CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ciklaser

Stress! Kawan aku suka memaksa UPDATED #213

espritvin replied at 8-3-2016 05:29 PM
aku pernah je jadi bridesmaid..mcm ada kawan aku ni,dia akan kasi kain & pandai2 la kita nak buat ba ...

Rezeki kau la dapat kawan ada otak dengan akal. Aku tak pasti aku sorang je ke yg terasa dgn dia sebab memasing diam je so kalau aku confront dia nampak cm aku plak bermasalah.

Meiizu replied at 8-3-2016 06:00 PM
tt ko kena kuatkan hai utk laser dia balik seperti nama ko itu..cik laser

Nama tak melambangkan peribadi. Boleh gitu? Kekeke

Learn to say no, sometimes, everytime u feel x iklas nak buat

Lagubestbest replied at 8-3-2016 07:25 PM
Learn to say no, sometimes, everytime u feel x iklas nak buat

Kalau kau kenal aku, aku ni lah manusia yg paling susah nak cakap no pada permintaan org. Tu la kelemahan aku sampai aku rasa mcm nk tumbok diri sendiri.

Jenis kawan selfish gini....pikir diri sendiri jer
Mmg xleh gi lah aku dpat kwan gini, say bye2 je lah jawabnye
Mmg elok dilaserkan ajer, smpai sedor diri
Tak mikir lalu ke member lain yg byk kekangan nk ngikutkan kehendak die tu
Msti member ko ni jnis dominan kan, kne ikut jer ckap die
Tapi....kalo ko nk melaser kan die, bior lah lepas mejelis woty die tu

edoraixora replied at 8-3-2016 10:55 PM
Mmg xleh gi lah aku dpat kwan gini, say bye2 je  ...

Aku ingat lepas majlis ni nak tarbiah dia sikit. Selalu lepas majlis kan org buat post mortem, so kalau dia buat post mortem dlm grup aku nak ckp apa yg aku tak puas hati then leave group whatsapp. Ececeh mcm berani lak aku.

Aku tak faham kenapa aku dikelilingi org yg negatif je, sampai aku terfikir ke aku ni yg bermasalah sebenarnya. Aku ni ke yg cerewet? Aku ni ke yg banyak songeh? Huhu. Sekarang aku lebih selesa dgn officemate je, sebab diorang lebih matured dan open minded sikit. Kalau dgn kawan kelas aku tu, aku rasa mcm dah jauh dah. Sampai terfikir menyesal kenal diorang. Sorry terluah perasaan lak.

Follow Us
aku nak hencap!

ader ke dia yang nak kahwen, pastu suh orang jadi bridesmaids, pastu suh bridesmaids bayaq! Tak pernah dibuat orang!

Selalunya kalo nak kahwin mesti pengantin yang sponsor...kawan ko tuh PEMBULI!!! KO tu lak LEMAH! LEMAH! LEMAH!

Kalo aku jadi ko....aku dan kekawan aku aka bridesmaids lain BOIKOT wedding dia...biaq PADAN MUKO dia xde bridesmaids terkontang kanting sesorang...

merrissa replied at 9-3-2016 05:55 AM
aku nak hencap!

ader ke dia yang nak kahwen, pastu suh orang jadi bridesmaids, pastu suh bridesma ...

tu la, sebelum ni pun klau aku jd bridesmaid, pengantin yg tlg sponsor semua or paling sengkek pun sponsor kain la then upah sendiri. Tp rupanya kawan aku ni lg sengkek tp nk hebat je.

Tp sampai nk boikot tu aku rasa kesian plak. Yg herannya, kawan aku yg lain diam je pasal benda ni sedangkan diorang tu student lg, tetiba aku rasa yg diri aku ni teruk sgt dan kedekut sedangkan org lain diam je. Aku mengaku kalau dgn kawan mmg aku lemah, malas nk bergaduh dan masam muka.

wow....wow man....i tak boleh process dah ngantuk...wow what a friend you have...

u org kedah ka? i dok baca feel org kedah je ni heheheh

awat hampa tak habaq yg hampa tak suka dia dok mengarah ngarah sangat?
habaq lah yg hampa tak suka dia dok minta  RMXX semua tak pakat pakat pun...

wow man....

g herannya, kawan aku yg lain diam je pasal benda ni sedangkan diorang tu student lg, tetiba aku rasa yg diri aku ni teruk sgt dan kedekut sedangkan org lain diam je.

