CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lizsha

orang kata jodoh kite berdekatan dgn kite betul ke?

Reply 317# card_reader

setuju stuju hikhikhik

nk cite skit kisah aku...setelah melihat kwn2 dan sedare mare yg sebaya dh kawen, tetiba terdetik plak perasaan nk kawen tp xde calon..so starting on dec 10, aku stat buat solat hajat stiap kali selepas solat so thats mean 5x sehari la aku buat solat hajat mohon dipercepatkn jodoh dan beri jodoh yg baik utk aku...than pd pertengahan jan 11 aku tlh dihubungi oleh seorg mamat yg aku kenal time kursus BTN kat melaka...aku satu group ngan die tp xpernah terlintas nk berkenalan time tu coz fokus aku nk abiskn kursus secepat mungkin...aku nie mmg xsuke pg kursus ngan org aku xkenal...so start dr hr tu ktorg sms setiap hr, sometime call sampai la die lamar aku jd special friend time birthday die...ktorg borak dlm phone dr kol 2 pg hingga 6.30 pg, mmg panas gak telinga aku nie...ktorg jumpe buat kali ke 2 setelah setahun perjumpaan ktorg kt BTN dulu..msg2 cuba kenal ht budi, siap nk bwk aku jumpe mk die lg tp aku xnak...aku just jumpe adik bradik die jer, ktorg lepak sesame, ramai2...pernah die merancang masa depan if ktorg dh kawen nanti..die kate die xpernah rasa dihargai dan bahagia mcm nie dan die slalu ucap terima kasih coz aku percaya kn die...percintaan ktorg nie PJJ, die kt selatan n aku kat KL, tp family die kat KL...so mmg kalo die blk KL akn jumpe aku la kdg2 dr jumaat selepas die sampai KL sampai hr ahad sebelum die blk selatan...tp yg indah hanya sementara...aku dpt detect someone dlm hidup die selain aku...mmg die dh ade makwe n dh couple 7 thn tp makwe die jauh n die ckp even dh kenal 7 thn pon makwe die still x fhm die, asyik die nk kene fhm awek die...die cite pernah dlm setahun 3x je die jumpe awek die nie, itupon kalo jumpe, awek die slalu buat muke mcm malas nk layan die...kalo time awek die marah atau merajuk mmg seksa nk pujuk...bile dh terbongkar rahsia nie, aku slalu jd tempat utk die mengadu...pernah die call aku pukul 2 pg, die bg tau die br lps gaduh besar ngan awek die, aku dgr suare die mmg tgh stress gile sometime mcm nk nangis, jenuh la aku bg kata2 semangat kt die nie...dlm mase yg same die bg harapan kt aku sampai ke hr nie...coz die mmg xnk kawen ngan awek die skang nie coz die nk sambung study dlm 4 thn br hbs...die ckp kalo nk kawen pon lg 4 thn, coz dr segi kewangan mmg die x mampu lg..so nak xnak kalo awek die nk gak kawen kene tggu lg 4 thn...awek die nie br hbs blaja, doktor plak tu tp die just juruteknik jer..mmg kalo tgk mcm langit ngan bumi beza...aku mmg confirm akan sbg study xlama lg..same mcm die gak lg 4 thn br hbs blaja...aku pernah nk undur diri tp mmat ni xbg...so aku berdoa pd tuhan supaya dpanjangkn jodoh..aku dh buat solat istikarah 2 hr berturut turut dan aku mimpikn die...so adekh die mmg jodoh aku yg aku minta ngan allah sebelum nie...kalo mmg die jodoh aku, bermakna aku akan melukakan ht seorg wanita lain....:cry:

Reply 322# lee_sakura

waa bestnye...nk buat gak la solat hajat...
    psl jodoh ni kite tak tau...ade kawan aku tunang ngan org lain...kawen ngan org lain...
    mgkn dia yg terbaik utk ko..bukan utk that girl...
    mcm aku gak..aku kwn ngan sorg laki tu..tp last dia kawen dgn girl sekampung dia...
    mule mcm tak leh time gak....tp aku fikir mgkn la aku ni bukan terbaik utk dia..mgkn mmg takdir, jdh dia dgn that girl..
    hanya Allah je yg tau ape yg terbaik utk kite..kite hnye merancang..

