CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rafiz28

Apa aku harus buat bila aku tahu siapa dia???

kesian mak ayah TT kalau diaorg tahu sejarah bakal wife TT ni... sy dlm banyak-banyak manusia dlm dunia ni hati mak ayah sylah paling sy takut nak guris... cer TT tanya mak TT boleh ke tidak TT terima org yg terpesong akhlak akidah masuk dlm keluarga TT dan sama-sama TT n family bimbing balik ke pangkal jalan tp janganlah bgtahu pkrjaan dia pulak nanti pengsan mak TT... lagipun nak mengubah org utk beriman ni tak senang, semua kena dtg dari dalam diri bakal wife TT tu... sy risau anak-anak yg bakal lahir, boleh tak dia asuh n TT kena ingat bakal adik ipar TT yg buat kerja yg sama, influence tu still akan ada around TT n bakal wife kalau dh kawen nanti... tak akanlah nak putuskan silaturrahim bakal wife TT dgn family dia kan, itu pun berdosa jugak... so TT kena bimbing semua sekali balik ke pangkal jalan, bila kita tahu ada kemungkaran dikalangan ahli keluarga dah jadi kewajipan kita utk memperbetulkannya... lagi satu sy takut penyakit je... TT buatlah solat istikharah, solat hajat kalau TT betul-betul nak petunjuk... bakal wife TT perlukan pembimbing atau penyelamat tapi mampu ke TT nak tanggung semua ni? rela ke bakal wife TT tu utk berubah?

baru terbaca pasal mintak 10k sebulan... TT sila larikan diri anda... baik TT bwk mak ayah TT jalan around the world p mekah ke apa, drpd serabut pikir nak sedia 10k sebulan... aiyoooo... ada org cam gini rupanya... iols nak mintak spuluh rggit kat orang pun rasa tak sampai hati.... cari jodoh lain je TT....

orang yg malas masak memang tak tahu pasal dapur  

Hana replied at 2-12-2015 01:46 PM
aku rasa, ko kena kaji perjalanan kehidupan ko.
Punyala ramai orang perempuan tidak bertemu jodoh, ...

Mesti ko nak suruh aku tukar kerja kan?? Aku bkn xnak tukar tapi expenses aku tinggi pastu aku skrg ni tgh gila beli rumah, kereta aku lagi ada bbrapa lagi yang aku nk kena byr bulan2 kalau aku kerja makan gaji aku nak byr semua tu mcmana kan, nak kata aku buat kerja salah aku bukan la mencuri ke apa tapi tau2 la mlm ni..susah aku nk cakap..bila aku nk buat bisness lain yg tak melibatkan mlm kena tipu pulak..tah la..nak kata aku memilih pun xde jgk,  mungkin kena dekatkan lagi diri aku dgn tuhan..lalai gaknye aku ni..

faraway1 replied at 2-12-2015 08:11 PM
betul my husband cakap, nak jadi kucing pun, kucing kena pandai memilih,
sapa nak ikan busuk digu ...

Ye lah..betol la ko ckp tu..agaknye aku xkawin kot dah duda la aku sampai bila2..fuhhh

missus_meow replied at 2-12-2015 08:40 PM
i think so too. dah tua ganyut, x laku, baru menyesal kot.

Aku tanya dia nk kerja tu nk buat apa duit byk2..dia kata tuhan tahu niat dia, one day dia akan stop run busines ke apa..what?? Berpeluh2 aku..

Follow Us
chazey replied at 2-12-2015 10:16 PM
Aiyoh, bangsatnya! No wonder jadi placo sebab malas nak senang dengan cara betul - asyik fikir nak ...

Aku tgg tegap kan diri aku lah ni dari ada hubungan pape dari dia..harap dia pun jgn lah cari aku dah sebagainye..jgn dia tergerak hati nak bomoh aku sudah la..

GUNDUT replied at 3-12-2015 12:32 AM
Ni kira happy ending ke sad ending ni?

Sad ending lah..

fairy_fairy replied at 4-12-2015 12:14 PM
My mum pernah cerita, time dorang baru kahwin dulu, pergi lah melawat sorang uncle bff my dad, bila  ...

