CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mancabon

Rumah dan Kereta

kete @ rumah terlampau mewah kang jd target perompak aje..better bersederhana...kalu duit daa terlebih bebeno bior aje dlm bank x pon bersedekah kt org2 yg memerlukan...lg baguih
amka Post at 21-10-2009 15:43

kalau nak duit 'membiak',invest beli tanah ke,invest in gold..

zaman sekarang kena bijak mengurus wang,harta,aset dan sebagainya..

nak2 kalau dah ada family..

kalau salah manage habis la..

bab jadi target perompak ni i tak nampak kena pada org kaya saja,golongan biasa pun tak terkecuali jadi mangsa..

i guess nowadays kita semua kena pandai2 la nak survive..

Takdelah rasanya yang pakai Merc tuh nak bermegah2 kot...dah itudiorang mampu...
Kalau dia mampu berhutangbanyak2 kat bank pun apa nak susah hati sangat, bukan kita yangbayarkan pun kan...

FYI saya rasa apa yang Koko2 tulis tuh just buat lawak ajek...ish..ish korang nih sensitif na bila orang lain cakap gitu.

meya Post at 21-10-2009 18:05

khenn....?????  
baca posting kat forum ni kena baca dgn mata burung (bukak minda luas2 baca posting aku..)
...bukan baca dari dlm tempurung (tafsir posting aku dari prespektif yg sempit)...:kant:

adoyaiiii....:kant:

Continental car ni kalau sekali masuk workshop...perghh berpeluh gak membayornya....

khenn....?????  
baca posting kat forum ni kena baca dgn mata burung (bukak minda luas2 baca posting aku..)
...bukan baca dari dlm tempurung (tafsir posting aku dari prespektif yg semp ...
koko2 Post at 22-10-2009 08:16

Sapa yang baca posting ko macam orang takde otak????

Cuba kau check balik sape yang salah anggap dengan apa yang kau tulis, boleh?

Saya nih cuba nak menenangkan keadaan tapi dah disalah ertikan pulak...kalau nak mengata orang takde otak takde mata ...fikir2lah diri sendiri tuh dulu.  Ini nak kurang ajar tiba2.

Relax...relax...boleh settle punya...

Ala....janganlah gaduh2....tersalah faham adatlah dalam forum...tapi janganlah begini....

Follow Us
pasal rumah dah keta pun boleh bergaduh....
pelik gue....

44# meya

apsal ko sentap ni..?
bila masa aku kurang ajar kat ko..?

baca balik reply posting aku tu elok2 ya...bukak minda luas2...hoccayy....???

aku cuma reply yg bermaksud spt apa yg ko maksudkan..iaitu cuma berlawak jer dlm posting..
ayat baca posting aku dari mata burung bukan dari lubang tempurung tu bukan utk ko ya...
ayat sindiran tu terang2 & jelas aku bagi kat forumer yg dok salah tafsir posting aku sbg menunjuk keupayaan aku menjana kehidupan sbg riak..walhal aku siap bagi ikon mcm ni (  :kant lagi kat posting aku tu..

adoyai...ko pun termsk golongan yg baca dgn zero IQ ke..??? peace...:pompom:

dah nama nyer forum...mmg kena kebal lah...
salah faham mmg selalu berlaku...

aku & anis dulu pon ada gak tergeliat ... hehehehh....

49# dealova04

tu arrrr....berforum ni setiap orang ada pendapat masing2...kalau tak setuju dengan pendapat orang lain, kita tak boleh suruh orang lain setuju dengan pendapat kita..setiap orang ada pandangan masing2 dan cara masing2 dalam berforum...apapun...forumer kat sini semua best..tergeliat sikit2 tu biasalah kan....

heheh...daah le kalu gitu tutup buku...trus kan berforum menjawab soklan tuan umah...

apa2 pon klu boleh la..elakkan bg posting yg memprovoke org...x ske ignorekan aje & jgn pjgn kan cte...insya allah x gaduh punya hehheh

elakkan guna 'sacarstic version'

back to topic...

