Juju Publish time 30-3-2009 07:50 AM

juju lak join letak nama sendiri - pastu downline letak nama hubby, anak2 & adik beradik

so tak de pun intention ajak org lain as my downline - tapi tu le bila juju dah join & dah tunjuk cek kat diorg walaupun tak banyak i.e RM500 under my name - ramai lak yg berminat

so sama2 le berdoa ceramic nie akan kekal & tak macam company lain.

khai149 Publish time 30-3-2009 01:31 PM

camne laks thread nie masuk bhgn invesment nie...

ceramic nie buat trading, bukannya invesment :o

mieraedoera Publish time 31-3-2009 12:41 PM

ooohh.. ramai berminat nak tau pasal ni... bagus lah... saya pun dah join a few months... buat sndirian berhad je... tak rugi mana nyer.. pusing2 untung gak sikit.. lama2 jadi bukit.. mula2 je suspen masa beli tu takut kena tipu atau tak dapat balik duit or dapat cek tendang.. tapi alhamdulillah...

saya buat sendirian berhad dulu... kalua ada reseki ignat nak tambah lagi.. saya suka konsep ni sebab tiada paksaan nak kena cari downline or nak beli minimum berapa2 .. ikut suka hati je.. tapi bagi yang berfikiran business masa ni la boleh buat bisness...

sapa nak join.. pm la saya :)

sinar tak nak join ke? :$

elle_gogo Publish time 31-3-2009 05:51 PM

Balas #42 khai149\ catat

thread ni termasuk dalam perniagaan tanpa aset tetap...
cth : segala bentuk mlm

neomorpheus Publish time 5-4-2009 07:42 PM

x ke ni mcm lebih kurang Jai Network yg dulu...ala2 trading gak siap ade agreement yg stamped jual beli antara company ngn investor. Mula2 tu kecohlaa masyuk masuk duit siap promote kaw kaw pengasas and org yg buat sistem tu...in the end, turns out to be scam...

Juju Publish time 5-4-2009 10:00 PM

Originally posted by neomorpheus at 5-4-2009 19:42 http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif
x ke ni mcm lebih kurang Jai Network yg dulu...ala2 trading gak siap ade agreement yg stamped jual beli antara company ngn investor. Mula2 tu kecohlaa masyuk masuk duit siap promote kaw kaw penga ...

tak pernah join Jai Network - so tak boleh nak compare - tu yg juju join Sendirian Berhad - tak berani nak ajak org lain join - takut lain jadinya - nanti kena sumpah seranah org :)

neomorpheus Publish time 5-4-2009 10:26 PM

Originally posted by Juju at 5-4-2009 22:00 http://mforum5.cari.com.my/images/common/back.gif

tak pernah join Jai Network - so tak boleh nak compare - tu yg juju join Sendirian Berhad - tak berani nak ajak org lain join - takut lain jadinya - nanti kena sumpah seranah org :)

hehe..saya pun dah ingat2 lupa pasal Jai Network ni tapi konsep seakan2 sama lah yg mana company beli balik produk and tolong jualkan. Nampak mmg impressive ngn kawan2 saya tunjuk cek puluh2 ribu. Siap lagi ngn stamped agreement yg kata buat selamat kalo jadi apa2 kan. Last2 tetiba je kena siasat dgn the Securities Commission then lepas tu pengasas die kena dakwa kat mahkamah. Tu pun lepas bertahun2 dah wujud gak baru kena. Sib baik lah saya tak terjoin walopun hampir2.hehe

Mcm pelik la jugak konsep jual and beli balik pastu jual kat sape? cemana buat untung sebenarnya? atau pusing2 duit mcm skim cepat kaya tetapi gunakan produk utk elakkan drp dikatakan sedemikian. Besides, if the way really works, wont the big corporate companies would be using this way as one of their methods to boost up their sales and profit??

p/s:Not condemning but just my 2 cents :) apa2 pun terpulang pada pilihan masing2.

Juju Publish time 6-4-2009 08:15 AM

Originally posted by neomorpheus at 5-4-2009 22:26 http://mforum6.cari.com.my/images/common/back.gif

hehe..saya pun dah ingat2 lupa pasal Jai Network ni tapi konsep seakan2 sama lah yg mana company beli balik produk and tolong jualkan. Nampak mmg impressive ngn kawan2 saya tunjuk cek puluh2...

juju pelik satu sikap org Melayu nie - nak cepat kaya - bila org tunjuk cek beribu2 - so tempted nak join - sanggup buat loan sana sini. Same goes to MLM - yg top2 leader semua dok tayang kereta - pastu berebut2 downline & etc. But the attitude still the same - suka menyusahkan org lain ie kalau parking kete - blok kete org lain - padahal banyak parking kosong - nie happend to me le :)