outspoken memang kita akan di cop yg buruk
innocent plak tunggu orang lain aka outspoken take action
innocent selamat, lega

ciklaser replied at 9-3-2016 08:13 AM
tu la, sebelum ni pun klau aku jd bridesmaid, pengantin yg tlg sponsor semua or paling sengkek pun ...

u know, u takperlu marah gaduh bagai tapi , habaq elok elok ja

habaq kat dia la yg

weii...kami ( nama kan your friends yg lain ) terasa  dengan hang sikit  ( cer habaq lagu tu na? ) hang ni dok buat kami macam  ...( u state ape yg you all rasa ) bagi contoh ....dan hang habaq la lain kali boleh dak ....pakat , cer buat lagu ni sikit

lagu tu tak leh ka?

kalau dia nak marah ke apa , biaqpi sat  tapi yg penting hampa tak kata belakang dah ...

u oghng kedah ka?

saja ja tanya practice kedah sat na

ciklaser replied at 8-3-2016 04:49 PM
Kawan aku ni gila glemer sikit. Dia nak semua gambar cantik mcm kat dalam ig kejadah tu. Siap buat ...

dia umoq berapa tahun? sebab ni kait dengan maturity lah  kot ?? hampa semua baya baya mana?

xya la rapat da ngn kawan ko tu dah.ko kawen kang blom tentu dia dtg. sbnanye awal2 lagi ko blh tolak bridesmate tu.aku rase mesti korg jenins geng mase sekolah dulu..da dewasa ni kene pikir priority. tambah da keje.cuti cukup utk balik kg jmpe mak je..kawan ko ni kalau ko xlayan sangat pon nnti susah mesti cari ko..pecaye la.

Kesian pada yg masih study lagi tu belum ada income..boleh hadir kenduri tu pun dah besar rahmat
Kalau dia anggap u semua her good friends dia takkan sanggup nak susahkan all of u...

edoraixora replied at 8-3-2016 10:55 PM
Mmg xleh gi lah aku dpat kwan gini, say bye2 je  ...

x kkl kawen gini gya

mbhcsf replied at 9-3-2016 08:33 AM
wow....wow man....i tak boleh process dah ngantuk...wow what a friend you have...

u org kedah ka? ...

Haa laa kami org kedah cik oii, cari rezeki ja kat kolumpoq.

Kami mmg teringin nak habaq lagu tu kat dia, tp tak sanggun kena maki pastu kena perli sebab kami hati lembut ibarat aiskrim.

mbhcsf replied at 9-3-2016 08:40 AM
dia umoq berapa tahun? sebab ni kait dengan maturity lah  kot ?? hampa semua baya baya mana?

Kami muda remaja lg, 23. Tp patutnya umoq 23 tu sel otak berkembang elok dah. Nak jd bini org patutnya otak boleh pikiaq dah.

wafeloren replied at 9-3-2016 09:29 AM
xya la rapat da ngn kawan ko tu dah.ko kawen kang blom tentu dia dtg. sbnanye awal2 lagi ko blh tola ...

Dulu mmg geng la, sekarang dh keja, aku kerja kl, dia keja kat kedah, kawan2 semua belajaq luar kedah. Kalau aku balik kampung ja, tak sempat nak rehat mesti dia call ajak makan la, kekadang aku bg alasan gak. Sekarang mmg aku balik kampung pun diam2 ja.

gem15 replied at 9-3-2016 09:35 AM
Kesian pada yg masih study lagi tu belum ada income..boleh hadir kenduri tu pun dah besar rahmat
Ka ...

Tp pada dia, good friends la yg kena berhempas pulas utk majlis dia. Huhu. :;

kalo aku, ko amik la blk kain keras mcm kayu tu..  kalo byr sendiri n dapat kain elok xpe gak la.. ni dah la duit sendiri, dpt kain ntah apa2 je.. x rugi apa pun x jadi bridesmaid dia.. kwn ttp kwn tp jgn sampai thp membuli kwn.. lgpun, kalo dah nak buat baju seragam, mmg patutnya pengantin la yg kena keluar duit untuk sponsor baju kekawan yg sudi luangkan masa dan duit pi kenduri dia.. kalo bab duit upah jahit tu, still x salah kalo kwn nak tlg byrkan sbb saiz baju x sama n kekdg masing2 ada tailor yg dia prefer..