CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 9399|Reply: 44

Tiada motivasi bekerja

Aku dah takdak motivasi bekerja. sudah setahun gituh, masih bertahan tapi x boleh

aku dulu slps graduate aku terus bekerja. aku seorg pekerja yg rajin bermotivasi dan passion dgn kerja (selama 9 tahun aku mejadi pekerja yg bagus tanpa rasa penat)
tiada masalah dn bos, majikan, client dan rakan sekerja dan pekerja bawahan. aku boleh bekerja lebih masa, boleh outsation, hari ahad kadang2 bekerja,
kadang2 kerja sampai 2 pagi, boleh solve masalah, boleh bekerja di bawah tekanan dan dateline, buat kerja tanpa bertangguh dan tanpa disuruh.
walaupun bz bekerja aku ada masa berhobi dan jalan sana sini macam2 perkara boleh dibuat di hujung minggu dan di cuti umum
semua kerja aku tip top semua sayangkan aku. siap mejadi inpirasi dan penasihat kepada pekerja lain.

sekarang (sudah setahun) aku semakin teruk, semakin malas bekerja, tiada pasion bekerja tiada motivasi, kemurungan bila bekerja, merungut sana sini,
termenung sana sini, banyak kerja mau buat tapi x boleh buat asik termenung sana sini, tak fokus, rasa mau balik rumah itu jam juga dan tidor.
dan aku pernah banyak kali balik rumah dan tidor, tiada semangat bekerja, nak pergi kerja malas, ada list kerja tapi tetap x mau buat itu kerja

aku mencari punca kenapa aku menjadi sebegitu

gangguan politik di kalangan bos2 40%
bosan rutin harian 40%
dikelingi golongan malas 40%
gangguan parent dan sibling dan rakan 80% temporay skrg dah 20%
bosan meeting tiap2 minggu 40%
waktu kerja 6 hari 50%
tiada masa utk diri sendiri 50% (sbb byk masa asik termenung)
tiada masa berhobi 40%
jalan jem 30%
tak cukup tidur 50%
tiada awek cun di tempat kerja 30%
minat, gaji dan beban kerja takdak masalah
dll tterdapat sbb2 yg x dapat dikenalpasti

kalau dikumpul % itu sudah lebih >70% aku sudah benci bekerja, aku mau makan tido makan tido di rumah (mungkin temporary)
tapi % itu hamya alasan saja, aku tetap sudah hilang semangat bekerja

cara mengatasi
aku telah minta cuti rehat 1 bulan bercuti hanya duduk rumah makan tido makan tido main tenet jumpa kawan2 itu saja. mmg best gile bercuti sebulan macam kembali spt zaman sekolah zaman remaja gituh. bila naik kerja boleh kerja spt biasa selama seminggu ja kemudian kemalasan datang kembali
aku telah minta cuti seminggu pi travel, lepas travel naik kerja pun masih malas
aku kemudian pindah company.  minggu pertama ja ok, minggu kedua makin teruk, bekerja dalam terpaksa tanpa rela

walaupun sudah bercuti sudah piindah kerja aku tetap benci bekerja. mau makan tido makan tido ja bermalas malasan di rumah (harap temporary jah)

adakah sudah tiba masanya aku bekerja sendiri,berniaga online secara serius atau sambung belajar, atau menikah, atau bekerja tanpa byk komitmen spt jaga lembu atau minta kerja 5 hari atau mandi bunga pergi berubat mana tau ada jin ka

minta korang bg cadangan penyelesaian

* kalau dulu kemain lagi ai menjadi penasihat memberi motivasi bekerja kpd org lain huhu

Cuba solat tahajjud nakkkk

aku rasa kau pilih yg last sekali pastu ikut nasihat blackwidowbae...

Menikah,bagi rasa ada tanggungjawab sebab kena bela anak orang. So ko takkan rasa boleh makan tido.

Selebihnya,ikut nasihat di atas. Aku doakan ko jumpa damai dihati.

doubleA replied at 7-3-2016 02:45 AM
Menikah,bagi rasa ada tanggungjawab sebab kena bela anak orang. So ko takkan rasa boleh makan tido.  ...

setuju .. carik calon, kawen  

move on .. tambah sket adventures in your life   

kalau dah lompat tempat kerja pun ade masaalah ... kerja online/meniaga sendirik lagi banyak masaalah/tension    

carik pakar2 motivasi ... recharge your motivation & always think positive

Bernikah bkn pilihan yg bijak. Tapi aku rase ko kena gi cari benda baru yg ko passion about it. Pastu jd kn hobi. Pastu jana pndptn.

