CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: olyd88

Malaysian's Talented/Gifted Psychic@Supernatural Discussion (MTPSD)

mieraweyh posted on 26-7-2012 06:39 AM
telur penyu ape brg,cet...hahahha..tul la.ampunkn sy chatters, ni esterozie yg pkse aq merepek..ha ...

hehehe...... tau takot, klo aku kencing pon mesti ko tau kan sbb ko ckp blh agak kan prangai org mcm mana... mesti ko tau aku tpu, saje2 buat mcm tuh, mcm nih.... kan? ntah2 mamat2 yg ko anggap x ok sblm ni tuh ada yg ok... sbb ko x yakin ape ko rase nih kan.....hehe

aah, lebih kurang mcm tilik gak ar..... sama ar, aku klo pasal masa depan mmng xkan caya sngt klo org ckp ape2..... sbb kita mmng xtau kan.... kan percaya lain plak jd... tp pasal masa silam tuh mcm mana plak.... ape diaorg blajar sampai blh tau detail.
aku bg contoh..... dlu org tuh bgtau kat akak satu tempat keje aku.. yg akak tuh prangai mcm nih, mcm tuh.. suami dia mcm nih.. dlu pernah ada problm psl umah tangga yg truk... padahal br je kenal dlm thn tuh... bila aku tanya akak tuh dia kt sume btl....huhu so ape kata pakar? ceciter skit..... tu kira ilmu ape? ilmu kasyaf plak mcm mana makcik? sory aku org yg cetek ilmu nih...

Esterozie posted on 26-7-2012 11:04 AM
hehehe...... tau takot, klo aku kencing pon mesti ko tau kan sbb ko ckp blh agak kan prangai org m ...

ko ni ngade2 la, aq ckp aq leh predict je...predict tu kn mksudnye jangkaan.kdg2 betol, kdg2 salah...mungkin ade yg baik aq dh terlepas pdg...nk wt cmne, dh xde jdoh kn...klo ko kencing aq tw tu mkne nye suar ko basah lencun,bukan aq je...smua org leh nmpk

klo masa lampau tu aq pn xsure sgt, sbb aq dak bru belaja kn..hehe. Bese org yg alim2 ni dye xckp byk pasai kite pnye cerita lampau..Mybe ni la kot ilmu kasyaf tu, sbb dlu ustzh aq ckp ilmu ni mcm ko leh tw dimensi stu lg tu...yg aq gugel tdi, kasyaf ni ade kasyaf mata, telinga, mulut...dll.Mybe ade otai2 nk kongsi..silakn.

Yg gune jin pn leh taw bnde lampau gk, so ni bkn talent la. Kire jin dorang yg talent......weh ko tw x, klo aq berjaya OBE kn...aq nk create istana rom. Dari aritu lg aq teringin...agak2 OBE ni leh bwk kite ke mse lampau x? sbb aq ad byk misteri yg xterungkai dlm hidop aq nim...

budakgraphic posted on 25-7-2012 09:36 PM
Hehehe, thanks for the info... Acyually saya org biasa jewk... Semua tu saya reka2 jewk... Sorry ...

Ada yang kene panah petir nie..... Bila dah tulis tu maknanya apa yang tersurat didalam hati dah terkeluar....mane boleh consider reka-2....ish,ish....Ni mesti dah banyak sangat grafik nie....la la la la...

mieraweyh posted on 26-7-2012 06:43 PM
ko ni ngade2 la, aq ckp aq leh predict je...predict tu kn mksudnye jangkaan.kdg2 betol, kdg2 salah ...

Hehe..ader jgk istana rom kat sini ye

olyd88 posted on 26-7-2012 09:52 PM
Hehe..ader jgk istana rom kat sini ye

hehehhe...agak2 nk create sesaje leh ke ek

mieraweyh posted on 25-7-2012 11:27 PM
ala bro xkn end of da story lak...sharing is caring kn...tp sian lak ko smpi sakit2 kple..kire ko  ...

Insyaallah bila aku dah cukup kuat nnt, baru aku berani nak cerita...

Follow Us
Esterozie posted on 26-7-2012 01:37 AM
atas permintaan kamu wahai sahabat hehe.......... aku buat2 lupa

Hehehe, so dah lupa, kan? Ni aku nak ingatkan lak... Dolu2 rasanya ko penah cakap nak belanja aku mkn, kan? kan? kan? Jom ar join gath kat Highland Tower bulan sembilan nih... Then boleh kita lepak mkn2 lak lepas tu...

ANTUGIGI posted on 26-7-2012 09:55 AM
maksud ko?? serammm aku weiii.. nti aku pm ko eyh.. de mende nak cite..

Ala, buat apa pm? aku pun jarang online waktu siang skang nih... ko ada nombor hp aku, kan? call je ar, tak pun sms je...

Luckman posted on 26-7-2012 07:04 PM
Ada yang kene panah petir nie..... Bila dah tulis tu maknanya apa yang tersurat didala ...

