CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kotakbaju

ISU JUMLAH BELANJA KAHWIN (UPDATE 106#)

kotakbaju replied at 1-4-2016 05:55 PM
Akak, rasa bersemangat la sikit saya bila baca komen akak ni. Tima kasih banyak2 ya.

Hopefully ...

hang kena tarik napas dikk
jgn dok peduli sangat yg dok komen duit hantaran wajib pompang2 tu semua
yg penting, hang dgn bf hang mmg berniat nak menikah
kan hang jugak dah kata, awai2 decide nak kawin dulu bf hang dah tried ambik hati ayah
nak buat caner, ayah kita jenih ketegaq
ujian ni nak tgk niat ampa sungguh ke dak

akak paham jugak paseipa ayah hang nak duit hantaran banyak
maklum style org kedah caner kannnnn

bila hari nak mai nye? esok ka?

emerald-jade replied at 1-4-2016 02:47 PM
rasa mcm relevant aje ape lelaki tu cakap..

if im in his shoes.. ayah awak da pernah reject.. he  ...

Untung awak dpt family dan bakal suami yg sangat.bagus.

Kadang2 saya terfikir, knapa la hidup saya tak bertuah seperti org lain ya. Nk juga saya rasa bahagia dan gembira. Hidup ni tak la,selamanya, semuanya akan menuju ke mati juga. Tu ayat bf saya yg selalu dia cakap kat saya.

roti_hotdog replied at 1-4-2016 02:58 PM
sis..kalau laki tu btul nk kt sis..msti die usaha abis2..bkn desak2 cmtu..aku paling pantang org des ...

Untung la akak, perkahwinan akak dipermudahkan.

Saya seorang saja yg tak bernasib baik.

lilcountess replied at 1-4-2016 04:07 PM
part yg lelaki tu patut jumpa ayah tu saya setuju. dlm masa sebulan tu apa salahnya datang jumpa o ...

Nk jumpa mcm mnanya. Bf sy call ayah saya nk tanya sendiri mcm mna, tp ayah sy lgsung xnk cakap dgn dia.

Sy pernah tulis cerpen waktu zaman sekolah dulu. Sbb tu sy olah blik cerita sy dlm bentuk formal.

tiramisuu replied at 1-4-2016 04:58 PM
Selamat bertunang tt so mcm mane hntrn? 5k ke 10k ke cancel terus?

Ya tima kasih. Aku minta upgrade harga dah. Bf setuju. Sekian.

mziskandar replied at 1-4-2016 05:44 PM
lek lek aa..  lepas tunang sok, suggest kat tunang ko tu ajak abah ko gie maen jetski ke, banana k ...

Hahaha, mau ke ayahku tu nak naik menatang tu semua. Aku yg muda ni pun tak gamak nak main sbb takut jatuh dlm air. Dah ler aku tak reti berenang.

Follow Us
kotakbaju replied at 1-4-2016 06:21 PM
Hahaha, mau ke ayahku tu nak naik menatang tu semua. Aku yg muda ni pun tak gamak nak main sbb tak ...

ko x yah gi.. duk umah. blaja masak. biasanya, kalau kena cara, dprd x suka, akan jadi kamceng bestfriend dikemudian hari.

tiramisuu replied at 1-4-2016 11:50 AM
Aku pn pelik..seolah2 beban nk buat majlis belah ppuan, lelaki tu kna byr..bg aku, majlis belah pp ...

My cousin lelaki byr majlis belah pmpuan all in..bila majlis kt pihak lelaki,kami sefamily semua pakat2 tolong tmsuklah make up,pelamin n mkn beradab..sy pun x boleh nk ckp pape even cousin yg lain a.k.a adik beradik die mgata blkg2..tp pkara da lepaskan?jdkn pgajaran jela..cuma pelik juga,mmg skrg semua lelaki tanggung ke?

cik_tonggek replied at 1-4-2016 05:58 PM
hang kena tarik napas dikk
jgn dok peduli sangat yg dok komen duit hantaran wajib pompang2 tu se ...

Ya besok ni akak rombongan depa akan mai, lani depa dh smpai penang dah, tidoq sana mlm ni. Esok pagi bertolak mai sini. Tapi tak mai umh saya kak. Ayah saya suh pi umh makcik esok ni. Bincang sana, sbb sna ada ramai saudara mara belah ayah kat sna. Senang nk handle. Bab masak2 semua depa yg uruskan kat sana tu.

Tu la kak, lani trend dh letak harga hantaran mahai2 ni. Tgk dekat saudara mara sy sendiri sudah la, boleh katakan semua harga atas 10k. Paling murah pun 9k. Sy ni saja yg paling2 murah dlm rekod depa rasanya. Isk isk.

Betoi ka apa yg sy buat ni kak, boleh katakan ramai forrummer dlm ni suh tinggalkan bf sy tu.

Klau itu jln terbaiknya, esok awal2 pagi sy nk lari sekejap dari umh. Pi bawak diri, bagi tenang sikit.

Bila esok.ni.semua tgk sy tak ada, of course bf sy terus cari pompuan lain, ayah sy pulak boleh cari calon menantu pilihannya, yg keja goment and alim ulama. So settle. Dua2 pihak pun tak sakit hati.

Eh apa yg saya merepek ni huhu.

mziskandar replied at 1-4-2016 06:33 PM
ko x yah gi.. duk umah. blaja masak. biasanya, kalau kena cara, dprd x suka, akan jadi kamceng bes ...

