mek_ja Publish time 14-4-2008 02:01 PM

Originally posted by YellowRose at 14-4-2008 12:17 PM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif

Sila rujuk quote dibawah nih....Ada customer yang bertanya mengapa setelah 2 bulan amik MAB...masih kerap didatangi haid yang tidak menentu...sila rujuk simptom atau tindakbalas awal MAB..... ...

pm saya mcm mana harga n cara nak order

YellowRose Publish time 14-4-2008 02:45 PM

Originally posted by mek_ja at 14-4-2008 02:01 PM http://forum6.cari.com.my/images/common/back.gif

pm saya mcm mana harga n cara nak order

dah reply.....check PM

YellowRose Publish time 14-4-2008 03:06 PM

ATURAN MAKAN

1.Bagi yang lepas pantang, mula makan pada ke 44 lepas bersalin.
2.Bagi yang merancang sendiri, mula makan pada hari ke 5 haid(period).
3.Cara makan bagi yang ambil pil, habiskan pil tersebut dan semasa hendak ganti pil, terus ganti dengan majun tak perlu tunggu haid(period) ke 5 lagi.
4.Bagi kes pakai IUD , boleh terus dengan IUD dan makan bersama. Bila IUD
expired nanti boleh tentukan samada nak teruskan pakai IUD atau pun tidak.
5.Bagi kes 擺i]injection implant擺/i], jika belum/hampir tamat(expired) boleh terus makan. Jika baru sahaja tamat(expired) juga boleh terus makan. Selepas tamat(expired) sekiranya sudah
pireod, mula makan pada hari ke 5 pireod.
6.Makan setiap hari sebiji sehingga habis 21biji. Setelah habis rehat 7 hari sebelum sambung botol ke 2. Begitulah cara makan untuk botol yang seterusnya.
7.Waktu makan boleh pilih samada waktu pagi/malam. Jika makan waktu pagi rutinkan makan setiap pagi. Jika makan malam rutinkan makan setiap malam.

Contoh : Jika habis makan malam Ahad, maka sambung makan botol ke 2
pada malamAhad depan; atau: Jika habis makan pagi Ahad, maka sambung makan botol ke 2
pada pagi Ahad depan.

8.Bagi kes lupa makan, esok paginya makan 1 biji sebagai ganti . Sekiranya lupa juga makan paginya malam nanti perlu makan 2 biji sekali.

YellowRose Publish time 16-4-2008 04:11 PM

QUOTE :ANTIBODI....
Kak nak bg explaination skit sbb mengapa period terganggu pada mula2 mkn ni. Pada mula2 mkn, fisrt antibody kita akan kesan benda yang masuk dlm darah kita. MAB ada hormon dan klau hormon ni same dgn dlm darah kita so antibody x kacau hormon ni. So dgn tu period kita dapat berjalan tanpa ada gangguan. Sbb tu ada org mkn terus ngam x der kesan gangguan pada periodnya.

Tapi klau hormon yg masuk x sama dgn kandungan dlm badan, first antibody akan scan dulu hormon tersebut. Oleh krn kita setiap hari ambil hormon yg sama, maka antibody kita akan mula membentuk untuk menyesuaikan dgn hormon baru tu. So pada masa ni lah dia akan kacau skit period kita. Ada yg mengambil masa 1 bulan utk antibody menyesuaikan dgn hormon baru. Klau x sesuai dgn 1 bulan, dia ambil masa 2 bln.X sesuai 2 bln,dia akan ambil masa 3 bln seterusnya ada yg smpai 4 bln.

Kak bukan doktor tapi hal ini doktor panel kak yg ceritakan psal antibody. Konsepnya serupa kita masukkan vaksin dlm badan spt cacar ke atau polio. Sebenarnya cacar/polio adalah kuman yg telah dilemahkan ditanam dlm darah kita. So apa yg antibodi buat pada vaksin tersebut,pertama dia akan scan dulu vaksin tersebut. Bila dia dpt tahu jenisnya dia akan mula membuat antibody baru supaya dia dpt melawan vaksin tersebut. Vaksin yg lemah itu tidak dapat melawan tubuh badan. Dan jika ada vaksin yg sama diluar menyerang tubuh kita dia tidak berupaya kerana dadan kita telah aturkan pertahanan dari awal lgi.

