gigco04 Publish time 24-11-2009 07:27 PM

Post Last Edit by gigco04 at 24-11-2009 19:29

277# gigco04
salam Gigco,

Wassalam hatafya,
As informed, rumah kami hanya bermula Disember ini saja proses reno nya.. Sekiranya hatafya masih dlm proses mencari kontraktor serta quotation yg sesuai, saya boleh kenalkan beliau dgn anda..
Bab kualiti kerja saya TAK dapat nak komen kerana proses belum bermula BUT kalau hatafya ingin membuat perbandingan sebut harga, saya rasa takder masalahkan..

Ok dlm prosesreno ni, kami hanya gunakan kontraktor kami utk buat kerja-kerja "major" sahaja.

Utk brg-brg dalaman sperti "kc" atau lampu atau autogate dan sbgnya, kami direct to the "source" samada kilang atau distributor camtu..
Ini adalah kerana, some of the kontraktor tidak "BERAPA" mahir dlm bidang-bidang yg "BUKAN" khusus bidang mereka.
So dari mereka upah vendor lain buat dan ambil komisen atas kerja tersebut, BETTER kita cari sendiri vendor barangan tersebut cth spt "kc" or "autogate" dan etc.

If i'm not mistaken, di forum cari ni pun kelihatan ramai "rerakan" vendor yang menyediakan khidmat direct ke customer like patric aka "kc", mharry aka "astro-aircon-cat n etc" dan lain-lain lagi..

So dari sana kita dah save banyak benda..

" 277# gigco04
Nak bina rumah ke atau renovate?

En CivicSI,
Saya hanya untuk renovate sahaja dan thanks kerana bertanya.

Harap dapat membantu.

chiquititamichi Publish time 24-11-2009 10:15 PM

salam..mintak tolong sesape yg ade contact no kontraktor KC area ipoh..xkesah bumi or non..asalkan reasonable ngan qualitynye...tolong pm me..pliss..urgent nak wat KC dalm cuti skolah ni gak..

CivicSI Publish time 24-11-2009 10:24 PM

281# gigco04

Yep setuju kalau kita tidak engage dgn main kontraktor untuk semua finishing.
Cuma dalam hal wiring dan mungkin ada baiknya guna main contractor sebab dia boleh coordinat dgn wiring/piping kontraktor tentang bila boleh pasang dsb.

ladybirdninja Publish time 24-11-2009 10:33 PM

282# chiquititamichi

dah ada ke belum?

kerepek_pisang Publish time 25-11-2009 01:20 PM

salam...saya tengah renovate rumah di bhg dapur..luas dapur tu 20x20..kontraktor bumi..... Kerja2 yg dibuatnya... tambah 1 bilik (bilik lama pecahkan), bilik air (yg lama pecahkan), dapur (buat top sekali), pecah 3 bahagin dinding, pasang tile (warna sendiri pilih), plaster siling dr dapur sampai hall, wiring (lampu & kipas sendiri) dan cat...hrga semua skali rm30k+++...mahal ke? kontraktor ni bagus kejenya..selalu pantau pekerja2nya dan senang brurusan dengannya...sapa2 yg berminat bleh pm saya...

ferryman2393 Publish time 25-11-2009 02:18 PM

aduh.bab kontraktor murah tapi berkualiti nie cukup seksa.semua orang kata dia murah dan berkualiti.hakikatnya bila kerja dah separuh jalan baru nampak lorong mana yang dia titi.nanti setengah jalan dia minta tambah lagi kalo tak dia cabut lari.kita juga yang sakit hati.

hatafya Publish time 25-11-2009 02:28 PM

281# gigco04
TQ Gig,
Sekarang ni tengah nak cari konsep apa yg nak... i suka nampak rumah mcm ala2 kampung ni..konon2 tropika.. kena dok bincang ngan husband betul2..tapi dua2 tak pandai...jap nak pecah kat tepi..jap2 nak naik belakang 2 tingkat... rumah ni kecik 1600kaki persegi je.. tanah blkg 25kaki..tapi husband nak biarkan luas sbb bila gathering boleh buat BBQ . I suka dalam rumah luas...sbb bnyk masa kat dalam...
kalau panggil kontaraktor dtg tengok rumah kita dan dia quote n tiba2 kita tak jadi buat.. org tu tak marah ke...?

hatafya Publish time 25-11-2009 02:30 PM

285# kerepek_pisang

i rasa murah lah... u kat mana ni?

kerepek_pisang Publish time 25-11-2009 03:48 PM

288# hatafya

kat selangor ni..

CivicSI Publish time 25-11-2009 04:37 PM

286# ferryman2393

Setuju. Salah satu taktik yg berkesan jugak.

mkmh Publish time 25-11-2009 06:22 PM

286# ferryman2393

Setuju. Salah satu taktik yg berkesan jugak.
CivicSI Post at 25-11-2009 16:37 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

saya pon setuju,

dah byk pengalaman dgn kontraktor ni especially kontraktor melayu,

ingat nak tolong sama bangsa tapi kena kelentong,

memula cakap itu ok ini ok takde masalah itu semua boleh buat rege boleh runding,

at last itu kene tambah ini kene up situ kene make up,

kalo tak ikut rumah tak siap,

so layan jek la,

chiquititamichi Publish time 25-11-2009 09:56 PM

282# chiquititamichi

dah ada ke belum?
ladybirdninja Post at 24-11-2009 22:33 http://mforum1.cari.com.my/images/common/back.giflum g...:re:

