CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: koliba

UMRAH & HAJI VOL. 15, PENGALAMAN KE TANAH SUCI MADINAH DAN MAKKAH

airisa replied at 18-10-2018 03:35 PM
Haji,

bila nak tarikh pi umrah?

airisa,

insyallah hujung november.
ada yang saya boleh bantu ke?

dee556 replied at 19-10-2018 08:14 AM
airisa,

insyallah hujung november.

saja je tanya .. insya Allah saya akan ke sana mid nov ..

harapnya tak ramai sgt & dipermudahkan segala urusan .. kemungkinan besar ibu saya kena guna wheelchair utk tawaf & saie ..

adnil replied at 18-10-2018 04:03 PM
kl sendiri pegi boleh la pilih - ni nak minta tolong kawan beli kan.. member tak berani nak main b ...

oo ok .. masa saya beli tu .. boleh pilih botol mcm mana nak pastu diisikan dgn atar yg kita suka

airisa replied at 19-10-2018 11:49 AM
oo ok .. masa saya beli tu .. boleh pilih botol mcm mana nak pastu diisikan dgn atar yg kita suka
...

wahh bestnyer gi sana.... doa doa dan seru seru nama saya kat sana nanti yea... semoga kami dpt ke sana lagi dan lagi...

haah kl gi sendiri senang - ni nak minta tolong org - dia xconfident takut xkenan lak pilihan dia nnt

adnil replied at 22-10-2018 08:52 AM
wahh bestnyer gi sana.... doa doa dan seru seru nama saya kat sana nanti yea... semoga kami dpt ke ...

Aamiin .. semoga kita semua dapat menjadi tetamu Allah pada masa yg terbaik utk kita

Assalamualaikum semua. Nak tanya forumer wanita di sini kalau nk makan ubat tahan haid, berapa lama masa perlu di ambil utk haid berhenti? Adakah lepas makan haid kita akan berhenti or perlu masa 1 atau 2 hari baru haid tu stop?

InsyaAllah, saya akan menunaikan umrah minggu depan. Tp di sebabkan hal ni saya jd risau dan sedih sgt. Kalau boleh saya tknk trtinggal satu pon ibadah di sana, InsyaAllah.

Tolong kongsi tips ye. Jazakallah. Semoga kita semua dpt menunaikan haji dan umrah dan semua ibadat kita sah dan diterima oleh Allah. Doakan saya ye semua

Follow Us
Kata dr makan sekurang2nya 1 bulan sebelum travel supaya badan kita boleh adjust kepada horman ni.
I makan juga untuk habiskan haid cepat. It took dlam 2-3 hari baru betul2 bersih. Lepas tu kena continue makan pil tersebut sehingga balik malasyia. Once berhenti, haid akan turun.
Ada juga yang dalam group makan pil tetapi haid still turun. I tak tanyalah mana silapnya.

uda replied at 3-11-2018 06:23 PM
Kata dr makan sekurang2nya 1 bulan sebelum travel supaya badan kita boleh adjust kepada horman ni.
...

Ohh, terima kasih info.. Mungkin yg makan pil tp still turun tu pil tu tak serasi dgn mereka kot kan

Beribear replied at 4-11-2018 07:41 AM
Ohh, terima kasih info.. Mungkin yg makan pil tp still turun tu pil tu tak serasi dgn mereka kot k ...

betul.....tidak semua orang serasi.
lagipun itu cuma ikhtiar kita, selebihnya kuasa Allah swt.
saya sarankan untuk perbanyakkan berdoa mohon dipermudahkan urusan.
sambil itu cuba doa untuk tahan haid.
dan jangan lupa ibadah kita bukan solat, tawaf semata.
ibadah itu luas pengertiannya............menolong orang itu juga ibadah, sedekah juga ibadah.
wallahualam...

Beribear replied at 3-11-2018 01:56 PM
Assalamualaikum semua. Nak tanya forumer wanita di sini kalau nk makan ubat tahan haid, berapa lama  ...

wa'alaikumsalam ..

saya belum pernah makan pil ..dgr kawan2 yg makan pil ni.. ada yg ok ada yg tak ok .. lagi huru hara

saya rasa gunakan cara yg disuggest - minum air zamzam dan berdoa

lagi satu,,baca ayat tabbat yada tu sampai kat wattab tu ..tutup mulut rapat & lidah tolak ke lelangit.. seolah2 mcm kunci seketika
itu utk stopkan haid ...

adnil replied at 18-10-2018 04:03 PM
kl sendiri pegi boleh la pilih - ni nak minta tolong kawan beli kan.. member tak berani nak main b ...

