CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dn_vision

Misteri Rumah Tua | Sangkuriang Villa Taiping | Banglo Berhantu

My sis dlu pon blaja kat tepeng..
Dia ckp skolah teknik tmpt dia stadi tu pun bole tahan angkernye. ...
LoveSungmin Post at 13-7-2010 15:57

Salam..

a'ah..skula teknik tepen tu pun memang angker giler..umah mak pak aku kat kg
betul2 belakang skula teknik tu la..umah belakang sungai tu...dulu masa aku kecik2 selalu dengar
budak2 asrama tu histeria tengah2 malam..kerap kali dah pihak skula wat majlis bacaan yassin..dan siap
panggil bomoh n ustaz2 utk buang entiti yg ada kat skula tu..malang betul..ada sekali tu kan tah mana bomoh
dorang panggil utk buang antu tu..bomoh tu pindahkan hantu tu ke dlm sungai dpn umah org tua aku...
"benda" tu menganggu jugak..abis diangkatnya bumbung umah org tua aku..tapi sebelum diangkat dia kasi signal
dulu..ada mcm benda bergolek atas bumbung umah..mcm org main bowling tu...
pastu org tua aku lak terpaksa panggil bomoh tolong buangkan benda tu...tapi takleh buang..benda tu nak pegi tempat
asal dia..skula teknik tu la..emm..maknanya situ la umahnya...taktau la skrg mcmana..
umah org tua aku dah ok la..tapi skula tu aku taktau la cemana skrg..adik aku dulu pun skula teknik tu gak..dia ada la cerita
pasal kwn2 dia yg tinggal kat asrama sering kena kacau dgn benda2 misteri...

aku pun tau pasal umah makcik TT kat jln Temenggung tu..dulu aku skula TMGS..skula ni pun bole tahan la angkernya..
dlm skula ni dulu masa zaman British ada Church...dan selepas zaman british Church dah dipindahkan kat sebelah jalan..(Church yg sekarang ni la)dan bangunan church tu dijadikan tadika..Masa aku belaja situ dah tutup bangunan tu..kat sebelah bangunan tu
padang netball..kalau malas nak pi toilet salin baju kiteorg salin je kat tepi2 bangunan tu..kerapkali juga kiteorg dengar bunyi org berjalan2 dlm kelas tadika tu..tambahan lak kalau main sampai pukul 6..kawasan tu akan jadi suram dan gelap..belakang tu kem
wataniah tu la..
Ada satu ari tu lepas abis main..dlm pukul 5 lebih camtu la..aku nak balik umah kena naik bus awam..tunggu kat depan penjara tu la..masa dok berkemas tu lagi aku terasa mcm ada org dok perati dari dlm kelas tadika tu..aku ckp kat member2 aku..rupa2nya member2 aku pun sama perasan masa kiteorg dok main netball tu ada org kat tepi bangunan tu dok perati kiteorg main..pompuan pakai baju gaun putih..tapi bila dorang perati betul2 ilang pula pompuan tu...dan aku lak sorang je kena berjalan kaki nak tunggu bus klian pauh depan penjara tu..semasa aku jalan tu aku rasa mcm ada org ikut dari belakang..waktu tu lebih kurang pukul 6pm..aku toleh belakang x ada siapa2 pun..dan bila aku sampai je kat bawah pokok besar depan penjara tempat aku tunggu bus klian pauh bila kena stay back tu ada sorang pompuan..pakai skirt putih dan blause putih...dia memeluk buku2 dan galas beg sekolah..aku ingat sgt pasal memang aku perati pompuan ni betul2..aku x pernah nampak dia sebelum tu...padahal aku kerap tunggu bus kat situ..masa bus sampai aku pun naik..tapi pompuan tu x ikut pun..masa dah naik atas bus aku pandang kat tempat aku tunggu tu...x ada sesiapa pun kat situ..cuak betul aku time tu...

ada sapa tak org tepen yg perasan..banglo yg dekat tesco tu..banglo tu dah x ada org tinggalkan..
dulu masa aku skola aku rasa ada org tinggal kat banglo tu..itu ke banglo yg cina anak beranak mati kene
bunuh tu..??aku ada nampak sign board "for sale" banglo tu pun nampak sgt2 angker..nanti kalau aku balik tepen aku try snap gamba...

aku tak tau la cerita pasal banglo kat bukit jana tu..mungkin pasal aku dah lama tinggalkan tepen kot...
awal tahun aritu ada member aku nak stay kat casaurina tu..hubby dia dah siap nak register dah..tiba2 nampak sorang
budak lelaki x pakai baju dan kasut melintas..hubby dia tiba2 rasa meremang..dan terus je cancel stay kat situ..Hotel tu scary betul..dah la hutan belakang tu..siap dkat dgn penjara lagi..

