CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: dexa

Konspirasi : USA Tipu Dunia Tentang Pendaratan Di bulan -

Originally posted by ussopp at 27-2-2009 09:48 PM
okey, harap anda faham soalan saya dan respon ok.....

paparock cuba menjelaskan, betapa ruang vacuum itu tidak menyebarkan haba sehinggakan kalau anda berada dekat dengan matahari pun, selagi kita tak kena cahaya, maka kita langsung takkan rasa bahangnya....

itu contoh yg paparock beri.....tetapi, anda menolak contoh itu kerana paparock tidak mahu ambil kira korona....sebenarnya korona bukan masalah, kerana korona bukanlah penting untuk menjelaskan maksud ini....boleh sahaja kita menganggap korona itu matahari tanpa menyebutnya secara spesifik.....

Ok, now let me explain kenapa corona merupakan perkara yang paling penting untuk kita guna bagi menguji kesahihan teori major saintist barat ni " ruang vakum tak mampu langsung serap haba"

corona adalah ruang berhaba tinggi di sekeliling matahari , ia bukan sebahagian dari matahari ! Ia wujud di sekitar matahari maka kita tak boleh menggelarkan nya sebagai matahari tu sendiri la . Matahari kita boleh nampak dengan mata kan, kalau guna telescope berkuasa tinggi maka lagi clear la kita boleh tengok aktiviti yang berlaku di surface matahari tu, tapi corona kita tak boleh nampak dengan mata , walau guna telescope berkuasa tinggi mana pun kita still tak boleh nampak corona , hanya guna telescopic attachment yang kita gelar sebagai coronagraph aje boleh !

Ok, saintist barat tak boleh nampak apa yang wujud di corona macam depa nampak gas yang wujud di permukaan matahari , jadi depa buat assumption ( conjecture) kata ruang corona tu mengandungi gas terlampau nipis sehingga kita tak boleh detect dengan mata pun , jadi to them gas yang terlampau nipis tu la yang memanas di situ pada 1 juta K , tapi depa tak boleh senaraikan secara detail jenis gas yang wujud di corona tu kerana depa cuma assume saja corona tu ada gas ,  ia cuma tekaan depa saja so conjecture lagi .

Jadi sekarang ni ada dua kemungkinan yang boleh berlaku , corona tu mungkin ruang vakum yang berhaba tinggi , atau ia boleh jadi ruang bergas yang berhaba tinggi , macam mana kita nak tau ? Dengan guna logik akal la . Lets test teori saintist barat tu ok.

Depa kata gas kat corona terlampau nipis . Well , gas kat permukaan matahari cukup tebalkan tapi suhunya cuma 6000 K aje, jadi kalau gas tu makin menipis di ruang corona maka sepatutnya ia lebih rendah la suhu nya tu ! Kenapa pulak ruang kawasan bergas terlampau nipis boleh jadi 1 juta K , tapi kawasan bergas tebal kat permukaan matahari tu bersuhu terlampau rendah pada 6000 K aje ? Sejak bila pulak hukum fizik yang depa sendiri pegang kata gas panas banyak maka suhu rendah tapi gas panas sikit maka suhu bermillion lebih tinggi ?   Depa sendiri dah tak ikut hukum fizik yang depa sendiri formulate la kalau gitu !   Jadi jelas tak logik assumption depa bahwa ruang corona tu bergas terlampau nipis !

Apabila ia terbukti tak bergas , maka ia vakum la ! Ia memenuhi kriteria sebagai ruang vakum apabila ia tidak boleh di lihat dengan mata dan ia tidak bergas seperti di permukaan matahari . Jadi sekarang ruang vakum ( corona ) boleh memanas pada 1 juta K ! Jadi persoalan utama yang perlu kau orang yang dok ikut teori saintist barat ni jawab adalah :

1) Macam mana ruang vakum yang kita gelar sebagai corona tu boleh jadi sepanas itu kalau ia tidak mampu menyerap haba ?

2) Mana mai haba tinggi di corona tu ?

3) Macam mana haba kat situ boleh jadi setinggi itu ?

