CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: manjaredd

Kisah Benar: Demi.. SYAHADA.

Close [Copy link]
faraway1 posted on 15-11-2012 10:59 PM
me sendiri bangga dengan diri me dapat laki omputih
jenis tak menyusahkan hidup me...{:3_ ...

baguslah tu, memang itu pun yang dituntut..
bercerita keburukan suami kepada orang lain..walaupun pada hakikat buruk kelakuannya..berdosa..
tahniah.. anda dapat pahala insyaallah..

faraway1 posted on 15-11-2012 10:56 PM
maksud me cita cam u ni sebenarnya normal aje sebab banyak cita camni kat forum cari ni dan yang y ...

kalau dah biasa sangat buat apa baca?
saya tak suruh pun.. you hidup pun dgn 'omputeh'.. tak takut ke terpengaruh dengan my story ni..?
saya sambung sebab majoriti yang mintak.. saya reply sbb saya menghormati anda sebagai pembaca..
saya berkhidmat dlam bidang psychology..  saya kenal personaliti anda melalui tulisan anda.. sebab itu saya reply semua komen anda.. fikirkan..

kamar22 posted on 15-11-2012 11:03 PM
Baca dn ambik iktibar dri pngalaman org lain.
Setiap org dugaan brbeza. Tk kira apa bangsa skali p ...

terima kasih kerena memahami... itulah tujuan saya menulis...

manjaredd posted on 15-11-2012 05:23 PM
kalau dah biasa sangat buat apa baca?
saya tak suruh pun.. you hidup pun dgn 'omputeh'.. tak t ...

kkau ni baru me kasi pendapat meraban ya amat, sila tulis blog lain kali kalau tak mau orang komen.

saya sambung sikit lagi sebelum memulakan tugas..

Saya dan suami ke rumah keluarga teman saya keesokkan hari.. adik-adiknya baru sampai rumah dari tempat kerja, sebelum itu saya dah hubungi mereka dan memberitahu untuk berjumpa. Saya bawa pisang goreng dan seperti rumah sendiri saya bancuh air, dan kami duduk minum petang bersama. sambil itu saya bercerita tentang apa yang saya tahu tentang teman saya... kisahnya panjang saya ceritakan ringkas dan padat supaya mereka mudah faham.. mengalir air mata ayahnya mendengar hal yang sebenar..adiknya pula terdiam .. saya fahamkan mereka kenapa dan mengapa teman saya jadi begitu.. marah benar adiknya sehingga bangun untuk mencari abang iparnya yang tak guna tu.. suami saya sabarkan dia.. fikirkan tentang kakaknya.. dia akur dan duduk kembali. 'ummi dia dah besar..pandailah nak hidup.. si Sya tu kecik lagi, penat budak tu di heret ke hulu-ke hilir..' ayah teman saya bersuara..nampak sangat dia rindukan si kecil.. inilah masanya saya beritahu tentang rancangan saya.. mereka mendengar dan saya pastikan mereka faham.. bila selesai saya terangkan semuanya nampak wajah yang sugul tadi tenang sedikit. alhamdulillah...ayah dan adiknya bersetuju.. syukur..dipermudahkan lagi rupanya.. moga-moga berjalan lancar seperti yang dirancang hendaknya.. selesai satu bahagian..

kami besolat maghrib di rumah keluarga teman saya, selesai solat ayahnya hendak keluar ke tempat kerja..sunyi katanya..dulu ada arwah makcik kau buat teman..sekarang ni lebih baik kerja kawan2 ramai... kami senyum melihat ayah teman saya tergambar sedikit ceria di wajahnya..tak sabar agaknya menanti cucunya yang satu tu pulang.. orang tua..biasalah.. cucu tempat mereka bergurau senda..

