CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zhatul

Cuma nak tanya pendapat..

zhatul replied at 17-3-2016 06:02 PM
ok kak
jgn marah atul
atul janji atuk kotakn kata2 atul

akak x marah..cuma akak geram..
sbb ko kata ko dh ada pilihan hati..
tp bila kitorng srh ko pk ko kata nnti ko xder teman nk borak..

berkawan sbagai ofis mate xder salah. tp ko buka thread ni seolah2 mcm ada masalah lain yg sbnrnya ko sembunyikan.
kalo stakat nk tau salah or x berkawan ngn somi org ranya ko mmg bleh pk.
kalo kwn sekerja hadkan pergaulan.. kita x tau samada org lain ada smpaikan pada isteri dia atau x.
Wallahualam..

ellejo replied at 18-3-2016 12:04 AM
hamboiii garangnya.mesti time marah ni tengah menonggek

Hihi akak bukannye skema semedang jugak
Bukan jugak maksud akak tak boleh langsung bekawan dah nama colleague kan
Tapi biar lah ada batasan
Ndak2 pulak ko mmg tak hingin bebaik2 dgn bini kwn ko tuh
Dah tu pulak, tetiba ada org bawak mulut pasal korang
Mendapatlah! Jangan nak salah mulut org walaupun org menfitnah ni sah2 buat dosa
Sbb diri kita yg membuka ruang utk org fitnah pun bedosa jugak

But then again, lantak lah khennnn
Maruah tt, bukan tepalit kat akak pun
Asalkan tt ni bukan adik akak sudeh
Gituh

Office i pn rmi lelaki...i pn lunch ngn teammate...tp sume sekadar di office sje..xde meleret2 smpi ke wasap...tme kje x smpt nk borak2..ko kje ape smpi mati plak x de teman nk borak..best btl kje ko...

Tak salah tapi bahaya, so.lagi molek elakkan

Kita ni.lemah kita tak tahu akan datang

Ari ni kita kata boleh control.besok luse aku suda jatuh cintaaaa haa
Manusia tokleh tipu perasaan dia sendiri, toksah nk tipu, sayabjantan saya tahu apa pompuan suka, pompyan ni klo dia dah suka karektor seseorang lelaki nyawa pun sanggup.gadai haaaa, yg utama kene kasik di sukaaaa , pas tu.keje.lain.jadi mudah, btuiii takk cik kak?  Bila ko luahkan kat jantan tuuu, ko kadik tau rahsia kelemahan ko dan dia makin ego , kalo di izin tuhan apa pun tk mustahil, jantan bersunyian dengan pompuan , berduaan , yg ketiga ialah syaitan dan manusia salu kene tipu syaitan

aku mls nk baca panjang2.

satu je nak ckp.

pompuan mcm kau ni la perosak rumah tangga org kau tau x..
ko phm2 sndiri la apa aku ckp n komen org lain tu...mula2 mmg xde apa2... ko tau x antara lelaki n pompuan yg bkn mahram, ada apa di antaranya yg cari peluang nk runtuhkan rumahtangga anak adam? kalu ko islam, ko tau jawapannya. klu ko tau jawapannya apa, trpulang smada ko nk ikut setan atau ko nak kembali ke jln yg lurus. adios.

Ramai yang rasa lelaki tidak boleh berkawan sahaja dengan perempuan. Tapi bagi aku boleh je. Kawan2 office aku ni kitorg mmg rapat tak kira lelaki perempuan, whatsapp group office ada je tapi of course ada boundaries.

And aku ada satu lagi group whatsapp, mostly married people, mostly lelaki. Pernah lepak berdua pun tapi setakat tu je lah. Know your boundaries. Kalau tak buat salah, apa nak takut. Tapi bini orang ni dorg boleh rasa kalau perempuan lain tu setakat kawan biasa, kawan rapat yang biasa, atau kawan yang ada perasaan. Bini org boleh sense tau. Kalau takat kawan biasa, no hal lah. Setakat ni no problem.

Follow Us
Jawapan aku pada soalan TT; tak salah but know your boundaries. Try cari kawan pompuan pulok utk luahkan perasaan. Kalau tak ada kawan pompuan dekat office, apa kamu tak ada kawan pompuan di luar waktu office ke?

b_n_c replied at 18-3-2016 03:19 PM
aku mls nk baca panjang2.

satu je nak ckp.