[ Last edited by  blastoff at 1-3-2009 06:48 PM ]

Balas #240 blastoff\ catat

you know blast off....you dah faham paparock nak cakap apa, tapi kenapa you tak nak bersetuju saja, at least in basic dulu......

instead of agreeing sumthing yang you dah faham , you argue about korona, which in the first place no need in that explaination...

why??? this reflects your attitude which you dont like to agree with others, although you know its basic....

its better you agree first , then can say your "other' opinion, then maybe we can undertand what is your intention and then we can pay attention.....

kalau you buat cam sebelum nie, you dah tau paparock punya explaination betul dari segi basic, tapi masih nak lawan dengan cara memesongkan perhatian dengan  membawa kesalahan2 paparock tentang  fundemental matahari....

why???? saya sedih tengok cara you berbincang....

adakah Islam mengajar kita berbincang dengan cara begini...? tentu tidak....

Originally posted by ussopp at 1-3-2009 10:17 AM
you know blast off....you dah faham paparock nak cakap apa, tapi kenapa you tak nak bersetuju saja, at least in basic dulu......

instead of agreeing sumthing yang you dah faham , you argue abo ...

aku tak habis jawab lagi post kau kat atas tu, jadi biar aku jawab nya dulu sebelum kau cepat sangat nak jump to conclusion ok , biar aku jawab dulu post kau tu sampai habis ok ! Sabar separuh dari iman taww

Balas #243 blastoff\ catat

apa lagi yg tak terjawapnyer....sedangkan sebelum nie dah banyak kali you kata paparock tak betul dari segi fundemental....

padahal ko sendiri kate ko dah faham paparock betul dari segi basic.....

????

haaa, continue la, continue...

he he he, aku nak keluar makan dulu, kalau kau tak sabar nak tunggu sampai aku balik makan maka kau boleh mengamuk sorang-sorang kat sini , release laa tension kau tu ok.

Balas #245 blastoff\ catat

ye la....enjoy la ko.....

aku malas dah nak bincang, aku rasa soalan ko tentang korona tu simple je...tak membuktikan benda tu ruang vakum menyerap haba pun...

tapi aku malas nak jawap sebab aku takleh handle cara kau pesongkan topik, semata2 untuk menang debate....

tentang pendaratan bulan, aku tak bias, aku boleh setuju ngan mana2...dan sekarang aku dah pun cenderung untuk tidak mempercayai pendaratan bulan.....

tapi bukan dengan hujah you la......hujah website lain....

....... saya tak leh terima cara you berbincang....

okay la.....setakat nie dulu....

Follow Us
Originally posted by ussopp at 27-2-2009 09:48 PM
dan saya tidak faham kenapa anda tidak faham, namun jangan risau, tidak mengapa....

sekarang kita ambil kira korona okay....saya harap boleh terima....

dengan mengambil kira korona sekalipun, anggaplah kita tak berada dalam jangkauan korona okey....dan kita berada di ruang vacuum yg paling hampir dengan korona, tapi assume kita tak kena korona....

disini, apa yg paparock maksudkan, kita takkan terasa panas matahari jika kita berada di ruang vacuum tu, walaupun hampir dengan korona....asalkan tak kena cahaya dan dijangkau korona, maka kita tetap tak rasa panas....

anda boleh faham teori asas nie.....??  saya sudah mengambil kira korona, anda boleh terima tak?

Ussopp cuba jadi jurucakap bagi paparock . Kita paste balik ayat paparock tu ok.

Originally posted by paparock at 26-2-2009 05:46 PM
Bahawa matahari tu tak terasa panasnya sehingga kita pegang permukaannya adalah perkara yang sangat asas. Tak susah nak faham. Kalau kita buang semua elemen lain dulu, buang soal cuaca matahari, solar flare, corona, buang soal sinaran elektromagnetik, partikel-partikel bertenaga tinggi dan sebagainya, hanya cerita pasal haba matahari, vakum dan kita, memang itulah hakikatnya. Di dalam vakum kepanasan matahari walaupun berjuta-juta darjah sekalipun tidak akan kita rasa kecuali kalau kita sentuh dia.