Kami minta diri untuk pulang, anak-anak masih di tempat jagaan. Kebetulan suami teman saya sedang berjalan pulang ke rumahnya entah dari mana.. kami tegur dia.. dengan ramah dia menjawab 'looking for your friend?' kami mengiyakan.. 'dengan muka tak bersalah dia beritahu kami.. 'she's not staying here anymore.. she's gone with someone else'.. kami mendengar..dan pretend seolah tidak tahu apa-apa.. 'didn't she call you'? saya menggeleng.. 'she gone too far.. i can't help anymore.. sambil buat muka kecewa.. 'what happened' tanya suami saya.. ' she ran away with my daughter and live with another man' wah.. confident dia cerita. sengaja saya tambah.. 'we haven't seen her since her mother passed away'.. bohong sunat..heehee boleh??  'i have to do everything myself now after i leave everything in my country for her.. i even leave my believes..' macam lah kami takj tahu yang sebelum kahwin dia free thinker.. 'i gave her everything.. she even hold my bank card so she can use all my money to survive..' dia tambah cerita lagi.. hish.. bank card apanya kalau visa dengan passport pun tak valid.. western union pun dia tak boleh receive.. penipu betul mat salleh ni.. patutlah kawan2 yang lain pandang serong pada teman saya.. sakit hati saya mendengarnya..hidup2 kami di tipu. Tak larat nak layan kisah bohongnya kami minta diri untuk pulang..

Sepanjang perjalanan saya dan suami berkobar-kobar untuk pastikan mat salleh tu keluar dari situ, supaya teman saya dapat hidup aman di rumahnya sendiri yang dibeli hasil dari titik peluh dia berkerja ketika bujang.. semata-mata untuk tidak berjauh dari emak dan ayahnya.. dah cukup mat salleh tu bermaharajalela.. sekarang dia kena terima serangan bijak orang melayu menghalau penjajah.. hehehe..patriotik pulak..

saya sambung lagi nanti.. harus mula bertugas.. ada dua appoinment menanti saya.. jumpa lagi...

Last edited by manjaredd on 16-11-2012 12:15 AM

faraway1 posted on 15-11-2012 11:34 PM
kkau ni baru me kasi pendapat meraban ya amat, sila tulis blog lain kali kalau tak mau orang komen ...

you ada masalah ni...
you tak faham apa i cakap...
its ok.. pm i kalau u ada masalah.. i biasa uruskan orang yang berpersonaliti mcm you ni..

Follow Us
manjaredd posted on 15-11-2012 06:18 PM
you ada masalah ni...
you tak faham apa i cakap...
its ok.. pm i kalau u ada masal ...

so me akan jadi watak dalam next cita u pulak ke,
its just forum so tak perlu nak over dan kalau u tak suka orang komen, then tulis blog...
Last edited by faraway1 on 15-11-2012 06:29 PM

faraway1 posted on 16-11-2012 12:27 AM
so me akan jadi watak dalam next cita u pulak ke,
its just forum so tak perlu nak over dan  ...

u bukan komen dear.. u asyik cerita betapa bangganya you dpt hidup bahagia dgn 'omputeh'..
i tak marah pun.. u nak komen..
cuma i jawab apa yg u cakap dengan pendapat i.. kan ini thread i.. penulisnya i...
consider respect la ni..i tak menyombong u singgah baca tulisan.. i.. tq.

manjaredd posted on 15-11-2012 06:34 PM
u bukan komen dear.. u asyik cerita betapa bangganya you dpt hidup bahagia dgn 'omputeh'..:lovelin ...

oh coz me bangga, me boleh jadi kawan u yang malang ini, tapi me tidak,
so bersalah ke jika me bangga

its just forum, tak perlulah nak ambil hati dengan apa orang tulis...
me sendiri ada kisah dengan apa u tulis, its just forum, suka baca tak suka jangan baca
dan me dah cakap me suka baca apa u tulis, tapi me suka komen jugak..

faraway1 posted on 16-11-2012 12:38 AM
oh coz me bangga, me boleh jadi kawan u yang malang ini, tapi me tidak,
so bersalah ke jika me ba ...

'oh coz me bangga, me boleh jadi kawan u yang malang ini, tapi me tidak,
so bersalah ke jika me bangga '
- cantik bahasa melayu you.. sampai kurang jelas pemahaman saya...
saya tidak ambil hati.. cuma saya saya suka reply bila orang komen..tanda saya menghargai mereka..
dan pendapat mereka ada hujahnya.. you ada kisah dengan apa yang saya tulis..? saya dah agak.. its ok..
cepat-cepat dpatkan bantuan. klinik saya di damansara..pm saya nanti saya bagi alamat.

Yes TT, teruskan usaha murni.  

Memang dlm forum CARI ni, kebanyakannya cerita isteri menanggung biawak hidup ialah kaum Melayu. Mungkin sebab kebanyakan pembaca/ahli forum dalam BM ni ialah Melayu, jadi ianya banyak berkisar hal rumahtangga/kehidupan kaum Melayu.  That doesn't mean semua suami Melayu ni teruk (eg: tak bekerja, tak bagi nafkah dsb) dan/atau semua yg berbangsa asing, berkulit putih akan melayan isteri seperti puteri. Domestic violence, spouse abuse...etc cut accross race and religion.  