Sebab tu ramai Melayu join Skim Cepat Kaya. So ceramic wold nie percubaan pertama - so invest pun tak banyak . Ambil package A. So kalau mmg ada rezeki kat sini, Alhamdulillah

chayuk Publish time 6-4-2009 08:44 AM

Originally posted by Juju at 6-4-2009 08:15 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

juju pelik satu sikap org Melayu nie - nak cepat kaya - bila org tunjuk cek beribu2 - so tempted nak join - sanggup buat loan sana sini. Same goes to MLM - yg top2 leader semua dok tayang ker ...

apa maksud percubaan pertama tu juju?
juju join ceramic nh sebab apa?

saya kekal dgn pendapat saya...ceramic nh bukan real bisnes
not even trading...nak trading at least ada 3 pihak
mmg ada persamaan dgn Jai tu (sekadar memberi satu contoh)
cuba selidik bisnes2 skim yg dh lingkop mcm Noradz, Buluhmas dan banyak lagi
jgn terkejut klu nampak ada satu persamaan bg semua skim nh
which is ROLLING duit.....

dokumen perjanjian dll bkn sesuatu yg baru
tak laku pun kalau tokey dh lari..
sapa you nak saman? tokey dgn rela hati ishtihar bankrup
sedangkan aset semua dah bagi pada proksi.

chayuk Publish time 6-4-2009 08:46 AM

Originally posted by neomorpheus at 5-4-2009 22:26 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

hehe..saya pun dah ingat2 lupa pasal Jai Network ni tapi konsep seakan2 sama lah yg mana company beli balik produk and tolong jualkan. Nampak mmg impressive ngn kawan2 saya tunjuk cek puluh2...

aku sependapat dgn ko...

'Mcm pelik la jugak konsep jual and beli balik pastu jual kat sape?cemana buat untung sebenarnya? atau pusing2 duit mcm skim cepat kayatetapi gunakan produk utk elakkan drp dikatakan sedemikian.'

Mmg tu la modus operasi skim2 cepat kaya zaman sekarang.
Kalau dok dlm tu mmg tak nampak...
fikiran dah kn block dgn post-dated cek.

[ Last edited bychayuk at 6-4-2009 08:49 ]

Juju Publish time 7-4-2009 04:42 PM

Originally posted by chayuk at 6-4-2009 08:44 http://mforum6.cari.com.my/images/common/back.gif

apa maksud percubaan pertama tu juju?
juju join ceramic nh sebab apa?

saya kekal dgn pendapat saya...ceramic nh bukan real bisnes
not even trading...nak trading at least ada 3 pihak
mmg ...

this my 1st time le join benda2 camnie - biasa org cakap - berniaga pun ada risk - so juju take the risk le - tu yg tak invest banyak - nak tengok how long it will takes - company nie le . That's why tak de nak invite sesiapa pun .

harizs Publish time 15-4-2009 09:12 PM

Originally posted by neomorpheus at 5-4-2009 22:26 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
hehe..saya pun dah ingat2 lupa pasal Jai Network ni tapi konsep seakan2 sama lah yg mana company beli balik produk and tolong jualkan. Nampak mmg impressive ngn kawan2 saya tunjuk cek puluh2 ribu. Siap lagi ngn stamped agreement yg kata buat selamat kalo jadi apa2 kan. Last2 tetiba je kena siasat dgn the Securities Commission then lepas tu pengasas die kena dakwa kat mahkamah. Tu pun lepas bertahun2 dah wujud gak baru kena. Sib baik lah saya tak terjoin walopun hampir2.hehe

Mcm pelik la jugak konsep jual and beli balik pastu jual kat sape? cemana buat untung sebenarnya? atau pusing2 duit mcm skim cepat kaya tetapi gunakan produk utk elakkan drp dikatakan sedemikian. Besides, if the way really works, wont the big corporate companies would be using this way as one of their methods to boost up their sales and profit??

nak dpt duit terpijak kengkadang kena gamble gak. masuk byk2, tapi kena jadi orang2 terawal yg masuk. jgn masuk bila dah hujung2. masuk sebelum BNM buat kacau. lets say masuk 20k, dpt pulangan 40k cepat2 blah. 100% untung tu! jgn tunggu dah.

mucangs Publish time 16-4-2009 07:21 PM

Saya baru join dan dh pun dapat cek, saya join kt pejabat urusan kat Kuala Terengganu, ada member introduce, saja ja nak test, dulu2 ms swiscash n dll, ramai promot, p saya tak berani, yg ni saya berani coz barang fizikal ada, company reg pun ada.masa isi form kita kena isi sell back form n sign.before join dh pk lama dh, p tgk okeh jer tu, sesiapa yg ada minat bolehlah tanyakan pada saya saya nk bantu,,tuan mod, tiada maksud buat iklan, saya tuju khas utk yg berminat tp tak tahu nk tanya kt sapa, tak berminta boleh ignore.Tanya kt sini pun boleh, boleh share2 info, tanya melalui pm pun boleh, no problemo.

