long Publish time 30-1-2006 10:40 AM

Originally posted by titanium at 26-1-2006 01:41 AM
long kat tempat long lagi murahkan compare ngan uk nih...long tak buat bisnes ke?
tita...long rasakan kalau pingganmangkuk dari UK memang murah beli kat sana la...kalau US mahal la sebab imported.kalau US pula ada jenama spt lenox (cantik juga), corelle baik beli dari sini.dari noritakelak..long x pasti sangat kat mana lebih murah.(noritake pon ada banyak jenis,bonchina japan, srilangka, dll) .. ..(ini untungnya berforum eh!)
lupa nak tambah...kalau beli mikasa claytan dari US banyakmade in Malaysia...tapi long tengok kat sogo masa balik 3 taun lepas..mikasa claytan tu made in Jepon..tapi sama jer:stp: cuma bonechina jer dari Jepon

[ Last edited by long at 30-1-2006 11:03 AM ]

long Publish time 30-1-2006 10:45 AM

Originally posted by tunteja78 at 27-1-2006 02:49 PM
:mll: tgk gmbor pinggan2 kt sini..skrg ni cuma ada set melamine (akak kasik) n set yg dapat lucky draw je (taruk lm gobok sbb berat skit..ala2 claytan gituh)..lom leh start wat collection sbb tak d ...

tun tengah tunggu prince charming menjelma tu... baru nak nak kuarkani pinggan2 tu ya tun:cak: jangan marah eh tun!

noor_hannah Publish time 30-1-2006 10:48 AM

kak hannah nak suggestlah gini, ada tak sesiapa yg dok kat luar obersi sana tu, yang sudi belikan kita-kita ni pinggan mangkuk ke, barang2 murah ke... then kita ni order lah ramai2, kira angkut satu kali shipment ke macamana ... errr boleh ke?ye lah.. tak semua kita ni berpeluang ke luar negeri kan...

so, kalau ada sale murah2 cam corelle ke, uar2kanlahkat kami... kalau ada yg berminat,kata lah 5 org... so yg kt obersi sana tu leh lah tolong kita belikan... errr... boleh ke lagu tu???

long Publish time 30-1-2006 10:53 AM

Originally posted by fairyjasmine at 29-1-2006 12:31 AM
haaa..atas permintaan long, ni ha gambarcorak noritake yg saya beli haritu..tapi simple je la..saya mmg suka simple jer..

tapi gambar ni, bukan yg saya punya la..amek kat kedai heehheh, kebetu ...

pattern ni pon cantik juga jas...esp. pinggan nasik tu....long pon sama minat platinum juga...tapi x beli dah noritake sebab dulu2 memula kawindah pakai..dpt hadiah jer..patternplain jer with platinum line skang ni adik dok pakai .:)

long Publish time 30-1-2006 10:56 AM

Originally posted by Kacip_Fatimah at 29-1-2006 11:21 PM
yg nie set claytan saya..ada 2 corak..jarang pakai yg nie..berat sgt..

lain2 :-

tq for sharing........bestkan makan dlm pinggan claytan..cuma kalau basuh tangan jer x kuasa sket..berat..

long Publish time 30-1-2006 11:00 AM

Originally posted by noor_hannah at 29-1-2006 04:22 PM
haa... nak tau apa ada di dapur.. kena lah jenguk ke dapur...      http://forum.cari.com.my/forumdisplay.php?fid=78

sementara tu, meh kak hannah jamu dgn dessert ni dulu... hehehe...
...
oiiiittttttttt sedaaaaaaaaaaaap nyer tapai ngan eskerem.......pandai hanna teased mata ngan mind kita memalam buta ni!nampak gayanak kena godek freezer cari desert nih!!!!!!!

long Publish time 30-1-2006 11:13 AM

Originally posted by noor_hannah at 30-1-2006 10:48 AM
kak hannah nak suggestlah gini, ada tak sesiapa yg dok kat luar obersi sana tu, yang sudi belikan kita-kita ni pinggan mangkuk ke, barang2 murah ke... then kita ni order lah ramai2, kira angkut sat ...

