CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 29851|Reply: 247

Leganya dah ade rumahkan..?

Thread nih khas utk forumer yg dah beli umah utk sama2 share rasa gumbira..syukur...dan lega..
Tak kesah la apa jenis umah yg kalian dah beli..dari flat sampai bangelow...
Yg penting kita dah beli dan ade umah seniri....dan tak susahkan org lain...
Dah beli umah ni..separuh dari kehidupan dah settle kan..?

meh..meh..masuk thread aku ni kita pakat2 share rasa hepi yg ada antara kita...

memang lega, tapi renovate over budget, so tanggung hutang ngan bank+loan umah

Rate

1

memang lega pun dah ada rumah... yang pasti tiap2 bulan bayar untuk rumah sendiri bukan lagi rumah sewa

tgk rancangan bajet wang
katenyer nyewa la dalam 10 tahun gitu
leh kumpol duit beli rumah
means tinggikan deposit
and kurangkan installment

best la korang dah ade umah..
aku ni tgh tuggu bank approve loan umah aku..aku anta kat pemaju mase dah nak raye ari tu tp sampai la ni x dapat keputusan...x kan hangus duit booking aku tu...aduyaiii..

keje.. beli umah... kawen... beli keta.... aku dah anggap mende yg melengkapklan kehidupan...

Follow Us
betul...rasa lega...

intan beli umah teres dua tingkat di bandar baru bangi masa umur 25 tahun..untung cos insurans tak tinggi sangat..

keheheh..skg tengah berangan nak suh asben beli tanah , pastu buat rumah ..nak kawasan lapang ..ada gazebo..petang2 leh lepak situ ngan anak2...hmmm..tapi masih berangan la...hopefully asben dapat keje kat negeri dia..biarla kawasan kat kampung skit pun takpa...

yeah lega syukur. walopun awalnya mcm2 hal, tapi bila semua dah setel..  puasati!!!
syukur.. rumah dah ada, kereta dah nak habis bayar,  saving pun ada la sikit2 dlm asb, TH, semuanya aku syukur walaupun aku sorang.

tgk rancangan bajet wang
katenyer nyewa la dalam 10 tahun gitu
leh kumpol duit beli rumah
means tinggikan deposit
and kurangkan installment
maklang_airell Post at 2-10-2009 09:44

yg tu ada jugak betulnyer..... tapi masalahnyer sekarang... harga rumah sekarang kekadang tak sampai setahun launcing harga dah naik mencanak canak...... last2 rumah yg sepatutnyer dlm harga 200k dah jadi 250k.... pastu even tiggikan deposit pun still installment tinggi sebab harga umah dah mahal

yeah lega syukur. walopun awalnya mcm2 hal, tapi bila semua dah setel..  puasati!!!
syukur.. rumah dah ada, kereta dah nak habis bayar,  saving pun ada la sikit2 dlm asb, TH, semuanya aku syukur wala ...
syclenz Post at 2-10-2009 10:11

alhamdulillah..sentiasa beringat, berjimat...bagus2...

aku pon baru beli rumah bulan 7 hari tu... tp sampai hari ni masih belom dapat duduki lagi rumah tu sbb Deed of Assignment belum siap lagi... ada sesapa tahu tak knp proses DOA tuh ambil masa berbulan2...???

betul betul... tapi beli umah paling penting lokasi. mcm umah kakak kat bb nilai..dari beli sampai laa tak penah dok la ni soh tolong jualkan. pastu nak jual murah lebih murah dari harga beli ...

ha ah lega sangat dah ada rumah sendiri.. meskipun tolak gaji.. tapi puas hati sbb bayar utk umah sendiri dan bukan menyewa... memang pada tahun pertama agak sakit sket sbb separuh dari gaji dah habis ke loan rumah... tapi bila pk positif n buat2 tak tau... lama2 dah boleh acept....

betul betul... tapi beli umah paling penting lokasi. mcm umah kakak kat bb nilai..dari beli sampai laa tak penah dok la ni soh tolong jualkan. pastu nak jual murah lebih murah dari harga beli ...
adahanis Post at 2-10-2009 10:41

lorrr kenapa nak jual murah? beli dulu berapa n nak jual berapa?

kannnnnnnnnnn....? tak bley nak describe rasa leganya + hepi ada umah seniri...
the rest pandai2 la we all oter life bajet yg lain kan...janji separuh dari bajet hidop dah terlaksanan....aminnnn

EM..lega??
tk la jugak..dapat umah kat banting...
tapi belum buat paper lagi..
kj kat kl..
kat banting tuh jauh..dkat ngan sepang..putrajaya..
panas la saner..
salah pilih lokasi umah..huhuh

Mmg happy.. Hari2 tak sabar2 nak balik rumah lepas balik keje.. Rumahku Syurgaku..

Dan lega jugak, akhirnya dpt rumah yg kita tunggu almost 2 years sampai siap.. pastu nak deko lagi.. duit mmg tak usah cakapla, mesti abis nak cantikkan umah.. lagi2 masuk rumah baru sebelum puasa hari tu.. beraya di rumah baru lah katakan... hehe

Skarang try nak revise instalment payment - maybe buat refinancing.. tengok bank mana boleh bagi the best rate.

Nasuha beli rumah kat Banting? Org sana ke? Abg saya tinggal kat Banting & keje kat KL. Hari2 ulang alik Banting-Salak Tinggi (ERL)-PUTRA.. dah 6 thn dah..

aku mmg dah ada rumah ..

tp masih blum rasa lega  ... selagi tak abis bayar hutang .......

betol gak kan ntah la ader rzki lebeh leh la beli umah dulu kalo x nyewe jerla gamaknyer~

aku pn rasa lega dah ada umh sendiri....mmg la sakit masa mula2 nak beli dulu...dgn nak byr legal fee lg dgn nak wat renovation lg...tp bila dah duduk tu rasa mcm tak percaya sbb dah ada umh sendiri... sekrg nak kumpul duit nak beli tanah kat hometown plak...insyallah...