CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: misslinkpk85

V9: INTAN LIANA KINI SEBARIS DI KALANGAN PERSONALITI MEDIA SOSIAL. JOM KE BENANG

Close [Copy link]
munchkin replied at 1-5-2018 03:59 AM
Siapa nak ludah ude? Ko ke?. Tak kuasa aku nak ludahkan. Ko pernah baca statement aku ckp ke. Pe ...

itulah lagi korang reply lagi bertambah best aku reply. best tau troll makcik bawang bodoh ni semua. hahah

hagemaru12 replied at 1-5-2018 05:27 AM
Mcm mana la bini dia nak membawang hoiii..kena kerja menanggung bewak hidup ni..jantan spesies apa ...

biawak hidup wow.woi bodoh.kau ambik gambar aku.ataupun bukti aku biawak hidup? kalau tak fitnah je. dah panas la tu. abis semua poin die gunakan nak kecam aku balik? aduhai bukan aku jadi panas.lagi nak tergelak lagi lah. bodoh sial makcik bawang ni semua. dalam forum percaya semua. aku cakap bebird aku 20 inci pun diorang boleh percaya ni .hahah

Abaikanlah dia konon2 benteng utk si kude. Biar dia cakap sorg2. Lagi kita reply lagi dia suka. Lagipun dia bukan retis ke ape. Takat forumer kurang kasih syg merempan mintak dikecam pastu bangga diri kata tak terkesan. Biarla dia nak backing sgt kudebingai dia tu. Bukan dia dapat ape punnn. Dah2 jom fokus balik pd intan n isu2 yg berkaitan.

Membercaribaru replied at 1-5-2018 05:35 AM
uish dah sampai ke belakang, ada gaduh la pulak

makcik bawang belum bertemu troll warlord lagi..sekarang dah bertemu marilah berbalaas pantun di forum kan. relax uda.aku ada..hahah

jiwakacau06 replied at 1-5-2018 07:53 AM
pandai google hadis jgn mengata..xrti lak google jgn berjudi..jgn aniaya org lain..#dasarude

kau ni bodoh ke ape? aku just search pasal hadis mengutuk mengumpat?  aku x cakap aku pandai hadis.dah bende ade kat google tu la aku bagi la korang bace. berjudi? kau simpan duit kat bank ambik interest semua asb tak judi ke bodoh?  kau ambik loan semua tu tak riba ke bodoh? sama je. hahah.

ingat sikit ye EPF korang pun hasil judi. bank main judi dgn diorang simpanan korang.zero sum game

SLAManya replied at 1-5-2018 09:01 AM
Apa jadah nak berhadis bagai pula ni bro?
Kau gi check hadis/hukum main judi dan tak bayar nafkah ...

jangan la marah.aku just ambik google. je. bende dah ade aku share je la bodoh .ade aku kisah ke aku main judi ke tak bayar nafkah.itu pun kalau betul la aku buat. lagipun xde bukti bergambar aku tgh main wukong tu kan? hahah

check tak check.. suke hati aku la nak post hadis mengumpat apsal kau reply.sentap la tu. ahahh

Follow Us
kucing_gebu replied at 1-5-2018 09:09 AM
Kalau xsuka silalah tinggalkan porem ni...xperlu bersubahat tanggung dosa..tugas ko menasihat dh sel ...

takpe aku nak share jugak.tak salah kan.  selagi forum ni ade.selagi tu aku ade.ingat ye aku ni troll warlord. tapi troll makcik bawang bodoh macam korang yang xde masa depan sibuk tgk kain orang lain.hahah

Edited by Gold999 at 1-5-2018 12:50 PM
tempayanretak replied at 1-5-2018 09:57 AM
Awat jering meroyan ni... Sapa buat jering marah ni...

awat dahi mek nmpk mcm lebam n ada kesan luka? ampa ok ka mek...sungguh aih   kami risau kt ampa..artis sendu pojaan hati kami... kami amik berat pasai ampa tau...awat jd lagu tu???? laki ampa dera ka??? ampa jatuh katil ka???? ampa katok dahi sendiri ka???? saiko sunggoh la....laki ampa plk duk private ig....ampa plk duk awasss kt sapa...seram dh ni

aku post lagi lah.bestnye.hahah

ni aku petik dari google je tau.hehe

Sabda Rasulullah S.A.W. bermaksud:Awaslah daripada mengumpat kerana mengumpat itu lebih berdosa daripada zina. Sesungguhnya orang melakukan zina, apabila dia bertaubat, Allah akan menerima taubatnya."Dan sesungguhnya orang yang melakukan umpat tidak akan diampunkan dosanya sebelum diampun oleh orang yang diumpat" (Hadis riwayat Ibnu Abib Dunya dan Ibnu Hibbad)

Sabda Rasulullah S.A.W. "wahai orang beriman dengan lidahnya tetapi belum beriman dengan hatinya! Janganlah kamu mengumpat kaum muslim, dan jangan lah kamu mengintip-intip keaibannya. Sesungguhnya, sesiapa yang mengintip keaiban saudaranya, maka Allah akan mengintip keaibannya,dan dia akan mendedahkannya, meskipun dia berada dalam rumahnya sendiri" (Hadis riwayat Abu Daud)

Sabda Rasulullah S.A.W. bermaksud :"Perbuatan mengumpat itu samalah seperti api memakan ranting kayu kering".Pahala yang dikumpulkan sebelum itu akan musnah atau dihapuskan seperti mudahnya api memakan kayu kering sehingga tidak tinggal apa-apa lagi.

