bottombikini Publish time 8-9-2006 05:54 PM

haah..ari tu gi vicchuda ada nampak..betul2 depan tu
esok pagi nak sarapan situlah..yummy yummy

Deadsoul Publish time 8-9-2006 06:27 PM

tempat yang aku suka lak kat warung2 jek.
Kalau breakfast, LRT Putra Damai tu kan ada Esso - jalan sket lagi ada satu warung tepi rumah dia buat. Nama kakak tu kak yah ke kak mah gitu.
Lontong dia pada aku tersedap di donia yang fana ini. Makan dengan paru dan sambal sotong dia. Sambal sotong kering tu.Selain dari tu, ada jual nasi lemak, rendang, lauk pauk dan macam2 kuih. Pagi pukul 7-8 dah ada. Lambat sket kul 9 lebih kul 10 kengkadang dah abis. Orang2 kat ofis Felda ramai lepak situ. Tapau pun ramai.
Kalau makan malam pulak aku suka makan kat warung Molly...kat desa pandan.takde signboard. Bawah pokok rasanya block F (sebelah block G). Warung tu masak nasi campur. sampai kul 10-11 ada lagi. warung dia satu jek depan kedai runcit mamak and flat block tu.

Cuba lah...reasonable dan sedap.

[ Last edited byDeadsoul at 8-9-2006 06:30 PM ]

dove Publish time 8-9-2006 09:29 PM

Originally posted by jeangrey at 7-9-2006 02:53 PM

kedai india ada logo halal ke? tkde rasa was2 ke? tahu ke dorang ni konsep makanan halal dan bersih

sori dove tak dapat nak komen tentang halal n bersih sebab dove bukan pakar dalam bidang ni..... ni forum untuk tempat makan best

setahu dove... anuja ni femes di kalangan office workers - ....l.. dari kerani to GM duduk kongsi meja....

[ Last edited bydove at 8-9-2006 09:32 PM ]

dove Publish time 8-9-2006 09:38 PM

dove jugak suka makan ikan bakar kat stall depan mydin di mesjid india (kalau tak silap nama stall- ika ikan bakar- kedai yang pertama) selain ikan bakar jalan bellamy.

memang crowded tempat tu masa lunch time.

Lady39 Publish time 9-9-2006 10:09 AM

Pernah makan asam pedas Muar tak?. Di Parit Jawa. Dekat tepi sungai.
Saya baru pergi haritu. Sedap macam makan kat rumah. Ikan fresh.
Dihidangkan dengan sayur goreng yang nampak dull tapi sedap sebab rencahnya ikan bilis. Ada jugak telur goreng. Saya makan berempat, ambil ikan merah size sedang cuma RM30 lebih.Agak jauh dari bandar Muar. Tapi worth it. I'll be back ;)

Lady39 Publish time 9-9-2006 10:12 AM

Oh lupa nak cakap. Asam pedas muar tu tak silap saya cuma malam jek. Buka pukul 7pm.

minidictionary Publish time 9-9-2006 02:45 PM

nak share jugak la. =)

so far Nasi Ayam yg sedap min penah mkn kat KL is in PNB Park.

yg kat blakang Nikko Hotel KL tu.

kat bwh PNB Park tu ade food court and ade satu stall jual nasi ayam yg sgt sedap!!

char kueh teow die pon best sgt.

sesape yg keje area tu leh la try nnt. =)

zaiima Publish time 11-9-2006 03:30 PM

Originally posted by nde at 8-9-2006 11:17 AM
nde ni buta jalan zaiima..

biasa nde masuk tol kajang tu...terus amik ke bandar baru bangi..
dlm 2 km dari tol tu ada shell kat belah kanan...ada trafiic light kan?
pandang belah kiri ada cam...

tima kasih nde..

rasanya dah bleh agak kat mana..biasanya makan roti canai dgn kari kambing kat mamak je..bila2 bleh try

lemonthyme Publish time 11-9-2006 04:18 PM

Middle eastern food anyone..?

Saya suka
Iranian - Restoran Naab kat belakang Ampang Point (mixed koobide kebab-thumbs up!!)
Morroccan - Restoran Al-Andalus Jalan Damai ( nasi beriani memang sedap try khapsa lamb dia mmg kaw!)
Lebanese - Restaoran Al-Sultan Jalan Damai mixed grill sedap gile!!

Ada sesapa ada suggestion lain? Suka gak nak try Sahara Tent kat Bukit Bintang tapi tak sempat nak gi..anyone dah try?

arabella_8 Publish time 11-9-2006 04:41 PM

Originally posted by danedzya at 7-9-2006 05:05 PM
MIZA KOPITIAM dekat SYEKSYEN 7 SHAH ALAMBelakang Kedai Mamak Hakim... Baru jerk buat opening hari niie 7/9/06... Sedap giler... terutama ROTI BAKAR DIA...

http://i103.photobucket.com/albums/m1 ...

ngan ngan umah saya nih...tp selalu makan kat restoran hakim tu!! nak cuba try test la kat miza kopitiam tuh...

arabella_8 Publish time 11-9-2006 04:44 PM

Originally posted by Melur01 at 9-8-2006 02:03 PM
Restoran Jayanti kat seksyen 17 shah alam...