Hahahahahaha..mesti malu gila kan..aku ada sorg kawan satu sekolah kerja pramugara yang bila pergi out station mana2 akan mengayat dgn mana2 awek pramugari terutama budak2 junior, One day dia tangkap suka sama awek junior yang diorg akan luangkan masa bila satu flight kira honeymoon zina la utk diorg bila ke luar negara. Satu hari kwn aku curi2 tgok gambar kt wallet awek junior tu n terkejut nak mati kawan aku sebab rupanye awek yang dia tido selama ni awek anak buah dia.. Lepas dari tu kawan aku mengelak2 walau kerja satu kapal pun dia cuba untuk xnak rapat dah, awek tu merayu la jgk mintak explain..Skrg  dia dh kawin anak pun dah ada.. Kwn aku ckp dia  sampai skrg bila lepak satu family time raya dia xnak join..Pramugari tu pun kdg2 mcm curi2 pandang dia bila ada gathering .. Agaknye masih terkenang2..

selyusi replied at 5-12-2015 02:20 PM
tunggu 2 3 bulan nanti awek tu cari balik, baru sedar ada orang masih nakkan dia walaupun dah takdea ...

Aku berdoa2 jgn la dia cari aku..

TPPA replied at 7-12-2015 07:33 PM
Chlamydia
Gonorrhoea
Herpes

Klu pakai kondom pun kna ke? Bahayanyee

Hana replied at 8-12-2015 04:08 PM
soalan cikgu.
apa itu dapur berTanah?
tak dapat imagine lah.

Kita org sekarang dapo cantum dgn rumah bersimen segala..diorg xada simen pijak atas tanah tak tahula guna kayu api ke ke guna gas kan..

sad ending???kko patut rasa ni happy ending ok!!sila bersyukur and jgn kufur nikmat sikit boleh x?
ke ko punya happy ending terms: kahwin dgn si jess even ko tau dia pelacur, n berharap dia bertaubat?
kalau tu ko punya happy ending...sila tampar diri sendiri...ni bukan novel bbnu or cerita slot akasia ye.
ko igt ni cerita cinderella? come on!!get real!

kalau ko depan aku, aku dah sepak ko dah agak ko sedar diri

kakikopi replied at 9-12-2015 01:02 AM
kesian mak ayah TT kalau diaorg tahu sejarah bakal wife TT ni... sy dlm banyak-banyak manusia dlm du ...

Tq atas nasihat ko yg baik ni.. Aku sebagai manusia biasa yang ilmu tak kuat mana susah nk bimbing org, di tambah dgn kerja yang bataskan waktu aku.. Exwife aku dulu pun mak aku xberkenan jgk sebab lgi byk umur dari aku susah mak aku kata nanti, tpi masa tu aku nak kawin jgk sebab dah suka sgt.. Tapi bab tu aku yg salah lah sebab aku xjadi suami the best..skrg aku nk la cari yg baik sebab aku dh insaf apa..haha

dahkenapa replied at 9-12-2015 11:54 AM
sad ending???kko patut rasa ni happy ending ok!!sila bersyukur and jgn kufur nikmat sikit boleh x? ...

Jgn la sepak aku yg lemah ni.. Opkos la ambil masa la sikit aku nk fresh balik. Ditambah dgn mak aku bising sebab aku ni mcm gila2 kan exwife  aku sebab tu xnak kawin lagi. Mcm senang sgt je kan sebenarnye susah...Perempuan pun susah nk terima aku yg kerja tak lekat kat rumah..

Kau tak bawak budak yang bagi info tu gi makan kfc ke? Dia dah selamatkan kau tuu.

UUU..tak habis lagi ke ceritanya...

rafiz28 replied at 9-12-2015 12:07 PM
Jgn la sepak aku yg lemah ni.. Opkos la ambil masa la sikit aku nk fresh balik. Ditambah dgn mak a ...

keje mlm bro mmg susah nk diterima, esp sbb mlm ni ramai sgt yg tukang putar n belit .... xde ke some nice mlm ladies yg u boleh kenal2 ....

Kiranya, ko ni MLM yg dah berjaya la? Mmber2 aku banyak yg sparuh jln je..xnampak hasil apa pn..kot2 tnjuk p jalan obesi ke, pkai kete mewah ke, uma mewah ke, takde..yg ada, dok tunjuk duit kepuk2 n tunjuk gambo leader2 dorg atas2 punye kete, punye rumah.

rafiz28 replied at 9-12-2015 12:07 PM
Jgn la sepak aku yg lemah ni.. Opkos la ambil masa la sikit aku nk fresh balik. Ditambah dgn mak a ...

Ko dah berapa tahun menduda sampai Mak Ko bising ni?
Ko jangan lah sebab Mak Ko bising..Ko pun asal boleh je pulak ye