katak_kiut Publish time 9-10-2008 09:30 AM

Originally posted by ehem_ehem79 at 8-10-2008 03:28 PM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

hubby ehem dah lama takmoh pi UMRA tp ehem pujuk chckup jerk kat situ sbb banyak kasi review ok ...tp tue la .. skrg ni ehem chckup 3tempat ... klinik panel, UMRA & klinik kesihatan .... rasa ...

awat dier cakap camtu??? gi carik 2nd, 3rd opinion lah ehem

sbb ku survey2 ramai cakap yang dowang suka push for csect, tapi biler dowang pi mintak another gynea punya opinion okeh jah

and siap bolih bersalin normal ler pulok

aku makin baca pengalaman sinih, makin tawar hati nk bersalin kat umra

nk gi wat booking kat putrajaya lah, pakai alamat adik aku kat sepang

huhuhu....

talapia Publish time 9-10-2008 09:41 AM

Reply #41 katak_kiut's post

hosp gomen leh booking2 ke?

dulu aku terjah je selayang walaupon sah2 alamat aku klang. wakaka.. jauh tu. tp masqa tu dah sakit... so dia terima je la... alasan... address kt buku tu alamat lama... umah mak. hehe.... kali ni rasa mcm nk gi sg buloh lak sbb aku kt puncak alam. so mengikut perkiraan aku... HTAR ngan sg buloh.. dekat lg sg buloh ngan umah aku. hehe...

UMRA lak... member aku beranak situ ok je. dia caesar.. n ada masalah air ketuban kurang gak masa scan. nntila dia abis cuti biar dia xplain sendiri kt sini. tp 2nd pregnancy pon dia continue checkup kt situ. so aku assume dia puas ati la kot

katak_kiut Publish time 9-10-2008 09:48 AM

Reply #42 talapia's post

aku dulu yang first kat selayang pon sama. main terjah jek sambil bagi buku check up kat swasta

yang putrajaya neh, aku call dier cakap soh datang booking biler dah lepas 28/32 weeks camtuh

dengar2 kata, putrajaya jek wat camtu

ermmm....bab yang air ketuban kurang, dier soh csect tuh laaa yang ku dengar banyakkkkk sangat citernya

ehem_ehem79 Publish time 9-10-2008 09:54 AM

Originally posted by katak_kiut at 9-10-2008 09:26 AM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
ehem, ku dah penah pi jenguk kawan kat Hosp Sungai Buloh

ok gak weh, sebab new hospital kan so ku andaikan sama cam Selayang mmg puashati :)

tue aaaaa ...
mmg sepital baru ..... tue yg macam 'apa salahnya try' :P

katak_kiut Publish time 9-10-2008 09:56 AM

From another forum

Nasihat saya DONT! jgn bersalin kt situ!!!

Pengalaman saya..
saya ada dpt kn rawatan monthly checkup kt UMRA, bknla monthly.. ada la bbrp kali masa preggy 4, 6 and 8 bln..

mula2 mmg bagus layanannya..
pastu masa dah dekat.. dlm mggu ke 34.. dr.Ummul tu kata sy punya water bag or air ketuban low bacaan nya dlm 9..
pastu dia check laluan dah buka 1 cm.. (padahal masa dia jolok jari tu sy punya la sakit.. smpai blk umah ada bleeding nmpak sgt menipu..) pastu dia discus ntah ape2 smpai nk gaduh2 ngan husband dia, Dr.rafi ke namanyer? bile nak caeser sy.. dorg kata tungu lg 2 mggu pastu kena caeser means dlm masa 36 weeks..

dorg x tanya lngsung kt saya n hubby nk bsalin kt citu ke or setuju ke nk wat caeser.. suka ati dorg jer.. pastu dorg cl sorg pakar ultra sound dr HUKM suh check jantung baby n others things lg.. igt namanye Ms. Lim.. Ms.lim pun kata xserius air ketuban low tp still ok xperlu nk caeser n kuarkn baby awl2.. n Ms lim pun xsetuju bile dr rafi kate nk caseser sy dl masa 2 mggu.. tp ms.lim xleh wat apa sbb dia keje part time kt citu..

tp dr. rafi plak berkeras suh dtg next week n mayb on 36week nk wat caeser.. nsb baik hubby berkeras n minta second opinion dr Genae lain n nk refer kt Hosp Putrajaya. N hubby ckp awl2 xmo bsalin kt ctu nk bsalin kt Putrajaya..