Setiap orang ada dugaan hidupnya.  Dugaan rakan TT dalam hal rumahtangga, ada org diduga dengan penyakit yg sukar diubati, ada yg diduga dengan masalah anak2, masalah kewangan, keluarga dsb. Bersyukurlah kalau hidup kita sentiasa sihat, tenang, banyak duit, dsb...dan semoga kita cukup persediaan/kekuatan mental dan fizikal jika kita diduga oleh Allah nanti.

Cuma, bertuahnya rakan TT.  Rakan yg menjauhkan diri bila kita susah selalunya ramai.  Yg sanggup ketawa bila kita jatuh pun ada.  Yg sanggup menolong ketika susah memang susah nak dicari.  Tak sanggup nak tunggu sambungan...

Rate

1

adoiii tt mmg sian kwn tt nie...aku bc yg tt tulis jer coz tak sempat nak bc komen2 dr yg lain...arap2 kwn tt dah bebas la skrg nie...tp kan tt kalo tt nak jual cerita nie rsnye leh...lgpun leh tlg kwn tt...nama ditukar lar...tp bkn aku nye company lar coz aku tak keje...hehehe...tt sambg lg yer...nak tau pe penyudahnye...

Tak payah gaduh2...tak payah byk komen...klu nk baca, truskn je...abis citer kita ambik iktibar je...tak perlu nk terasa apa2...tk kena pd kita...
Tt, u truskn je...apa u nk tulis nk crita...komen2 negatif ke positif ke biarkn je...

manjaredd posted on 15-11-2012 06:46 PM
'oh coz me bangga, me boleh jadi kawan u yang malang ini, tapi me tidak,
so bersalah  ...

tak berani me nak lawat klinik u, takut nanti me jadi watak dalam next cita u pulak.
cam kawan u ni....

kamar22 posted on 15-11-2012 06:49 PM
Tak payah gaduh2...tak payah byk komen...klu nk baca, truskn je...abis citer kita ambik iktibar je.. ...

tidak pulak me rasa kami bergaduh, tukar fikiran aje

faraway1 posted on 16-11-2012 12:49 AM
tak berani me nak lawat klinik u, takut nanti me jadi watak dalam next cita u pulak.
cam kawan u  ...

hmm... buat apalah i nak cerita pasal u.. segala rekod pesakit adalah sulit itu etika berkerja..
yang saya cerita ni sahabat baik saya dari kecil.. bukan pesakit saya..itu bezanya..
maaf kan saya,
alaupun u gambarkan cara hidup u yang modern dan open ni ala2 'omputeh'.. you tetap tunjukkan mentaliti typical melayu yang negatif.. takut nak ke klinik dan bersangka buruk pada orang.. bangga dengan bangsa asing dan tak yakin dengan bangsa sendiri..
ibarat menepuk air dalam dulang..

ok lah.. selamat meneruskan kehidupan yang bahagia dunia dan akhirat..
saya ikut majoriti supaya ignore komen yang tidak ada motif dan faedah.
-wassallam-

sabar menunggu tuan tanah sambung citer.....

ada gak kawan2 kawen expatriate....most of them, bole kata hidup senang....tapi tuhan tu adil.....dia kasi kita senang belah sini, dia kasi jugak kita susah belah sana....dont think ada org yg hidupnyer senang sepjg masa....mesti ada sesuatu yg dia kekurangan...

my frens yg kawen expat most of them hidup cara barat....which i tak brapa nak suka....but that's not my life....hope one day they will change....

manjaredd posted on 15-11-2012 06:57 PM
hmm... buat apalah i nak cerita pasal u.. segala rekod pesakit adalah sulit itu etika berkerja..:l ...

so kawan u bukan pesakit u, alhamdulilah.

manjaredd posted on 16-11-2012 08:57 AM
hmm... buat apalah i nak cerita pasal u.. segala rekod pesakit adalah sulit itu etika berkerja..:l ...

bagus tt.aku yg dok baca dendiam dari awal pon rasa bengang dgn mek sorang  ni..toksah layan la..teruskan citer.

buat semua yang sudi membaca dan mengikuti kisah ini harap bersabar..
saya akan teruskan lagi sambungannnya petang nanti..
terima kasih.