Jodoh selalunye memang dekat ngan kite, kalau nak diikutkan orang selalu jatuh cinta kat dalam kelas, dalam office, dalam kilang semua tu dekatkan sebab hari-hari jumpe.

Reply  chit_ana

kalau dpn mate xtau sape..huhuhu...cm xde jer
lizsha Post at 4-12-2010 16:15

depan.. kiri kanan aku pompuan depan sana.. laki org..
bilik sblh laki org
xde jodoh ke aku? ade le bilik sblh aku tu laki .. lebih kurang umur aku tp gemokk.. aku x minat.. amacam??

nk cite skit kisah aku...setelah melihat kwn2 dan sedare mare yg sebaya dh kawen, tetiba terdetik pl ...
lee_sakura Post at 2-4-2011 21:34

masa mula2 baca citer ko ni, aku dah rasa mcm mamat tu mmg jodoh ko
tapi, bila dah baca cerita seterusnya, aku rasa, itu perkara normal
sbb sblm dia jumpa ko, seharusnya dia pun pernah kapel sblm ni (unless dia gay la kan)
tapi, ko kene ingat bahwa, 'sebelum sampai ke destinasi, kita akan singgah di RnR...banyak sgt RnR kita singgah, then teruskan berjalan sampailah ke DESTINASI'
so, pd pglmn aku, aku rasa, doktor pompuan tu hanyalah sbhgn RnR dlm hidup dia
dia akan terus berjalan smpi dia tiba di destinasi (maybe ko)
itu perkara biasa dlm perjalanan hidup mencari cinta (cewwaahhhh)

Follow Us
baru2 ni, aku gi wedding kawan baik aku (N) ...minah ni org TTDI, keje kat Brunei
pastu, dia mmg dah kapel dgn Z since kolej lagi, sampai la graduate, then dia keje kat brunei..
Z ni org puchong n keje kat KL
diorang dah kapel lama gak la..about 8 years (dr zaman cinta monyet kekdahnya)
tetiba, N kawen dgn orang lain, bukan dgn Z
N kawen dgn seorang lelaki yg mana jodohnya diaturkan oleh parents kedua2 pihak...hasben N org Kota Damansara (sblh TTDI jek) dan diorang x penah bertemu sblm ni
of course la Z frust menonggeng tahap gaban
aku tanya member aku, kat mana N ni berjumpa dgn hasben dia.........diorang cakap, mak hasben dia TERnampak N kat masjid TTDI, bekenan, kenen kenen, terus la kawen gitteww (Alhamdulillah)....padahal N is persis gadis moden, penah masuk estee lauder model search bagai, dewi remaja top 30 la, then keje kat brunei as pharmacist...kira hebat la, tapi jodohnya diaturkan oleh parents dia
so, drpd situ, aku mula terfikir yg mmg seharusnya:
-cinta x semestinya bersatu
-kita kapel dgn org lain, tapi kita kawen dgn org lain
sbb, aku pun tgh kawan dgn sumone skang nih..ntah dia jodoh aku, aku pun x tahu lah (x kesahhh pun)
kdg2, kisah hidup orang lain pun boleh buat kita terfikir ttg 'betapa anehnya perjalanan hidup kita ni',,dan semua sudah tertulis di luh mahfuz

Rate

1

bile agaknye le mak aku nak nampak jejake encem kat surau huhuhu..untuk calon menantu..merangkap calon laki tuk aku jugak

hmmm......bio mase yg menentukannye....dorby
tapi bile jumpe sedare mare yg dah lme x jumpe...
alih2 tnye....dah kawen blum...dah de calon blum....
huwaa....otomatik.....rase bergetar jantung ku......
stresssss............

Reply 310# airuszzdy

aisey anak ikan ok ape..hehhe..skrg kn trend kapel ngam laki lbh muda cam si rita n ayu raudhah tue siap da kawin da...hehhe..
myb kalau die bkn jdh u ade lg yg lbh baik..tggu waktu jer tue..

