat zainuddin dan 'fitnah'nya keatas imam malik tue.takkan takde komen.takkan sebab "astora tulis macam tu maka kami nie terima je laaa.........".

ingat slogan alislam deen..........

Originally posted by golok mail at 2004-2-20 12:23 AM:
ada lebih baik kita kembali ke isu sebenar...........

soal ada ulama yg disesatkan ulama........tue tak menjadi sebab utk astora atau maideen menolak terus pandangan yg menyanggah tafs ...

Tulisan Ustad Zainuddin itu baru bahagian pertama golok dan mengikut fahaman aku satelah membaca Al Islam bulan Mac, akan disambung bulan depan dengan bahagian keduanya. Sabarlah dulu sehingga disiarkan bahagian keduanya.....:re:

Ini tidak, macam siksa kubur jugak, belum habis orang berhujah dah kondem...

Follow Us
.........oklaaaa deen.kita tunggu episod seterusnya.harap astora dapat input yg baik dari lp utk dia teruskan tariannya di alislam!!!!

ada banyak point yg dia boleh bawa kearah mana dia nak mindsetkan pembacanya nanti.negatif pun boleh........positif lagi banyak.

hahahahahaha

Originally posted by golok mail at 19/08/2003 18:17:
sengat.......rupanya astora keluar masuk keluar masuk lp nie dari tadi cuma nak buat satu lagi tajuk.pasal kain rentang dengarnya.......hehehehehee!!!!!!

aku ingat nak layan permasalahan yg mela ...

sebenarnya yang bermasalah ialah si astora jamban itu bukannya kawan-kawannya...tapi disebabkan kawan-kawannya sanggup mengambil risiko diatas kesalahannya...dibiarkan saja

ST~ anggap yang baik saja

[ Last edited by sengat_tebuan on 20-2-2004 at 10:16 AM ]

hahahahhahaa

Originally posted by Firdaus_Kamal at 19/08/2003 22:48:
Lawa signature...

terima kasih...bermakna sungguh signature tu...bagi saya

Originally posted by golok mail at 2004-2-20 12:36 AM:
.........oklaaaa deen.kita tunggu episod seterusnya.harap astora dapat input yg baik dari lp utk dia teruskan tariannya di alislam!!!!

ada banyak point yg dia boleh bawa kearah mana di ...

Tak der tarian marian nyer deh Golok, kalau ko baca Al Islam bulam Mac tentang siksa kubur misalnya, banyak gambar gambar kitab RM1.50 yang dimuatkan dalam rencana yang menghujahkan ujudnya siksa kubur itu...:re:

Jadi jelaslah Astora, membawa hujah kedua dua belah pihak!

Originally posted by Maideen. at 20-2-2004 10:27 AM:
Tak der tarian marian nyer deh Golok, kalau ko baca Al Islam bulam Mac tentang siksa kubur misalnya, banyak gambar gambar kitab RM1.50 yang dimuatkan dalam rencana yang menghujahkan ujudnya siksa k ...

KelUaq DaH Ka??

taPi soRRy La, aKu taK baCa tuLisaN peNuLis peCisaN niH.. buKaN sTandaRd aKu.. seBaB aKu puNya usaHa taK saMpai LaGi seMuanYa diKataKaN JIHAD.. :nana::nana::nana:

Originally posted by tokusa at 2004-2-20 10:31 AM:
KelUaq DaH Ka??

taPi soRRy La, aKu taK baCa tuLisaN peNuLis peCisaN niH.. buKaN sTandaRd aKu.. seBaB aKu puNya usaHa taK saMpai LaGi seMuanYa diKataKaN JIHAD.. :nana::nana::nana:

Hang kalu nak menyangkal tulisan ahli fikir Islam saudara Astora Jabat, bolehlah pakai borang standard yang aku sediakan tokusa....

hahahahaha

Originally posted by tokusa at 19/08/2003 10:31:
KelUaq DaH Ka??

banyak dia punya jihad...astora pun lari inikan pula ...orang lain yang bertopengkan astora janbam

Originally posted by Maideen. at 2004-2-20 10:41 AM:
Hang kalu nak menyangkal tulisan ahli fikir Islam saudara Astora Jabat, bolehlah pakai borang standard yang aku sediakan tokusa....

takPeR La MeDEeN.. buKaN staNdaRd aKu.. kaN aKu daH haBaq..

Originally posted by tokusa at 2004-2-20 12:36 PM:
takPeR La MeDEeN.. buKaN staNdaRd aKu.. kaN aKu daH haBaq..

Hishhhhhh apalak bukan standard hang tokusa, yang tak seterer hang macam Nik Ajis ka, hadi awang ka, pun boleh pakai borang tuh....

Ianya mudah dan ringkas.

jangan lari tajuk...........

Firdaus_Kamal This user has been deleted
Originally posted by sengat_tebuan at 20-2-2004 10:18 AM:
terima kasih...bermakna sungguh signature tu...bagi saya

Bermakna..?.hmmm...Ikut suka awak la...awak pun dah besaq panjang..

astora = astro....

macam2 ada.....
macam2 boleh ubah ikut selera dia....

Originally posted by Astora Jabat at 15-2-2004 05:13 PM

Saya tidak marah orang menuduh saya membela isteri Tun Mahathir dan Datuk Seri Abdulllah Ahmad Badawi kerana mereka berhak dibela...... Tetapi di sebalik perkara itu saya mendedah sikap tidak ...

dalam islam putus haid tak payah pakai tudng ka? tak baik menghalalkan benda yang haram en astora...jgn mengambil islam mengkikut kesesuaian umno... mcmane dengan artis - artis malaysia... yg tak expired lagi... rambut sudah jelas ... aurat yang wajib ditutup... kalu dia boleh mendatangkan feel kepada muhrim dia... apa pulak hukumnya??

sekalipun beliau dah (expired) putus haid... tidakkah beliau seorang isteri kepada pemimpin... itukah yg akan ditonjolkan kepada anak muda malaysia... dan jgn lupa  sebelum putus haid tu.... dia pakai tudung elok ka??

ingatlah.....kalo depa sume tak pakai tudung disebbkan en astora mengeluarkan hukum yg sebeginii... cuba bayangkan dosa yg akan anda pikul??

[ Last edited by  kerbau at 24-5-2006 08:17 AM ]

ruginyer tak 'lahir' lagi zaman ni...