CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anyclassything

Unexpected

Aku pun duk termenung, tengok area tu.. Banyak perumahan. Sebelah menyebelah banyak lagi taman2 lain, nak cari satu2 memang mampus aku rasa. Dee dah duk ajak balik tapi aku taknak. Tak puas hati sbb mcm sia2 je usaha kitorg. Ntah kenapa tiba-tiba aku teringat yg hari kejadian, Dee hantar S kat rumah kawan dia kan? Aku pun apa lagi...

Aku : Dee!! Kat mana kau hantar si S hari tu?? Before operate tu! Pegi sana skrg!!
Dee : Tak silap area-area ni jugak.. Jap try pusing..

Makanya kami berpusing2 area tu, nasib baik Dee ingat jugak jalan. Sebenarnya kawasan yang dekat-dekat je pon. Area perumahan and masjid tu jugak, Cuma jalan dia pusing-pusing banyak (or kitorang yang dungu sebab tak biasa area tu..) On the way nak ke rumah kwn S tu, Si Dee ada tunjuk salah satu rumah warna hijau lumut.

Dee : Rumah hijau tu, S kata rumah ex tunang adik dia. Sekarang da putus dah la..”
Aku : Hmm..

Tak sampai 5 minit dah sampai rumah kawan S (Di mana Dee hantar S yang hari S operate konon2 tu.) Dee tunjuk rumah kawan S yang corner lot.. Ni pun aku yang turun ketuk. Dee tunggu dalam kete. Bagi salam, then kuar la budak dalam umo 14 or 15 tahun camtu. Budak lelaki..

Aku : Adik, ada kenal orang nama S tak??
Budak Lelaki : Oh.. Kejap.. Abang! (someone)

Abang dia kuar.

Aku : Sorry bang, tumpang tanya ada kenal orang nama S tak? Sebab hari tu kitorang ada hantar dia kat sini.. Nak tahu rumah kwn dia mana satu..”
Abang Budak Lelaki :  Sorry dik, S? Tak kenal la.. Sebenarnya kitorang baru je pindah sini.. Tak sampai sebulan lagi.

Teruk betul penipuan mamat ni every single thing dia tipu rupanya!! Kat mana aku nak cari jantan cilake nii!!! Masuk kete aku suruh lagi Dee pegi kat rumah hijau yang S kata tu rumah bekas tunang adik dia ke haram jadah apa ntah. Kali ni aku dah berapi2, meluap2 rasa, makin aku rasa nak mengganas cari si S ni! Menipu habis!! Tapi aku pikir2 balik mesti rumah dia yang real area ni jugak tak bodoh sgt si S ni nak menipu jauh2!

Singgah rumah hijau lak. Aku dah tengok rumah hijau dipenuhi dengan basikal budak and kasut budak-budak sekolah... Aku buat bodo, bagi salam and tanya lagi. Kuar la seorang lelaki.

Syxx = Adik S
Aku : Encik, ni rumah bekas tunang Syxx ke?? Ada anak ke adik perempuan yg pernah bertunang dengan jantan nama Syxx ke??
Encik Rumah Hijau : Eh.. Anak2 saya sekolah lagi dik....
Maka, habislah rumah-rumah yang disyaki semua dah digeledah namun suspek masih belum ditemui..  

Detektif Axx belum putus asa ok. Time ni baru pukul 5 lebih. Detektif masih bersemangat nak mencari cuma dah tak tahu nak cari kat mana. Aku pandang Dee, Dee dah lemau dah aku tengok. Dia memang dah putus harapan dah nak mencari.. Dee cakap nak gi singgah solat kat surau tadi jap. Pegila balik kat surau tu.. Dee solat, aku uzur time ni. Aku tunggu kat beranda surau je sambil baca nota Finance. (Aku heret note kecik aku ok sebab rasa macam membazirnya hari ni!)

Kitorang rehat2 kat surau tu, beli air sejuk kat mesin gedegang tu.. Basuh muka semua. Rehat kaki sejukkan badan. Then pukul 6 tu Dee pun ajak balik. Ok, nak cite keadaan surau ni. Nama aku lupa. Surau ni macam area padang. Belakang surau ada taman perumahan, depan surau ada highway. Highway tu mcm tinggi and ada terowong kecik nak ke arah sebelah sana. Ada la jalan bertar dari surau ke arah terowong tu.. Masa Dee reverse nak pusing tu, ntah kenapa hati aku tertarik2 supaya Dee drive ke arah terowong pendek bawah jalan highway tu..

Aku : Dee, cuba pusing balik. Ikut jalan bawah highway tu.. Last round before balik.

