oriza Publish time 29-6-2011 11:51 AM

sekrg anak saya dh 6 thn.last year umur dia 5 thn saya antar satu tadika swsta ni.tp sepanjang thn ...
oriza Post at 28-6-2011 16:55 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

ni utk tambahan ja setakat ni perkembangan ank saya alhamdullilah.dh bleh solat,baca ayat lazim yg pendek2,baca doa yg kdg2 saya pon x tahu dan lupa bserta terjemahan maksud.bukan utk menunjuk2 tp hanya utk knowledge sharing sahaja.sbb klau ikutkan ckp gurunya ank saya mmg agak ketinggalan pada mula2 dia masuk ke tadika tu sbb mmg tak boleh membaca langsung.saya andaikan mungkin sekarang perkembangan IQ anak baru nk bermula berbanding semasa umurnya 5 tahun berbanding sesetengah rakanya yg mmg dh adnvance.

pendek kata kalau ada masa yg terluang buat la survey skit pasal tadika ank yang kita nk hantar tu.kdg2 tadika swasta ada yg mmg btul2 bagus dan gak tadika swasta yg mmg nk keuntungan semata-mata tanpa ambil kira kualiti+hasil yg diberi.tadika kerajaan samada pra-sekolah,kemas,pasti dll pon x kurang hebatnya. mampu gak menghasilkan pelajar yg intelek.

saya syorkan survey skit cara penyampaian + pendekatan guru mengajar kt sekolah mana yg kita nk hantar ank.sbb kdg2 tahap perkembangan IQ (pick up)+pemikiran ank berbeza.ada yg sesetengah tu mereka mencapai tahap yg tinggi pada peringkat permulaan belajar dan makin meningkat.ada sesetengah plak tu meningkat di peringkat awal tp terbantut dipertengahan pembelajaran. ada jugak yg mmg kurang memberansangkan pada peringkat awal tetapi apabila dipolish dia mampu menandingi rakan-rakanya yglain.

maaf sekiranya ada statement saya yang menyinggung sesetengah pihak.

kuchenta_81 Publish time 29-6-2011 01:18 PM

sekrg anak saya dh 6 thn.last year umur dia 5 thn saya antar satu tadika swsta ni.tp sepanjang thn ...
oriza Post at 28-6-2011 16:55 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

hai oriza, u stay area mana ni? little caliph?
sy dah survey little caliph area rumah ni, denai alam
nampak macam bagus sebab ramai bagi good feedback
contoh anak sorang exec ni, 3yrs ++ dah boleh baca doa, ajar solat, amik wuduk
membaca, mengira and ada improvement dari segi toilet training.
and fluent english malah parent pon ada guideance dari teacher, ada program untuk parent sekali.

fees rm370/month
kul 8.30 -12tghhari taska, lepas kul 1 hingga 6ptg dikira nurseri

boleh masuk list ni.:)

oriza Publish time 29-6-2011 02:08 PM

hai oriza, u stay area mana ni? little caliph?
sy dah survey little caliph area rumah ni, denai ...
kuchenta_81 Post at 29-6-2011 13:18 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

saya kt putrajaya.setakat ni mmg good improvement for my daughter.alhamdullillah.......baju kotor pon mmg berlipat dlm beg.tu mmg teacher dh training buat sendiri.apa2 yang kita buat utk dia, dia akan rewards dgn "terima kasih, ibu"@"thank you ibu".bahasa yg dia ckp pon mmg berbeza. contohnya klau dia tgk benda yg x elok cam org buang sampah merata2 dia akan ckp "ibu, ALLAH x suka kita ikut perangai mcm syaitan kan.tgk org tu buang sampah merata2".saya senyum je le bila statement2 cam tu dr mulut dia.

Alhamdullilah jugak le saya dpt hantar dia kt sini walauponumur dia 6 thn baru msk situ.Kalau nk compare dgn tadika yg lama mmg nk untung semata2. Kt liltle caliph every 3 month ada parents briefing.kdg2 ada gak tadika buat talk jemput person dr Institut of Cliph bg talk.mmg bagus.mereka terapkan mcm mana nk didik ank ke arah keagamaan dan apa peranan sebagai kita ibu bapa muslim.lbh kurang gitu ler sbb saya terlepas slot tu.hehehehehe

Kesimpulanya, saya rasa benda2 yg elok mcm ni mmg kita kena keep going on track selalu.harap bila dia msk ke sekolah darjah 1 dan seterusnya smua yg dia belajar dpt diparaktinya selalu.parents mmg kena main peranan la dlm kes ni.kena maintain kan ank.
semua ni dengan izin ALLAh jugak gak kan.kita hanya berusaha beri yg terbaik utk ank.

kuchenta_81 Publish time 29-6-2011 02:15 PM

saya kt putrajaya.setakat ni mmg good improvement for my daughter.alhamdullillah.......baju koto ...
oriza Post at 29-6-2011 14:08 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

thanks bg feedback and review.
alhamdulillah, sekurang-kurangnya saya dah ada pilihan.
pasal parent briefing tu memang exec ada citer, tak silap masa early year ari tu dorang buat.
baguslah kalo mereka invite parent and discuss apa yang bagus untuk kids takdelah kita lepas kat teacher ajer kan.
and, berbaloi dengan fees yang kita bayar. :D

oriza Publish time 29-6-2011 03:20 PM

thanks bg feedback and review.
alhamdulillah, sekurang-kurangnya saya dah ada pilihan.
pasal p ...
kuchenta_81 Post at 29-6-2011 14:15 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

mmg berbaloi la apa yg kita invest utk ank tu.saya pon mmg bercadang nk hantar second daughter kt sini gak lps ni.
saya mmg amk full day.school+day care=380. klau amk half day hanya 250 ja.
tp ada gak kwn saya dpt 320 ja kt area nilai.apa yg saya faham harga ni berbeza disebabkan oleh kos sewa bangunan
Pages: 1 2 3 4 5 [6]
View full version: Meh citer fasal TADIKA KEMAS.