quickstep Publish time 2-10-2009 08:46 PM

Post Last Edit by quickstep at 2-10-2009 20:48

dah PM
relaxjek Post at 2-10-2009 09:48 http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif

erm...sorry ler relaxjek.... ingat nak rekemen tukang buat umah... tapi lokasi jauh lak...

tapi laaa... kalau area selangor atau kl nih.....rasanya tak cukup RM30k tuh...

alya1 Publish time 3-10-2009 08:10 AM

saya pun nak no contractor tu dakmama/cheman. boleh pm tak? kalau dakmama x keberatan kc tu berapa rm... tgh survey ni...

ruhadatulaisyh Publish time 3-10-2009 01:13 PM

saya just nak buat sikit jer,
tu yang kalau boleh nak org yang boleh buat projek kecik mcm ni jer...
bukan yang besar2 tu...
kalau ader sesaper contact and buatan dia bagus beri tahu yer...
th ...
nuryta Post at 12-2-2009 13:36 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

Nuryta, mana u dapat software ni ek? leh kongsi info? :$

lantera2008 Publish time 8-10-2009 10:01 AM

saya nk renovate dapur, grill, ps, cornish, mozek kt dapur wiring, kc..umah kt area semenyih..saper boleh suggestkan contractor yg ok n murah n berkualiti hasilnya?.. pm saya ya klu ada contact no... tqvm

quickstep Publish time 8-10-2009 11:38 AM

saya renovate dapur gak..masih dalam kerja2 lagi...mula2 survey kononnya kawan punya kawan...skali quote RM20k.....pastu cari lak kontraktor...kononya pakcik kepada kawan lak... skali quote harga RM25K...lagi penin...pastu survey2 area rumah..tanya jiran2 yg dah pernah buat umah...call pulak indon...bila quote harga baru RM13K... siap melibatkan pecah batu lagik.... dah kira murah... terus bikin... rezeki murah indon nih...sebab murah dan bagus kerjanya dari pemerhatian saya...2 biji rumah jiran sebelah dah beratur nak renovate umah gak.... umah area kajang

zamina Publish time 9-10-2009 11:14 AM

quickstep, boleh detailkan tak bahagian apa indon tu buat sampai boleh dpt semurah itu?

mkmh Publish time 9-10-2009 12:39 PM

memang mahal kalo nak extend dapur ni, 5 kaki naik setingkat jek pon dah rm9k, tak masuk wiring lg tu

rimbun1 Publish time 9-10-2009 01:58 PM

saya renovate dapur gak..masih dalam kerja2 lagi...mula2 survey kononnya kawan punya kawan...skali quote RM20k.....pastu cari lak kontraktor...kononya pakcik kepada kawan lak... skali quote harga RM25 ...
quickstep Post at 8-10-2009 11:38 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

ngan indon nii kalau mmg ada recommendation ok lah... tp kalu without recommendation.. terus jer buat, better survey around dulu... mmg bole dapat murah tp kejap jer dah start retak.
for me biar bayar lebih tp kualiti bagus sbb kita nak duduk kat rumah tuh lama. kena pastikan selamat jugak. dulu2 arwah abah sambung rumah ngan indon sbb bajet ciput jer... dlm 10k jer bole sambung dlm 20 feet. tp bila wat ngan tukang betul2, melayu, mmg banyak sgt kekurangan rumah tuh... semua kurang, tukang yg melayu tuh kata kalau ada ler tempias gempa bumi kat area tuh bole runtuh rumah tuh... that bad. but alhamdulillah skrg dah baiki semula. tambah apa yg kurang terutama bahagian bumbung rumah.
kat area rumah baru rimbun pon ada rumah corner lot tuh buat ngan indon jugak.. kontraktor rumah rimbun tuh bgtau dulu2 dia quote renovation rumah tuh RM160k tp org tuh buat ngan indon jer dapat RM100k... tp mmg ler kalau nak duduk pon takut sbb retak merata2 tempat dah. dinding tuh dr atas sampai bawah retak terbelah betul. emm nak jual pon tak laku sbb org yg beli kena pikir nak robohkan rumah tuh dulu... bina balik, baru bole duduk.
ni pendapat je lah... kan, thru pengalaman tp mmg tak semua indon buat tak elok, ada yg ok jer.