Dee tak banyak cakap time ni, dia ikut je segala benda yang aku cakap. So kitorang pun lalu lah ke sana.. Ikut je jalan bertar tu.. Masuk terowong tu.. And then, kat sebelah sana kitorang nampak area flat lama. Aku and Dee masa tu pandang je sekeliling, kitorang pusing satu blok ke satu blok.. Then aku ternampak ada satu blok ni huruf dia belum pudar, Blok A/O/E lupa plak aku.

Dee : “Aku rasa aku tau tempat ni.. Ni rumah lama S” (Aku tak tahu sama ada Dee betul2 lupa atau dia buat2 lupa)

Then Dee pun pusing Blok yg aku tunjuk tadi.. Pusing gi rumah paling hujung. Then aku nampak ada 2,3 biji kereta bersepah depan rumah. Kereta Perdana Putih, Kereta MyVi Merah and kete apa ntah satu lagi..

Dee: Ni lah rumah S.. Tapi dia cakap dia dah pindah kat area surau tu.. Aku pernah datang sini dulu, sebelum S menghilang tu. Tapi time tu malam and S yang bawak kete. Sebab tu aku tak cam tadi jalan. Bila dah masuk baru cam.. Tu kereta S ada. Weh kita dah jumpa ni Axx. Camne ni Axx. Kali ni mmg confirm rumah dia aku pernah naik semua kete tu!

Dee : Oh.. Patutla.. Setiap kali aku nak ambik dia, dia pesan bila sampai tol gtau.. Supaya senang dia nak turun rumah siap2 nak jalan gi kat surau tempat aku ambik dia selalu tu..

Dee dah shaking balik sebab kali ni dah jumpa rumah S betul2. Kitorang pun turun. Pegi depan rumah tu. (rumah S flat tapi tingkat paling bawah yg sama level tanah) Kat luar tu ada jemuran kain.. Then tetibe je Dee cakap

Dee : Confirm rumah dia! Aku cam boxer pink tu S punya!!
Aku : ......................
Dee : Aku pernah tengok masa kitorang skype.  

Ok back to work.. Byee

biskutraya replied at 1-3-2016 01:16 PM
hahaha... cite lbih kurang gak tp tula x thp kronik mcm kazen ko lg la (jgn mrh ye tt).. knl janta ...

Itu biasa!!
Aku pon pernah dulu kenal someone kat internet je la, xpernah jumpa sekali pura2 mati lagi bangang!!
Sedih aku, sekali aku cuba guna no org lain hidup je bodo gila aku percaya.
Xpelah aku form3 masa tu ahahaha ahahaha dungu jugak la

Missy_la replied at 1-3-2016 12:55 PM
Haaa... akhirnya dah mula terbongkar.
Aku tak tau le camana ko leh sabar ngan cousin ko Axx. Kalau  ...

Aku dah update lagi nasib baik aku jenis bwk lunch dari rumah, makanya sambil makan aku update citer ni..
Banyak lg kejadian yg menguji kesabaran harap maklum.
Btw panjang plak cite ni rupanya aku pun dah boring ha hahahah

anyclassything replied at 1-3-2016 02:25 PM
Itu biasa!!
Aku pon pernah dulu kenal someone kat internet je la, xpernah jumpa sekali pura2 mat ...

hahaha..same la!!! knl kt internet jgk.. smpat jmpe skali je.. lawak2...

anyclassything replied at 1-3-2016 02:27 PM
Aku dah update lagi nasib baik aku jenis bwk lunch dari rumah, makanya sambil makan aku update cit ...

Ko dah boring. Aku belum Aku tgh tunggu sampai part ko luku kepala Dee hahahaha

Adoiii......

Keras perut aku gelak tt oiii....
Dee kenal boxer pink S.....

Follow Us
tt...update pjg-pjg le sikit...

tak sabar nak tau ni...

anyclassything replied at 1-3-2016 02:19 PM
Aku pun duk termenung, tengok area tu.. Banyak perumahan. Sebelah menyebelah banyak lagi taman2 lain ...

Pandai ko buat cliffhanger Axx . Jumpa pun. Gigih tol ko mencarik rumah S tu. Aku kagum dgn intuisi detektif ko, dah bleh masuk PDRM dah lepas ni hehehehe.