Err, kalau aku ckp aku tulis tu dibawah keadaan separa sedar, agak2nya boleh diterima tak? hehehe...

Last edited by setankober on 26-7-2012 11:24 PM \n\n
olyd88 posted on 25-7-2012 05:47 PM
hehe, u kene positif la kwn,
asyik jer kata xkn dpt jawapan, tu mcm mls nk usaha tu
b ...

TT ...ginila ye ...dlm Al Quran ada sebut..bile smpai satu berita..cek la dulu ...aku tanya  atas dasar nak tau...n aku penah tanya jugak pe reason nak OBE ni...adakah nak kenal diri/roh ...?xde cara lain ke slain dr cara ni...aku xkata OBE ni betul ke tidak ...hanya johari mengenal maniam

cube kite fikirkan bersama la ye....kite pung pang2 ckp agama islam agama yg benar (only for muslim lah ye), Al Quran tu mukjizat ...then xkan xde cara dlm islam tuk kenal diri/roh...ni bukan aku maksudkan kaedah OBE ni salah ke tidak...tp aku rasa,aku akui ni agama islam ni benar bg aku, tentu ada cara nak kenal diri/roh cara islam...

sekadar nasihat jugaklah ...kekadang yg tanya belum tentu malas...yg cte banyak tu pun belum tentu tau...in the end..hujung hari, mesti dipertanggungjawabkan segala apa yg kite lakukan...

p/s: kang ada plak yg ase aku ni asik bangkang....
      so sini aku nak sharing jgkla ape yg org cerita kat aku, ada amalan so called nak kenal diri ni cara islam....cermin Hayya ..

setankober posted on 26-7-2012 11:13 PM
TT ...ginila ye ...dlm Al Quran ada sebut..bi ...

Ya betul..mmg ada caranya untuk mengenal diri dalam  Islam , but ttg obe ne, saya cuma encourage mereka yg berminat untuk mengenal diri melalui obe..dan kenapa saya balik2 sebut "keimanan kepada Allah" dlm post2 saya tu sebenarnya mempunyai maksudnya tersendiri yg saya harap forumer sendiri faham tanpa perlu diterangkan..

mempelajari obe mjdi lebih berkesan dan meyakinkan apabila adanya keimanan kepada Allah..

dan saya hanya menyentuh penuh ttg hal obe di thread obe..memandangkan ada pertanyaan kpda ttg obe dlm thread ne jd saya harus mbntu bukannya menyesatkan..

Thread ini bebas untuk memperkatakan pengalaman masing2, semua kena buka minda, dan jgn ada hasad dengki atau cemburu pada org lain sebab kita semua mempunyai keistimewaan yg berbeza dan xkan ada yg lebih dan kurang..

Saya juga x meninggi2 diri dan x pernah merendahkan siapa2 kat forum ne..saya cuma sharing dan mbntu stakat yg mampu..k.

kan aku cakap dah...handal orgnye ni...cite ar bro...masing2 ada kaedahnya sndr..tak pn kt PM2 jer..bnyk boleh kt ber diskusi berdua-duaan bab ni...(mcm aku pulak TT kat cni) hehehe

aku dgr org cite je...then aku sampaikan ape yg aku tau dr org cite je

lg aku dgr..kalo yg leh pecah raga alam nyata ... bg aku, ada dua cara..kebathinan  dgn islamik ..tp xdela infiniti mcm matriks tu...tp ada limitlah dan limit antara satu sama lain un berbeza .n kalo kat alam nyata ni ko nak merge kan skali dgn alam yg dikatakan lain/ghaib tu pun ada cara jugakla...pasti dgn kebatinan ngan islamik.

p/s: bg aku...xde yg dikatakan hitam putih tu...manusia je gegeh nak kata yg islam tu putih..yg jahat tu hitam...

Jangan buang masa! Marilah kita bersama2 mendekatkan diri kepada Allah "tiap saat" di bulan ramadhan ini..insyaallah..akan "diizinkan-Nya"..

aku dgr org cite je...then aku sampaikan ape yg aku tau dr org cite je

dengar org cite ker..? simpan kuku ni?

budakgraphic posted on 26-7-2012 10:38 PM
Ala, buat apa pm? aku pun jarang online waktu siang skang nih... ko ada nombor hp aku, kan? call ...

segan la dgr sore ko..hahahahhaha.. nti aku sms ko ler..  

macam nak terasa ayat terakhir tu

nak terasa ke tak nak eak

hest posted on 27-7-2012 09:15 AM
macam nak terasa ayat terakhir tu

nak terasa ke tak nak eak

sile "on" kesabaran dan iman

olyd88 posted on 27-7-2012 09:46 AM
sile "on" kesabaran dan iman

its ok tt.. saya dgn dia memang suka bergurau... bukan betul2 pun tu..

hest posted on 27-7-2012 09:50 AM
its ok tt.. saya dgn dia memang suka bergurau... bukan betul2 pun tu..

Hehe..ye ke, tt xtau kot