CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Deidra

Thread Luahan [V 9] - STRICT REMINDER NO QUOTE & REPLY

Close [Copy link]
Masuk kedai baju.  Aku tersebut plak tajuk lagu yg dipsg.
EHHHHH?!  
Ye, acik pun kenal bangtan, nak.   Astaghfirullahal'azim.  

Org saying sorry sbb lupa beli ayam goreng sambal pun boleh buat air mata aku keluar.  Well, that's a first.  Alhamdulillah.

Aku tak tahula samada aku yg terlalu strict n rigid ke..atau dia yg terlalu lenient ke..
Bagi aku..
Memang aku tak bagi anak2 mandi mlm..kalau boleh sebelum 7pm..pukul 10pm apatah lagi.
Minggu exam memang aku akan hadkan tgk tv..apatah lagi nak beli extra channel..memang tak la kan..seolah olah nak menggalakkan anak2 lalai..
Sama juga dgn main game ps4, xbox..takde nye aku bagi diorg main benda2 tu pd mlm exam atas alasan tak bagi stress..
Baca buku adalah salah satu cara utk aku berehat..terapi minda..sambil baring pun boleh baca..dan aku suka anak2 aku pun mcm tu juga..
Masalah aku sekarang ialah anak2 aku boleh ikut dan terima cara aku..tapi ada pihak lagi satu tu yg suka menggalakkan diorg buat benda yg berlawanan..kdg aku rasa is he their father..or their brother? Hei geram rasa.

Aku nak luah sket psl sorang cikgu anak aku ni.kira senior aku gak pun tp cara dia mcm..ntah lah..dia ni jenis serius.kecik je orgnya..umur dh nak masuk 50.takde anak.guru kelas anak aku.
Anak aku selalu ngadu dia ni serius gila mengajar.pastu non stop ngajar.pastu suka ckp mcm2 kat pelajar.aku mcm biasa la pujuk dia suruh sabar.dah la subjek BM.penting tu..
Pernah skali anak aku leps salin nota,letak la kepala kejap atas meja sbb ngantuk.terus cg tu sound ckp jgn kurang ajar.kwn2 dia ramai x suka cikgu tu.
Hari ni masa graduasi,semua cg kelas kena brgambar dgn anak2 murid.tgh2 tunggu giliran kelas,tetiba cg ni hilang ntah kemana.padahal dr awal ada je dia..makan skali satu meja.pelik x pelik.guru kelas lain excited je manggil2 murid depa duk brgmbr.ye la..hari bahagia dorang kan.apa salah layan.ni senior aku ni tetiba hilang tinggal anak2 murid dia trkontang kanting.last2 panggil cikgu lain ganti.x patut la kot.even kau benci kelas anak aku ni sbb ye la..bdk2 laki dia nakal sket,apa salah utk hari graduasi ni layan je la..x lama dah pun.
Haihh..pelik

Kat sini aku cuma SR je
Tp  suka baca postings  a few forumners sini

sabar..itulah yg mampu dilakukan buat masa ini..Allah tau apa yg kau lalui..

Patut la meroyan..
Selayaknya la begitu.
Takziah

Follow Us
Semlm mmg takde apa yg masuk perut aku.  Semua keluar balik.  Record ni perut kosong more than 36 hrs.  Allah Maha Mengetahui.  Mesti ada hikmahnya.  

Hubby suruh buat booking untuk holiday pergi London December ni...
Aku jadi trauma pulak... lepas jadi kat lion Air...
rasa menggigil nak buat booking....
"you.... kita holiday dalam Malaysia je lahhhh"
lagipun ini bukan first time kita ke london kannnn.....
dah pergi dahhhh.... cukup lahhhh....
hmmmmm..... penakutnya aku niiiii.......

Edited by sarahmirza at 30-10-2018 10:15 AM

Sakit hati pulak kat layanan hospital colombia asia ni..
Dah tentunya kat appointment kat tu tulis “admission” hari ini.. tapi bila datang hospital, sign borang admission, bayar deposit dan disuruh balik rumah dulu.. sebabnya bilik takde!