Aku bleh bayang muka ko bila Dee kata dia cam boxer S

Aku dah update lagi nasib baik aku jenis bwk lunch dari rumah, makanya sambil makan aku update cit ...

wah panjang giler x habis lagi... cepatla TT x sabar nak tau kesudahan cita dan kedunguan si DEE

Boxer PINK laktu..

terbaiklah cite ko ni aku x tau nak gelak ke nak kesian

Cite TT ni membuatkan aku teringat exbf aku lak.dulu kalau gi dating dia jemput aku kat rumah or kitorang jumpa kat mana2. Dia tak pernah bagi aku jemput dia kat umah.aku ok je sebab aku fikir agak tak manis gak anak dara amik jantan kat umah, lagipun dia tinggal dgn parents. Tapi lama2 aku curious gak sebab dah couple 3 tahun pun aku tak tau dia tinggal mana.last2 aku CSI sendiri dan jumpa rumah dia.dia duduk umah teres setingkat kat area perumahan macam kos rendah. tapi dia pernah cakap kat aku parents dia keje besar.so aku assume dia tak pernah bagi aku pegi umah dia sebab malu kot.ntah hape2 punya orang
Bila nak continue ni TT?every hour aku refresh thread kau ni

i tak boring lagi!!!!!!!
makin nak tau cerita selanjutnya

dee tu dah terkantoi letu
tau boxer shitty warna apa
skype konon..... heh~

alamak...tengah nebes2 nak tau citer selanjutnya ni..tt lom sambung..tempat kejadian ni dekat ngan area rumah..ahahha tu cam exited nak tau kejadian seterusnya..

Dasyatnya citer TT. Meh meouls komen:

Makcik2 Laser: Ini perkara biasa. TT perlu pekak-kan telinga gitu & make sure behave well supaya parents TT percaya kat TT. Jgn sesekali buat onar. Meouls kena lagi la dasyat OK. Meouls ade mental disorder yg agak kronik smpai xleh adapt sistem pembelajaran di sekolah. So, makcik2 ni kutuk meouls sbb mak meouls selalu kena gi jumpa pengetua. Nasib baik la tuhan anugerahkan sedikit kepintaran sehingga meouls SPM level2 Neelopa. terkerzut mereka hokey, tu pon ade yg ckp "kebetulan je tu". Jilake x. Masa meouls dipertengah 20-an makcik2 meouls speku meouls ni Lesbo sbb xpernah bawak balik jantan sedangkan anak dorang kehulu hilir bawak jantan. Last2 lagi 3 bulan nak kawen baru I announce, terkejut lagi dorang.

Drama Cinta mati Shitty & Dee buta hati: Memandangkan citer ni belum tamat, me komen sikit je... TT bagitahu je la family TT. Tanya parents TT samaada benda ni patut di extend sampai perants Dee atau x.

kadang2 me wonder Dee ni sepupu meousl ke sebab jalan cerita (Shitty sakit, tengo spenda ) hampir sama. cuma Cousin meouls dah tamat ceritanya. Shitty menghilang  & cousin meouls nak kawen dgn orang lain.

Best baca. X sabar nak tunggu episod seterusnya

Gila uols ni I nak buat keje pun tak khusyuk! hahahahaha

Cite ni jd panjang sebab melibatkan ramai org kot so semua benda aku rasa penting! Nak tunjuk betapa mak sheols duk mcm2 dengan aku sedangkan anak sendiri yg sheols duk agung2kan tu jd camtu..

And perangai Dee pun bajet2 suci + innocent kononnya..

Pastu pulak pasal Dee ni pun satu, dalam masa aku yg tahu pasal semua ni, bleh lg nak buat perangai jd spy utk mak dia duk mereport I kwn ngan sape, I keje ngan sape, I nak keluar ngan sape.. Mak dia duk ternanti2 je tu nak buktikan kat semua org bahawa aku ni manusia x berguna kot? LOL tp kdg2 iols kesian dia jd camtu sbb nak gain kepercayaan mak dia.. So dengan cara memburukkan aku, mak dia yakin kot anak dia masih suci murni

biskutraya replied at 1-3-2016 01:31 PM
hahaha..same la!!! knl kt internet jgk.. smpat jmpe skali je.. lawak2...

Aku ingat lg time zaman budak2 bodoh tu aku doakan roh beliau setiap kali lps semayang.
Paling aku igt time semayang asar, aku duk doakan roh jejans tak guna tu!! Bila aku nak call mak dia n cousin dia, konon2 cousin dia texted aku "Jangan Axx, tolong paham keadaan semua tgh bersedih ni!" Bodo gila hahahaha nasib baik aku csi guna nombor lain slps tu baru aku sedar betapa bodohnya aku  

jazaa100 replied at 1-3-2016 01:52 PM
Adoiii......

Keras perut aku gelak tt oiii....

Hahahaha aku x pnh la pulak menggelakkan boxer pink heols itu!
Tetibe plak aku pun rasa jd kelakar cite ni hahahahahah

Missy_la replied at 1-3-2016 02:02 PM
Pandai ko buat cliffhanger Axx . Jumpa pun. Gigih tol ko mencarik rumah S tu. Aku kagum  ...

Panjang aku menaip, aku kena stopped situ dulu. Apa jd lepas tu pun mindfuck jgk!!
Btw instinct aku mmg boleh dipercayai sejak dahulu kala lagi, sapa nak ajak aku CSI bf/suami uols joms.. Kita cari sampai jumpa. Aku nak seribu