CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: silvermuse

Kewujudan manusia di bawah bumi??

silvermuse This user has been deleted
kembali pada topic asal, Kewujudan Manusia di Bawah Bumi??

ff: lps2 ni kalo ada pndpt pasal johnconan.kita bincang kt tread dia ok, KEWUJUDAN MANUSIA DI BUMI.

:pompom:

Originally posted by Acong at 21-6-2007 06:40 PM

err.......... apo komen ko tentang buddhist yg sembah berhala?

Pada pandangan aku, mana2 buddhist yang menyembah berhala itu adalah bukan buddhist yang betul faham apa itu buddhist dan menunjukkan betapa pengetahuan mereka itu masih cetek. Buddhist yg sebenar ialah yang tidak menyembah apa2 tetapi mempraktikkan ajaran sahaja.

sori ff:

..........

[ Last edited by  bubpallo at 22-6-2007 05:46 PM ]

Reply #89 aizverus's post

betul tu aiz.maybe kena tukar tajuk tread ni jadi Kewujudan Makhluk Di Bawah Bumi.nak kata manusia pn kita xtau dorg ni manusia or ape.tapi kalo betul dorg ni Yakjuj dan Makjuj, so dorg memang manusia la kan or aku silap cakap

Aku pn penah baca pasal 'Mereka'.mmg 'mereka'ni mencari planet2 yg sesuai utk manusia coz nak mengelak dari armagedon.cnthnya,ada research yg cakap bulan atau planet marikh ada hidupan dan sesuai utk manusia.

QUOTE: Kita juga boleh menjadi dewa asalkan kita ada merit tertentu melayakkan kita menjadi dewa...

mcm dlm citer pedang setiawan.. kenapa la manusia suka hidup di alam fantasi... get more logic la.. tuhan bg brain utk kita fikir

topik ni satu perbincangan daripada kajian manusia. apa yg berlaku sebenarnya kita tak tahu. Hanya Tuhan yg tahu kebenarannya. Kenapa mesti masukkan topik keagamaan ni? Tuhan sendiri tidak menyuruh kami umat Islam menghina agama orang lain. Sebab Islam agama terpuji. tetapi penganutnya yg kadang2 bermasalah sehingga terpesong dan memburukkan nama Islam. kalau argue, jgn emosional. kalau rasa johnconan memperlekehkan kita and said nonsense, kita terangkan kat dia. kalau tak faham2 jugak. biarkan je la dia.

[ Last edited by  twisted_girl at 26-6-2007 08:46 AM ]

Follow Us
sori kepada penanya soklan g masih belum berjawab. Saya bukanna ada banyak masa pun nak online. Pulak tu soklan mari 5, 6 soklan, camner nak jawab? Kalu saya x jawab, kena tuduh kata x ada jawapan plak? Camner korang berfikir ye?...

Soklan tu saya dah suruh ajukan kat thread saya Kewujudan manusia di Bumi, kan dah lain jadinya thread ni.

Sebarang soklan, pergi ka thread saya, soklan yg dah ada kat sini dan belum dijawab, saya akan jawab nanti....

Originally posted by GRINDSAKHTANIC at 21-6-2007 06:02 PM

yelah.......penggali kubur pun adalah kerja yang sangat mulia disisi islam kerana dia menyempurnakan jenazah tidak kira apa pun keadaan jenazah tersebut........tanpa penggali kubur,maka jenazah ...
saya sebenarnya tertukar nama forumer lain, gravedigger sebab tu lah...

ok, saya akan cuba jawab....

Originally posted by johnconan at 26-6-2007 12:45 PM
sori kepada penanya soklan g masih belum berjawab. Saya bukanna ada banyak masa pun nak online. Pulak tu soklan mari 5, 6 soklan, camner nak jawab? Kalu saya x jawab, kena tuduh kata x ada jawapa ...

ff: Johnconan dh ckp camtu.so lpas ni kalo ada pendapat lg pasal dia sil a ke tread dia ok.

off topic lah... sori... tehehe... biasalaaa... bila orang provoke2 nih rasa lain macam pulak....

anyway, interesting thing to ponder... ala2 subject al-quran n science masa zaman2 study dulu... kalu ikut pemahaman saya laa kan, manusia hidup bawah tanah nih tak semestinya sampai jauh nun dalam kerak bumi... maybe a few hundred meters aje... sbb, kalu kat tengah2 tu, must be a liquid / highly compressed material... that's why kenapa graviti wujud, n this also explains the rotation of earth... maleh nak cakap panjang, bleh ler surf dalam google / website NASA... correct me if im wrong...