Kebodohan apakah ini? Dari hari sabtu i lepas doktor dah bagi tau appointment Tuesday terus kena admit then buat procedure yang dah ditetapkan.. dah tu tak pandai ke admission dept buat arrangement?

Lepas ni ni takde la colombia asia... i mmg dah pindah hospital lain dah, tapi anak yang ini rekod dia mmg dah kat situ dari dulu jadi I kalau boleh nak biar aje dia dpt treatment kat situ je.. but bila terjadi seperti hari ini, memang bye..bye..bye aje la.. gleneagles pun doktor bagus2 jugak..

I marah sebab dah la cuti tinggal 6 hari, amik cuti hari ini semata2 perkataan “admission” kat situ, tetiba kena balik dan tunggu hospital call pukul 4pm atau 6pm nnt.

Tahik la..

Tak tak!!
Hello plastik sampah hitam yg besar, besaq tuhhh
Hat tupun boleh kena curi
Patah relah hati aku tau, yg mmg ada penyakit pelik dari yg lain
Penyakit yg jarang orang ada iaitu ketagih bakaq sampah

Penat-penat aku usung boh dlm MPV bos bawa balik nala punya besar 2 plastik bag penuh dgn kertas-kertas sampah office semata-mata nak buat bom fire dlm semak sebelah rumah aku, pagi ni aku pi tengok dua-dua beg plastik tu hilang...what? Ya, sampahku hilang...hahhahahah

Riuh rendah dgn laki aku, dgn jiran aku semua ternganga sat...hahahahah
ayoooo..baru aku tahu sampahpun berharga untuk certain people..

Anyway aku tetap akan membakaq juga, bakar ranting-ranting kering, jadilah mcm org ketagih rokok ke ganja, aku ketagih bako, kita bako

Ayo bling.  Biaq pi la org tu ambik. Dia tk thn asap tu.
Hang pun lain kali bw sampah tu pi recycle center.  Dpt gk duit.  Kalo kotak2 terpakai tinggi gak harganya.  Hang kena tukar hobi ni.  Belilah paper shredder satu.  Syok gk tgk paper tu jd halus2.  

Hari ni aku dh ok sikit banding dgn semlm.  Tp rasa sakit n nk muntah tu ada lg.  Panadol Extra mcm buat dek je.  Kalau Allah tk izinkan, camtu la.  Astaghfirullahal'azim.

Janji call pukul 4-6pm..
Okay, call juga tapi cuma bagi tau insurance approved.
Of course la approved... tak hairan pasal tu.
Pukul 8.15pm hospital call I tak angkat..
Bila kat rumah, semua kesayangan dah depan mata, hp dah tak penting dah.. entah mana tertinggal dalam henbeg.
5x missed call dari hospital i tak angkat.
Lantak la.. ah discuss dengan en suami kami nak minta 2nd opinion dari doktor lain, hospital lain semestinya.

Satu kesalahan membuat pembakaran terbuka.
Every week I tinggalkan plastik hitam kat luar gate, luar tong sampah.
Belum sempat lori sampah datang, plastik hitam dah hilang. Padahal area rumah I guarded & gated.. bukan semua orang boleh masuk, jiran sebelah, depan belakang juga la tu yang ambil atau lori kebajikan.
Betapa berharga sampah yang boleh dikitar semula.

Jom kita amalkan selawat ke atas Nabi Muhammad s.a.w. 10 kali pagi dan 10 kali ptg.  Pastu baca doa2 Al Mathurat.  Lepas tu buat solat Dhuha.  Mlm selitkan 2 ayat terakhir Surah Al Baqarah, semua ayat As Sajdah n Al Mulk.  Kalauu 2 surah ni tiap2 mlm buat, Insya Allah boleh cepat hafal.

hahahahhahahah
sabor ajalah aku ni..baca you all punya komen...dah agak dah

balik semalam laki terus tanya ..mummy you tak bayar phone bil ka? (aku translate)
Napa?
Internet tak da, phone dah tak bunyi. Akupun terus pi check semua senyap.
Line rosaklah..dlm hati cuak gak kot-kot aku yg lupa bayar tapi seingat aku mmg bayar setiap bulan sbb ada dlm list payment online..

