CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: schha

Exclusive! Based on true events

Edited by honeylynn at 31-1-2016 09:11 AM

Satu lg tread yg aku suka baca..kena hencap..& tt merajuk takmo sambung citer...

Clover_Hill replied at 31-1-2016 08:53 AM
Aha..katanya itu kisah urban lejen..yang ada kata benar ada kata tak brapa nak benar...

Memang xbenar pun, ustaz Haron Din mmg nafikan khabar angin tu...

.

schha replied at 30-1-2016 12:15 AM
Boleh la kot aku conclude kepada mereka2 yg hencap tadi tu, bukan seorg reader yg membaca dengan bet ...

tt jgn merajuk na..sambung je citer tt..aku enjoy je citer tt..wat tak peduli je komen2 pertikaikan citer tt tu..

Clover_Hill replied at 30-1-2016 07:35 AM
So long cerita tu betul dan benar spt yg didakwa..aku rasa readers ok..yg depa ni dok hamun tu sbb ...

Bila fikir2 balik..berkenaan dgn isu title thread aku ni, aku admit mayb ada some technical error on the title itself..mayb aku TER excited nak bercerita so terlepas pandang tajuk yg sesuai patut aku letak so dat takkan ada misunderstanding among readers. Benda2 penting pulak tu yg aku terlupa nak titikberatkan disebabkan keterujaan aku untuk share story. Itu kesilapan yg harus aku akui. Tq so much ye akak/abam cloverhill sbb highlight this point to me. Sepatutnya kena letak, 'BASED ON TRUE STORY - dari diri sndr,dan sumber terdekat..' kalau title cmni mayb tak jadi isu sgt. Aku minta maaf secara terbuka sbb tersilap letak tajuk yg kurg sesuai dgn penceritaan yg ada pengalaman dari diri sndr dan juga dari sumber2 terdekat atau TER cedok sikit kisah urban legends sbg pengenalan sesebuah story. Maafkan saya ye

Tq again akak/abam cloverhill. Jasa anda menegur saya secara berhemah amatlah dihargai. #muahciked

Cuma yg aku kesal sangat kepada penghencap2 lain (tak perlu la kot aku nak inform PENGHENCAP MANA YG LAHAR itu sbb aku taknak dia malu sndr dgn kenyataan dia yg kurg bijak- faham2 sndr la ye) yg secara mengkhinzir buta claim cerita aku ni tak logik dan nak tgk sejauh mana aku nak gebang. Its so harsh to me. Penat tau aku cuba share story secara menulis, dgn nak recall balik story2 yg dah bertahun2. Tu sebab kadang2 ada termissed certain2 part this n dat. Or mayb kadang2 aku rasa tak perlu nak explain detail sgt,dgn harapan readers boleh faham dgn sndrnya. Bila aku tercerita details pulak, ada yg hentam terlampau meleret2. Haiii laaaaa sume tak kena. Heheheheh.. Sekali lagi, bukan senang ye nak bercerita secara menulis ni akak2 abam2 sekalian. Ttibe ada pulak yg hentam kromo kononnya aku ni penggebang. Walhal kau sndr yg tak faham story (atau kau skip2 pembacaan) then ttibe kau claim cerita aku tak logik/suatu penipuan. Atleast kalau tak faham story aku, tanya la direct dekat sini. Tak kena bayar pun la kalau nak tanya! Hahahahahahhahahaha kan dah nampak salah sndr. Malu tak??hihihihi..

Sbb kau kena faham, kehidupan manusia ni lain2. Mayb kau dilahirkan sebagai seorg yg mewah hidupnya. Kau TAKNAK FAHAM kehidupan org lain. Apa salahnya kau cuba fikir KEMUNGKINAN yg ada.

Sbg cth apa yg kau kata kt thread sana: kata laki dah lembik tp naik speda,pahal tak naik cab?? Pdhl cab bsepah2 kat sana. (Mcm yg kau sembang kencang kau dah ke bali every year for the past 10 years dats why kau tau naw2 situasi kat bali tu) Pastu tak logik. Naik speda 3 org..nampak sgt menipu! - (ha ni yg kau ckp ye,aku cedok point2 kau je ni..)

Kalau kau seorg yg +ve, mayb kau boleh bt kemungkinan cmni: '...ouhh MAYB dorg ni naik speda sbb duit tak cukup kot nak naik cab. Mmg cab banyak kat sana malam2 tapi tah berapa driver taxi charge tgh2 pagi buta lagi2 dekat tourist...' - haaa kan senang kehidupan kau. Tak payah ssh2 nak dpt dosa free fitnah aku sbg penipu. Hahahahahahahaahha.

Simple je sbnrnya kan isu ni. Kalau kau bertanya direct kat aku, inshaa Allah sume persoalan akan jelas. Nak percaya atau tak lepas tu, terpulang. Hak masing2. Tapi apa yg terjadi sebaliknya, kau secara bermati-matian kat thread sana hentam kromo kononnya aku ni seorg penggebang sambil  hasut org2 lain mempercayai kata2 kau - yg aku ni seorang penggebang. HAKIKATNYA KAU SENDIRI TAK FAHAM STORY AKU DAN TAK BERTANYA SNDR PUN KAT AKU. Adil ke utk aku terima segala kenyataan2 kau kat aku tu?hhahhahahahahahaha..