Kenapa paparock perlu membuang semua elemen di sekeliling matahari untuk menjelaskan teori " ruang vakum tak mampu serap haba" tersebut pada aku ?  Kerana teori tu hanya akan fit dan sahih sekiranya corona tak wujud !  Sekiranya ada ruang vakum yang tak berhaba langsung dan matahari , maka teori tu sahih la ! Memang kalau corona tak wujud maka betul la teori kata ruang vakum tak boleh serap haba .

Tapi sekarang corona adalah elemen yang wujud dan tak boleh di buang , kerana corona is about heat, infact it's about ruang vakum with extremely high heat , and if you wanna talk about haba radiasi then kena include corona sekali la ! Maknanya apa-apa teori mengenai haba radiasi matahari kena mengambil kira sama kewujudan corona dan kaitannya dengan haba radiasi dari permukaan matahari .

Ini sekarang yang wujud di matahari dan kawasan sekitarnya
matahari ( haba radiasi ) ----> corona ( ruang vakum berhaba tinggi 1 juta K) -----> vakum space ( ruang vakum berhaba kurang dari 1 juta K ( it can be from 999999 K up to 0 K )

tapi teori hampa hanya akan fit sekiranya situasi ini terjadi
matahari ( haba radiasi ) ----> vakum space ( haba tak wujud)

So theory yang hampa anggap major tu sebenarnya adalah satu conjecture yang tak berdasarkan realiti apa yang berlaku di luar sana ! Jadi bukti sahih tarak ! Malah dengan kewujudan corona maka terbukti lah bahwa teory tu palsu aje !

[ Last edited by  blastoff at 1-3-2009 11:46 AM ]

instead of agreeing sumthing yang you dah faham , you argue about korona, which in the first place no need in that explaination...

why??? this reflects your attitude which you dont like to agree with others, although you know its basic....

Kenapa aku perlu bersetuju dengan teori yang palsu gitu ? Hampa nak berpegang pada teori palsu , kemudian marah pulak bila aku pertikaikan kesahihan teori tu, dan nak paksa aku untuk agree pulak dah ! Aku tak boleh di paksa-paksa , aku ada pendirian aku sendiri , aku pun tak paksa hampa nak terima teori aku , kalau hampa tak sanggup nak dengar orang pertikaikan kesahihan teori yang hampa berpegang dan asyik nak paksa orang agree dengan hampa memanjang then memang hampa tak sesuai untuk berbincang dengan aku la kalau gitu .

its better you agree first , then can say your "other' opinion, then maybe we can undertand what is your intention and then we can pay attention.....

kalau you buat cam sebelum nie, you dah tau paparock punya explaination betul dari segi basic, tapi masih nak lawan dengan cara memesongkan perhatian dengan  membawa kesalahan2 paparock tentang  fundemental matahari....

paparock berpegang pada teori palsu yang merupakan conjecture anganan saintist barat ! Jadi kenapa pulak aku perlu agree dulu baru boleh keluarkan opinion aku ?!! Allah suruh kita agree pada teori palsu kaa ?

Kau sedih kerana aku tak mahu jadi pak turut dan pak angguk pada teori palsu saintist barat ? Satu kejutan budaya ya pada korang bahwa ada orang Islam seperti aku ni yang sanggup challenge teori saintists barat yang korang terima dan junjung tu . Well , let it be known that Islam membebaskan manusia dari perhambaan kepada pendapat manusia .

Hanya Allah dan RasulNya sajalah yang berhak di beri ketaatan yang mutlak , pendapat manusia mana pun tak kira lah samada pendapat imam, mufti , pemimpin , saintist, tok guru , professor, pensyarah etc semua hanya merupakan pendapat manusia semata-mata selagi tiada di sertakan bukti kukuh atau tidak di sandarkan pada Al Quran dan Hadis . Kalau apa yang depa kata adalah dari minda mereka sendiri saja maka tak dak istilah kena agree dan kena junjung , oleh itu boleh di sanggah bila-bila masa pun !

[ Last edited by  blastoff at 1-3-2009 01:11 PM ]

Originally posted by ussopp at 1-3-2009 10:42 AM
ye la....enjoy la ko.....

aku malas dah nak bincang, aku rasa soalan ko tentang korona tu simple je...tak membuktikan benda tu ruang vakum menyerap haba pun...

tapi aku malas nak jawap sebab aku takleh handle cara kau pesongkan topik, semata2 untuk menang debate....