Pagi ni aku dah report telekom..dah berapa kali dah aku dpt message kata line dah repair walhal haram tak nampak bayang. Sepatuynya depa kena pastikan dgn aku dulu yg line tu dah ok ke belum. Hang repair kat tiang yg sebatu dari rumah aku pastu cakap line aku dah ok..apo!!

Boringlah dgn TM..tolonglah minta gomen buat lagi satu talian tetap selain TM ke aku mmg ketinggalan zaman, mana ada org pakai line tetap dah semua dah pakai mobile jah...aku masih pakai dua-dua..ada keperluan utk ada wifi dlm rumah...sbb aku suka tengok movie so laki tolong record. Bila free baru aku tengok....ialah tu, masa manalah aku nak tengok tu

Mana nak masak, nak main telepon, nak berkebun, nak merayau, nak main kucing,  nak bakar sampah

Ok.  Love affair aku dgn cadar n quilts dh pudar.  Sesuailah didermakan aje.  Lagipun kucing yg sakit tu dah tkda.    Kalian telah berjasa melindungi our sofa.  It's time for us to part ways.  

alahaiii... susahnya nak baca apa yg tersirat dalam hati seseorang....
aku dalam dilema.....

Aku penat-penat sepagian buat chiffon pandan kek and short bread, bawa sikit ke office makan dgn kawan aku nehhh...dia pulak goreng keledek, elok ler tu buka bekal memasing...tut tut gardener Indo mai hantar cawan coffee, 2 days ago aku kasi dia minum coffee..kawan aku dgn selambanya angkat tupperware aku bagi kat gardener..aku panggil dia, hei, kenapa nak bagi kek tu.!!!

aku makanpun belum

dia cakap "Kasilah kat dia org merasa kek dgn cookies ni, dia org mana pernah rasa, aku dah rasa"

ko ghase??...kalau nak bg sangat bagilah sepinggan keledek hang tu...kuih tu aku yg bawa penat-penat nak makan ...aku rasa dia dah hilang ingatan

Hari ni birthday awak.

Cuaca muram, redup. Sayu hati saya. Hampir 2 tahun awak pergi, belum pernah kita berjumpa dlm mimpi. Doa saya sentiasa utk awak. Sbb saya sayang awak. Sayang sgt.

Saya rindu awak.

Pagi tadi lepas bangun, saya message akak. "Harini harijadi dia kak". Utk apa saya ingatkan akak awak pun saya x tau. Mungkin boleh kami sama2 celebrate di kubur?

Bulan depan genap 2 tahun awak tinggalkan saya. Dan saya masih sendiri. Saya yg nak mcm tu. Saya doa hati ni biarlah tertutup sampai bila2. Tapi saya sedar hati ini milik Dia. Saya serahkan pada Dia, utk segala2 nya. Saya penat. Dan biarlah saya dgn dunia saya, hidup saya. Org luar x kan faham.

Saya byk dosa dgn awak, saya x sempat minta maaf dan saya harap awak maafkan saya.

Saya masih sayangkan awak. Masih dan setia mengingati awak.

Ceh ceh ceh kau dah Mula buat perangai mcm dulu ye?
Ehhh igt aku nak pi sembah kau?
Pegi kau merepot Sana ADA aku Kesah?
Kau tunggu waktu yg sesuai akan tiba soon
Waktu Tu aku lambai sayonara aje
Tak kuasa nak melayan
Kau bukan mak bapak aku pun
Padan muka kau aku booo layan