CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: apech

Baik yg di KEJI

Close [Copy link]
Innrukia replied at 22-3-2016 04:52 PM
duk area pprt ka ni?

Aku pon nak tanya soklan yg sama...

Flat pprt ke ni?
Teruk sungguh..

huhu... berat mata semasa membaca tred ni... berat lagi bahu yg memikul masalah yg diceritakan...

berat sngt masalahnya... masalah yg disebabkan oleh perangai2 org ni mmg memeningkan kepala...

anyway.. jgn bencikan org2 yg buat salah tu... hanya bencikan perbuatan2 salah org2 tu...

berkenaan masalah2 yg dihadapi... sorry la... aku x cukup pengalaman nak cadangkan jalan2 penyelesaian...

kronik sangat masalahnya...

ape2 pun usahalah setakat yg mampu... usaha dan tawakkal...

MT - Mohd Taufik

Kitorang duduk apartmen sederhana rendah, duduk 2 org je, pegi pagi balik petang.

Mcm ada yg cakap ikut je jalan lurus, jgn bengkok. Ya itu yg dia buat sb tak nak ada masalah nanti. Takde berat sebelah, semua sama rata. Selalunya kalau kita ikut jalan betul, kita akan dimudahkan. Tapi sekarang, macam tak. Lagi banyak masalah yang dia tak pernah expect pun timbul.

Kadang-kadang cerita yg timbul dia tak pernah terpikir pun nak buat. Dia buat mcm ni, org kata mcm tu.

Sorry la hyie, ni kali pertama dapat meluah perasaan, apa yg dia mengadu sy cuma boleh simpan. Banyak sangat benda nak cakap sampai tak reti nak susun ayat. Nak ngadu kat mak ayah adik beradik tak boleh. Kalau rasa tak tahan sangat, cuma boleh menangis je lah. Tu pun tak boleh tunjuk, kalau tak nanti suami lagi demotivated.

Sorry ya kalau cara penulisan serabut. Menggambarkan hati saya juga yg tgh serabut.

Bulan 4 ni dia kata nak bagi notis. Lepas ni harap-harapnya ada la cahaya sikit utk kami... Sesak sgt sekarang ni. Saya pun bila terserempak dgn org yg selalu buat cerita belakang-belakang saya cuma cuba paksakan diri utk senyum. Walaupun dia tu lah yg selalu mencari salah.

Lepas ni, biar lah. Kalau diorang rasa bolah handle biar dia handle. Biar dia pulak rasa mcm mana kerenah dan harap-harapnya org yg busuk hati tu pecah tembelang dia cuba melaga-lagakan org.

Kitorang pun dah nak pindah, baru dapat beli rumah. Tapi kawasan apartmen tu jugak. Lepas ni biar kitorang pulak yg komplen. Yg tukang buat cerita suka cucuk org tu pun menyewa je kat situ. Tapi berlagak.

Sabar..

Mod dah boleh katup kot tred ni. Masalah consider solved. Terima kasih ya semua....

tt banyak bersabar ye
berat masalah ni
syukur tt akan berpindah dan letak jawatan
sebab ini yg terbaik untuk keluarga tt

thread ditutup atas permintaan..

terima kasih..

Follow Us
12
Return to list New