Aku dh beberapa tahun x keje. Sbb aku tak suke perasaan terkongkong dgn masa bekerja, tnggungjwb keatas company lg. Skg aku berkebun. Walaupun xglemer kacak bergaya, tp aku puas ati. Lagi2, tgk pokok2 aku mmbesar dan mngeluarkan hasil. So skg, aku plan nk buat edible landskap dan jdkan sbg produk aku.

Kalau ko kahwin, ko bikin ssh diri sendiri. Nnt bile ko dh tersedar "aku patut benti kje drpd awal lg." Ko Akan mnyesal.

Follow Us
Try gi berubat. Kita x tahu hati orang lain.

Berenti aje. Lepas tu buat le apa kau suka.

Masa dok termenung tu fikir apa benda sebenarnya yg u suka buat

Ko ni terlalu 'absorbed' dgn keje ko continously for few years..tu yg buat ko rasa burnt out...

Maybe it's time for a change..buat something yg totally different..dulu keje dok opis ngadap pc bagai, try la keje outdoor pulak..err buruh kasar ke...hihi

Situasi ko ni tak ubah mcm cerita 'Office Space' - you should see it kalau belum.

Kemungkinan TT dihinggap Jin gak kot..
buka Ayat2 Ruqyah di rumah..
selalulah buat perkara sunat..
pegi perubatan islam...

terlebih keje ni.... ko kene balance kan antara keje ngn social life ko..
baru la ko happy.. nk keje pun tenang je rase..
takpun cari la makwe cepat2...
boleh makwe ko kasi ceramah motivasi kat ko ari2..hehehe
semangat ckt wehh

becir replied at 7-3-2016 12:18 PM
Ko ni terlalu 'absorbed' dgn keje ko continously for few years..tu yg buat ko rasa burnt out...

M ...

aku kerja construction kerja outdoor dan indoor gituh, berhujan berpanas berlecak berekon berangin beribut itu biasa ja

Edited by ninja boy at 7-3-2016 07:51 PM
shahizul replied at 7-3-2016 05:54 AM
Bernikah bkn pilihan yg bijak. Tapi aku rase ko kena gi cari benda baru yg ko passion about it. Past ...

family aku mmg ada kebun, tanam sawit upah org kait hasil mak bapak yg punya utk income di usia tua mereka, juga ada dusun buah yg berbuah dimusim buah ja, jengah kebun bergilir2 sibling, juga ada kedai yg disewakan mak bapak kutip hasil. aku malas nak kacau kebun2 tanah2 kedai milik parent diorg menjana income selagi hidup

Itu aku. Kepuasan aku. Ko kena cari lah kepuasan ko ktne.

Klau ada awek dn nikah,9 taun lps tu tt ckp jiwa kosong

Haloo ninja. Aku juge melalui perkara yg sama. Bidang pun sama . Bezanya aku baru keje nak dkt 2 thn je cam giteww. Hal keje no problemo tp aku demotivated (yg boleh membuatkan keje bertimbun huahuahuaaa) & asyik merungut. Dan pd masa yg aku aku semcm absorbed ngan keje bak kata forummer di ats. Penah aku jumpa dokter sbb demam tapi dia kata aku stress lepastu kne sesi kaunseling tetibe . Dia pesan pikir balik apa tujuan kehidupan ini. Mcm mana relationship bersama org2 tersyg. Pi kerja ni nak apa sebenarnya etc etc. Walaupun aku tak setuju part dia kata aku stress tapi point yg dia sampaikan kena la jugak.

Jd aku sdg merancang utk tukar angin. Aku doakan kita sama2 akan bermotivasi semula

Boring kan buat benda sama berulang2. Pergi balik kerja macam robot. Orang kata senang je tukar profession, padahal belajar untuk bidang ni 4-5 tahun, giveup macam tu je, experience yang bertahun2 tu campak ke mana?

Tapi kalau fikir kan tanggungjawab, boring ke tak, kena hadap juga. Terpulang pada kita lah nak ceriakan hidup tu macam mana. Mungkin tt ni complicated sangat kot orangnya.

adheq replied at 7-3-2016 11:13 PM
Haloo ninja. Aku juge melalui perkara yg sama. Bidang pun sama  . Bezanya aku baru keje nak dkt ...

sesi kaunseling dgn doktor tu jugak ke?hehe camne dia tau stress ye?

tbh tak setuju cadangan kahwin. Kahwin tu bukan kesudahan hidup, bukan penyelesaian masalah pun. Unless dah ready. Masalah jiwa kosong kena penuhkan jiwa dulu.