Kalau nak ikotkan, aku boleh je terima segala kritikan membina dr readers. Sbg cth akak/abam cloverhill. Elok je aku terima kritikan dia dgn hati terbuka. Ni kau,tah dr mana dtg ttibe hentam kromo aku, mcm aku ada bt dosa besar je kat kau.  Susah la sikit aku nak hadam kenyataan2 kau tu. Dats why aku selar kau sebagai PENGHENCAP KURANG BIJAK - dari segi perlakuan dan juga fikiran anda. Jgn mara na. Hakikat. Sekian terima kasih!

Follow Us
turboturtle replied at 31-1-2016 02:51 AM
Memang xbenar pun, ustaz Haron Din mmg nafikan khabar angin tu...

Itu la pasal..mana-mana U mesti ada kisah urband legend berangkut2 bas ni. Sebab tu saya DAH HIGHLIGHT dalam pengenalan cerita saya tersebut, KESAHIHAN DIRAGUI. Sbb disampaikan secara turun-temurun. Saya cedok sikit je story urban legend tu, utk pngenalan cerita/perkaitan story tentang 3 kematian tu.

Thank you tlg clear kan dgn melampirkan bukti bahawa mmg sahih story urban legend berangkut2 bas tu TAK BETUL.

honeylynn replied at 31-1-2016 04:42 AM
tt jgn merajuk na..sambung je citer tt..aku enjoy je citer tt..wat tak peduli je komen2 pertikaika ...

Heheheeheh tq ye sbb sudi baca thread ni. Tak la merajuk sgt. Cume terkejut je alih2 kena hentam sbg penggebang/penipu. 1st time bukak thread, gini la. Hahahhahahaha..

TT are u ok? aku kalo orang hahahahahahha banyak sangat ni aku riso je.

rya02 replied at 30-1-2016 03:08 PM
TT dah tak update lagi ke? From time to time asyik check je thread ni mana tau ade pape update... Ta ...

Tulaaaaa..dah kena hencap ni rasa takut nak teruskan share story. Kang tak memasal dah jd salah faham mcm ni la. Kena amik tempoh bertenang kot. Sbb skrg mcm dah takde mood nak teruskan. Hahhahahahahhahha..tgk la nnt cmne,kena fikir pjg baik/buruk nak teruskan atau tak. Kesian juga sbb dah berjanji dgn readers kan utk sambung story. Tak sangka pulak jd gini.

TT teruskan jer penceritaan.. Orang nak terima atau tidak.. abaikan jer.. Kalo betui citer neh citer ko..watper ko nak stress.. Dulikkan orang ya.. Masing2 leh fikir mana baek buruk... betui salah.. Ada jer oranglen yang baca thread ko neh.. diorang byk yang silent reader jer..

Aku ade je yg baca cite ko ni... Tapi SR la.. Kemon TT.. Dongibab.. Jangan kisah ape orang cakap.. Teruskan jela bercerita TT...Janganla merajuk lama2 ok.. Huhuhu..... Kami sedia menanti..

Aku pun salu SR baca cite ko TT. Ramai lg nk baca cite ko. Aku tau ko tgh sedih skrg, it's ok take ur time. Nnti ko dh rs ok, ko sambung blik TT

Alaaa ingatkan ada update baru, tp ada isu pula. TT sambung la lagi story, lagi2 kisah angker belah2 utara, hehe.

Aku rasa betul je TT punya story, aku dulu study utara juga, tp rasanya bukan 1 U dengan TT. Kebanyakan tempat yg TT kena usikan manja pon mmg famous dgn angker dkt area sana, highway, lockching, pantai tu, pekan kecil tu. Sana pukul 9 tu dh tk ada orang. Pukul 11 mcm tu confirm dh sunyi sepi.

Mana2 yg tk percaya tu sila la duduk sana utk 'feel'

Rate

1

schha replied at 31-1-2016 01:38 PM
Bila fikir2 balik..berkenaan dgn isu title thread aku ni, aku admit mayb ada some technical error  ...

My pleasure..

Isu nya sebesa ati kuman jah..tapi jdik besa pd mereka yg too much concern..hehe..xpe la scha..selagimana kita jujur dgn diri kita, dan Allah pun tahu..itu lagi utama...

Baidewei..ahkak ni muslimatun sooolihatunnn (aaameenn haha)...agaknya ayat ku masih kurang jelita untuk menampilkan identiti seorang wanita...

schha replied at 31-1-2016 01:46 PM
Cuma yg aku kesal sangat kepada penghencap2 lain (tak perlu la kot aku nak inform PENGHENCAP MANA YG ...

Aku dulu pegi bali, beli souvenir jalan kaki je dgn laki aku.. 1 jam pegi balik.. logik x?

jangan merajuk tt.. eklceli aku pun terfikir mende yg sama bab sewa speda tu.. aku fikir, agaknya klu nak sewa cab mahal, duit cukup2.. tp aku malas nak bekap or argue dengan org yg dh hilite psal tu.. sebab bagi aku tak semua akan fikir sama mcm kita, dan x semua bercuti tu bajet mcm kita.. kihkihkih..

tt, aku antara pembaca cerita ko, kipidap ye.. jgn majuk2.. aku setia menunggu.. huhu

aku kalerkan background umah ni kasik perangsang pd tt suh masuk...

jgn merajuk ye tt.....persetankan pd penghencap2 tu...depa saje je usik2

See @schha, everybody is supporting you..! You go, girl...!{1_152:}

Gloryyy gloryyy man yuuu naiiiteddddddd....(tetiba lagu MU masuk sini...motif sgt...)

Nak request lagi sekali...
nak tahu kisah 7 pendamping pada keluarga tt..