adeknana Publish time 11-10-2009 03:45 PM

kalu kat kelantan rasanya ramai kontraktor bumi. pakcik sy salah sorangnya. mmg keje dia bagus. sesapa nk guna khidmat dia bulih la pm saya. saya pun nk renovate dapur ngan porch gak nnt, tapi kene cari kontraktor lain la sbb saya dok kl.

adeknana Publish time 11-10-2009 03:46 PM

Post Last Edit by adeknana at 11-10-2009 15:56

<double posting lak>

zilasafein Publish time 12-10-2009 03:35 PM

245# quickstep

warrrrr.. saya duk beranang... nak tahu gak, kot-kot boleh dapat quotation extend dapur saya nih?... harga quickstep tuh menarik betul tuuu... apa yg merangkumi RM13k tuu.. jeng jeng jenggg

chiquititamichi Publish time 12-10-2009 09:24 PM

salam...me der ipoh..nak mintak sesape ade recommend kontraktor utk cornice/plaster and kitchen cabinet...yg berkualiti n rege affordable...

chiquititamichi Publish time 12-10-2009 09:24 PM

salam...me der ipoh..nak mintak sesape ade recommend kontraktor utk cornice/plaster and kitchen cabinet...yg berkualiti n rege affordable...

chiquititamichi Publish time 12-10-2009 09:31 PM

chiquititamichi Publish time 12-10-2009 09:34 PM

rimbun1 Publish time 13-10-2009 10:03 AM

247# mkmh rasanya mcm agak mahal jugak sbb aritu cari2 quotation nak extend 12 kaki kat belakang, 1 tingkat, quotation dlm 18k - 20k dah masuk wiring, plumbing (alih tandas kebelakang) n grill (pintu n tingkap belakang). so kalau 9k tuh takat sambung structure jer, mahal jugak ler, wiring maunyer dlm 1k jugak kut.

budakbaik10 Publish time 13-10-2009 10:22 AM

me too...sesape leh suggest kontraktor utk cornice/plaster siling & kitchen cabinet kat area srmban ni haaa....survey2 byk kdai cina laa...

bronok Publish time 13-10-2009 06:45 PM

seronok betul org perempuan bila dapat rumah baru ek?

budakbaik10 Publish time 14-10-2009 07:37 AM

eh x jgakkkk....cik abe saya pon tgh excited nak decorate rumah tuu...sume dia nak tmbh, nak buat plaster siling & cornice la, nak buat kitchen cabinet la, nak buat skirting tepi tu la, nak tmbh kipas dgn wall lamp la, nak cat baru la, nak berkebun tanah sekangkang kera dpn umah tu la...
seb baik grill dgn langsir dah setel...:sweat3:

rimbun1 Publish time 14-10-2009 09:23 AM

seronok betul org perempuan bila dapat rumah baru ek?
bronok Post at 13-10-2009 18:45 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

ayat ni kurang tepat.... both seronok rasanya.. kalau ikutkan hubby ku.. semua nak beli, acond baru (siap nak pasang kat ruang tamu lg), dining table baru.. tambah awning... peti ais baru, brekfast table ler.. nak tanam pokok bunga lerr.. nak wat gym lerr.. nak build in entertainment rack ler, nak build in wardrobe lerr dan bermacam2 lg... yg mana kalau nak buat semua maunyer kaput abih bajet ku...... tp nasib ler wife dia ni accountant.. so list down what we really need together with the RM budget...n what in the wish list. so concentrate ngan our need dulu... then prioritise the wish list... some of it aku dah ckp awal... 3 tahun lg baru buat lerr kekeke... satu lg... dah dok rmh baru ada hajat plak nak tukor kete baru, kekeke.. ni bajet 2011 ok. not even 2010.
Pages: 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22
View full version: nak cari kontraktor bumiputera murah tapi kualiti