Pastu dr ni bleh plak kutuk2 smua hospital kjaan.. ada ke patut.. pastu esoknye sy trus ke hosp. putrajaya n genae kt ctu kata ok.. air ketuban low tp still ok.. g pun ultra sound kdg mmg xbtul bacaannya.. asalkan baby sihat n ok xpe..
nsb baik lg.. xikut ckp UMRA.. check laluan mmg xbuka lg.. Dr tu tipu jer..

ruapnya bkn sy sorg, hubbynye bos pun bawa wife dia g check kt ctu.. n kes sama cm saya dorg suh bsalin kt situ coz air ketuban kurang.. n again dorg tipu...

saya ada baca Majalah PAMA keluaran bile tah.. ada kuar cite bsalin kt UMRA ni caeser.. ada tunjuk gambar smualah.. tp mummy tu ckp, kene caeser sbb dr UMRA kata air ketuban kurang.. hmmm.. masa sy baca tu.. rase sedih sgt.. nk je tulis kt mummuy to kata mayb dia pun dah tertipu..

nmpak sgt this klinik sebenarnya nk wat bisnes..
agaknye smua yg bersalin kt situ smua dibedahnyer...

ehem_ehem79 Publish time 9-10-2008 09:56 AM

Originally posted by katak_kiut at 9-10-2008 09:30 AM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

awat dier cakap camtu??? gi carik 2nd, 3rd opinion lah ehem

sbb ku survey2 ramai cakap yang dowang suka push for csect, tapi biler dowang pi mintak another gynea punya opinion okeh jah

...

mmg aku terus tawar hati ...
yerk la bukan semua org suker tuk pi cset ... aku kalo boleh nak gak try normal ....ni dia suh aku set time suh zassss.
soooooooooo bila dah buat camtue kat ktrg .. aku mmg tawar hati nak bersalin sana ...
skrg ni otak aku pk .... sepital swasta ni pk untunggggggggg jerkkkk ... :mad:

katak_kiut Publish time 9-10-2008 09:57 AM

another story from another forum

askum...semua. saya pun tgh buat check up kat UMRA skrg ni. Start check up ari tu bila kandungan dah masuk 35weeks. Cadang nak bersalin kat situ - EDD Aug 19th ni. Itu pun bila dapat good reviews from lots of forumers from various sites....terkejut jugak bila terbaca pengalaman2 cth mcm Puan Alin...And, masa my last week check up pun, Dr Ummul dah warning kat saya saying that air ketuban dah kurang, and she wont let me overdue too long!!! hmmm, esok i buat check up lagi.Sekrg ni dah torn in between. Nak tukar tempat, im running out of time...ni pun tunggu masa je nak menetas! apa pendapat mommies lain?? pleaseeee

ehem_ehem79 Publish time 9-10-2008 09:58 AM

Originally posted by talapia at 9-10-2008 09:41 AM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
hosp gomen leh booking2 ke?

dulu aku terjah je selayang walaupon sah2 alamat aku klang. wakaka.. jauh tu. tp masqa tu dah sakit... so dia terima je la... alasan... address kt buku tu alamat la ...

aritue hubby dah chck kat sg.buloh ... takyah booking ...
kena ada buku merah buat syarat ... pastu kalo sakit .. pi jerk ...

