CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Abu_Muslim

ISU RAMBUT BUKAN AURAT- ASTORA PEMBOHONG BESAR

Close [Copy link]
grugals This user has been deleted
apalaaaa korang ni,dah allah suruh tutup aurat tu,tutup ajelah!!!!ada pulak sesetengah puak bangang tu nak kaji lebih pulak.nak juga diputar belitkan hukum allah!guac hantam diaorg guac!!!!nf:

walaupun puak disana berusha bersungguh-sungguh utk suruh org islam tak payah pakai tudung dan mengatakan aurat itu boleh berubah2 mengikut keadaan,tempat dan masa..............namun syukurlaaa budaya sebegitu tak diterima masyarakat.

namun kita jangan alpa dan lalai.............mereka pasti akan terus berusaha menyesatkan maysrakat dalam isu ini.kaedah mereka pasti akan dipelbagaikan dengan dibawa kefahaman2 serta pandangan2 yg diputarbelitkan maksudnya agar kita yg membaca akan terpedaya.

terus berhati-hati dengan puak nie.............

Originally posted by golok mail at 2004-9-2 06:22 PM:
walaupun puak disana berusha bersungguh-sungguh utk suruh org islam tak payah pakai tudung dan mengatakan aurat itu boleh berubah2 mengikut keadaan,tempat dan masa..............namun syukurlaaa bud ...

Golok, kalu ko berpegang seluruh tubuh wanita termasuk suaranya adalah aurat...itu hak engko. Cuma janganlah disalahkan orang yang tidak berpegang begitu....kecuali ko tunjukan sijil dari Tuhan mengsahkan bahawa pegangan ko sorang saja yang betul...;)

[ Last edited by Maideen. on 3-9-2004 at 12:53 AM ]

grugals This user has been deleted
[quote]Originally posted by Maideen. at 3-9-2004 12:20 AM:

Golok, kalu ko berpegang seluruh tubuh wanita termasuk suaranya adalah aurat...itu hak engko. Cuma janganlah disalahkan orang yang tidak berpegang begitu....kecuali ko tunjukan sijil dari Tuhan m ... [/quote]ko belajar agama atau tak?????maideen???

[ Last edited by grugals on 3-9-2004 at 06:16 AM ]

Originally posted by grugals at 2004-9-3 06:13 AM:
ko belajar agama atau tak?????maideen???

Pegangan bahawa seluruh  wanita itu termasuk suaranya adalah aurat salah ka? Dan kalau tubuh wanita itu di tutup dengan kain berwarna adalah Tabaruj dan haram, salah jugak ka? hahahahahahalol:lol

Pasal apa salah? pasal berlainan dari fahaman engkau ka? Pasal Ostad ko tak ajar macam itu ka? hehehehehe:bgrin:

Syiah itu bukan Islam ka? Kaum sufi itu murtad ka? Orang yang tak ada mazhab itu sesat ka?

Belajar ugama itu macamana? Belajar posisi terkencing dalam Islam ka? Belajar hukum terkentut kearah Mekah ka? Belajar doa masuk jamban ka? Cara membersihkan dubur salepas membuang air besar ka? Hukum makan pisang berbaja taik babi ka? Hukum cukur bulu ka? Cara pakai cincin dalam Islam ka?

Dan salepas belajar musti Isle ke hulu Isle kehilir, jelas dan nyata sini jelas dan nyata sana, akhir zaman kesana akhir zaman kemari, sikit sikit hukum Allah sikit sikit hukum Allah, bercakap macam dan dapat certificate dari Allah Ta'ala dan perasan orang kagum dengan 'kealiman' kita tentang ugama?;)

Maideen~Dan mereka ada hati mengaku memperjuangkan Islam....prrrrrrrpfffft.:lol

hahahahahahahahahaha..... nak tergelak aku ngan pemulih imej Islam nih..... modai tak dak ka???????? kunun tak sadar, saper la yang patut kene pulih...... hahahahahahahahahaha

Follow Us
Kalau setakat nak hahahaha sahaja elok ko baca doa masuk jamban sahaja....lepas tu cerita pasal Tuhan nak buat pesta rebus otak. hahahahahahalol:lol

....prrrpftphrrrpftph..... kurang2 aku tak mengaku aku ni nak pulihkan imej Islam.....prrrpftphrrrpftph...... kunun nak berjihad, bende besar lak tu.....prrrpftphrrrpftph..... hahahahahahha..... kalu takat aku cumer citer pemahaman aku, aku tak mengaku lagi yang aku nyer betul..... tak macam sorang penjihad yang jahat tu, maraaahhhhhhhh.......

Originally posted by guagcore at 2004-9-3 09:37 AM:
....prrrpftphrrrpftph..... kurang2 aku tak mengaku aku ni nak pulihkan imej Islam.....prrrpftphrrrpftph...... kunun nak berjihad, bende besar lak tu.....prrrpftphrrrpftph.....  ...

