CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: fadzssha

halau cicak

Originally posted by ssbrosi at 10-6-2008 08:26 AM
Rumah saya gardener saya sembuh dengan ubat bunuh termites memang mati bergolek golek cicak dan semut juga mati. Dia sembur monthly so sekarang nampaknya tak ada lagi cicak

saya guna ridsect pembunuh lipas yang ada muncung lidi dihadapan.. mati tapi takes time.
Cuma masalahnya.. macam mana nak kejar cicak tu supaya dapat sembur..

Boleh share macam mana gardener you bancuh ubat tu and guna spray yang macam mana ?

Originally posted by tiwol_ayu at 9-6-2008 01:42 PM
nak tanya ni.  klu bagi racun tu dia mati bersepah2 ke mcm mana?  klu racun cik menti sblm mati dia kena cari air kan.  mcm tu gak ke.  ye lah kang cicak tu mati bersepah2 jenuh la pulak nak cari ...

Sy bli racun cicak nie tak payah letak makanan. Boh racun tu dlm bekas, nnti die mkn & mati kat kwsn sekitar bekas tu. Racun nie sejenis cecair warna pink. Kat area Selangor tak pasti kat mana nak cari tp sy bli kat pasar tani di JB.
Sy dah penah buat. Mmg betul cicak2 tu mati kat situ jer. Die tak mati tmpt lain.

Reply #16 fadzssha's post

tak minum!!!!!    Uweeeekkkk... i ingatkan milo tu berketul2...so kacau la lagi dan lagi...tgk dekat rupa2nya cicak ....menjerit sekuat hati...pastu panggil husband suruh dia buangkan...hehehehehehehe....

Reply #22 sheekin's post

pasar tani di jb ada byk...yg kat mana ye?

Reply #23 nov_angel79's post

nasib baik la tak sempat minum ..kalau minum ...taktau la apa jadi...trauma campur sakit perut kot...tobat taknak minum milo atau air yg warna camtu....

Binatang ni kotor la ...sama cam semut..merata2 tempat dia pergi....kalau gula dah kena kerumun dgn semut, satu pek tu angel terus buang, tak pikir 2 kali...just imagine if semut2 tu dah penah makan bangkai, lalu atas najis or benda2 kotor...sama la dgn cicak nih...Cicak pun suka masuk dalam tong sampah...

hehe, dluk, masa arwah adik ada, dia rajin lastik cicak.. so lepas banyak kena lastik... cicak tu akan berhenti dari datang umah kami selama dua minggu lebih kurang.. lepas tu dia akan datang balik..

tapi abang ipar dia pernah beli pistol cicak kat rantau panjang..rasanya pistol tu dah takleh belis ebab menyerupai senjata api sebenar.. guna peluru plastik biji biji, kalo kena mmg sakit... cicak mmg insaf sekejap la kalo dia terkena... lepas insaf dia akan datang  balik...

pernah nampak iklan pasal Electrical Pest Repeller, leh halau menatang, tapi tak beli pun... ada sapa sapa pernah guna? sebab kat umah aku, cicak tu kurang, yang banyak tu TIKUS:@

Follow Us
Originally posted by suraya76 at 9-6-2008 12:33 PM
kalau nampak cicak kat umah.. i sembur dengan shieltox.. sampai dia pening... pastu ambik la batang penyapu ker.. ketuk sampai mati.. then flush dlm tolet bowl... i tak reti nak lastik

ingat kn akak se org je yg wat cam tu klu nmpk cicak, kite serope sis..... ..

saya guna spray shieldtox jer...spray sampai cicak pening..pastu sedut dgn vakum...hmm..puashati...

Originally posted by tiwol_ayu at 9-6-2008 01:42 PM
nak tanya ni.牋klu bagi racun tu dia mati bersepah2 ke mcm mana?牋klu racun cik menti sblm mati dia kena cari air kan.牋mcm tu gak ke.牋ye lah kang cicak tu mati bersepah2 jenuh la pulak nak cari ...

dia akan mati kt tempat you letakkan makanan
my mum selalu buat kt umah dia....