Rate

1

Originally posted by stargazers at 26-6-2007 02:59 PM
off topic lah... sori... tehehe... biasalaaa... bila orang provoke2 nih rasa lain macam pulak....

anyway, interesting thing to ponder... ala2 subject al-quran n science masa zaman2 study dulu ...

actually ape yg ko tulis ni, topic sebenar...how bout u share wit us what u have found out???kdng2 ktorg malas nk kaco google tu,dia slalu busy

Originally posted by johnconan at 26-6-2007 12:45 PM
sori kepada penanya soklan g masih belum berjawab. Saya bukanna ada banyak masa pun nak online. Pulak tu soklan mari 5, 6 soklan, camner nak jawab? Kalu saya x jawab, kena tuduh kata x ada jawapa ...

mane link nye johnconan?

Originally posted by totally at 26-6-2007 05:56 PM

mane link nye johnconan?
link aper? Link topik Kewujudan manusia di Bumi ke?

Kewujudan Manusia di Bumi

korang percaya le benda ni sangat.. propaganda amerika je ni..

meremang bulu roma den...bila korang debate..perghh...

benarkah ini.?

aku just nak share laaa, kalau sape yg minat leh try dapatkan satu buku ni..tulisan MUHAMMAD ISA DAWUD, tajuk die SIAPA PENGHUNI BUMI SEBELUM MANUSIA. kat pasar malam selalu ade. (p/s - aku tak dapat komisyen ye advertise buku ni). aku dah bace buku tu, ada die cerita pasal kisah-kisah yg berlaku yg boleh dikaitkan dgn kewujudan makhluk kat bawah bumi ni.

salah satu kisah tu, sorang pempuan ni main kat blakang rumah die tak silap aku, then termasuk satu lubang ni secara tak sengaja n pengsan aku rase. bile bukak mate die ade kat tempat lain. ade la makhluk yg jage die aku rase. makhluk tu tanye die camne die sampai kat situ (kat tempat makhluk tu - meaning dier terjatuh dlm lubang tu n tembus ke kawasan makhluk tu) die cakap secara tak sengaja. so makhluk tu pun buat rileks aje la, kalo tak maybe budak tu dibunuh (tak silap aku laaa. so dorg rase dak ni bukan pengintip n terjatuh ke tempat dorg secara tak sengaja, so dorang maafkan aje). tapi budak tu takleh dihantar terus ke bumi (ke atas permukaan balik). sbbnye aku tak ingat. so dorang bawak bdk ni jalan tgk kat tempat kediaman dorang (naik kapal terbang aku rase). pastu aku tak igt dah, yg aku bleh igt ialah bila bdk tu dihantar ke bumi balik, parents dorg ckp bdak tu hilang dah lame (maybe berminggu-minggu, padehal bdk tu maybe ade dalam beberapa hari je kat dunia bawah tu) so maybe waktu kat bawah tu tak sama ngan waktu kat atas (kalau cerita ni benar, tp dianggap benar sampai dimuatkan dalam buku;sbb budak yg bercerita, tak mungkin budak berbohong). n seingat aku laaa, makhluk tu bentuk die mmg la mcm manusia, ade tangan kaki dll, tapi fizikal dorang lain. maksud aku maybe pendek etc. sbb oksigen dorang sedut tu tak same ngan kite. dorang dah duduk kat bawah lame, so dah biase sedut less oksigen leh hidup - and mende ni logic. kalo korang try terus hidup kat gunung, hari pertame maybe susah sbb oksigen kurang@tak sama ngn biasa. tp lame2 ok.

kat buku tu pun cerita knape makhluk tu duk bawah tanah, sbb nak larikan diri drpd ape ntah aku pn tak ingat. yg tu je aku ingat. nak lagi detail korang carik la buku tu. mintak maap la kalo tersalah info.

muhamad is dawud penulis ...buku bercakap ngan jin kan .....

ntah laa .... aku agak ragu ragu ngan karya mamat ni ..... penulisan ... lebih ke assumption ...kekadang tu aku tertanya dr mane sumber atau rujukan ...because ader byk perkara yg org ni tulis tak masuk akal .....