ada lauk-pauk... untuk makan tengahari... start pukul 4ptg ke mlm..roti canai dan segala macam gorengan-nasi goreng..mee..keow teow..

sedap.... ...

yang kat section 7 tu saper punya plak??

ay4 Publish time 11-9-2006 10:27 PM

setakat nih....ay4 selalu gak makan ngan boss....kadang2 ngan family...kalu nak western yg terbaik ay4 makan kat T.G.I Friday.....kalu nasi beriani Johor ay4 suker makan kat depan Ampang Puteri...dekat ngan Ampang Point...memang da best(sebenarnya ay4 x makan nasi beriani..tapi memang sedap....terutama acar buah dier....sodap)
lpas tuh kat area water front bandar baru ampang....nasi padang dier jgn ckp sedap btul......harga pun reasonable......:love:

jeangrey Publish time 12-9-2006 09:05 PM

Originally posted by dove at 8-9-2006 09:29 PM

sori dove tak dapat nak komen tentang halal n bersih sebab dove bukan pakar dalam bidang ni..... ni forum untuk tempat makan best

setahu dove... anuja ni femes di kalangan office workers - . ...

:off:

oo gitu... best2 pun tkkn tk nk amik tahu pasal halal tk halal kan... saje concern kt kawan2 kt sini

cuma berhati2 la sbb sekrg ni org bisnes mkn suka amik pembantu kedai indon... diorang ni ikut kata tokey kedai je... kita tk tahu tkper tp kalau mcm dah nak tahu tu, waspada la

sy baru dpt satu email ttg restoran nasi kandar lotus kt opposite maju junction... kt signboard dia tertulis "dengan nama Tuhan yg Maha Pengasih dan Maha Penyayang" dlm tulisan jawi... setahu saya lotus ni ada cawangan kedai makan utk org india kt lebuh ampang tp tak pasti ada relation ke tidak...

:)

th3_3nDLess Publish time 13-9-2006 10:55 AM

Originally posted by Deadsoul at 8-9-2006 06:27 PM
tempat yang aku suka lak kat warung2 jek.
Kalau breakfast, LRT Putra Damai tu kan ada Esso - jalan sket lagi ada satu warung tepi rumah dia buat. Nama kakak tu kak yah ke kak mah gitu.
Lontong d ...

kat desa pandan??? rumah sis aku tu, blok G hehe...aku rasa cam tau je tmptnye tu, warung kecik je kan, kat simpang jalan ke dpn blok f tu ek, tepi sekolah tu...
pepagi ade brekfes..mmm bleh try gak la pasni

su.tera Publish time 13-9-2006 12:34 PM

Originally posted by th3_3nDLess at 7-9-2006 09:04 AM
for those yg duk area puchong ke putrajaya ke,
ade satu kedai siam ni kat putra perdana puchong RESTORAN HALWA...
u just name it, nasi goreng? siakap stim limau?? siakap 3rasa? kembung bakar(RM5...

kat belah2 mana ni lam Putra Perdana tu?...

th3_3nDLess Publish time 13-9-2006 03:32 PM

Originally posted by su.tera at 13-9-2006 12:34 PM

kat belah2 mana ni lam Putra Perdana tu?...

ko duk area situ ek..kat area parking lot yg slalu ade pasar malam setiap ahad tu...
kat situ mmg dikelilingi kedai2 makan, ha salah satu tu kedai halwa namanya...

su.tera Publish time 13-9-2006 04:50 PM

Iyooo...aku stay kat situ gak...byk sgt kedai mkn, tak pasan mana satu...tp conclusion aku, payah nk juma yg sedap dalam Putra Perdana ni (bg tekak aku la...)...even Vicchuda org dok canang kata sedap tu, biasa je bg aku...lg best Ali Sara kat Puchong Perdana...
alih2 ko kata ada yg sedap ni, nak tau la kat mana...nnti nk try...aku rasa penah mkn sini, tp tak pasan sgt nama kedainya..tak ingat dh mkn apa..

ashra Publish time 13-9-2006 05:34 PM

Originally posted by minidictionary at 9-9-2006 02:45 PM
nak share jugak la. =)

so far Nasi Ayam yg sedap min penah mkn kat KL is in PNB Park.

yg kat blakang Nikko Hotel KL tu.

kat bwh PNB Park tu ade food court and ade satu stall jual nasi ayam ...

pnb building tu kita tau ler..pnb park kat mane lak?kita duk pj tak reti sgt area sane

Kacip_Fatimah Publish time 13-9-2006 07:31 PM

Originally posted by ashra at 13-9-2006 05:34 PM

pnb building tu kita tau ler..pnb park kat mane lak?kita duk pj tak reti sgt area sane
PNB nie dekat dah dgn KLCC apa seme tu kan..
atas skett ada restoran mamak..

minidictionary Publish time 13-9-2006 10:25 PM

Originally posted by ashra at 13-9-2006 05:34 PM

ashra nie PNB yg kat blakang Nikko Hotel. KLCC nye area.
Pages: 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26
View full version: JALAN2 CARI MAKAN [HOTEL, RESTORAN, KAFE, GERAI & WARUNG]