Originally posted by ssbrosi at 10-6-2008 08:26 AM
Rumah saya gardener saya sembuh dengan ubat bunuh termites memang mati bergolek golek cicak dan semut juga mati. Dia sembur monthly so sekarang nampaknya tak ada lagi cicak

boleh beritau detail?
ubat termintes yg macamana?
kat mana beli?
campur ngan air ke?

Originally posted by wardatulhamra at 10-6-2008 11:07 AM
hehe, dluk, masa arwah adik ada, dia rajin lastik cicak.. so lepas banyak kena lastik... cicak tu akan berhenti dari datang umah kami selama dua minggu lebih kurang.. lepas tu dia akan datang bal ...

saya ada pistol utk lastik cicak
beli last week masa balik umah mertua
kat kelantan
pistol ni guna getah
tapi operasi melastik belum bermula lagi...

Cicak ni yang gelinya ekor dia mudah tanggal pas tu hidup pulak tu...tergedik-gedik.. sedangkan cicaknya lari....

Bil suka lastik dengan getah. getah yg besar yang post office selalu gunakan untuk ikat envelop/dokumen besar.

Originally posted by nov_angel79 at 9-6-2008 11:58 AM
kalau simbah/curah air panas pun jadik gak...kalau curah kat anak cicak, confirm mati....

Huhu... jgn simbah dgn air panas yekk.. tak baik..  lastik ke.. sebat skali sampai mati.. camtu dpt pahala.. Allah pon tak suka cicak ni, sbb die la yg bgtau kat org kafir nabi Muhammad tgh sembunyi kat dlm gua Hira'..
Nk bunuh boleh, tp jgn menyiksa dia dgn cara membakar/ curah dgn air panas..
Kalau ikut cara yg sebenar, jika kita pukul/lastik sekali cicak tu terus mati, pahala lebih bsr dr kita pukul/lastik cicak tu byk kali baru mati..

Paling tak tahan, tgh syok2 tgk TV citer seram, alih2 cicak  jatuh atas kepala! Kusssss semangat!

Originally posted by whiteDhahlia at 9-6-2008 11:02 AM
ada sejenis racun yg boleh diletakkan kt makanan manis
lepas tu letak makanan ni kt bekas yg tk digunakan
nanti cicak tu akan makan

lagi satu, beli papan yg letak glue yg digunakan
utk tiku ...

whiteDhahlia...
racun cicak tu brand ape?
nak beli kat ner???
nak beli jugakkk...geram dah tgk cicak berleluasa sesuka ati dlm umah aku ni...

Originally posted by mulberi at 10-6-2008 04:32 PM
Paling tak tahan, tgh syok2 tgk TV citer seram, alih2 cicak  jatuh atas kepala! Kusssss semangat!

cicak tu terkezut gak layan citer seram...

Originally posted by fadzssha at 9-6-2008 04:17 PM

faz pon x reti nak lastik...sudahnya jari sendiri yang kena lastik

kita kena beli pistol macam kawan kita tu

saya panggil pest controller ... dia buat sekali general pest controlling, bayar rm300 memang takde cicak, tikus, lipas, semut ... dia kata boleh bertahan selama setahun .. tapi rasanya boleh dapat murah lagi ... cuba nego

cuba cari Challenger Pest Control, ada iklan dalam The Star, Harian Metro ... memang berkesan ...

dulu fadz penah panggil pest controller dtg umah utk bunuh anai2 kat pintu dapur..dah lama jugak laa...pastu tny laa kat abg pest controller tue..pest controller tu kata lastik jer..ader plak..

abang ipar saya duk dalam bilik TV, sedap sedap tgk TV, cicak tu berakkan kepala dia..   punyalah dia geram, tiga hari dia buat oeprasi membunuh cicak.,dah la cicak kat situ gomuk gomuk belaka, maybe sebab sebelah umah tu kebun getak... kalo tgk cicak tu, nampak transparent..siap leh nampak dia bawak telur dalam perut.. eiii geli!