So ganguan period pada tempoh bln 1,2,3,4 bln tu adalah disebabkan oleh antibodi kita sedang membuat sistem baru dgn hormon yg kita masukkan dlm darah.Ini menyebabkan gangguan sistem badan kita yg dibuktikan dgn perjalanan pireod kita yg terganggu tu. Ianya tidak berterusan tapi bergantung pada antibodi kita. Antibodi yg kuat akan mengambil masa yag sekejap tapi antibody yg lemah akan mengambil masa yg lebih utk penyesuaian.

Ini adalah advice doktor kpd kak dan kak advicekan kpd kekawan smua dlm forum ni supaya kita dpt faham apa sebenarnya yg berlaku pada period puan2 tu.

YellowRose Publish time 19-4-2008 02:20 AM

JENIS MAKANAN YANG BENARKAN DAN TIDAK DIBENARKAN UNTUK DI MAKAN
Peranan tumbuhan ubatan amatlah begitu penting bagi masyarakat khususnya masyarakat melayu. Untuk mengikuti amalan berpantang ini, para ibu haruslah memakan makanan yang boleh memanaskan badan seperti halia, lada hitam, jamu dan air akar kayu. Daun pegaga elok dimakan agar awet muda dan sebagai perawatan dalaman, supaya rahim tidak terlalu tegang atau kendur. Ia boleh dijadikan ulam atau direbus dan diminum airnya.

Di samping itu, ada juga tumbuhan ulam atau sayuran yang tidak sesuai dimakan oleh kaum wanita seperti pucuk ubi kayu, kekacang, pucuk paku, kubis, kangkung, timun, bayam, tembikai (Citrullus lanatus), jambu batu(Psidium guajava), dan air kacang soya. Makanan ini adalah bersifat sejuk dan tidak sesuai untuk para ibu. Terdapat juga makanan yang bersifat tajam dan berbisa seperti rebung, tebu, air kelapa, cuka, dan nanas. Untuk mengelakkan bentan, para ibu digalakkan mencium jintan hitam yang telah dibunjut dan diikat. Selain itu juga jintan hitam mempunyai peranan yang lain yang sering digunakan sebagai ubat.

mala0n Publish time 21-4-2008 12:34 PM

kalau merancang utk hamil, apa pulak aturan makannya?:o

YellowRose Publish time 21-4-2008 04:25 PM

Originally posted by mala0n at 21-4-2008 12:34 PM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif
kalau merancang utk hamil, apa pulak aturan makannya?:o

dah reply check PM

cloudy_83 Publish time 22-4-2008 03:24 PM

Reply #287 YellowRose's post

kak yellow, minggu pas saya ada pm akak pasal nak beli 4 botol.. akak ada terima x.. saya dah pm sekali lagi ari ni..

YellowRose Publish time 22-4-2008 04:44 PM

Originally posted by cloudy_83 at 22-4-2008 03:24 PM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif
kak yellow, minggu pas saya ada pm akak pasal nak beli 4 botol.. akak ada terima x.. saya dah pm sekali lagi ari ni..

Ok dah reply.....check PM

YellowRose Publish time 24-4-2008 12:23 AM

TESTIMONI TERKINI----->

PERUBAHAN PAYUDARA

ini kes pelik bin ajaib sebelum mab size nenen b 34 (tu pun kira loose je cup dia) lepas mab baru 3 botol jgn tak tau bra sume jadi tak muat so pegi beli baru kan jeng jeng jeng cup size b 38 u membesar ke kita punya nenen tu agaknya... tapi body mengecik tu yg heran tu ...

Lina726 -
---------------------------------------------------------------------------------------------------

Sihat/Cantik Utk Longterm

salam kak, sihat? hmm sha tgh peod lg la kak... http://www.wanitamelayu.com/forum/images/smilies/icon_surprised.gif http://www.wanitamelayu.com/forum/images/smilies/icon_surprised.gif huby kate asik peod je..huhu..sha kata xpe la, utk long term effect... http://www.wanitamelayu.com/forum/images/smilies/icon_mrgreen.gif http://www.wanitamelayu.com/forum/images/smilies/icon_mrgreen.gif ...tp setelah 3 botol sha telan MAB ni mmg nampak kesan dalaman mmg best + kulit bersih http://www.wanitamelayu.com/forum/images/smilies/eusa_dance.gif http://www.wanitamelayu.com/forum/images/smilies/eusa_dance.gif happy sgt..tq kerana memperkenalkan MAB kpd semua wanita2...

addicted Publish time 24-4-2008 11:51 AM

kak yel.. pm me pls.. cane nk bli..:D

wanKK Publish time 24-4-2008 12:04 PM

salam,
YellowRose...
saya berminat la nak cuba maajun tu...masa anak pertama dulu ambil pil terus badan naik...
lepas bersalin anak kedua nie rasa-rasa tak nak
ambil pil lagi.Macamana ye nak dapatkan produk nie?