Hahahaha.....dengan pesta rebus otak sebagai bukti Ikraq Mikraj nasib baik ko tak mengaku nak memulihkan imej Islam....hahahahahahalol:lol

Tapi ada hati jugak nak mengaku memperjuangkan Islam tu prrrrrrpffffttt, nahi mungkar kehulu nahi mungkar kehilir....ada hati pulak mengaku ilmu dia sikit sikit macam Rabea Al Adawiyah...yakni buat ibadat bukan untuk pahala....Haahahahahahahahahalol:lollol:lol

Porahhhhh Chit!

Maideen~ Rabe'a Al Adawiyah kununnnnn....prrrrrrrpfffft!:bgrin:

....prrrpftphrrrpftph..... amal maaruf nahi mungkar adalah tanggungjawab simple orang Islam.... ada yang tak puas hati tuh.........prrrpftphrrrpftph.... tapi kan... ada yang mengaku dia berjihad mende besar jer....... dah tu dengan tak ada rasa malu ada hati mengaku nak 'pulih'kan imej Islam..... hahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahaha...... diri sendiri pong meraban.... ada hati.......

Originally posted by guagcore at 3-9-2004 09:52 AM:
....prrrpftphrrrpftph..... amal maaruf nahi mungkar adalah tanggungjawab simple orang Islam.... ada yang tak puas hati tuh.........prrrpftphrrrpftph.... tapi kan... ada yang mengaku d ...

gua stuju.....gua stuju...:setuju::setuju::setuju::setuju:

Originally posted by NagaVillage at 3-9-2004 10:13 AM:

gua stuju.....gua stuju...:setuju::setuju::setuju::setuju:

jaga2 naga..... kang dia mai bawak hukum duaringgitstengah dia kang......

Originally posted by guagcore at 2004-9-3 09:52 AM:
....prrrpftphrrrpftph..... amal maaruf nahi mungkar adalah tanggungjawab simple orang Islam.... ada yang tak puas hati tuh.........prrrpftphrrrpftph.... tapi kan... ada yang mengaku d ...

Kekekekekeke......Rabe'a Al Adawiyah kununnnn.....hehehehehelol:lol

Dia pun nahi mungkar kehulu nahi mungkar kehilir sambil hafal doa masuk jamban macam ko ka?:lol

hahahahahahahaha.... antara orang yang buleh terima kenyataan ngan yang tak buleh adalah .... yang tak buleh akan sentiasa mencari2 kesalahan orang.... pasai kalu dia nak kata hujah dia memang dia tau orang tak akan terima, jadi menyerang adalah satu pertahanan yang terbaik...... hahahahahahahahaha..... buleh kah guagcore menjadi Rabiatul Adawiyah???? jawapan nyer tentu skali tidak, amalan yang di buat tentu tak sama...... kalu setakat guagcore bercerita pasal Rabiatul, adakah guagcore seorang Rabiatul jugak???? tentu sekali tidak...... tapi ada sorang mamak... oppps mamat yang perasan dia dapat tiket dari Allah untuk menghina orang lain, kunun dia la yang nak me'mulih'kan imej Islam yang tiba2 menuduh guagcore bak Rabiatul.... hahahahahahaha.... kata orang lain tahu baca tak lebih dari dua perenggan, tapi mamak... opps... mamat ni lagi kua.........

Originally posted by Maideen. at 3-9-2004 12:20 AM:

Golok, kalu ko berpegang seluruh tubuh wanita termasuk suaranya adalah aurat...itu hak engko. Cuma janganlah disalahkan orang yang tidak berpegang begitu....kecuali ko tunjukan sijil dari Tuhan m ...

KO NI MAIDEEN...MINDE KO SERUPA DGN PUAK YAHUDI ZAMAN NABI MUSA....SEMUANYA MINTA BUKTI DARI TUHAN.  UMAT YAHUDI DULU KATA " KALU KO BETUL2 NABI HAI MUSA..SURUHLAH TUHAN KO BAWAK MAKANAN YG LAZAT" DULU ADA NABI BOLEH LAH MINTA BEGITU KERANA DIA ADA MUKJIZAT...ZAMAN AKHIR ZAMAN NI MANA ADA MACAM TU...KO KENA FAHAM MAIDEEN...MAKJIZAT BAGI ORG ISLAM SEKARANG YG TINGGAL AL-QURAN SAHAJA..KO BACA AL-QURAN KE TIDAK, MAIDEEN.? KESIAN KAT KO NI...HARI2 HENTANG SERBAN/JANGGUT/JUBAH....TAK ADE IDEAL LAIN KE? KALO KO TAK UBAH PERANGAI KO..SIAPA LAGI NAK UBAH...PEGILAH MISJID SURAU..BELAJAR SIKIT2 TENTANG SYARIAT..BARU BOLEH BANDINGKAN KEPALA HOTAK ASTORA JABAT DENGAN ORG LAIN...BARULAH ADIL SIKIT PADA DIRI KO....
AKU TERBACA TULISAN KO..BAHAWA ABU JAHAL PUN PAKAI JUBAH DAN SERBAN...MENAGPA KO BADINGKAN DGN ABU JAHAL? BANDINGKAN SURUHAN NABI KO...LIHAT AMALAN ORG2 SOLEH...DATU DAN AYAH DOLLAH BADAWI PUN PAKAI SERBAN...BERNAI KO KATA SERBAN YG DIA PAKAI NI SERBAN ABU JAHAL DAN ABU LAHAD?
MENGAPAKAH KO TIDAK FIKIR SONGKOT HITAM KADANG2 10 TAHUN PUN TAK BASUH.. YG KO AGUNG2 KAN TU DARI MANA? KEBUDAYAAN SAPA? BIARLAH HUJAH ITU ADE ILMU SIKIT DAN ORG BOLEH BERFIKIR...INI ITUUUUUUUUUUUU SAJA...:geram: HAI KO MAIDEEN NAK KENA :ketuk: SELALU......

