CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CikCtNurEnjoy

HISTERIA PART 2&PENUNGGU RUMAH&Hantu Kondo

CikCtNurEnjoy replied at 25-12-2015 11:25 AM
oh, area situ, rumah kakak aku, suakasih sana. Adalah dia duduk situ dari tahun 2004 sampai 2008,  ...

Suakasih mmg rasa seram je sbb tepi bukit selain pokok besar2 dan ceruk ke dlm... Btw nmpk kak ponti terbang2 ke atau nmpk dlm rumah....bertabahla siapa ganti ddk situ..

shiedafaizal replied at 26-12-2015 10:15 AM
Aku pun masa study dulu tiap mlm mesti dengar bunyi guli la,org menumbuk batu lesung la,alih perab ...

saya mmg da bley agak tu gangguan sbb time tu sy duk floor paling atas...mmg x ler tetibe ada org ketuk2 dinding,tarik2 kerusi kannn...tp mmg ada kena gak la since dari matrik smpai laa masuk main camp...cme alhamdulillah,bnde tu xde laa muncul depan tbe2...stkt lalu nmpk bayang2 tu da biase...hihi

CikCtNurEnjoy replied at 26-12-2015 11:25 AM
kan, kami pun bertahan jugak untuk 3 tahun..lama-lama macam. lantak hang lah nk buat apa, hahaha m ...

yep tt..that's riteeee~~saya pun bt bodo aje sbb kt umah pun mmg salu kena since i was a kid lagi..hahaha

tp takut gak laa in case die tup2 mai pose ala2 model kat depan ni..mau nye pingsan saya..ekekeke~~

TT ade lg x cerita?

Petua: amalkan 10 ayat dr surah albaqarah.

http://virtualfriends.net/article/articleview.cfm?AID=41328

Jap nk tnye...the flash mana ek..lama x dgr berita...sgt dahagakan cerita seram beliau...dik non..xde smbungan lg ke?

Follow Us
Tgh baca ni tiba2 dgr bunyi pintu kena ketuk..sekali je bunyi...
I pandang je pintu tu..
Pastu wat2 berani gi kt pintu...selak langsir..cehh....
Miau rupanya...
Lupa plak tu mmg sign die suh buka pintu..

salmon-suki replied at 26-12-2015 08:11 PM
yep tt..that's riteeee~~saya pun bt bodo aje sbb kt umah pun mmg salu kena since i was a kid lagi. ...

kalau dia pose, wefie lah sme2 hahaha

bereh, sekajp lagi sye cont ye, bz sikit 2 hari ni hihi

CrowneGlory replied at 26-12-2015 03:03 PM
Mak tt ni mcm tau je tp diamkan xmo anak2 takut...sbb semua persoalan dorg matikan mcm tu je kan..

ha ah, sebb mak selalu ckp kan, kalau kat rmah sendri tkut, tdur bwah jmbtn huhu

CrowneGlory replied at 26-12-2015 03:05 PM
Suakasih mmg rasa seram je sbb tepi bukit selain pokok besar2 dan ceruk ke dlm... Btw nmpk kak pon ...

cik ponti beterbangan dan mengilai ngilai, meriah hihi

ghulam replied at 27-12-2015 05:17 PM
Petua: amalkan 10 ayat dr surah albaqarah.

http://virtualfriends.net/article/articleview.cfm?AID= ...

In Sya Allah, saya amalkan ye.

Ada..kejap lagi saya update ye..

HAnaNAjima replied at 27-12-2015 10:49 PM
Jap nk tnye...the flash mana ek..lama x dgr berita...sgt dahagakan cerita seram beliau...dik non..xd ...

Ade.. otw update, sorry2,, busy sikit ni hahhh.hihi terima kasih sebb sudi membaca.

pearl.silver replied at 28-12-2015 10:41 AM
Tgh baca ni tiba2 dgr bunyi pintu kena ketuk..sekali je bunyi...
I pandang je pintu tu..
Pastu wat ...

hahahaha suspen je kucing tu uollss hihi

PENUNGGU RUMAH PART 3

sorry, sorry busy sikit 2, 3 menjak ni. So nak continue cerita yang lepas, actually kan, gangguan kat rumah tu, biasa-biasa sahaja, compare dengan sebelah rumah. Anak beranak kena buatan orang, kalau mana yang ade kelebihan tu, memang jelas lah boleh nampak dekat rumah jiran tu, bersenggayut-sengayut, katanya belaan orang yang di hantar ke rumah tersebut, sampai dah ada yang beranak pinak. Dan di khabar kan, mengikut penceritaan orang yang datang berubat dekat rumah jiran tu, tulang babi yang dah dijampi ada ditanam bawah rumah dia. Nak di keluarkn agak susah, sebab dah di konkrit.