InsyaAllah x der hal rasanyer...kena check kosshipment dengan tax..

dulu2 masa x dak anak2 kecik long suka jalan2 window shopping...skang ni terperapjerkat rumah ngan anak2 ..tu yg jadi berporemtu!!!!!!!!!!

hanna..long x g walmart lagi...kalau g sana nanti long tengok2rege dia..lagi satu kalau g kat factory outlet pon nanti long tinjau2kan.ini kalaukebetulan long ke sanalah ya!...InsyaAllah.

Kacip_Fatimah Publish time 30-1-2006 11:39 AM

Originally posted by noor_hannah at 30-1-2006 01:06 AM

kacip, kak hannah sukalah corak ni.. simple yet elegant je... presentable... giacomo ye?ni macam kalu kena gi juga skodeng kat giacomo tu.. kat chokit kan keai dia??
HQ dia tak silap kat cokit..tempat yg kak hannah skodeng beli acuan tu..
tapi yg nie saya order kat jiran sebelah umah mak saya..masa tu saya balik Penang..makcik nie segala macam dia jadik dealer..dari pinggan mangkuk sampailah cadar katil..semua ada!
saya tgk katalog je..tak puas laa..
Kak hannah bleh arr pegi kedai dia..tgk real2 barang2 depa..
saya pun suka yg nie..very simple je..

Kacip_Fatimah Publish time 30-1-2006 11:42 AM

Originally posted by Iman_Baby at 30-1-2006 02:06 AM

Kak Hannah,

Kilang Giacomo..kat belakang rumah kita nun... kat balakong... hari depa ada buat gudang sale... saya tak pergi pun.. sebab bila perasan.. date dah miss... tak yah nak pi jauh2 ...
Iman..
kalau ada sale Giacomo..tolong kabor2 kat sini sama erk..

Kacip_Fatimah Publish time 30-1-2006 11:46 AM

Originally posted by long at 30-1-2006 10:56 AM

tq for sharing........bestkan makan dlm pinggan claytan..cuma kalau basuh tangan jer x kuasa sket..berat..
long..
pinggan makan dia besor..lagik plak microwaveable!
pasal berat lerr yg jarang dok pakai tu long..pakai yg ringan2 je..hihihi..

Kacip_Fatimah Publish time 30-1-2006 11:49 AM

Originally posted by noor_hannah at 30-1-2006 10:48 AM
kak hannah nak suggestlah gini, ada tak sesiapa yg dok kat luar obersi sana tu, yang sudi belikan kita-kita ni pinggan mangkuk ke, barang2 murah ke... then kita ni order lah ramai2, kira angkut sat ...
setuju jerr..!!!hehehe..
dapatler nak merasa pinggan mangkuk obersi plak lepaih nie...
kalau dapat tgk corak2 dia lagik best nih..!

cikpah Publish time 30-1-2006 01:51 PM

citer pasal pinggan mangkuk

boley ke...long...nak gak..kirim...tpi kena tau la..the whole cost...boleh la...minta kat boss..

rasa rasa macam nak gi ..ke bukit kayu hitam..eh kawan kawan..kat sana ke pinggan mangkuk...??? nak gak tambah set corelle.....nak gi langkawi....jauh sangat la..kesian kat baby..kena tinggal ngan maid...

bila baca citer korang kat sini...berkobar kobar lak..nak menambah koleksi..pinggan mangkuk...

noor_hannah Publish time 30-1-2006 02:49 PM

Originally posted by long at 30-1-2006 11:00 AM

oiiiittttttttt sedaaaaaaaaaaaap nyer tapai ngan eskerem.......pandai hanna teased mata ngan mind kita memalam buta ni!nampak gayanak kena godek freezer cari desert nih!!!!!!!

long... tu kan jaman2 kita berpesta tapai dulu.. long ada kan...??lama dah tak wat tapai... hmmmm...

noor_hannah Publish time 30-1-2006 02:55 PM

Originally posted by long at 30-1-2006 11:13 AM

InsyaAllah x der hal rasanyer...kena check kosshipment dengan tax..

hanna..long x g walmart lagi...kalau g sana nanti long tengok2rege dia..lagi satu kalau g kat factory outlet pon nanti long tinjau2kan.ini kalaukebetulan long ke sanalah ya!...InsyaAllah....