adnil - kalau nak minyak attar yang bagus di bangsar south bangunan PNS ada outlet kedai minyak attar mmg dari mekkah kedai tu teletak di lobby hilton Mekkah saya beli di sini je kalau dah habis... tapi hari tu pergi Taif mmg tempat jual perfume mmg best tapi tak ada kat sini ... kalau berminat bole bagi details kedai tu yang 50ml ribu riban pun ada ... tpi dah jadik geng so bila promotion 30% baru beli...

alhamdulillah .. saya baru je balik dari menunaikan umrah last week ...

sedikit sharing info:

1. kalau bawa atau antar  ibu bapa yg berumur utk tunaikan umrah ..dan jika pakej yg dipilih tu menggunakan perkhidmatan mas cater .. tambah la sikit utk keselesaan ibu bapa dlm flight tu .. dgn tambahan rm1500, dah dpt seat business class yg boleh kaki lunjur dgn selesa.
2. skrg ni musim sejuk, bersedia dgn ubat2 & minum air byk2 .. insya Allah sihat & selesa utk tunaikan ibadah
3. waktu siang musim sejuk ni  sgt pendek ..rancangkan pergerakan anda pergi dan balik masjid supaya dpt optimumkan masa utk beribadat

Assalamualaikum semua.. just nk kongsi pengalaman umrah.. saya dan family baru selesai buat umrah.. pergi 14 -25 nov 2018.. Alhamdulillah semuanya dipermudahkan Allah SWT. Flight MAS direct ke Jeddah balik dari MAdinah..

Yang best kali ni pengalaman di imigresen Jeddah dah ada peg imigresen wanita.. so urusan di imigresen xlama mcm saya pergi sebelum ni.. sebab masa saya pergi bulan 2 tahun 2017 agak lama juga.

dapat merasa pengalaman hujan 2 kali.. sekli masa solat subuh di makkah dan sekali solat asar di madinah.. Dulu masa tahun 2006 merasa la pengalaman hujan lebat dan banjir di makkah.. Jemaah pn masih tak ramai.. so memamg rasa seronok ja nak beribadah.. saya doakan kita semua dapat ke sana  utk menunaikan umrah / haji.

Ya betul kata Airisa kalau bawa mak ayah yang berusia boleh la spent duit untuk bg keselesaan mereka duduk di kerusi business class.. Saya pergi dengan mak dan ayah amik seat BC alhamdulillah mereka selesa sebab mengenangkan terus ke Makkah nak terus buat umrah..so dapat la diorang berehat dengan selesa. seat BS MAS lebih murah berbanding Saudi sebab tahun lepas nak book utk seat BS Saudi je hampir 3k.

Yang pasti saya dah rindu dengan makkah dan madinah.. InshaAllah nak kumpul duit lagi pegi tahun depan dengan mak ayah lagi.. doakan saya ye

redsaga85 replied at 14-11-2017 03:54 PM
Alhamdulillah. Baru sahaja balik dari umrah bersama andalusia half day tour ke turki. Sebab nak bili ...

Salam.

Knp ada pilihan lawatan berbayar?  bukan semua activiti ziarah tu dah ditetapkan dalam jadual ke?

airisa replied at 3-12-2018 03:05 PM
alhamdulillah .. saya baru je balik dari menunaikan umrah last week ...

sedikit sharing info:

kalau pergi kat ujung2 bulan 1, cuaca camana?

uda replied at 3-11-2018 06:23 PM
...

saya ada dgr juga, kena makan sebulan sebelum pergi.
tapi tak berani pulak saya.

ada tu saya baca, sebab haid dia tak menentu abih, kejap tak ada, lps tu dtg balik
susah pulak nak beribadah
dia makan pil

Edited by iznanaziz at 21-12-2018 09:51 AM
Beribear replied at 3-11-2018 01:56 PM
Assalamualaikum semua. Nak tanya forumer wanita di sini kalau nk makan ubat tahan haid, berapa lama  ...

salam beri,

camana umrah hari tu?

lurve82 replied at 26-7-2018 09:15 AM
selamat menunaikan haji....semoga mendapat haji yg mabrur

InsyaAllah saya dan family akan menunai ...

bila nak pergi? guna pakej mana?

nak tanya dari hotel nak ke masjidil haram, uolls pakai kasut ke atau selipar siap-siap?

iznanaziz replied at 21-12-2018 09:50 AM
bila nak pergi? guna pakej mana?

xjadi pergi..sbb ada family xdpt ikut...komitmen keje...selamat dpt balik duit deposit...