CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Disiplin Sekolah Lebih Mustahak, Bukan Kasut Hitam!

boboiyot replied at 21-7-2018 03:18 PM
Dah2 la cikgu cikgi ni menjual bagai time karnival sukan la koko la meeting la.....suh koperasi je ...

pakej rombongan pun cikgu jual.

jcopy replied at 21-7-2018 03:01 PM
sekarang kau tahukan siapa kaki hasut penyebar fitnah penipu fasik?
teruskan je sokongan kau kat  ...

Sudah aku sebutkan sebelumnya iaitu aku ingin berkecuali dan tak berminat mengikuti segala fitnah pesona. Ada atau tak ade fitnah spt yg kau sebutkan, engkau sendirilah nilaikan. Sokong atau tidak bukan persoalannya dn bukan hak engkau sewenang2 nuduh orang lain munafik, semata2 orang lain tak sependapatmu.

nolya replied at 21-7-2018 03:50 PM
Sudah aku sebutkan sebelumnya iaitu aku ingin berkecuali dan tak berminat mengikuti segala fitnah  ...

mana boleh berkecuali biarkan fitnah berleluasa. fitnah harus ditentang.paling tidak dgn hati.

ni apa benda orang kuat hasut kau sokong, orang menipu kau sanjung?

jcopy replied at 21-7-2018 03:53 PM
mana boleh berkecuali biarkan fitnah berleluasa. fitnah harus ditentang.paling tidak dgn hati.

...

Tak habis lagi ke nak bahas perkara fitnah2 ni. Ku nak tentang jgn di forum ini saje, ayuhlah kau bersemuka dgn Rafizi sane. Berlagak pendekar tidak bernama, masuklah gelanggang pencakkan silatmu, andai kailmu sejengkal cuma, buku dan ruas tak akan bertemu.
Mengatur hujah di alam maya, bagaikan embun di daun keladi, datang mentari mengeringkan semua, yg tertumpah ke bumi tak siapa peduli.

nolya replied at 21-7-2018 04:36 PM
Tak habis lagi ke nak bahas perkara fitnah2 ni. Ku nak tentang jgn di forum ini saje, ayuhlah kau  ...

dah berkali jumpa rafizi
terakhir time dia fitnah rahman dahlan dgn raslan dahlan adik abang

ini lah akhlak pemimpin parti pilihan kau.

jcopy replied at 21-7-2018 04:44 PM
dah berkali jumpa rafizi
terakhir time dia fitnah rahman dahlan dgn raslan dahlan adik abang

Oooo ye ke? Berjumpa tu bercakap tak? menegur dan berdiskusi tak?  Komplen ko tak lakulah kat dia ke.  Sian ko... Sabarlah ye kerana itu sbhgn ujian perjuangan juga namanya. So aku nak terus sokong ke tidak pas ni. Nantiah, esok2 dekat2 pru15 aku akan solat istikharah sebelum memangkah.  Mudah2an rakyat M'sia semua akan dapat keadilan yg saksama.  Harap2 Rafizi lepas ini boleh beringat2 "Rafizi.... pas ni jangan fitnah2 lagi ye.  Jadilah seorang pemimpin atau bakal pemimpin yg baik dn amanah. Rakyat akan sayang, Allah juga akan memberkatimu"... InsyaAllah.

Follow Us
nolya replied at 21-7-2018 05:22 PM
Oooo ye ke? Berjumpa tu bercakap tak? menegur dan berdiskusi tak?  Komplen ko tak lakulah kat dia  ...

Ragu ragu takyah hehehe takyah susah susah hati nak fikir..ikutjer sendiri sendiri.

jcopy replied at 21-7-2018 03:53 PM

...

belum ada conclusion..masih pjg lagi siasatannyer...... nanti kita sama sama tunggu siapa fitnah dan siapa mangsanyer..
INi asyik metabib jer fitnah ke hulu kehilir... bosan ayat sama heheheh

jcopy replied at 21-7-2018 03:01 PM
sekarang kau tahukan siapa kaki hasut penyebar fitnah penipu fasik?
teruskan je sokongan kau kat  ...

camana tau fitnah?

harisbee replied at 21-7-2018 10:50 AM
Byk lagi keluhan parents spt beg berat lg penting kot... tp disebabkan penyediaan locker guna duit g ...

Sbb benda tu perlu penelitian dan persetujuan byk pihak. Bukan semberono cakap buat locker terus dah keluar locker. Manakala kes kasut hitam pulak x perlukan kos byk, dan mudah dilaksana. Jgan jadi bangang sgat.

kasut putih mendisiplinkan pelajar mengenai kebersihan?
aku dulu main kapur je kot kasut, tak basuh pun.

mejaputih replied at 21-7-2018 09:38 AM
Siapa yg tulis ni? Nak bagi like byk2..

Bodoh kan.. banyak lagi kut Dr mazlee cakap masa bicara minda Tu.. time mahadzir didiamkan.. time Dr mazlee abeh semua masalah terbongkar.. dah tu nak suruh take action cepat2..
First time aku bicara minda tu nak puji cara kerajaan menjawab kali ni nampak dan rasa cerdik.
Sebelum ni rasa bodoh ja.. dgn tak pakai data bercakap, main sodap mulut ja.

jcopy replied at 20-7-2018 01:10 PM
nak duit lebih, sekolah boleh jual no plet jana duit. per de hal

Menteri Pendidikan Dr Maszlee  ...

Ok je idea Dr Maszlee supaya uni jual no plat utk tampung dana ..utk short term..nak jual buku publication.,. jual idea research..,buat konsultansi mau amek masa nk dapat dana..so apa masalahnya? kalau ko ada idea lain,. beri sajalah pada pak menteri utk diketengahkan

Sepanjang bual bicara tu, byk isu pendidikan yg Dr Maszlee kupas.., isu pendidikan golongan OKU..isu dasar pendidikan negara. Bila media sensasikan isu kasut hitam  satu Malaysia triggered..padahal dia punya ulasan pendek je pasal kasut hitam..

Potpouri replied at 21-7-2018 12:22 AM
Zaman aku dulu kala pn dah pakai kasut hitam.. tak igt lak bila basuh.. tak busuk pun.. make sure st ...

kasut tu busuk sebab kaki tu ada kulat..kena pulak peluh...huish...
dulu aku kerja satu firm ni, jenis yang kena buka kasut..
sekali ada client datang, dok dalam bilik boss,, ada la stgh jam..dia blah je, boss aku keluar terus gi bilik air..muntah...ahaha

kucingitam replied at 23-7-2018 09:26 AM
kasut tu busuk sebab kaki tu ada kulat..kena pulak peluh...huish...
dulu aku kerja satu firm ni,  ...

Tak pandai jaga kebersihan la tu sampai berkulat kaki. Sah2 stokin tak berbasuh berbulan.. huhu

Kasut keje pun tak penah basuh.. just kiwi je.. elok takde busuk pun. Yg penting jaga kebersihan.