Nak tahu kenapa ussopp dan mbhcsf tak boleh jawap bila aku raise kan persoalan tentang corona ? Tak susah untuk tahu kenapa . Disebabkan mereka berdua ni cuma menelan bulat-bulat apa yang saintists barat bagi kat depa tanpa mau berfikir sendiri langsung , maka apa yang tidak di ketahui oleh saintists barat depa pun akan turut tak tau sama laa .  Memang semua saintists barat tak tahu dari mana corona memperolehi energy nya yang membolehkan ia berhaba tinggi , dalam erti kata lain semua saintist barat tak tahu macamana corona terbentuk  !

Jadi ussopp dan mbhscf mati hujah kalau depa tak boleh nak cedok dari teori saintists barat kan , so kita kena tunggu saintists barat keluarkan teori mengenai corona la baru ussopp dan mbhscf boleh guna dalam hujah depa , sekarang ni saintists barat baru di peringkat meneliti clue aje , tak sampai peringkat buat teori lagi tentang corona nih , tengok website kat bawah ni dan baca sendiri pengakuan yang di buat oleh Thomas Berger , a physicist

}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}

http://www.space.com/scienceastronomy/solarsystem/solarmoss_991215.html
The first detailed images of the violently turbulent transition region that lies between the sun's visible surface and its corona may give scientists clues into one of the big baffling mysteries of solar physics -- Where is the energy source for the corona's intense heat?
While the visible surface of the sun is somewhere between 20,000 and 50,000 degrees Fahrenheit (11,000 and 28,000 degrees Celsius), the temperature of the corona that surrounds it -- roiling millions of miles into space -- is more than 2 million degrees Fahrenheit.
"The basic question is how does the corona get to be millions of degrees when it's expanding from a 50,000-degree surface essentially into vacuum. That's not at all understood," said Thomas Berger, a physicist at the Lockheed Martin Solar and Astrophysics Laboratory in Palo Alto, California.

}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}

pelikkan macamana saintis barat boleh formulate teori mengenai kemampuan haba radiasi tanpa mengetahui secara menyeluruh mengenai corona , sedangkan haba radiasi kena melalui ruang corona tu untuk sampai ke bumi , jadi mesti ada effect haba radiasi pada corona ! Apabila depa tak tau apa-apa mengenai corona maka boleh ka depa formulate dengan penuh keyakinan mengenai kemampuan haba radiasi matahari ? Betul laa apa yang Allah sebut mengenai perangai depa yang tak dak knowledge tapi suka nak buat assumption itu ini cepat sangat ! Allah yang cipta depa , maka mestilah Allah tahu perangai depa macamana kan  

[Surah 53. verse 28] And they have no knowledge of it; they do not follow anything but conjecture, and surely conjecture does not avail against the truth at all.

[ Last edited by  blastoff at 1-3-2009 01:12 PM ]

Btw, selagi depa dok berpegang kepada teori palsu maka selagi itu la saintists barat seluruh dunia takkan dapat jawapan mengenai macam mana corona dapat haba setinggi itu dan macam mana corona boleh terbentuk , kerana kebatilan hanya merupakan hijab pada ilmu hakikat , jadi Allah takkan reveal hakikat yang wujud pada corona selagi depa berpegang pada teori batil tu !

Ingat saja ka Allah jadikan corona tu tidak boleh di lihat dengan mata macam gas di surface matahari tu ! Allah nyatakan pada kita bahwa tak dak sesuatu apa pun yang Allah ciptakan sia-sia aje, semua bersebab, semuanya bertujuan agar tertera kebenaran dan terhapus kebatilan  !

[ Last edited by  blastoff at 1-3-2009 06:50 PM ]

Balas #250 blastoff\ catat

lain kali, kalau nak guna ilmu hakikat untuk buktikan pendaratan bulan tu palsu, cakapla awal2....

tak payah susah2 aku nak counter guna sains yg aku belajar...buat penat aku jer...

cakaplah yg kau tak rujuk basic2 sains tp ilmu lain....so boleh aku dengar elok2...

ini tak, bila kena counter, guna ilmu hakikat plak.....

cam tu aku pun boleh....