Oh ya berbalik pada rumah aku tu kan, ada satu subuh, si penunggu ni mengejut anak buah anak aku. Siap pegang kaki suruh bangun. Pernah jugalah, satu hari tu, aku tidur berdua dengan anak buah aku, dalam bilik aku, bilik aku ni ada 2 katil, masa tu malam, memang tidur tak tutup lampu, sebab masa tu aku dalam tempoh berubat, so agak fobia sikit dengan gelap, dengan jelas anak buah aku nampak  ada seorang perempuan, bersembahyang di penjuru katil yang aku tidur, betul-betul atas kepala aku, cuma dia kata, arah kiblat yang dia sembahyang tu, tak sama macam kita, mukanya dah sedikit berkedut. Jiran-jiran aku pun selalu juga nampak, kelibat ni pada waktu mahgrib, di sekitar rumah, sekeliling rumah aku ni, ada banyak pokok kenanga yang berbau wangi tu. Gangguan macam tu jerklah, tak adalah dia buat aku sekeluarga rasa terancam ke apa. Pernah lah jumpa satu orang yang bijak pandai dalam bab-bab ni, dia cuma kata, benda tu tak mengacau pun, jin, tempat dia katanya, dari awal seblum ada kawasan penempatan, dia dah lama duduk situ. Dia islam. tapi, sebaik-baik jin, sejahat-jahat manusia, allahualam.

Kaurang pernah nampak toyol tak? Ini pengalaman aku sendiri lah, waktu maghrib, real dalam rumah. Kecik je toyol ni. Cuma aku tak nampak betul-betul lah, aku cuma nampak dia di belakang langsir pintu bilik adik aku. Aku lintang pukang lari turun ke bawah. Tak tahu apa benda yang di takutkan. Ni aku nak cerita suara hilaian, kerap jugaklah aku dengar.

Masa tu aku nak PMR. So konon, selalu jugaklah study malam, 1st time aku dengar..aku dengar suara tu dekat. Tak tunggu lama, tutup buku, terus tidur dengan mak aku. Second time, masa tu.. aku tengah study juga, kononnya sambil tunggu kakak aku dari KL pulang ke kampung. Kerling jam, 2.30 pagi, tak lama lepas tu, dengar bunyi kereta. Alhamdulillah sampai jugak. Orang jalan jauh mesti jauhkan, so diaorang mintak lah aku masakkan maggie, masatu mak abah aku, dah selamat diulit mimpi. So sementara diaorang mengemas barang, aku segera lah ke dapur. Sediakan bahan-bahan nak masakkan maggie (nak masak maggie je, tapi sediakan bahan macam nak masak rendang) untuk dia orang ni, aku nyanyi-nyanyi perlahan, tetiba aku macam dengar suara ketawa, nyaring, dan sayup-sayup. Aku tak syak apa-apa sebabnya, barisan depan rumah aku, selang 2 buah rumah, ada buat kenduri kahiwn, aku anggap suara tu datang dari rumah tersebut. Maklulamlah rumah kampung kan, tradisi rewang tu, memang tradisi orang kampung. So siap ja masak maggie tu, aku masuk tidur

Keesokkan pagi nya dalam pukul 8 lebih, kedengaran riuh dari ruang bawah, aku pun turun, oh rupanya
jiran aku datang. Dia tengah berborak dengan mak aku. Aku cuba curi-curi dengar, menurut jiran aku, dia baru pulang dari rumah jiran aku, niat hati nak angkat lah telur pindang yang dah direbus 3 hari 3 malam tu.  Aneh, telur yang di rebus 3 hari tak masak, masih mentah. Menurut jirang aku macam dah tertegur. Malam tu, tuan rumah yang nak buat kenduri kahwin tu, duduk di ruang masak di belkang rumah, mengemas-ngemas apa yang patut, sekali mereka ternampak di belakang rumah mereka, cik pon di atas pokok, mengilai-ngilai, lari lintang pukang tuan rumah masuk ke dalam rumah, Aku menyampuk "lah yang tadi malam yang mengilai-ngilai tu, datang dari rumah mak cik ros ke, kita pun dengar jugak tadi malam"  Tuan rumah demam pagi tu, hihi

Alkisahnya pagi tu, jemaah rewang terpkasa lah rebus telur baru, tak jadi lah telur pindang tu. Ok, aku petang nanti aku sambung lagi ye, ada kerja ni...

Wahhh..da ada smbungan..next next..kekekeke~~

CikCtNurEnjoy replied at 28-12-2015 12:11 PM
PENUNGGU RUMAH PART 3

sorry, sorry busy sikit 2, 3 menjak ni. So nak continue cerita yang lepas,  ...

Takut tp lawak, hihi.. kecian kat jiran TT.. btw TT ni or mn ye? Byk jugak pengalaman TT.. teruskan cite2 lg k

kalau ada lagi, sambung yer tt.. best.. huhu

best best....berani jgk tt ni... nma pn dh dkt2 nma haku...tp haku amat2 lah pnakut...hehehe....smbung jgn x smbung ye.....