kumang Publish time 25-4-2007 11:39 AM

Reply #11 NURMIMIE's post

betullah mie...baru ari jumaat lepas kalo tak silap aku...aku dgr dlm berita tv dan berita radio yg paklah akan announce 1 mei ni....kalo pasni dia ckp 21 mei, sah2 org tua tu ada mental problem ;P

Anak_Nogori Publish time 25-4-2007 11:41 AM

Originally posted by NURMIMIE at 25-4-2007 11:21 AM

back dated?.. leh caya ker ader? ;P

dah manyak abis kat ijok :lol:

Rasanya tak pernah lagi ada kenaikan gaji kakitangan awam ni tak ada back dated mimie.

Duit habis kat ijok tu seciput je..;P

baby_ayang Publish time 25-4-2007 11:43 AM

apa apa lah pak lah...
kat opis aku da heboh kata naik gaji.. min rm1000..( kantoi keja gomen :D )
aku ckp mimpilah pak lah nak bagi.. syukur je lah ngan apa yg kita dpt ni...

NURMIMIE Publish time 25-4-2007 11:50 AM

Originally posted by yipun78 at 25-4-2007 11:31 AM
wa rakyat marhaen keje kuliswasta je Mimie, mana lah mam

mari bekerja bersama dia ler nih..

dia dah manyak masyuk, tak kan kiter tompang sengeh jer ;P

NURMIMIE Publish time 25-4-2007 11:53 AM

Originally posted by kumang at 25-4-2007 11:39 AM
betullah mie...baru ari jumaat lepas kalo tak silap aku...aku dgr dlm berita tv dan berita radio yg paklah akan announce 1 mei ni....kalo pasni dia ckp 21 mei, sah2 org tua tu ada mental problem ;P

dalam brita dia ada cakap confirm ker?.. isk.. tak kan ler.. sapa nak pi PICC time2 cuti?

jap.. nak pi GEMPADAH nih.. kang confirm balik jadual :lol:

Muntz Publish time 25-4-2007 11:53 AM

Tak silap aku, speku kata minimimum kenaikan ialah 15%, maksimum 40%. Harap2 aku nie boleh merasa kenaikan 20%. Please Pak Lah.... :pray:

NURMIMIE Publish time 25-4-2007 11:56 AM

Originally posted by Anak_Nogori at 25-4-2007 11:41 AM

Rasanya tak pernah lagi ada kenaikan gaji kakitangan awam ni tak ada back dated mimie.

Duit habis kat ijok tu seciput je..;P

last kenaikan gaji kakitangan awam 15 tahun dulu kan? tuh yang dah lufer2 tuh.. kalau ikut umur kreta, dah boleh lupus tuh ;P

ifanonline Publish time 25-4-2007 11:57 AM

selalunya bunga-bunga kenaikan gaji utk kakitangan awam menunjukkan pilihan raya nak dekat, tapi aku speculate yg election most probably next year, kerajaan nak raih undi kakitangan kerajaan yg berjumlah sejuta orang lebih...kalau vote dier orang lari ke Barisan Alternatif...maksudnya kita ada pemerintah baru ler jawabnya tahun depan...

Anak_Nogori Publish time 25-4-2007 12:00 PM

Originally posted by NURMIMIE at 25-4-2007 11:56 AM

last kenaikan gaji kakitangan awam 15 tahun dulu kan? tuh yang dah lufer2 tuh.. kalau ikut umur kreta, dah boleh lupus tuh ;P

Kesian..patut sangatlah Pak Lah naikkan..kita orang 3 tahun sekali kenaikkan..tak banyak..tapi boleh la..bersyukur gak la..:lol:

Tapi mintak2 la kakitangan awam ni bila naik gaji nanti jangan naikkan wang suapan sudah laaa...;P

kawahapi Publish time 25-4-2007 12:04 PM

dapat ke naik sampai 20% neh??

NURMIMIE Publish time 25-4-2007 12:09 PM

Originally posted by ifanonline at 25-4-2007 11:57 AM
selalunya bunga-bunga kenaikan gaji utk kakitangan awam menunjukkan pilihan raya nak dekat, tapi aku speculate yg election most probably next year, kerajaan nak raih undi kakitangan kerajaan yg b ...

rasanya, pilihanraya tawon nih gak nih..

dia berani ker buat tahun depan?.. tahun depan, Dato seri Anwar dah boleh bertanding balik kan?.. tapi aku suka, mesti meriah dunia ku hohohoh.. ;P

Al Lebam Publish time 25-4-2007 12:13 PM

Originally posted by NURMIMIE at 25-4-2007 11:10 AM
salam..