Originally posted by guagcore at 2004-9-3 10:49 AM:
hahahahahahahaha.... antara orang yang buleh terima kenyataan ngan yang tak buleh adalah .... yang tak buleh akan sentiasa mencari2 kesalahan orang.... pasai kalu dia nak kata hujah dia memang dia  ...

Orang tanya doa masuk jamban dia sama dengan ko punya ke tidak ...itu ajer. Tak yah lah meraban....lol:lol

Originally posted by Maideen. at 3-9-2004 11:28 AM:

Orang tanya doa masuk jamban dia sama dengan ko punya ke tidak ...itu ajer. Tak yah lah meraban....lol:lol
tujuh lapan bulan lepas pong ko dah tanya maideen.... ko nak ulang lagi?????

Originally posted by guagcore at 2004-9-3 11:30 AM:
tujuh lapan bulan lepas pong ko dah tanya maideen.... ko nak ulang lagi?????

Ko masih mencari jawapannya kah? Perlu lebih masa kah?:bgrin:

Originally posted by Maideen. at 3-9-2004 11:39 AM:

Ko masih mencari jawapannya kah? Perlu lebih masa kah?:bgrin:

laaaa...... aku dah bagi jawapan aku..... pong ko tak tahu???? itu la bila aku kater lebih ko kater aku meraban....

Originally posted by Maideen. at 3-9-2004 12:20 AM:

Golok, kalu ko berpegang seluruh tubuh wanita termasuk suaranya adalah aurat...itu hak engko. Cuma janganlah disalahkan orang yang tidak berpegang begitu....kecuali ko tunjukan sijil dari Tuhan m ...

KO NI MAIDEEN...MINDE KO SERUPA DGN PUAK YAHUDI ZAMAN NABI MUSA....SEMUANYA MINTA BUKTI DARI TUHAN.  UMAT YAHUDI DULU KATA " KALU KO BETUL2 NABI HAI MUSA..SURUHLAH TUHAN KO BAWAK MAKANAN YG LAZAT" DULU ADA NABI BOLEH LAH MINTA BEGITU KERANA DIA ADA MUKJIZAT...ZAMAN AKHIR ZAMAN NI MANA ADA MACAM TU...KO KENA FAHAM MAIDEEN...MAKJIZAT BAGI ORG ISLAM SEKARANG YG TINGGAL AL-QURAN SAHAJA..KO BACA AL-QURAN KE TIDAK, MAIDEEN.? KESIAN KAT KO NI...HARI2 HENTANG SERBAN/JANGGUT/JUBAH....TAK ADE IDEAL LAIN KE? KALO KO TAK UBAH PERANGAI KO..SIAPA LAGI NAK UBAH...PEGILAH MISJID SURAU..BELAJAR SIKIT2 TENTANG SYARIAT..BARU BOLEH BANDINGKAN KEPALA HOTAK ASTORA JABAT DENGAN ORG LAIN...BARULAH ADIL SIKIT PADA DIRI KO....
AKU TERBACA TULISAN KO..BAHAWA ABU JAHAL PUN PAKAI JUBAH DAN SERBAN...MENAGPA KO BADINGKAN DGN ABU JAHAL? BANDINGKAN DENGAN SURUHAN NABI KO...LIHAT AMALAN ORG2 SOLEH...DATU DAN AYAH DOLLAH BADAWI PUN PAKAI SERBAN...BERANI KO KATA SERBAN YG DIA PAKAI NI SERBAN ABU JAHAL DAN ABU LAHAD? MAMPUS KO....MISS SUROLAH KO.
MENGAPAKAH KO TIDAK FIKIR SONGKOT HITAM KADANG2 10 TAHUN PUN TAK BASUH.. YG KO AGUNG2 KAN TU DARI MANA? KEBUDAYAAN SAPA? BIARLAH HUJAH ITU ADE ILMU SIKIT DAN ORG BOLEH BERFIKIR...INI ITUUUUUUUUUUUU SAJA...:geram: HAI KO MAIDEEN NAK KENA :ketuk: SELALU......