Originally posted by ussopp at 1-3-2009 12:47 PM
lain kali, kalau nak guna ilmu hakikat untuk buktikan pendaratan bulan tu palsu, cakapla awal2....

tak payah susah2 aku nak counter guna sains yg aku belajar...buat penat aku jer...

cakapla ...

sejak bila pulak sains dan ilmu hakikat berbeza ? Ilmu hakikat adalah ilmu mengenai apa yang benar-benar berlaku, ilmu sains pun mengenai apa yang benar-benar berlaku la kan , tapi teori sains adalah mengenai pendapat manusia , ia bukan ilmu sains tapi ia cuma pendapat manusia mengenai sains . Teori yang terbukti sahih saja yang boleh di masukkan sebagai ilmu sains . Kena faham beza tu ok .

[ Last edited by  blastoff at 1-3-2009 01:17 PM ]

Balas #252 blastoff\ catat

kalau yer pun awal2 cakaplah dulu yang ko tak pakai ilmuan barat punya teori,
so tak payah susah2 aku hujah guna ilmu diorang.....since ko tak approove....

apa laaa....

[ Last edited by  ussopp at 1-3-2009 01:25 PM ]

Macamana saintists semua tahu kata ruang vakum tak boleh serap haba langsung ? Adakah depa buat experiment dalam ruang vakum kat bumi dan dalam experiment tu depa found out that tak ada haba yang boleh melalui ruang vakum ? Di sini faktor masa memainkan peranan penting , berapa lama jarak masa depa dedahkan ruang vakum tu pada haba ? 10 minit ? 1 jam ? 1 hari ? 1 tahun ? 1 abad ?

Kalau ruang vakum tak menyerap haba dalam 1 hari atau 1 tahun, tak semestinya ia tak boleh berlaku dalam 1 abad ! Kalau dalam ruang vakum penyerapan haba berlaku secara terlampau perlahan , dalam 1 hari memang tiada serapan boleh terjadi , dalam 1 tahun mesti tak memperlihatkan banyak beza sangat kan , maka kena tunggu satu abad la kalau gitu , ada saintis yang dah pernah dedahkan haba pada ruang vakum selama satu abad ka ?

----   Berapa usia matahari ? Ni kat wiki yang aku dapat cari .

The Sun's current main sequence age, determined using computer models of stellar evolution and nucleocosmochronology, is thought to be about 4.57 billion years.[29]

----   Berapa lama dah matahari memancarkan haba radiasinya tu melalui ruang vakum space ?

Ber billion tahun !

----   Dan berapa suhu di corona ?

I juta K !

Maka itu bermakna ruang vakum menyerap haba terlampau perlahan , kerana walaupun berbillion tahun haba melaluinya , tapi ia cuma mampu serap dari mula haba radiasi tu melaluinya pada berbillion tahun lepas sampai sekarang ni jumlahnya cuma 1 juta K aje . Jelaslah sekarang bahwa  yang kita panggil corona tu terbentuk hasil dari serapan haba selama berbillion tahun yang berlaku di kawasan ruang vakum di sekitar matahari tu .

There can everything fit into place dah tu ! Apa yang semua saintist barat dok pening tak faham , aku dah terangkan dengan mudah aje kan Alhamdulullah .

Oh sapa nak sanggah sila kan la, aku bukan jenih taksub dan fanatik yang nak paksa kau orang untuk agree dengan aku, atau nak anggap pendapat aku aje betul ! Malah aku galakkan kau orang sanggah apa aku kata ni untuk mewujudkan budaya berfikir dan menganalisa.

[ Last edited by  blastoff at 1-3-2009 01:55 PM ]

Originally posted by ussopp at 1-3-2009 01:23 PM
kalau yer pun awal2 cakaplah dulu yang ko tak pakai ilmuan barat punya teori,
so tak payah susah2 aku hujah guna ilmu diorang.....since ko tak approove....

apa laaa....