katak_kiut Publish time 9-10-2008 10:00 AM

aah aku tanya sepital sungai buloh dowang kaver area mana

nurse tuh cakap takde mana2 area, saper2 datang dowang bg jer treatment even dari klang sekalipon

kalau selayang, serasa aku dier cover rawang, gombak, selayang tuh sumer kan

ehem_ehem79 Publish time 9-10-2008 10:02 AM

Originally posted by katak_kiut at 9-10-2008 09:56 AM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
From another forum

mrs.Lim ni yang buat 3D scan tuk ehem ....tak silap ehem la ...
hemmmmmmmm ..... cama sama jerk dgn ehem punya kes ...
tp kami dah mintak banyak opinion ...

katak_kiut Publish time 9-10-2008 10:13 AM

eh kat UMRA ada 3D scan ker? ku buwat detail scan jek tapi mukan dengan mrs lim

ngan sowang budak melayu neh sbb katanya mrs lim cuti

ehem, gynea mana lagi pi tanya? and apa dowang cakap???

talapia Publish time 9-10-2008 10:31 AM

Reply #48 ehem_ehem79's post

alamak... dia mintak buku merah tu ke? alahai... aku tak buat lg ni... tak jenguk lg klinik gomen. malas nk gi pepagi.. huhu.. kang aku takde buku tu kang dia taknak layan aku naya jek

AmMiNafeesa Publish time 9-10-2008 12:26 PM

wow!!! dramatiknya klinik UMRA ni...semua pun kes air ketuban kurang.....
rata rata kita kat sini yang tak check up kat UMRA tak der pun masalah air ketuban kurang...iye tak??

kenapa kalau ke UMRa air ketuban jadi kurang pulak??

patut di elakkan..

ayamkatik Publish time 9-10-2008 01:12 PM

NASIHAT AKU LE, KLINIK NI KECIL DAN KEPAKARAN TERHAD.
SEKIRANYA TERJADI APA-APA KENE GI GOVT JUGA, JADI KALAU TAK ADA SEBARANG MASALAH OK NAK BERSALIN DEKAT SINI TETAPI SEKIRANYA ADA MASALAH BAIKLAH GI CUBA HOSPITAL SWASTA YANG LEBIH BESAR ATAU SPITAL KERAJAAN.

katak_kiut Publish time 9-10-2008 02:14 PM

Reply #52 talapia's post

aku dulu yang 1st tak pernah pon gi check up kat klinik kerajaan

mmg gi klinik swasta, tapi klinik swasta tuh pon ade buku rekod gak ler pasal monthly check up kita

so, masa nk masuk Hospital Selayang..just hulur ajer buku record from klinik swasta tu. Takde pulak dokter ngan nurse komen apa2

hakass009 Publish time 9-10-2008 03:16 PM

ini bukan nak takutkan sesapa....kawan opis hakass ade yg meninggal mase bersalin kat UMRA nih...servis mmg cap ayam...dah sah2 kawan tu ader darah tinggi dia sruh gak bersalin biasa kat situ then bile dah problem leh lagi dia tahan kat situ...dah nyawa2 ikan baru nak tolak ke hospital klang...bangang ke tak bangang...mmg lah ajal maut di tangan tuhan but servis kat situ mmg cap ayam...mmg kite owg takleh sgr dah pasal UMRA nih...ini kisah benar...tahun 2007.. mase tuh hakass pon tgh pregnant gak...cuma beza 2 bulan jer dari dia...kalau tak silap pagi isnin email masuk dari HR mengatakan yg dia ni telah melahirkan bayi perempuan but dia telah meniggal 4 hours after delivery...darah tinggi and after bersalin dia tumpah darah...yg bengang tu UMRA leh tahan lagi kawan opis nih bila dah tumpah darah...facility mmg kureng kat UMRA nih...but nak wat camnekan...better lah gi tempat lain...kerajaan selalu cakap rugi bersalin kat swasta...bayar mahal but kalau jadik aper2 last2 hantar gak kat gomen...