Arghh bolehkah mereka berdua menjadi kamceng, mcm sesuatu yg mustahil sja untuk terjadi huhu.

kotakbaju replied at 1-4-2016 06:35 PM
Ya besok ni akak rombongan depa akan mai, lani depa dh smpai penang dah, tidoq sana mlm ni. Esok p ...

Jeng jeng jeng soheh ketaq lutut
Gasak ke depa
Dedua lelaki yg hang sayang kan
Toksah dok pikiaq byk dah
Malamni hang mangkit tgh malam buat solat tahajud mintak Allah tenangkan hati
Esok lusa jgn lupa apdet na

kotakbaju replied at 1-4-2016 05:43 PM
Ya mmg itu dah aku bincangkan dgn bf tadi. Dan dia bersetuju

Kenapa komen yang ini sangat berla ...

Aku rasa bf ko tu mmg btul2 syg kan ko tpi sb ayah ko tu dia jd cmtu. Cm dh give up tpi give up bkn dia xpenah try kan. Dh byk kali juga persuade ur dad rite. Aku vote utk ko teruskan pertunangan tpi duit hantaran tong2 la.. insyaallah sempat kumpul.. pape pun selamat bertunang!

u b

tarikh kawen bila, lepas kawen tinggal di mana, tt bekerja tak, dia gaji berapa, bolehka menyara keluarga, lepas beranak pakai duit banyak, maka perlula korang berusaha meningkatkan ekonomi, jika berlaku apa2 spt penceraian disebabkan masalah kewangan kamu juga akan malu dgn bapak yg awal2 lagi dah bgtau suh cari laki berduit kerja yg boleh sara 1 keluarga.zaman skrg zaman duit maka berusahala korang meningkatkan gaji. cinta itu buta dekk

Aku ttibe dapat rasai perasaan hg ni tt. Sbb aku pn dlu mcm hg. Abah aku xsuka pilihan hatiku. Puas aku pujuk dan pujuk. Lama kelamaan abah aku bsetuju tp ex aku tu plak dah give up.. tp ending cerita aku ni, ex bf aku ada ppuan lain sbb katanya dia dah give up nk pujuk abah aku wpun last2 abah aku stuju tp dgn bersyarat. Msa tu aku jd malu dgn abah aku sbb lelaki yg aku dok pertahankan slama ni sbnarnya xbsungguh mana pn thadap aku. Hmm ..utk kes hg pula, hg bg la pinjam duit hg dlu 2ribu ka 3 ribu ka. Hg pn msti ada saving skit kan..org kedah ni antara yg termahai. Btui ka? Aku slalu dgaq gtu .. aku lom kawen so aku pn xtau

kotakbaju replied at 1-4-2016 05:51 PM
Untung la kau ada family yg memahami. Aku ni dah la tak rapat dengan ayahku. Sehari tu boleh bilan ...

Ye lah.. Sorry.. Dugaan org lain2.. Doa byk2 TT semoga apa yg terselindung ko nampak dgn jelas.. N semoga ayah ko berlembut hati

kotakbaju replied at 1-4-2016 06:11 PM
Untung la akak, perkahwinan akak dipermudahkan.

Saya seorang saja yg tak bernasib baik.

Sis,ikhlas ckp yg at least awak akn btunang dgn org yg awak cinta. Jgn mgeluh mcm ni..tak baik. Different people,different challenges..stay positive. Kdg2 bila yg bduit,mslh lain plak timbul..nothing is perfect sis. Doa yg tbaik utk esok.

Tah2 depa pakat belakon nak seprais kan ang jah..cerekarama + meletop...

tah2 bapak ang saja nak uji laki tu betul2 nak kt ang ka x..heehehhe..

laki aku pun bukan jnis beduit sgt..org kampung biasa2..tp dia tu pndai amik hati org bila becakap..pak aku pun ok la..padahal bapaku itu serius orangnya..takut gila dulu kut bapak aku x bekenan org  kampung ...

cik_tonggek replied at 1-4-2016 06:52 PM
Jeng jeng jeng soheh ketaq lutut
Gasak ke depa
Dedua lelaki yg hang sayang kan

Bukan stakat ketaq lutut dah aih, silap2 xdan sarung cincin lagi dah pengsan haha.

Ok kak, apa2 hal esok saya update.

Jajabeans replied at 1-4-2016 06:56 PM
Aku rasa bf ko tu mmg btul2 syg kan ko tpi sb ayah ko tu dia jd cmtu. Cm dh give up tpi give up bk ...

Hopefully macam tu la. Aku dh tukar fikiran siang tadi, nk bantu dia topup duit belanja, tapi tak byk la aku bg tu. Alah boleh la untuk tutup mulut2 yg bakal nk mengata esok ni.

Thanks sbb sokong aku.

ninja boy replied at 1-4-2016 08:05 PM
tarikh kawen bila, lepas kawen tinggal di mana, tt bekerja tak, dia gaji berapa, bolehka menyara kel ...

Tentang semua tu aku belum decide lg dgn bf. Klau ikutkan aku, aku nk stay dulu keja yg aku buat ni. Dan dpt tinggal dgn ayahku lagi. Kiranya mcm pjj la. Tapi tak pasti sama ada bf boleh terima atau tak. Klau tak, aku nk tak nk kna jugak ikut bf aku lpas kawin.