Reply 327# cmf_premierleag

lelaki x susah sgt nak cari pengganti beb...kalo pmpuan cam kita yg payah sket...yelah dah buang masa bertahun2 dgn lelaki tu tup2 ditinggalkan...umur dah bnyk...lelaki hari ni bini mati, esok dah boleh kawen baru...kita??? hmmm.....:re:

let me see ek...

aku sorang2 je duk kt penang ni. org kg pun takde kt sini, ape lagi sanak sedara adik beradik. aku duk kt rumah flat, kiri kanan depan belakang suma rumah kelamin, aka family org. dulu aku keje kt construction site, hari2 duk ngadap indon bangla. skrang aku dah pindah keje. kali ni aku rasa mcm duk kt hongkong jek sbb aku sorg je melayu pakai tudung kt opis aku ni.

kalau aku berjodoh ngan org cina, makin sepet la mata anak-anak aku sok. aku tak mo....
tp masalahnye aku tak jumpe pun lelaki melayu. what to do????

let me see ek...

aku sorang2 je duk kt penang ni. org kg pun takde kt sini, ape lagi sanak sedara ...
annehuda Post at 7-4-2011 22:28

kalau dia kt amarika sekalipun..dah jodoh bertemu jua..

xkan kat tempat keja xde org?xkuar bersosial?maksud bkn sosial macam gitu2..juz sosiall jumpa kawan2..kenal kawan atas kawan..lame2 jumpa la tu

kalau dia kt amarika sekalipun..dah jodoh bertemu jua..

xkan kat tempat keja xde org?xkuar ...
5229 Post at 7-4-2011 22:31

kawan2 aku yg kt penang suma dh kawin. nak ajak diorg kuar kene mintak izin laki lah, kene bawak anak la bla bla bla. hosmet org kedah, die pun 2years senior dr aku, dari carikan utk aku better die cari sendiri. kawan2 yg bujang duk kt kedah,kt perak, kt kl. pendek kata takde yg kt penang ni.  

kawan2 aku kt tmpt keje baru ni? like i said, they all chinese maaa...cukup2la ngan keturunan aku yg caca merba, satu family muka tak serupa, biarlah for this time aku kawin ngan org melayu.

takkanlah aku kuar jalan2 pastu jumpe lelaki yg aku berkenan aku gi approach terus nak berkenalan? mesti lelaki tu scared kt aku plak. huhuhu

kawan2 aku yg kt penang suma dh kawin. nak ajak diorg kuar kene mintak izin laki lah, kene ...
annehuda Post at 7-4-2011 22:36

idak le cam2..camtu selalunye laa..kawan2 kuar same2..pastu jatuh cinta pandang pertama ngan sape2 yg kuar sekali..

teringat pesan seseorang,nak kapel time belajar2 dulu.da keje susah nak cari

hermm...aku nak mintak pendapat korg laa....

kat opis aku ade laaa hamba allah dok berkenan kat aku....1st aku dpt tau dr member aku...dorg dok igt kitorg ni kapel...tp sbenornye tidak.....pastu ade lg hint2 yg dia kasik.....kalo ckp tu ade dier selit2 bunyik berkenan kat aku...tp aku still confuse betul2 ker dier syiok kat aku....kalo yr aku terime jer bcoz org dier ok di mata hati aku.....but dier blom betul2 come clear (betul ker ayat ni) lg kat aku....ape yg patut aku buat....just to makes thing clear jer...kalo x aku walk away jah....g ngorat org laen?

sbb lpas eksiden dulu aku p mengurut...pastu m.cik urut ni kate jodoh aku ni orgnye jauh2 tp dkt2 ngan aku...lebih kurg satu tmpt keje...tmpt keje aku ade 23 tingkat ko....aku xtau ler satu opis ker...satu tingkat ker...satu bgnn ker....wallahhualam....

aku sgt memerlukan opinion korg disini.....

Reply 332# annehuda

nak berkenalan boleh....??
    penang kat mane?
    ..............

Reply 311# adifrs

mcm ai gakla...hati berdbr2 tingat kat die.....

Reply 314# pinklollipop

nape u rase  camtue?

tapi skrg sya da jumpe some1 but xtaula btul x die jodoh sya..arap2 mmg btul die jdoh yg trbaik buat sya...die hdir waktu sya memerlukan seseorg dlm hidup sya dtg pada wktu dan masa yg tepat...hrap2 semuanya baik2 saja nanti akhirnya dgn dia....