di dahului ucapan tima kasih long...ye lah... kalau ada kelapangan je long... jgn lah susah2 pulak... hehehe... itu pun kalau betul2 berbaloi lah kan... termasuk semua kos... apa2 yg patut lah kan... kita kat sini pun kena tengok budhet gak lah... hehehe..

noor_hannah Publish time 30-1-2006 03:01 PM

Originally posted by Kacip_Fatimah at 30-1-2006 11:39 AM

HQ dia tak silap kat cokit..tempat yg kak hannah skodeng beli acuan tu..
tapi yg nie saya order kat jiran sebelah umah mak saya..masa tu saya balik Penang..makcik nie sega

saya tgk katalog je..tak puas laa..
Kak hannah bleh arr pegi kedai dia..tgk real2 barang2 depa..
saya pun suka yg nie..very simple je..

l ...

kacip, mmg tak puas tgk katalog ni kan, mesti tgk sendiri depan biji mata... lain lah kalau dah tgk sendiri kat mana2.. then order pakai katalogue ok lah...

ha.. iman kata kilang dia kat cheras nun... nanti kak hannah dah lega2 kak hannah pi skodeng sana, dan bagi info kat sini...

noor_hannah Publish time 30-1-2006 03:15 PM

Originally posted by Kacip_Fatimah at 30-1-2006 11:46 AM

long..
pinggan makan dia besor..lagik plak microwaveable!
pasal berat lerr yg jarang dok pakai tu long..pakai yg ringan2 je..hihihi..

kacip... maid u tu kalau jadi maid kak hannah, mau anak ngan suami dok menganga nak makan takde pinggan... sebab dua2 ganas... hahaha...

pinggan CLAYTAN mmg berat, tapi sebab berat tu yg kak hannah suka... konon2 mcm hotel punyalah.. (perasan)... tapi CLAYTAN ni mmg cantik gaklah buatan dia...kak hannah berkenan gak tgk corak bunga2 kacip tu... tapi kat JJ takde lak corak tu..

noor_hannah Publish time 30-1-2006 03:17 PM

Originally posted by Kacip_Fatimah at 30-1-2006 11:49 AM

setuju jerr..!!!hehehe..
dapatler nak merasa pinggan mangkuk obersi plak lepaih nie...
kalau dapat tgk corak2 dia lagik best nih..!

kacip, kita sama2 doa lah ye.. mudah2 an termakbul hajat kita ni... cewahhh!!

noor_hannah Publish time 30-1-2006 03:54 PM

mungkin lepas ni boleh buka satu thread special... khas untuk TAWARAN ISTIMEWA DARI OBERSI... lbih kurang lah.. then boleh lah bagi info kat sini, kalau boleh siap gambo sekali...

tawaran tak semesti nya pinggan mangkuk je lah... maybe items like jam tangan ke... baju2 branded ke like seluar jeans ke... beg tangan ke...

amacam?? ada sambutan tak??

mok_nik Publish time 30-1-2006 04:53 PM

mok nik juga "gila" mengumpul pinggan mangkuk berjenama nie. Sejak zaman anak dara hingga dah beranak pinak nie, kegilaan mengumpul pinggan mangkuk nie tak pernah mati, malah makin menjadi jadi. Kesempatan bermastautin berbelas tahun di US makin galak lah mok nik kumpul set berjenama nie. Kalau tak ada kat US, sanggup pergi sampai London nak cari set kegilaan mok nik. Yang paling mok suka ialah set royal albert old country roses, noritake, dan vera wong. Kalau correle tuh kat msia aje mahalnya...kat US murah giler... tak pandang pun :P

Ni antara kolek kesayangan mok nik

[ Last edited by mok_nik at 4-2-2006 12:51 PM ]

mok_nik Publish time 30-1-2006 04:55 PM

nie pula set tempat kek ..kesayangan mok nik..berguna dan berbaloi sungguh lah

[ Last edited by mok_nik at 4-2-2006 12:51 PM ]
Pages: 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21
View full version: KOLEKSI SEGALA BRAND PINGGAN & BRG LANGKAWI [merged]