YellowRose Publish time 24-4-2008 05:44 PM

addicted & wanKK ....kak dah reply check PM ye

YellowRose Publish time 25-4-2008 04:03 PM

LAGI TESTIMONI

Mcm2 Khasiat MAB

Putri Lindungan Bulan wrote :

Saje nak kasi feedback lepas amik MAB selama 13 hari (termasuk malam tadi).

Kesannya :-

1. Senang bangun pagi (biasanya kul 6 pun malas nak bangun sbb badan rasa letih je.. tup2 la ni bila jarum jam 5.30pagi je biji mata ni dah terang)

2. Rasa badan makin selesa (bertenaga dan tak mudah letih hatta minggu lepas 4 hari berturut2 kuar opis kul 10 sampai opis kul 5 sbb cari hadiah untuk dinner opis)

3. Breast rasa sengal bila tersentuh ( dan rasa makin mantap )

4. Tak mudah sakit kepala (sebelum ni boleh kata ari2 sakit paler)

5. Gatal hidung (resdung) makin kurang

6. Mula rasa cam senggugut kecik (problem saya dekat 2 tahun x period)

7. Berat tak bertambah walaupun hari2 makan nasi (saya ni berisi n biasanya kalau amik nasi ari2 berat badan akan mencanak2 naik)

Tak ingat dahh.. nanti sambung lagi sbb ada tu lis dalam buku...

mama_boomboom Publish time 25-4-2008 04:05 PM

Originally posted by yela at 28-3-2008 04:24 PM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif
kak zee....if terpreggy...leh sue tak sapa2??? :P

Nak tau gak.....:P :P

YellowRose Publish time 26-4-2008 12:13 AM

Originally posted by mama_boomboom at 25-4-2008 04:05 PM http://forum6.cari.com.my/images/common/back.gif

Nak tau gak.....:P :P

mama....haiya sendili buat.....sendili rasa syok.....waa mau tanggung ka....naya la waaa:lol:

* tapi lum ada customer yg preggy lagi setakat nih...

YellowRose Publish time 26-4-2008 06:02 PM

Testimoni ~Dgn MAB Tak Gemuk/Tiada Kesan Sampingan....Badan Sihat

salam all...

hi semua pengguna MAB.....moga ceria &

bukan nk promote atau sebagainya tapi nak bagitau kepada ibu2 yg nk mrancang tapi takut gemuk ambik la MAB ni mmg terbukti tiada kesan sampingan, kesihatan sihat tiada sakit2 badan , xletih2 dan tidak mengemukan malahan maintain....kegribpan pn terjamin....

saya dulu menyesal wat injection badan naik 10kg....lambat jumpa MAB......

Mendapat Hasil Yang Positif Setelah Ambil MAB 3 Botol

Salam semua...

Saja nak share testimoni ngan korang. Saya sekarang dah masuk botol ke-3 dah MAB ni. Saya dalam kategori subur jugak la sebab anak berderet 3 tahun setahun sorang. Yang paling kecik 9 bulan. Sebelum ni saya ambik injection depo yang 3 bulan sekali tu. Ada juga plan nak pakai impanon. Berkesan tu memang berkesan, tapi badan penat tu...tak payah nak cakap. Maklum la anak saya 3 orang dan kecik-kecik lagi. Saya pulak tak ada maid, so kerja rumah semua kena settlekan sendiri dengan bantuan hb. Tapi dalam masa yang sama, anak-anak pun perlukan perhatian kita jugak.

