CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-HBZ

“Patut Orang Dah Tahu, Memang Darjat Ibu Kena Lagi Tinggi Dari Sesiapa Pun” – Fizo Omar

Seorang ibu yang baik akan mendoakan yang baik2 untuk anak2nya.
Seorang anak lelaki yang baik, dia akan berusaha untuk bertanggungjawab serta membahagiakan ibunya TETAPI pada masa yang sama tidak sesekali mengabaikan isteri dan anak2nya sebab isteri dan anak2 itu juga AMANAH dari Allah.

Nasihat ko tu hanya 'guna' kan ibu je sbb nak dapatkan doa dia...mengundang cercaan dan sindiran je dik

songket_merah replied at 1-3-2024 08:49 AM
aku tak berkenan lah dgn current wife dia sekarang sebab aku suka lagi dekat rose
mungkin sebab ro ...

Rose tu sbb mak dia yg kenan dgn bam pijo kan

Pehtu dia ikutkan aje le

“Dari Nabi shallallahu 'alaihi wasallam bersabda: Sebaik-baik kalian adalah yang terbaik terhadap keluarganya (istrinya). Dan aku adalah orang terbaik di antara kalian terhadap keluargaku (istriku)” (H.R. Ibnu Majah No. 1977)
sesapa boleh la copy paste untuk Pijo

Iols bersyukur arwah mak mertua iols x toxic.. X Minta Minta duit anak.. faham kondisi kewangan anak-anak.. and X paksa menantu pandai masak.. siap cakap kalau X pandai masak nasib anak dia la...sapa suruh Cari yg x pandai masak...hihi.. masak boleh belaja katanya.. and sempat lah iols belaja resepi kegemaran husband sambal temporal petai dengan ikan Patin tempoyak.. alfatihah utk arwah mak..

Bdway pijo.. mmg la mak ni penting.. tapi isteri pun penting.. doa isteri pun makbul.. X yah la keluar ayat yg buat net speku bukan2

Kentot_Wangi replied at 1-3-2024 12:06 AM
Klu makcik aku pulak, dia mmg paksa anak2 dia bagi duit kat dia. Dia nak apa2, byr itu ini.. Mmg d ...

Mesti dia miskin masa muda dulu kerja pun biasa biasa je kan? Sebab kalau mak mak kerja elok educated bila tua dah bersara diorang pun banyak dah duit sendiri takdenye nak minta anak siap topupkan kalau anak nak kahwin ke nak bayar dp rumah ke hahaha.

dah bersambung2 kisah sendiri..

Follow Us
yondu replied at 1-3-2024 09:18 AM
i doakan siapa2 dalam ni yang dapat mil dan laki toxic sama macam ni semoga dipermudahkan jalan untu ...

haha amboi, uol doa mcm ni tak kena ape2 ke. ai kalau doa cenggini, kang laju je trsepak pintu, terhantuk kepala

syabee replied at 1-3-2024 10:46 AM
dah bersambung2 kisah sendiri..

haha takpelah zis, sbb nya kisah pjo anak beranak ulang2 tu je takde mende lain dari tahun 2019 (masa dia serai dgn mawar ritu) hehe

sapa sini MIL dia mcm MIL aku, skali dia marah, abih anak2 menantu semua kena bodoh
mak aku sendiri x penah kisah aku punya barang maih, tp MIL aku asai balik jaa kampung mesti cakap "suhhhh laaa xxx pi beli gelang tebaiii sikitttt".... lepaih dia hingaq kat aku, dia sound anak dia sendiri.... awat gelang xxx nipihhh sangat

tu blom lagi dia suh aku wat PhD lepaih setel master dlu... ayat dia "Mak bangga laa ngan org kampungg kalau menantu makk doktottt"

sorry lah terflex kisah sendiri juga

xsuka mummy boy gini..mmg la mak ni darjat plg tinggi tp agak agak la jugek kan..
tgk situasi gituh.

i ni nasib baik la mil ok kadang2 anak dia (laki i lah) buat perangai i merentan pun mil i support..ahahaha..

tapi tu la mak i plak parasit toksik sama dengan abang i..yihh sangat

elok mati je la dapat mak control macam ni..bagus la madam rose harap lepas ni chuollss naik balik biz macam tudung parida dulu..benci la mak lintah dengan anak bangang macam ni..

Manusiabesa replied at 29-2-2024 06:27 PM
Lagi teruk dan lagi lama ye ko bole sabar kak. Klu aku, sekejap je aku dh minx cerai. Tuhan uji ko ...

laki stok2 obesi wahh..kokosen ke kaka?untung la youuu dpt somi romantik ni

mak nya pun terpaling muka suci murni...tak menjadi hal rumah tngga anak serai beraiii yeee...

Manusiabesa replied at 29-2-2024 08:06 PM
Ye la mmg patut pun ayah ko masok campor kak. Sikit2 boleh la sbar lg, consider anggap ujian. Pasa ...

muka lawa keje flight attendant lagi konfem la boleh cari kokosen..muka macam rumpai laut agak2 sangkut ke?ahahahahhhahaha

pocongkiutss replied at 1-3-2024 01:41 AM
Bam pijo ni if jodoh x panjang ngan current wife..akan sentiasa je ada perempuan yg nak

Biasa yg  ...

Pengsnut agama melayu mmg gitu bod0hnye. Kena btg idung sendiri baru nk sedor.

akieys replied at 29-2-2024 10:20 PM
weyh betul.... aku anak pompuan yang tak kawen la kena melayan mak... mak aku kalau nak mintak han ...

ko blah je la dok rumah lain..insha Allah mak ko benti harapkan ko..sama la macam mak aku dulu masa aku mnikah dia plak over nau nangis dua hari berturut2..yang aku takde rasa pape pun cuma laki aku je la nangis sikit masa time nikah..

bila aku tnya apsal nangis dia ckap pasni da xde sape nk tolong dia sume..pastu laki aku ajak pindah negeri ehh pndai plak mak aku soh adik beradik lain tolong dia..

songket_merah replied at 1-3-2024 08:46 AM
abe fijo to hensem macam fijo gak ke?

x muka rentung..tengok la gambar2 adik dorang kawen kat post2 sebelum komen chuollss ni

Typical anak mak, both anok jate nge mok duo2 toksik..mereputla hang pijo klu ada wat niaya kt anak pompuan org. Igt hang sorg je ke ada mak??org lain takde??

matjerk replied at 29-2-2024 02:05 PM
Dia bukan satu2 nya anak lelaki...
Bukan sulong pun
Abang dia bukan miskin pun..

Anak laki lain rilek2 je..pijo je terpaling taat..anak2 laki yg lain dok kata..”elokla mung jago mok..mok syg mu lebih..” pijo terlbih jaguh pon amik la ma tu p jago..????