mucangs Publish time 16-4-2009 07:39 PM

Lagipun keuntungan yg diperoleh tu bukannya melampau2, mcm sck. Lagipun masa saya berurusan kt cwgan Trg, mereka tak terima cash/deposit. Kena bayar ngan kredit card, debit card/atm card.bayaran direct ke Asia ceramic marketing, kira selamat smpi kt hqla,,org tengah tableh belok2. Biarpun ramai yg kata ini mlm la apalah, bagi saya ini mcm investment, biasalah investment ada risikonya pastuatas diri pulak lah samaada takut atau berani. So far saya rasa investment saya berbaloi.Walaupun saya keluarkan lebih kurang 1k nk join ni.Bkn iklan yer tuan mod, nk info kt yg tertanya2, sbg member kita akn dpt log in kt ceramic business club member, di sini kita dpt tgk transaksi yg kita buat, urusan bkn hanya melalui wang tp juga poin, rm1=1poin. Jangan keliru dengan web2 promosi di internet tu ya, yg tu utk bantu ahli yg nk tambah income utk promo, yg tak nk hanya perlu tunai cek ajalah.contohnya saya, web promosi saya adalah: www.jutawanceramic.com/jat (tuan mod, utk memudahkan penerangan), selain dari ni anda semua pun akan jumpa 2-3 jenis laman web lagi utk promosi, tengok siapa upline yg semangat kental buat promo laaa..akan tetapi web ceramicclub.net hanya 1 jer yg akan digunakan oleh semua member tak kira dari group mana atau org perseorangan.

Harap dpt membantu.

Juju Publish time 17-4-2009 07:28 AM

alhamdulillah 1st cek juju dah clear & dah tambah RM400 untuk rolling bulan seterusnya.

Currently dapat info HQ - diorg tak pos lagi 2 keping post dated cek - tapi akan masuk dalam point kita. So untuk dapatkan bonus RM100 for eg under Package A tu - just reedem dari point tu

Juju Publish time 17-4-2009 08:12 AM

just nak add some info

kat E-Mall tu ada vouchers
[*]Giant Voucher[*]Travel Packages[*]KFC & Pizza Hut Vouchers[*]Parkson Vouchers[*]BHP Petrol Vouchers[*]Ceramic Emart Vouchers[*]Jaya Jusco Vouchers

mucangs Publish time 17-4-2009 02:46 PM

Saya pun dah terang sikit2, Juju pun dah tambah mana yang tertinggal, harap pembaca tidak pandang terus cbc ini sbg sck/mlm, harap dpt tinjau lebih mendalam, kpd yg ragu2, boleh jumpa sesiapa yg join, tgk sendiri apa isi kt dlm ceramicclub net tu utk mendptkn lebih clear picture. CBC tidak beroperasi dlm gelap2 semua terang2an.

mucangs Publish time 17-4-2009 02:50 PM

Kat dlm web promosi saya, www.jutawanceramic.com/jat (Tn mod jangan :@ yaa, utk memudahkan penerangan :$ :$ :$ ), anda boleh log in sbg free member, byk keterangan di dlm nya "mcm ada unsur promosi lah pulak" ...hhehehhe...ampun tn mod, jangan :@yaaa..coz kt dlm tu ada gmbr ofis, company reg, ada tunjuk web cbc net.barang2 fizikal pun ada kt dlm tu.

vanilacup Publish time 22-4-2009 11:49 AM

mana org ceramic ni senyap je sambunglah cerita lagi..;P

mucangs Publish time 24-4-2009 01:50 PM

Originally posted by vanilacup at 22-4-2009 11:49 http://mforum4.cari.com.my/images/common/back.gif
mana org ceramic ni senyap je sambunglah cerita lagi..;P

Hampir dah cerita semua dah..:) ...tepuk dada tanda selera ajalah, poket masing2 ... tujuan saya cerita kat atas tu just sharing peluang utk tambah pendapatan, mungkin ada yg berminat tp takut atau tiada duit sebenarnya nk join:) -.Jika saya ni okeh jer ngan bisnes ni jalan lancar jer. Terpulanglah, saya tak paksa..cuma saya kurang senang jika org tulis hal2 negatif ttg bisnes ni, sedangkn pihak kitorg as member okee jer pun.Tak tahu nk ckp apalah jika u ketawakanbisnes nih...yg penting dpt cek, dpt voucher, dn sy baru discover 1 cara dptkn wang dr bisnes ni , bukan dengan cara cari org, kita buat repurchase cam biasa, cara jek lain sikit, jika ada teman2 CBC nk tahu mcm mana tu, pm saya, saya kasi tau...boleh dpt lagi extra rm45/bulan dgn repurchase pakej 900, dan seterusnya....

[ Last edited bymucangs at 24-4-2009 14:27 ]
Pages: 1 2 [3] 4 5 6
View full version: Ceramic Business Club