CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bughuul55

Kami dalam trauma!

blh masuk thread mistik ngn paranormal ni................misteri sgt cita ko ni dik

dondangdendang replied at 7-3-2016 03:00 PM
blh masuk thread mistik ngn paranormal ni................misteri sgt cita ko ni dik

bukan mistik..ada sedikit misterinya je..tapi aku try habiskan cite nanti.Nak minta pndapat forumer kat sini juga.

Walaupun aku tak berapa nak faham lagi cerita tt ni aku cuba gak nak bg pandangan. Pada pendapat aku, kau dah buat tindakan yg betul iaitu repot polis. Kau serahkan je kat polis, nanti dia mungkin dptkan rakaman cctv ke. Mungkin kau patut pg jumpa guard kat situ bagitau dia yg kau kena ganggu dgn org yg tak dikenali. Bab yg pintu rumah kau tak de langsir tu, aku rasa kau patut usahakan utk tutup tingkap tu tak boleh lengahkan lagi. Ni soal keselamatan, soal nyawa. Kau pun ada adik perempuan kan, bahaya weii. Apa pun aku harap semua selamat ok.

zawara replied at 7-3-2016 02:54 PM
Adik ko pasang TV kuat Sgt n mengekek mlm2 kot tu yg jiran dtg serang suruh slowkan TV..dorg nak tid ...

Ada terfikir gitu juga masa adik aku bagitao tu..tapi bukan tu pun sebabnya.

Wey kalah sequel  filem aksi kat wayang dik oii...3 taun sekali baru nak sambung...

wowww interesting story... continue pls

Follow Us
so sebenarnyer ape??

org mabukkah?haha asyik berspekulasi tunggu kesudahan cerita

laaa.. pulun aku baca sampai habis

cite xabis..
sambung plis, biar lengkap..

Mana sambungannya?.....adeiiii...

Then dalam 10 minit gitu polis pun sampai.Tu pun sempat aku call polis tu balik sebab takut lambat sampai.Aku siap suruh polis tu bagi salam kalau dah sampai untuk kepastian.haha

Tiba2 dengar suara orang bagu salam.aku suruh adik aku buka pintu cepat2.Buka2 je nampak polis siap lengkap beruniform ngn M16 ke pe tu..Aku rasa lega yang teramat..Pada masa yang sama tak sabar nsj tengok muka laki2 c***** tu.Buka je pintu selain muka polis tu nmpk muka laki tu.Rupa melayu @boyan xpasti..sibuk meliar mata ke dlm rumah nk tengok orang2 dlam rumah aku..Kami semua memng tahan sabar jela tengok muka dia yg nampak takut n tkjut sangt maybe sebab xsangka polis muncul tiba2...pd masa sama muka tak puas hati tengok aku n adik bradik aku.

Polis tu diam je & seolah2 bagi peluang pd kitorang utk tanyakan apa2 kat laki tu.So adik aku si F yg tnye..pe masalah die sbnrnya n knaps wat bising pagi2 buta camni.Dia yg agak bengis mukanya tu boleh tnya soalan bodoh.."kenapa tak buka pintu masa dia panggil..&knapa nak call polis.."WTH!!?Ko dtg serang rumah orang pagi2 buta dn ko tnye napa taknak buka pintu..sewel ke pe??!Then polis tu minta ic die..

Barulah kawan die yg sorang lagi tu bersuara.Dengan suara lemah lembut kononnya laki tu tengah cari bini dia.Katanya bini dia dah lama tak balik..yang buat aku hairan laki tu kata ada orang inform kat dia yg bini dia ada kat rumah aku.Bertambah bengang dia siap kata jiran rumah depan tadi tu kata kita orang duduk campur laki perempuan (padahal rasanya dia orang yang duduk bercampur)

Aku tak pasti betul ke jiran aku ada cakap gitu.Adik aku siap kata  kalau tak percaya boleh tengok ic.So pendekkan cite,lpas dengar apa yang kawan die terangkan kitorang pun tak berminat nak tanya banyak sebab agak segan dengan polis tu.

Kawan laki tadi tiba2 hulur tangan nk salam adik2 aku sambil minta maaf.Kawan die tadi tu nmpk keberatan nk salam dan nmpak muka tetap tak puas hati.Polis bawa dia pergi dan sebelum adik2 aku mangga pintu sempat nmpak muka bengis tak puas hati.Masa tu die tengah cangkung dn nmpk polis tengah soal siasat kot.Maybe sebab die tengok je ke arah rumah aku polus pon cepat2 bawa die pergi..

Persoalannya kat sini:

1)Betul ke cerita mamat ni..sebab ada macam tak kena dengan raut wajah die
2)Aku baru je pindah,sape yang buat cite macam tu..dan pe motip?kenapa dia konfiden nk serang rumah aku?
3)Kitorang rasa macam dia akan datang lagi @  hantar orang mungkin
4)Pe pendapat korang?apa kita patot buat?

Firstly tutup la tingkap tu...

Erk..motif segan nk tnya masa kejadian pahtu bukak tred tnya kitorg plk? ..bg aku,ptt ambil no polis so ada pape senang

TT kena berkenalan dengan jiran-jiran kot. Bagitau yang dalam rumah TT ni semua adik-beradik. Dulu masa saya duk apartment pun pernah kena jugak. Pak cik saya datang hantar barang orang kata pak we saya datang. Second pasang langsir dan satu lagi bagitau adik-adik lepas pukul 12 tghmalam jangan buat bising-bising.

Lelaki tu salah tengok kot. Maybe dia ingat TT atau adik TT ni muka mcm bini dia.

tiramisuu replied at 7-3-2016 07:16 PM
Erk..motif segan nk tnya masa kejadian pahtu bukak tred tnya kitorg plk? ..bg aku,ptt ambil no pol ...

laaa takkan hang tatau cek oiiii
porumer ni semua psikik & serba boleh...
tak payah pun tt ni nak tanya polis, porumer sini bleh tolong jawap

tengah malam jagn bising2, semua jiran mau tidur esok mau kerja. kalau tgk tv kul >11 malam sila slowkan volume. nak2 rummah flet apartmen dan rumah teres dinding telus bunyi, segala mengumpat2, dengkur2, lakibini mengesek, anak beranak bergaduh mmg biasa ja dengar.

zawara replied at 7-3-2016 07:03 PM
Firstly tutup la tingkap tu...

Dah tutup smua tingkap..pintu pon kitorang da pasang lock dr dalam..sebab adik laki aku sempat dengar yg kawan die ada ckap..kalau kita taknak buka pintu..pecahkan aje...

tiramisuu replied at 7-3-2016 07:16 PM
Erk..motif segan nk tnya masa kejadian pahtu bukak tred tnya kitorg plk? ..bg aku,ptt ambil no pol ...

Memang dah ade no fon polis tu..esoknya aku ade kol balik polis tu tnya balik pe masalah laki tu..katanya dia tu bekas askar..dn dari mklumat yg laki tu dpat..bini die ada dalam rumah aku...mental ke halusinasi laki tu..aku pun tak faham..

Innrukia replied at 7-3-2016 07:33 PM
laaa takkan hang tatau cek oiiii
porumer ni semua psikik & serba boleh...
tak payah pun tt ni na ...

Yela forumer kat sini kan ramai ala2 csi..so aku nk tao juga andaian dari segi csi pla..jawapan polis tu of coz la dari segi fakta yg die tao je..polis pun taknak kita risau kot..jadi die bagi jawapn nk sedapkan hati kitorang je..