Kalau anis kaya raya...rumah dan kereta kena seiring...tapi sebab anis tak kaya raya, anis mcm awal2 bagitau kat sini...anis tetap utamakan rumah yang selesa lah kan...kete ala kadar pun tak apa, janji leh angkut anak2 anis yg ramai tu ke hulu hilir...tapi tu lah...bila rumah selesa, jadi sasaran jugak..kalau kete selesa pun jadik sasaran jugak kat penjahat...berusaha, berdoa dan bertawakal jer lah..

hehe anis...bila dah kaya mesti mampu nak pasang security bagai.... xde masalah rasanya... tgk kawasan jugak kot...kalau GnG kena lepas security guard dulu baru masuk...kalau lepas gak security guard tdo la tu...

kereta dan rumah sama penting. Bagi  akak  rumah teres intermediate tu dah kira ok dah. Kereta plak nak lah selesa sikit sbb  nak balik kampung ke apa.  Tidak  punya plan nak duduk rumah semi-d sbb nantu tua pun duduk dua orang je.  Rasanya 2, 3 tahun lagi kami pindah duduk kondo plak sbb  nak security dan pada masa tu akak dah tak kerja. Kereta bagi akak  4 atau 5 tahun sekali kena tukar baru bukan faktor nak bergaya tetapi pada masa itulah  masalah  enjin akan berlaku. --- tak sanggup  mengalami  pengalaman  kereta rosak di tengah malam  buta, seorang diri dan  di kawasan sunyi ... bukan takut hantu ... takut orang.

pada kicap kereta ngan rumah sama2 penting... kalau boleh dua2 nak selesa, rumah nak selesa sbb spend time byk kat situ, kereta pun nak selesa sbb byk masa jugak habis (traffic jam) hheheh...  tp semua ni kena ikut bajet, kena ukur baju badan sendiri lah...

actza....

rs2 brp thn leh kumpul untung tu utk bli sebuah kereta?
umah ada brp?
kalau ada 2 umah ..ok lah 1 buat sewa..kalau hanya ada 1 umah..x kan nk bg sewa..pastu kita sdr mnyewa?
sampai bil ...
dealova04 Post at 21-10-2009 15:10

cth.. si A ada 4 bijik rumah medium cost apartment dan flat..... di tempat yang menjadi tumpuan ramai org...
keuntungan sebijik rumah daripada sewa adalah dalam lingkungan rm200.. 4 bijik dah rm800...

so Si A hanya bayar dp atau 0 DP utk kereta vios... selamat 9 tahun dengan bayaran rm+-800 sebulan...

dengan menggunakan duit daripada sewa tersebut, si A dapat membeli kereta dengan menggunakan duit pasif income nya...

Si A membeli rumah secara sub sale dengan perbezaan more than 15% daripada market Value atau dengan memebli rumah lelong....

nie contoh sahaja...

ni pendapat rimbun plak...

rasanya in the first place... kete dulu... rumah bole sewa jer.. lg berbaloi ngan pendapatan terutama pada yg baru grad. pengalaman rimbun lepas kawin takde kete  8 years ago mmg sesak lerr.. kena naik public transport, masa tuh peknen lg. then ada kete baru senang skit.
As for rumah plak.. our first rumah beli selepas 4 yrs kawin... ni pon sbb nak senangkan hati MIL, sbb nak kitorg beli rumah nearer to her hse.. in which at the end jd vacation home jer...
Then beli rumah lg.. kat KL.. kondo... tp the rate for rental mmg high, better to rent lah...sbb susah nak dapat positive CF kan..
then we bought our 3rd hse.. this one for living.. insyallah akan pindah tak lama lg.
but then... our tuan rumah sewa sekrg nak jual plak rumah yg kitorg sewa nii.. so my hubby kata might as well beli jer for rental.

so for basic living mmg kete penting.. susah kalau nak menyewa kete plak kan. rumah plak bole sewa at a lower cost than beli... but sampai satu tahap... maybe better beli, terutama kalau gaji dah agak stabil... ni my own opinion jer... just sharing.

57# actza

actza... contoh nii mmg best.. tp pahit maung sewakan rumah kat org fuh.. tak tau ler nak ckpnyer. fund for emergency or rumah yg vacant pon kena set a side jugak... reno work after tenant kuar...
but its ok.. ur calculation tuh just contoh kan....  real life hanya org yg pernah lalui jer yg tau hehehe

Pada aku, rumah penting...
Pada laki aku (men!!), kereta penting...
so kesimpulannya sebab dua-dua kerja..aku bayar rumah & dia bayar keretas....
so alhamdulillah, we've got the best of both....
Tapi dia tak boleh carik gaduh ngan aku..nanti dia kena tidur dalam kereta....
huhuhuhuhuhu