Originally posted by fish_o7 at 30-8-2007 01:29
muhamad is dawud penulis ...buku bercakap ngan jin kan .....

ntah laa .... aku agak ragu ragu ngan karya mamat ni ..... penulisan ... lebih ke assumption ...kekadang tu aku tertanya dr mane su ...

aha penulis dialog dgn jin islam..erm tak masuk akal ek, no komen..tp mmg penulisan die ade ke arah assumption..mcm buku siapa penghuni tu, last buku tu die tak bagitau pun sape penghuni bumi sebelum manusia, die just ajak org berfikir n sertakan bukti (lisan@manuskrip) etc

tp aku dapat kesan satu pasal buku dialog dgn jin islam ni, tak sama dgn yg diterangkan oleh ustaz ismail kamus..tentang asal usul jin/syaitan/iblis tu..
yg muhammad isa dawud ni kate iblis setubuh ngn jin dapat syaitan dan beranak pinaklah..tu asal usul syaitan tu..logik sbb yg seingat aku laaa (tlg bagitau kalo aku salah) iblis tu keturunan jin, diambil mase peperangan kat bumi kot..malaikat ambil bawak ke atas n beribadatlah iblis kat ALLAH..(aku tak berani confirm mende ni)

tp yg ismail kamus bagi ceramah lak beza sikit..azazil yg tanak tunduk hormat kat adam turun ke bawah lalu terbahagi kpd 2 iaitu syaitan satu n jin satu..ismail kamus tu, bukan calang-calang, die claim die byk rujuk buku jin dlm bahase arab..mana satu betoi?
takpun kesimpulannye azazil tu iblis n iblis tu azazil?..macam tak betul je

so balik kpd topik ni, seigt aku la..yg penulis (muhammad isa dawud ni) rujuk tu manuskrip lame kot (yg taktau kesahihannye)..aku tak sure la..tp jugak dlm buku tu die bukan amek semata-mata kat internet ke sepenuhnya lisan ke (lisan pun ade sket kot), tp die buat kajian..tu yg seigt aku laaa..

aku pn taktau, aku sampaikan yg aku bace aje..terpulang pada korang..n aku bg sumber utk korg rujuk..n mintak maap kalo salah

- just my little thought, costing not a single coin -

[ Last edited by  heysanto at 30-8-2007 02:45 AM ]

Yakjuj & Makjuj (berita gempar dari NASA!!!