sowi mod.. aku dah belek2 page belakang, tapi tak jumpa thread lama tuh.. kalau nak merge, wa tarak hal..

link berita pun tarak nih.. :$

so, pengumuman adalah pada 21 mei 2007 d ...
bila dah dapat backdated tu ko belanja le aku ni mimie...

ifanonline Publish time 25-4-2007 12:14 PM

Reply #25 NURMIMIE's post

election aku rasa tahun depan, dia akan biarkan anwar ibrahim bertanding tahun depan, kalau pak lah tak kasik, pak lah akan dilihat sebagai coward/pengecut, seorang pemimpin tidak boleh kelihatan sebagai seorang pengecut...most likely anwar will make a comeback...meriah nya tahun depan...visit malaysia should be next year rather than this year...;P

NURMIMIE Publish time 25-4-2007 12:15 PM

Originally posted by Al Lebam at 25-4-2007 12:13 PM

bila dah dapat backdated tu ko belanja le aku ni mimie...

uik. no problem maaa.. tak der bd pun anytime jer..

pstt.. hang kuat makan ker? ;P

Anak_Nogori Publish time 25-4-2007 12:20 PM

Originally posted by NURMIMIE at 25-4-2007 12:09 PM

rasanya, pilihanraya tawon nih gak nih..

dia berani ker buat tahun depan?.. tahun depan, Dato seri Anwar dah boleh bertanding balik kan?.. tapi aku suka, mesti meriah dunia ku hohohoh.. ;P

Tapi AN baca tawun depan...Bung Nuar bukan lawan tetap lawan la..tu kaki saman menyaman je..habis2 dia suka serang peribadi..sekarang bukan zaman macam tu lagi..dulu leh lah dedah sana dedah sini lepas tu suruh orang tu saman...Ppggfgffffffffffffff..;P

NURMIMIE Publish time 25-4-2007 12:21 PM

Originally posted by ifanonline at 25-4-2007 12:14 PM
election aku rasa tahun depan, dia akan biarkan anwar ibrahim bertanding tahun depan, kalau pak lah tak kasik, pak lah akan dilihat sebagai coward/pengecut, seorang pemimpin tidak boleh kelihatan ...

aler.. mcm ler paklah pernah pedulik orang nak kata dia apa pung.. ;P

persediaan dah nampak bayang nih.. tahun nih kan semua bagus.. petronas untung berapa billion? lebihan daggangan berbilion, ringgit nilai naik tertinggi berbanding usd sejak berapa tahun? 15tahun? KLSE indeks pun, tertinggi sejak berbelas tahun dulu.. gaji naik setelah 15 tahun tak pernah naik.. laporan paper sana sini ekonomi rancak, rakyat idup senang dan selesa.. haaaaaaaaaaa.. ujung bulan sept kita bujet, umum ler 2 bulan bonos untuk raya thennnnnnnnnnn, lepas raya kita pilihanraya.. ler:lol:

sik cayak kah? ;P

cream_cracker Publish time 25-4-2007 01:04 PM

bersyukur laaa pada apa yg korang dpt... dh byk elaun korang dpt... klu swasta hrp gaji aja laa... gaji + elaun korang dh sama ngn gaji swasta... klu korang naik gaji mesti hg brg pengguna akn naik... jd back 2 square one aja laa gaji korang tu... org kerja swasta gak merananya... korang patut bersyukur dpt kerja gomen...beribu lg yg menganggur tak ada kerja...kn buang kerja...korang ingat ekonomi bagus sgt ker spi nk mintak naik gaji...kesatuan korang tu dr dulu spi sekarang asyik itu ajalaa perjuanganya...nak naik gaji...naik gaji...klu cm2 semua org blh jd pemimpin...nk glamer aja... buat usul naik gaji...tu aja ideai pemimpin kesatuan korang tu... cuba laa buat yg lain plk...ha ha tak perlu jd popular untuk jd pemimpin berjaya...

halimijuliana Publish time 25-4-2007 01:14 PM

Takpe Pak Lah bagitau 1 Mei ker 21 Mei ker janji NAIK GAJI ... :nerd:

Bateesta Publish time 25-4-2007 01:27 PM

Sori..not interested:lol:

zorrro_03 Publish time 25-4-2007 01:41 PM

Originally posted by Bateesta at 25-4-2007 01:27 PM
Sori..not interested:lol:

me too.   :L   cuma akuharap kalau korang gomen naik gaji, kerja mesti lebih bersungguh n rajin.nak forum takpe. tapi kerja mesti diutamakan.:)
Pages: 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24
View full version: All About Kenaikan Gaji Kakitangan Awam -