Reply 282# myra_akira

wah banyaknya kisah myra ... mmg padat dgn kisah misteri  posting ni ..{:1_134:}

Reply  myra_akira

wah banyaknya kisah myra ... mmg padat dgn kisah misteri  posting ni ..{ ...
ea208964 Post at 17-10-2010 01:50

sebenarnya byk lagi..tp byk juga yg aku lupa..emm..bapak aku dulu keje kat umah
pegawai atas bukit lepas sket dari tesco tu..byk gak la cerita2 misteri yg dia cerita pasal banglo2 atas bukit tu...

Ada skali tu..dah lewat mlm..aku,hubby ngan ank2 suka meronda
mlm2 kalau balik tepen..best..suasananya nyaman jer..satu ari ronda Taman tasik tu..pusing satu bulatan..patah
balik ikut jln hotel casaurina tu la..tiba2 mcm tersesat je..pada hal kiteorg memang dah biasa jln tu..hubby buat u turn nak pusing balik..rupa2nya jln yg kiteorg masuk tu jln nak ke kaki bukit larut tu..lepas sket dari kamal lodge tu..pelik betul mcmana lak boleh sampai ke situ..pada hal sebenarnya kami lalu jalan nak balik ke kamunting ikut jalan nak ke penjara tu...

haa..aku lupa nak cakap..pompuan yg aku jumpa bawah pokok masa aku tunggu bus klian pauh tu kan mcm org putih..berambut paras baju warna sikit perang..dan dia langsung x menoleh..wajahnya pandang ke bawah je...

umah makcik TT aku perasan sgt..pasal aku ngan kwn2 kalau ada aktiviti sebelah petang kiteorg akan stay back je..so tgahari tu berjalan kaki la ikut jln temenggung tu pegi ke pekan tepen...mkn bwah supermarket larut matang tu..skrg ni dah x ade kot supermarket tu...lama aku x pegi..kalau pegi pun..mkn je kat bawah tu..n shopping lak kat the store sebelah tu..tu pun jrg2 sgt2 sejak ada tesco,giant n econsave..

Reply 282# myra_akira

ni ntah2 se-time sekolah/ super senior ngan my sister kut...tapi jauh ek jln nak naik bus, dari TMGS tu nak ke penjara, berpeluh la ketiak jugak nak bejalan kan....tak silap kat situ sunyi sikit walaupon ada gomen ofis sumer...nak kena lalu sebelah muzium lagi..
banglo yang kat tesco tu yg mana ek? bnyak banglo kat situ...kalau nak kata yang ada sign 'for sale' tu mcm banglo baru tapi terbengkalai (sekarang macam dah di repair balik...besau mak ai), tapi tu rasenya org ckp banglo cina toeky kedai motor ke ape tah..

jalan yang ke kaki bukit larut tu ke area parking/kaw lapang kat atas tu kan? (straight dari Kamal Logde, lepas swimming pool/kedai makan dan pintu naik bukit larut), harus la mitak jgn tersesat kat situ malam-malam...sorang2 pulak tu, memang menglabah meroyan la sebentar..siang pon berat hari nak pegi sorang2

Follow Us
Reply 287# jai09

betul la jai..baru aku teringat hubby aku tanya..apesal la banglo ni macam dah 95% siap tapi terbengkalai..
aritu aku gi tesco..buat u turn kat sebelah banglo tu la...walaupun petang tapi gelap sket pasal nak ujan..dgn angin
dan kilat sabung menyabung..aku buat u turn sebelah banglo tu..tiba enjin keta mati lak..punya payah nak start..sebelum ni
x ada masaalah pun keta aku tu...aku terpandang banglo tu...meremang lak aku...ishh..

aku masa skola dah biasa sgt jalan kaki tunggu bus kat depan panjara tu..aku tunggu kat bwh pokok brdekatan dgn
pejabat jabatan air dan saliran..pada masa tu la..skrg dah pindah dah pejabat tu..waktu petang memang sunyi tempat tu..

