CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: sayang_mulut

REMAJA dan PERKAHWINAN dan PENCERAIAN

Reply #60 honeydew's post

asal kak honey..trlps pndang ke?..

Mahkamah Majistret: Curi duit masjid untuk kahwin lari

KUALA LUMPUR: Akibat terlalu taksub ingin berkahwin lari dengan pasangannya selepas percintaan mereka mendapat tentangan keluarga, seorang pelajar bertindak nekad mencuri wang tunai RM381 daripada tabung sebuah masjid di Taman Melati di sini, penghujung tahun lalu.

Bagaimanapun, tindakan nekad pelajar terbabit membawa padah kepada dirinya selepas ditangkap dan dikenakan bon jaminan berserta cagaran RM1,500 dengan seorang penjamin dan dikehendaki berkelakuan baik selama dua tahun oleh Mahkamah Majistret di sini, semalam.

Majistret Tasnim Abu Bakar menjatuhkan hukuman itu terhadap Mohd Safuan Mohd Yusof, 24, selepas dia mengaku bersalah mencuri wang RM381 di Masjid Salahuddin, Taman Melati, kira-kira jam 2.45 pagi pada 21 Disember lalu.

Bagi kesalahan itu, Mohd Safuan didakwa mengikut Seksyen 380 Kanun Keseksaan iaitu mencuri dalam bangunan, yang memperuntukkan hukuman penjara maksimum 10 tahun atau denda atau kedua-duanya, jika sabit kesalahan.

Pendakwaan dijalankan Cif Inspektor Shamsul Akma Basiron, manakala tertuduh diwakili Peguam Rohaya Halil.

Mengikut fakta kes, pada 21 Disember lalu iaitu kira-kira jam 2.45 pagi, pengadu kes terbabit, Badrul Hisham Abu Bakar, melakukan rondaan seperti biasa di kawasan Masjid Salahuddin.

Dalam rondaannya itu, Badrul ternampak tertuduh dalam keadaan mencurigakan selepas dia dilihat memanjat tingkap bahagian belakang masjid berkenaan.

Melihat kelakuan tertuduh yang mencurigakan itu, pengadu memasuki masjid dan mendapati tertuduh sedang memancing duit dalam sebuah peti derma menggunakan sejenis dawai penyangkut.

Reply #62 Syd's post

one word for the couple

BANGANG!

ape bes kawen awl2 .. nnti tersangkut tgh jln . pyh ..
huk huk huk

Reply #64 Ax's post

betul tu....aku sokong...
banyak sedara aku macam ni...

tersangkut di tengah jalan..

dan 2-3 orang sepupu aku mengandung time akad nikah....sedih gak la..ade tu dah nak masuk 5 bulan dah..sedih aku...

kenape la dorang ni

aku berdoa asal bende ni tak berlau kat family aku...nauzubillah....

Reply #64 Ax's post

lerr aku pikir sangkut pe la tadi

Follow Us
Originally posted by FAC at 21-2-2007 12:01 PM
lerr aku pikir sangkut pe la tadi

mnyangkut baju di kala nk kawen
hahaha

1 ... bile korang target akan kawin??
target 25thn ke atas

2.... adakah perlu seseorang remaja [16- 21] berkahwin cepat?? kenape??
bukan kira perlu, kalau dah jodoh, ikut arr....
tp kalau dah jumpa jodoh sesuai, umur muda pun bukan penghalang

3...  remaja dan penceraian...ape pandangan anda..kenape bende ni terjadi??
bukan remaja pun, kalau nak cerai, cerai gak...yg penting persefahaman,
perkongsian hidup ikhlas, tahu t/jawab, tp kalau kahwin muda2 then cerai mmg sayang.....
tp hidup perlu diteruskan gak

Reply #68 Eddlisa_uyuk's post

waah...ko korek erk thread nie

Reply #69 jpl_fan's post

cakap baik baik sket.....

Urrmmm...skrg umo shachi 21..target kawen akhir 22thn or awl 23 thn...

Perlu sgt bg siapa2 yg dah ade psgn..pastu hbgn tu mesra sgt..rapat sgt..sllu nk jmpe..kuar2 dating..pegang2, raba2..haaa, dr tambah dosa wat maksiat better kawen cepat2....

Soalan yg menakutkan...but to me, perceraian tu siapa2 pn leh cerai xkira remaja ke, dewasa ke, nenek ke....tp mmg zaman skrg ni kalau janda, baru umo 30 kebwh...Janda zmn skrg muda2...Mybe masa diorg kawen dli, xpk betul2...pastu bile da kwen xde tanggungjawab..paling penting nk kekalkan kebahagiaan, kenalah byk mintak pertolongan ALLAH....Pasangan yg sentiasa lurus ke jalan ALLAH insyaALLAH hbgn diberkati...

sblm umo 30thn

xperlu, belajar dulu mgenai khidupan ni dgn lebey lanjut, kawin ni bkn pkare mudah,

silap langkah, tu yg cerai, jgn gatal kawen awal, muda cmni la kne blaja byk pkare

kawen muda - keseronokan yg sementara je pd aku ----sory jgn trase, ni ape yg aku lihat kt kwn2 aku yg kawen muda, awal pkahwinan sume oke, dh lame tu, gado tu cam rutin harian dh aku tgk,

tp penceraian bkn je melibatkn mereka yg kawen muda, yg dh lame kawen pn ade gak yg cerai,... sdikit sebyk wat aku lak yg takot nk kawen

knape tjadi? hurmmmmmm soalan yg complicated, pd aku, mungkin dsbbkn kurg komunikasi antara 1 same laen yg mnybbkn hubungan jd retak... -----sorry aku xde pngalaman bab2 cmni cume pd aku komunikasi tu penting tu kite luahkn ape je yg kite nk so pasangan kite ley dalami diri kite dgn scare x lgsg

[ Last edited by  ida88 at 27-7-2007 12:59 AM ]

Bila target nak kahwin??
Dolu2 time status masih lagi in a relationship dgn sumone..Mmg target lps grad je nak kawin.. Sbb tahla..Mcm susah je eh becenta lama2...Tapi skrg ni sbb dah single mingle kan..Target 26 kot..

Adakah perlu seorang remaja bekawin cepat??
Depends la kot..Tgk keadaannya..Kita pernah rumate dgn seorang akak ni yg umurnya tua setahun je..Dah kawin, n ada anak sorang..Hehehe..Bahagia je tgk diorang...Tapi husband dia mcm selalu jeles je..Hehe...Ada beberapa lagi kawan yg dah kawen...Skrg ni mcm trend eh kawin zaman muda2 ni..

Knp perceraian terjadi??
No komen..Huk2..