WASHINGTON -- Weekly World News telah mendedahkan tentang penemuan mengejutkan mengenai satu kaum primitif yang di panggil Mole People hidup 20
batu di bawah tanah, menggunakan terowong rahsia untuk memasuki United States! Penemuan ini telah dibuat bukan oleh ahli kaji purba, tetapi oleh saintis NASA yang menggali jauh ke dalam Bumi - dan mereka cuba menyembunyikan kewujudan kaum ini dari pengetahuan awam ..
Seorang pekerja NASA yang tidak mahu dikenali telah mendedahkan gambar-gambar eksklusif and informasi mengenai kaum 'orang gua' ini.
"Cerita ini harus diberitahu," kata sumber itu. "Ia terlalu besar untuk disorok". Sumber itu telah mendedahkan beberapa rahsia besar mengenai Mole People. "Nampaknya mereka seperti kaum yang peramah", beliau berkata,
"Tetapi mereka amat primitif. Kami cuba berkomunikasi dengan mereka, tetapi ia satu kerja yang susah memandangkan mereka tidak tahu bahasa English".
"Mole People, sebagaimana yang kami panggil, mempunyai laluan senang untuk ke muka Bumi (surface world)", kata sumber itu.
"Dengan demikian, President Bush mengendalikan situasi ini dengan penuh berhati-hati.
"Tersilap langkah boleh mengakibatkan makhluk ini mengisytiharkan perang
>dengan manusia di atas. Kami tidak pasti berapa jumlah mereka ini. Kami baru melihat satu bandar setakat ini, dengan anggaran 2000 orang Mole tinggai di situ. "Tetapi ada pihak yang menyatakan bahawa mungkin berjuta-juta orang Mole tinggal merata-rata di dalam bandar-bandar bawah tanah, berselerak di bawah muka Bumi".
Makhluk itu mempunyai beberapa persamaan dengan manusia - dan juga sedikit perbezaan.
"Seperti kita, mereka berjalan dengan dua kaki, tetapi mereka jauh lebih tinggi dari manusia biasa - setinggi 8 ke 10 kaki tinggi. Jari-jari mereka seperti kuku binatang. Dan tangan mereka juga seperti kaki itik (webbed), direka untuk menggali, bukan seperti kuku mole"
"Kulit mereka sangat kuat. Ia adalah untuk menahan panas yang melampau dan juga keadaan yang teruk di bawah Bumi".
"Didapati bahawa terdapat perhubungan dan interaksi di antara manusia dengan
makhluk ini suatu ketika dahulu - mereka bercakap di dalam bahasa yang hampir sama dengan dialek Navajo Lama.
Sumber itu juga menyatakan bahawa kaum Mole ini mempunyai sistem otot-otot yang sangat besar, membuatkan mereka mampu bertindak ganas.
"Apabila salah seorang ahli ekspedisi itu menyalakan rokok, kaum Mole menganggap itu sebagai satu ancaman dan terus menyerang beliau".
"Mereka mencakar dan menyerang beliau seperti kucing hutan, hampir menjatuhkan beliau bersama rokoknya. Beliau amat bertuah selamat dan hidup
dari insiden itu".
Kaum Mole amat berminat dengan dunia atas muka Bumi - pakaian, alat-alatan dan makanan terutamanya. Mereka amat meminati buah-buahan segar.
"Saya belikan mereka sedikit anggur, dan mereka terus berpestadan bersukaria", mengikut kata sumber.
"Amat jelas mereka tidak boleh menanam buah-buahan mereka sendiri memandangkan mereka tinggal 20 batu di bawah muka Bumi".

NASA amat berminat untuk mengkaji kaum Mole. "Kami mahu tahu
segala-galanya mengenai mereka - apa yang mereka makan,bagaimana mereka tinggal dan yang paling mustahak, apakah perhubungan mereka dengan kaum
manusia".
"Kami tertanya-tanya jikalau mereka itu ada kaitan dengan manusia di dalam aspek-aspek yang tertentu. Adakah mereka adalah nenek moyang manusia
moden hari ini secara genetiknya ?"
Pakar berkata terdapat spekulasi yang pelbagai mengenai kaum Mole.
"Mereka boleh jadi apa saja, dari Yetis (BigFoot), makhluk asing dari angkasa atau saki baki orang yang terselamat dari bandar Atlantis Yang Hilang. Adakah makhluk itu musuh dan suka berperang ataupun peramah dan sanggup bekerjasaman? Dan bagaimana dengan minyak dan simpanan mineral di bawah
Bumi? Siapa yang memiliki mereka: kaum Mole atau kita?
Bagaimanakah dengan NASA dimana misi asalnya adalah untuk meneroka ruang angkasa - telah menjumpai kaum yang hidup di bawah muka Bumi?
Jurucakap NASA tidak menafikan mahupun mengiyakan laporan itu. Setelah menerima tekanan hebat dari wartawan, jurucakap White House menjanjikan
informasi yang dibenarkan oleh White House untuk disebarkan. Teapi beliau telah memberi amaran "mungkin tidak untuk jangkamasa yang terdekat".
Menurut sumber itu, NASA menjumpai kaum bawah tanah itu dalam bulan Ogos ketika sedang menjalankan projek rahsia yang di beri nama Operation Mole
Hole - satu inisiatif dimana wartawan sekarang percaya ia mungkin untuk mengintip China, menggunakan "teknologi bawah tanah".
Setakat ini NASA telah menjumpai pintu laluan rahsia ke dunia bawah tanah di kawasan sekitar Washington State's Mount Shasta, gua Mammoth di Kentucky dan juga gua-gua yang berselerak sekitar barat daya U.S mengikut kata sumber. Berkurun lamanya manusia telah bercerita tentang kewujudan makhluk di bawah
muka Bumi. Sekarang, buat pertama kalinya, spekulasi itu telah dibuktikan kesahihannya. Tetapi samada makhluk-makhluk ini kawan ataupun lawan masih
tidak diketahui.