Diriwayatkan oleh Abu Ummah al-Bahili, diakhirat seorang terkejut besar apabila melihat catatan amalan kebaikan yang tidak pernah dilakukannya didunia. Maka, dia berkata kepada Allah "Wahai Tuhan ku, dari manakah datangnya kebaikan yang banyak ini, sedangkan aku tidak pernah melakukannya".Maka Allah menjawab :"Semua itu kebaikan (pahala) orang yang mengumpat engkau tanpa engkau ketahui".

Diriwayatkan oleh Abu Daud dari Anas, Rasulullah SAW bersabda:
“Pada malam aku diIsra’kan aku telah melalui suatu kaum yg mencakar-cakar muka mereka dgn kuku-kukunya sendiri, maka aku berkata: “Hai Jibril siapa mereka ini? jawab Jibril: Mereka ini adalah org2 yg suka mengumpat dan mereka juga suka menjaga tepi kain org”.
(Abu Daud dari Anas)

Rasulullah SAW menjelaskan mengumpat ini dalam sabda baginda yg bermaksud, “mengumpat itu ialah apabila kamu menyebut perihal saudaramu dengan sesuatu perkara yang dibencinya”
(Hadis Riwayat Muslim)

TAK MALUNYE MAKCIK BAWANG FORUM NI HAHAHA

misslinkpk85 replied at 1-5-2018 08:14 AM
Amboi si hati putih bersih sochi morni ni.
to all makcik bawangs, siapa yg kita fight dlm ni?
  ...

ape yang korang fight bodoh ? bende dah selesai tapi masih lagi sibuk nak intai uda punye life. hahah
fight kepala hotak kau. mengutuk je la sampai mati. nasib ade troll macam aku ni bagi mampus korang tak senang duduk nak reply komen kan.hahah

misslinkpk85 replied at 1-5-2018 08:22 AM
Tq wakefield! Wow meriah juga sana ya. Slalu mmbawang psl retis je. Haha. Tghaei sikit meols buat  ...

aku nak join boleh ke?hahah

arasham replied at 1-5-2018 08:26 AM
Since u ckp umur awak 40an n Kita sama2 org lama Kat sini, nak Tanya apa rasionalnya pembeLaan ter ...

itu masalah uda dgn hidup die. kalau kau tak suke die apsal mulut makcik bawang ni tak boleh diam?tak suke diam diam sudah. tak payah nak komen macam kau je paling baik dalam dunia ni. thread ni pun tak katup lagi. orang dah move on kau sibuk nak mengutuk. aku faham ..tak best kalau tak dpt mengutuk. kau tgk aku kutuk makcik bawang bodoh ni semua. best woi hahah

Intan post rezeki... Dia pun tulis rezeki siap tanda seru lagi... Adakah dia sedang memerli atau hanya kebetulan...

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

SLAManya replied at 1-5-2018 08:58 AM
Hujung2 kau terkesan dengan ‘nasihat’ makcik bawang kan tapi acah2 happy... hahahhaha siannnnnn. ...

sape yang rude? mengutuk makcik bawang bodoh macam korang ni bukan rude. itu HARUS. hahah
memang happy la bodoh.tak nampak ke aku relax je reply msg satu satu? ade nampak aku sentap.. ahhah
aku rasa yang sentap siapa? sampai berpuluhh puluh msg aku dapat.hahah

scarflicious replied at 1-5-2018 09:29 AM
Attention seeker detected.... Korang layan buat apa..?

makcik bawang bodoh dah dapat point aku main judi tak bagi nafkah bini. mane la diorang nak stop .lagi la nak mengutuk tu.hahahh
dasar makcik bawang kaki fitnah hahahah

Gold999 replied at 1-5-2018 12:47 PM
awat dahi mek nmpk mcm lebam n ada kesan luka? ampa ok ka mek...sungguh aih   kami risau kt ampa ...

Aah baru perasan hat lebam tu...

dewwy replied at 1-5-2018 09:53 AM
Umur 41, ngaku satu batch ngan ude kat aswara, ko berapa kali kantoi spm? Ke skrg ko tgh kantoi me ...

menipu makcik bawang tipu sunat la .kalau aku main judi tapi takde bukti gambar aku main judi boleh pulak kau percaya? tak faham aku.patut lah makcik bawang ni macam babi. yang bende buruk tu la die jadikan poin.. yang baik die x nampak.hahah

carissima86 replied at 1-5-2018 09:55 AM
Aduhai gigih nye bbnu ni reply setiap komen org.. kata batu troll tp mulut kepoh mcm longkang..dia j ...

bbnu dgr iron maiden /slayer/mettalica/megadeth ke?  baru aku tahu. respect la bbnu sekarang .huhuhuhu
trol mesti la kepoh.tapi atleast aku troll dgn troll jugak. makcik bawang ni troll paling hina.kene ade kaum baru boleh berkokok. one vs one tak berani .hahah. aku  troll relax je sorang sorang.hahah

narifalim replied at 1-5-2018 10:46 AM
Haah la... Yg ni aku nk gelak...
kok ye nk buat org kagum agak2 la kan..

ala kau kagum tu sampai reply.hehe
troll kan boleh ade byk umur.hehe

Gold999 replied at 1-5-2018 11:57 AM
better jgn layan la kaum #dasarude tu . .jantan sesat gigih nk jd mcik bawang jugak....jantan xde  ...

woi jangan la macam tu. reply la. lawan la lagi.aku suke woi. makcik bawang kan mulut macam babi je. huhudasar rude?  aku mengutuk makcik bawang macam korang ni pun rude ke? itu HARUS la bodoh. hahah