Aku baru teringat satu cerita lagi..aku ngan member2 aku nie suka sgt lepak kat tepi bangunan tadika yg aku ceritakan tu..
satu ari ni aku ngan sorang je member lepak situ..yg lelain kluar gi pekan..tengah dok rancak berborak tiba2 kwn aku ni tersenyap...mata terbeliak..muka lak pucat lesi..aku panggil dia wat taktau je..mcm x dgr je aku panggil..suspen giler aku..
aku pun pegi la cari guru yg paling hampir ngan kawsan tu..bila cikgu tu sampai je kwn aku ni lembik terbaring berpeluh2..
kiteorg terus bwk gi hospital la..doktor kata dia demam panas..memang masa hantar dia ke hospital tu suhu badan dia panas betul..tapi aku pelik...x kan tiba2 je...sebelum tu x de lak nampak dia ni demam atau ada tanda2 nak demam...emm..bila dia dah sihat sket aku tanya la..apa hal ko aritu..dia ckp dia pun x tau..sedar2 je ada kat hospital...

Nanti aku balik tepen aku nak gi tgk banglo kat bukit jana tu la...
bukit jana tu masih boleh mandi ek..?

eh jai..jalan depan TMGS tu skrg lagi sunyi giler eh..aku lalu situ rasa macam dah buruk benor tmgs tu...dulu masa ada jpj kat situ siang2 ari sibuk la jugak jalan tu dgn org test kereta/moto...

aku ada perasan dlm satu drama dulu..dah lama la drama tu..dorang shooting kat 1 banglo
sebijik mcm banglo sangkuriang tu..tapi aku x pasti la yg mana 1 banglo tempat shooting tu..kat situ kan byk banglo camtu..nampak serupa je...

Ada sapa2 tau pasal Bukit Larut?dgr cerita ada jugak angkernya kat situ...

eh jai..jalan depan TMGS tu skrg lagi sunyi giler eh..aku lalu situ rasa macam dah buruk benor tmgs  ...
myra_akira Post at 17-10-2010 18:04

http://mforum3.cari.com.my/archiver/?tid-500200.html

thread sal bkt larut,
btw, ade 1 banglo kt bkt larut yg mmg sesaper pun xeh msuk, sebabnyer dan puncanya pekerja2 bkt larut tak nak citer, or mmg tak tau knaper....

bru2 ni, gomen perak nk wat kete kabel tuk nek bkt larut tu, personally aku xbraper stuju, sal seolah2 merosakkan keindahan,
mungkin gak boleh sebabkan pncemaran gak, sal lpas siap kete kabel tu, makin galak dan ramai la umat manusia naik ke atas bukit larut tu, risau gak kot2 pasni bkt larut tu jd cm cameron highland

salam, bercakap pasal rumah tinggal ni, aku rasa taik pit ialah hero yang sebenar. mereka mampu duduk dalam rumah tinggal tanpa ada gangguan. rumah atuk ku yg ditinggalkan berpuluh tahun, tak ada jln masuk dan titi kayu pun roboh, mereka boleh buat pot, curi atap zink semua, akhirnya rumah tu runtuh dgn sendiri kerana air hujan memakan kayunya.

http://mforum3.cari.com.my/archiver/?tid-500200.html

thread sal bkt larut,
btw, ade 1 banglo ...
oni313 Post at 17-10-2010 20:12

sejuk lagi ke bukit larut tu..??aku wisau rugi duit je wat kete kabel bagai...
kalau ada buat tanaman bunga byk2 secara komersial mungkin boleh tarik pelancong kot..

Myra sambung lagi cerita .....nak menyampuk xde cerita sbb tak pernah lagi sampai ke Taiping ... wal ...
ea208964 Post at 17-10-2010 18:49

ea..aku leh ingat secara spntan je..kalau aku paksa2 nak ingat memang x akan ingat punya..
aku mudah lupa daratan..eh ingatan...nanti2 la..kalau ada yg aku teringat lagi aku story lg k...