watieaziz Publish time 9-10-2008 04:16 PM

Seramnya aku dengar ...

uishh ..seram plak watie abca pengalaman2 kat poliklinik ni .. yg pelik tuh tak pernah pulak dengar nama UMRA nih before this ..watie duk shah alam dulu ..pastu pindah meru kat klang, belakang setia alam tuh ..

watie cek up dulu kat DEMC & Putrajaya tapi mmg dah plan nak bersalin Putrajaya .. heheh..jauh gak dalam 45 minit ke sana .. gyne tuh my best friend ..so dia lah yg tolong sambut anak .. sampai2 dah bukak 7cm .. takder tanda apa pun, dah masuk labour room baru doktor tolong pecahkan ketuban ..masuk labour room kul 7.45 am, Qarissa lahir 8.22 am ..alhamdulillah walaupun anak pertama tapi senang keluarnya .. padahal sampai 36 minggu kedudukan dia songsang .. masa 36 minggu watie buat ECV procedurei.. time tuh mmg cuak takut kalau kena c-sct ..tak pikir apa dah ..pikir anak selamat jer .. nasib baik my friend tuh jenis yang degil gak suh i tunggu sampai cukup 40 minggu, siap nak bg extra 10 hari lagisebab dia kata kalau boleh jgn c-sect .. kalau dah 10 hari extra still tak keluar, baru dia akan induce..

nak ikutkan watie dah terlebih due date .. kiranya 40 minggu 2 hari lah ..due date 24/6 tapi kuar 26/6 .. memang suspen habislah sepanjang ngandungkan Qarissa nih sebab tak tahu jantina dr mula sampai lahir ..tapi syukur sgt sebab senang keluar ..family semua terkejut sebab kul 6 pagi call mak, tau tau kul 8.30 call lagi kata dah bersalin .. hehehe..

watie rasa, apa2 pun, kalau beranak, gomen gak lah yang ok .. sebab selagi boleh dia akan suruh normal unless kalau ada problem baru kena emergency caesar , bayaran pun tak mahal .. hospital putrajaya pun ok ..selesa... hari tuh bersalin watie amik 2 katil punya wad ..total bill dalam 400 jer kot .. kira murah sgt lah ..nak maintain badan aku lagik mahal kosnya dr lahirkan anak ..ahhaha..

sekarang nih plak ..bila cek up anak tetiap bulan, husband suruh ke Selangir Medical Centre ..sebab first month tuh gi DEMC tapi crowded sgt ..hubby i complian dan takmo datang lagik.. dia takut anak dia senang kena jangkitan dah ramai2 camtuh .. so far Selangor Medical Centre tuh ok sgt .. sekejap jer time menunggu dia.. doktor pun bagus ..

katak_kiut Publish time 9-10-2008 04:21 PM

Watie,

Dulu Dr Ummul tuh gynea kat SALAM. So rasanya baru2 gak bukak UMRA tu

Haa...alang2 citer bab anak pi paed kat SMC tuh kan. How much eh bayaran paed sana?

Bawak immunisasation kat sana ker?? Saper paed yang disyorkan?

Since baru pindah SA neh, im still searching good paed kat this area oso.

Memula nk consider UMRA gak, tapi entah laaa....so mencari2 either SMC or SJMC kot

phoebe Publish time 9-10-2008 04:51 PM

Reply #58 katak_kiut's post

ku penah pi SMC jumpa paed
jumpa dr lee ke lai ntah
tp ada 4 doc kat situ
2 cina 2 melayu
satu dr zul yg paed for cardiac kot
selalu bz...ramai q kat dr cina
so far consultation fee rm50 - sama cam demc
tp as aku suka SMC coz time ...demc paed start only at 10am
while sms from 8 until 5 pm

katak_kiut Publish time 9-10-2008 05:09 PM