kerepek_pisang Publish time 26-11-2009 08:00 AM

saya pon setuju,

dah byk pengalaman dgn kontraktor ni especially kontraktor melayu,

ingat nak tolong sama bangsa tapi kena kelentong,

memula cakap itu ok ini ok takde masalah itu semua bo ...
mkmh Post at 25-11-2009 18:22 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

perkara mcm ni memang banyak berlaku...sblum buat rumah tu buatlah perjanjian bertulis...dulu saya pernah buat dgn kontraktor cina dan skrang dgn melayu semua sama cara diorang buat keje dan berurusan dgn kita...kontraktor ni tipu2 ni mesti ada punya terutama sekali klau dgn kontraktor indon...lagi bahaya

rimbun1 Publish time 26-11-2009 11:22 AM

perkara mcm ni memang banyak berlaku...sblum buat rumah tu buatlah perjanjian bertulis...dulu saya pernah buat dgn kontraktor cina dan skrang dgn melayu semua sama cara diorang buat keje dan berur ...
kerepek_pisang Post at 26-11-2009 08:00 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

satu lg kalau kontraktor yg dekat2 rumah mcm jiran sendiri lg baguih sbb dia nak maintain repo kat area tuh. org lain pon dok rekomen dia.. banyk ler projek dia. pengalaman rimbun guna kontraktor dekat2 rumah niii mmg ok ler. dah siap kalau ada yg tak kena pon dia dtg rumah.. cat n baiki balik. minta tolong mcm2 pon dia ok jer. arituh pasang aerial TV pon dia tulun, pastu ada plak plug yg tetiba tak leh guna, terus jer dia tgkan, pastu ada bumbung tuh bocor skit (bila hujan betul2 lebat baru tau ada air menitis), terus jer dia naik atas bumbung n tgk. kiranya mmg puas hati ler. takat nii belum ada experience ngan kontraktor melayu.. yg ni chinese, cuma subcon nyer mmg multi racial... contoh yg buat gril tuh melayu, wiring chinese, pekerjanya ada jugak indon. tp finishing mmg cantik, bolw nmpak beza area asal ngan area yg baru renoavte.

yukitada Publish time 29-11-2009 03:09 PM

nk tanyalah pendpt pakar2 kat sini.. sy baru bli umah second 1 tingkat kos rendah..

renovation yg sy nak ialah :

1) extend bhgian depan umah tp separuh jer.. coz masuk keta lg separuh tuu. lantai nk tiles

2) bhgn dlm bilik yg ketiga tu ditgh2 so, sy nk dipecah dan ubah ketepi

3) semua lantai letak mozek

4) wiring die wat semula

5) nak tambah 1 tingkat lg keatas just sebagai loteng/bilik utk letak barang x pakai jer and tambah balkoni

umah nie xdelah besar sgt dlm 20x60 jer..

tukang tu nak rm80k... sy rase cam mahal. plizz advise me yg terbaikk ye... tq

yukitada Publish time 29-11-2009 03:11 PM

sebab rm80k tu cam dpt satu apartment jer lagi... ke itu mmg rate area cheras yer ?

klu ader kengkawan leh rekomen kontraktor yg bagus and berpatutan area nie sgt2 sy alukan

yukitada Publish time 29-11-2009 03:44 PM

pastu lg satu , katalah kite panggil kontraktor dtg and explain ape kite nak , then die bg rege pastu bile kite abiss fikir dah and rase mahal sgt... so kite ckp x jadilah...

adakah kite kena bayar pape kat die ? takut gak klu kena tipu

rimbun1 Publish time 30-11-2009 12:46 PM

295# yukitada

rasa mcm mahal ler... belakang extend tak? try ler panggil 2 or 3 kontraktor lg... wat comparison... normally panggil kontraktor bg quotation tak perlu bayar

kerepek_pisang Publish time 30-11-2009 01:26 PM

nk tanyalah pendpt pakar2 kat sini.. sy baru bli umah second 1 tingkat kos rendah..

renovation yg sy nak ialah :

1) extend bhgian depan umah tp separuh jer.. coz masuk keta lg separuh tuu. lant ...
yukitada Post at 29-11-2009 15:09 http://mforum4.cari.com.my/images/common/back.gif

Saya pernah tanya kat kontraktor tu..klau buat bawah je 30k++..kalau atas dan bawah dalam 70k++ gitu..kerja2 yg dibuatnya spt yg saya ceritakan kat atas tu...

kiranya kalau dia ambik awak dgn harga 80k tu kira ok la tu...tp awak cuba tanya beberapa kontraktor dulu...

rimbun1 Publish time 30-11-2009 03:21 PM

Post Last Edit by rimbun1 at 30-11-2009 15:24

299# kerepek_pisang

try to compare with my renovation cost here, kerja2nya:
1. extend 12 feet belakang, atas n bawah
2. extend 15 feet depan, atas ada balkoni, bawah extend dlm 5 feet n tile carpoarch
3. tingkat atas tukar semua dr parkeh to tile, ubah 2 bilik air. bahagian atas tuh tak guna bumbung, buat concrete slab
4. tingkat atas ubah bilik air, existing dapur jd dining n all tukar to broken marble. dapur plak tile semua termasuk 6 feet dinding. buat plaster ceiling n cornice -kat bawah semua termasuk dapur
5. Grill semua tingkap (ada 5 tingkap), pintu (3),and sliding door (1) + gate.
6. Inclusive of plumbing & wiring.. point suka hati nak minta jer

all this at RM82k.... tp still rasa mcm mahal jugak ler. now dah siap pon... ok lerrr. finishing pon not bad lerr
Pages: 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24
View full version: nak cari kontraktor bumiputera murah tapi kualiti