Maaf ckp la yer, jantan aka laki org yg sangap la sebetulnya peruntuh rumah tangga sendiri. Tak perlu hina "pompuan mcm tt".

zhatul ni dah kahwin ke belum?

Secara umumnya pompuan yg belum pernah berkahwin ni mmg naive sikit. Tt hati2 ya. Suami org ni byk akeinya..

Walau apapun, utk kebaikan agama tt, pilihla rakan sejantina. Semoga Allah permudahkan urusan tt.

As mantan hampir mencaras laki org  iols cdngkan takyah la ko kawan dgn laki org tu. Pasal sesungguhnya kawan perempuan adalah the best. Aku dulu pn cam tu  konon kawan perempuan x memahami.. sebenarnya ko belum jmp kawan perempua  yg ngam dgn ko .. itu aje.

Kebarangkalian utk ko jatuh cinta atau terpikat tu sentiasa ada jadi aku syorkan kawan as biasa tapi tak perlu ruang istimewa konon mengeteh ke apa ke..

faraway1 replied at 17-3-2016 06:44 AM
60 tahun panggil abang, over gila, geli geleman
rasanya nak panggil orang tua sebaya
my dad pang ...

KPI iols kalai selagi masih tak dipencenkan kena panggil abg gittui

tipuware replied at 19-3-2016 03:42 AM
KPI iols kalai selagi masih tak dipencenkan kena panggil abg gittui

Baik panggil encik kalau camtu...

Aku pompuan.. Aku suka kawan ngan pompuan.. Lebih memahami.. Blh buat kerja gila sbb x yah nak pk boundaries... Nak berjoget depan kawan pompuan pun blh.. Nak g karok berdua pun blh... Kawan lelaki setakat cakap kat opis je...

ajinomotonosuga replied at 18-3-2016 03:19 PM
Tak salah tapi bahaya, so.lagi molek elakkan

Kita ni.lemah kita tak tahu akan datang

btol bang aji..ppn emosi nom satu.akal nom 2. nak elak dari tergadai semua hanya akal dan iman yg senipis kulit bawang ni yg dpt bantu.supaya dapat berfikir dgn logik.

bottomline nya..kalau dua2 melayan perasaan mmg jadi..laki org kalo x melayan x menjadi.sama dgn ppn.kalo x layan x jd.tepuk sebelah tgn x bunyi.

Dari cara tt cerita dan balas komen2 orang ni aku dapat rasakan dia ni seorang perempuan yang manja dan mengada2. Degil pun ada. Bila orang macam marah sikit, dia balas lembut je, tak sentap, macam takde perasaan. Aku rasa lagi bahaya kot perempuan mcm ni.. kalau aku jd bini lelaki tu aku takkan bagi dia berbestfriend dgn tt. Jenis perempuan yang nanti akan cakap.. 'atul dah cuba halang perasaan cinta ni.. tapi tak terdaya.. semakin atul cuba melupakan, semakin kuat cinta atul padanya..' 'atul tak kisah jadi isteri nombor dua, atul rela berkongsi kasih'.. eeii meluatnya!

aik takkan nak putus kawan camtu aje ngan pakcik tu TT oi?

kena set boundaries n limit lah. jangan manja n rapat sangat. ai pun ada kawan ngan laki orang di tempat kerja. whatsapp n mesej pasal benda2 non work tu biasa lah. tapi takde la cakap pasal benda2 merepek dan gatal flirting. cakap benda biasa je macam pasal diet n senaman ke.. buat lawak pasal kerja ke.. ngumpat opismate lain ke

macam ai cakap set the limit lah. dah tahu orang tu ada wife n kids so jangan la nak manja2 lunak2 suara sangat.
just be a good friend to a friend pun cukup dah.

virgo19 replied at 20-3-2016 09:04 PM
Dari cara tt cerita dan balas komen2 orang ni aku dapat rasakan dia ni seorang perempuan yang manja  ...

amboiii pandai buat skrip

aleesyasofia posted on 17-3-2016 04:03 PM
setuju sgt sis..
kat fakulti saya nie pon ada seorang lecturer prof. madya isteri pun dua..
iste ...

kes yang sama, satu demi satu kawan2 husband aku yg lecturer kawin dengan student sendiri sebagai no 2.   Semuanya bermula dengan hubungan biasa student-supervisor.