So, bila saya terbaca tentang MAB kat sini, saya tergerak untuk cuba sebab memang dah lama saya cari produk yang ada ciri2 macam ni. Masa makan botol yang pertama dan kedua, tak berapa nampak sangat hasilnya. Mula-mula tu, saya rasa pening-pening sikit dan period pun tak berapa betul. Saya tak ada masalah keputihan, tapi masa tu macam ada sikit walaupun tak serius. Tapi saya teruskan jugak sampai botol yang ke-3. Bila masuk ke-3 tiga, makin banyak perubahan positif. Badan rasa ringan dan sihat. Biasanya malam-malam tu, dalam pukul 10, hb saya dah terkelip-kelip menagntuk, mata saya segar bugar lagi buat kerja rumah. Sebelum ambik MAB ni jangan cakap la, balik opis je, lembek... Lepas tu, saya menyusukan anak sepenuhnya. Susu saya pulak bertambah banyak dari sebelum ni. Alhamdulillah...

Jadi, pada yang baru mencuba MAB tu, teruskan dan hasilnya akan lebih ketara bila dah masuk botol ke-3 nanti... Yang masih bercadanga-cadang tu pun, cuba la dulu, baru tau..

umi_arif

YellowRose Publish time 26-4-2008 07:12 PM

Copypaste dari forum sebelah

TAWAN SUAMI DENGAN JERAT SEKSUAL
Wanita pun pasti tidak sanggup bertahan jika suami punya hobi yg suka berpoya-poya. Lebih baik hidup sendiri daripada bersama suami yg bersikap demikian. Kehadiran isteri disisi adalah untuk dihargai dan bukan untuk dilukai hatinya. Bagi isteri yg mempunyai pasangan hidup yg memiliki sikap begini, ada cara yg boleh dilakukan untuk menghentikan sikap buruk suami.

Salah satu caranya adalah dengan seks.

Seks adalah SALAH SATU punca mengapa lelaki yg berfoya-foya. Ketidakpuasan dgn layanan isteri menyebabkan mereka yg kurang iman ini kecewa dan bertindak mencari kepuasan diluar.

Jadi daripada duduk bersabar menghadapi kerenah suami yg sebegini, apa kata anda praktikkan perkara berikut.

1) Berilah pengertian - Anda harus bersikap penuh kasih sayang terhadap dirinya, menyayanginya, lebih mengambil berat, merendah diri, memberi pemahaman, ramah, mesra, membelai manja dan melakukan perkara yg seeloknya dilakukan oleh seorang isteri.Di samping itu selitkan juga akan tanggungjawabnya sebagai suami dan terangkan setiap perbuatannya akan dipertanggungjawabkan pada hari akhirat kelak dan mungkin akan memberi kesan terhadap anak2nya nanti.

2) Sedia melayani - Setiap kali suami "menginginkan"jgn sesekali menolak. Bila perlu tawarkan sahaja kepadanya nya ut melakukan aktiviti seksual. Apa salahnya!! Anda berdua suami isteri yg sah.

Jangan menolak kehendaknya walau ketika itu anda kurang bernafsu adan kurang mood utk seks. Usahakan utk membangkitkan ghairah secara perlahan-lahan. Pokonya anda harus bersedia melayan kehendaknya setiap masa.

3) Tampil Ghairah - Pakai dan tampillah dgn sesuatu yg boleh membangkitkah ghairah suami. Misalnya dgn berpakaian tipis sehingga lekuk2 tubuh dapat dilihat dgn jelas. Suami mana yg sanggup meningggalkan rumah bila melihat isteri dalam keadaan sedemikian. Sekiranya perlu pamerkan aksi2 menggoda dihadapan suami suapaya dia bernafsu dan ingin bermesra. Nescaya suami tidak langsung mempunyai hasrat utk berfoya-foya di luar.

4) Agresif - Peranan aktif seorang isteri yg punya suami yg suka berfoya-foya di luar memang sgt penting. Setiap kali berhubungan, anda harus lebih aggresif dan menampilkan sesuatu yg baru supaya suami tidak bosan dan puas hati. Layanilah suami anda hingga menimbulkan kesan yg menggembirakan dirinya .

YellowRose Publish time 1-5-2008 12:31 AM

MAB ni semakin panas.....banyak sungguh permintaan...anda bila lagi nak cuba?????

YellowRose Publish time 3-5-2008 10:35 PM

Originally posted by kak_khem at 25-3-2008 01:49 PM http://forum6.cari.com.my/images/common/back.gif
;P ;P ;P makan MAB ni rasa sakit sekitar PD...rasa pejal gitewww;P ;P :$ :$

Jom kita besokan PD yang beso nasi lemak 50 sen tu jadi sehinggit;P ;P
Pages: 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24
View full version: MAAJUN ANGGUN BISTARI~