Reply 289# myra_akira

ooo..betul la banglo tu...last aku tgk aritu dah bercat dah, owner nak sewakan kot..
dah lama dah tak lalu kat depan TMGS tu...tapi mmg kat situ sunyi walau pon ader taman perumahan kat situ, kalau dari simpang 4 tu tak sunyi la, tapi makin jauh masuk menuju ke simpang kat muzium tu makin sunyi le jln tu...mak aku dulu keja Pej Hutan tu before rumah2 kat belakang tu naik, ada gak la citer2 tapi tak ingat sangat la..huhu

Bukit Larut tu sejuk lagi...dah lama dah dgr pasal projek cable car tu, tapi dgr citer dulu Sultan tak kasi buat kan...tapi kalau buat cable car je tapi still restrict menda lain, ok gak kut..sure cantik, dan tinggi gila nak naik...

(tapi sayang oooo nak kena tebang pokok2 yang dah usia beratus tahun tu....)

sejuk lagi ke bukit larut tu..??aku wisau rugi duit je wat kete kabel bagai...
kalau ada buat ...
myra_akira Post at 18-10-2010 10:24

bukit larut tu sejuk lagi..kadang2 sampai ke laman rumah kabus bukit larut tu...kalolepas hujan lagik la...pagi3 n petang3 dari rumah tak leh nampak dah puncak bukit larut tu sebab berkabus giler....

bukit larut tu sejuk lagi..kadang2 sampai ke laman rumah kabus bukit larut tu...kalolepas h ...
syahoney Post at 18-10-2010 11:30

dulu ada la sekumpulan kwn2 tempat keje aku gi lepak bukit larut tu..tido sana..
dorang ckap mlm je dah sunyi sepi..pekerja2 rumah tumpangan sna pun semua dah turun..so tinggal
dorang je...tapi x ada apa2 la yg berlaku..cuma suasana mlm mcm menyeramkan la..mungkin kalau
di percantikkan lagi mcm cameron tu..tapi jgn tanam sayur ahh..buat tanaman bunga2 je..lebih menarik utk
di lawati..tapi mcm kata jai tu la..syang la pokok2 tu semua nak kena tebang...

Reply  myra_akira

ooo..betul la banglo tu...last aku tgk aritu dah bercat dah, owner nak sewak ...
jai09 Post at 18-10-2010 10:42

tepen ni penuh dgn banglo2 lama..zaman british dulu..ada yg dah x terbela..
dulu selepas british tentera ambik buat umah pegawai2..lepas tu dah byk yg rosak ditinggalkan camtu je..
syang sgt aku tgk..kalau dibaik pulih tp kekalkan rupa bentuknya mesti unik kan...itupun kalau x ada yg "menunggu"kat dalam
banglo2 tu la..Yang kat belakang tesco tu aku nampak ade 3-4 buah umah yg dah dibaik pulih..

salam..
minta cite balik kisah banglo yg depan tesco tu..
yg rumah cam siap2 x siap..pastu ada signboard FOR SALE..

masa balik sblm puasa..adala ternampak dan hubby pun cakap..
asal rumah nie cam pelik..
tpi masa balik raya..tgk cam rumah tu dah cantik...

apa cite disebalik tinggalan rumah tu??

fuhhh gigih aku baca sal thread ni...
syok giler....

salam..
minta cite balik kisah banglo yg depan tesco tu..
yg rumah cam siap2 x siap..pastu ada sig ...
nuralisa Post at 18-10-2010 12:55

haa..ko pun perasan kan..hehe....aku x tau pun umah tu dah cantik skrg ni..
last aku tgk masa sebelum puasa itu aritu...

dulu ada la sekumpulan kwn2 tempat keje aku gi lepak bukit larut tu..tido sana..
dorang ...
myra_akira Post at 18-10-2010 12:10

baru je cadang nak p hanimun kat sana nnt...erkkkk sunyi pai cenggitu skalik ke? tak jadik la....deting kat CH udah...hahahaha