Allah tak suruh kita tolak teori mereka yang logik dan boleh di buktikan secara logik akal  . Cuma teori yang tak ketahuan aje yang kita kena tolak , jadi kita kena guna minda kita untuk berfikir mana teori depa yang ok dan mana yang tak . Jangan main cedok saja walaupun tak betul  , itu yang Allah tak benarkan tu

[ Last edited by  blastoff at 1-3-2009 01:38 PM ]

Balas #255 blastoff\ catat

masalahnya kau tolak pun selepas kita dah terlanjur berbincang.....

kalau ko cakap awal2 ko tak terima teori ruang vacuum tu kan bagus...menunjukkan sebelum nie kau dah tahu yg teori tu tak benar....tak payah ler kami susah2 nak explain....

in tak, semata2 nak buktikan pendaratan bulan palsu, baru ko kata teori vacuum salah....

sounds fishy lah....

patutnya ko bangkitkan hal nie tempat lain, bukan time nak buktikan pendaratan tu palsu.....

bila ko nak ubah teori semata2 nak buktikan pendaratan bulan tu palsu, nampak sangat pengubahan teori tu berkepentingan.....

dah la blast off, kalau benar teori vacuum tu salah, aku pun tak da hal.....

teruskanlah......nanti akan terjawaplah teori vacuum tu, tapi sure ko takleh terima punya....sebab semua teori pun dari newton teori, relativity teori, quantum, semua pun masih dalam kajian.....

so kalau ikut rentak kau, semua dalam kajian dan tak da apa yg boleh diterima, even teori baru kau sendiri...............

Originally posted by ussopp at 1-3-2009 01:53 PM

patutnya ko bangkitkan hal nie tempat lain, bukan time nak buktikan pendaratan tu palsu.....

Kau yang guna isu ni untuk menguatkan hujah kau , kau dah lupa ke ? Meh aku past balik kenyataan kau ok .

Post # 230
Originally posted by ussopp at 27-2-2009 12:53 PM

ya, saya faham, saya boleh terima tu, ya direct sunlight exposure....memang terus dapat heat....

saya boleh terima....

cuma sekarang, kami ada counter yg benda tu boleh disejukkan, atau mungkin tak panas sangat,

atas beberapa sebab iaitu:

1) ia bergantung hanya kepada cahaya utk dapat heat, so colour silver mungkin dah buang banyak cahaya...

2) since kat bulan tiada serakan haba melalui udara(convection), maka tiada cara lain utk kamera jadi panas melainkan cahaya, maka cukuplah jika dapat mengahalang cahaya....sebab tu pemantul cahaya pun sudah cukup efektif....

dan remeber, tiada situasi seperti oven....yg membahang, hanya ada serapan energy melalui cahaya, kalaulah cahaya dapat dipantulkan dengan banyak, maka, tentu tak perlu sampai suhu lebih takat didih tu.

Kau guna teori " ruang vakum tak boleh serap haba" untuk menguatkan hujah kau sebab tu kau kata tiada situasi seperti oven yang membahang dalam post kau kat atas ni .

Maka aku counter la balik dengan hujah aku untuk memperlihatkan bahwa ruang vakum ada kebolehan untuk serap haba , jadi apabila berbillion tahun haba radiasi dari matahari melalui ruang vakum di sekitar bulan , maka mesti ruang vakum kat bulan tu akan jadi panas membara , tapi kita tak boleh detect dengan mata haba tu , even during gerhana pun kita masih tak boleh detect kerana ia tak sepanas 1 juta K macam kat corona , jadi tiada X-Rays terhasil kat sekitar bulan tu , tapi habanya boleh saja jadi pada kadar yang cukup tinggi  ! Jadi walaupun permukaan bulan mencatatkan 120 C tapi haba dalam ruang vakum bulan tu boleh saja mencecah sampai beribu K  .

[ Last edited by  blastoff at 1-3-2009 05:07 PM ]

Balas #257 blastoff\ catat

oklah, lets end all of this tuduh menuduh and im sorry if im wrong..........

apa kata ko bukak satu thread baru tentang ruang vacuum nie....kita bincang lain....tengok benarkah teori vacuum ni salah....

lepas habis bincang teori vacuum nie, baru kita masuk sini balik utk kontinue pasal kamera....amacam setuju tak...?

ko watlah tajuk yang sesuai....

Originally posted by ussopp at 1-3-2009 02:19 PM

Balas #257 blastoff\ catat

oklah, lets end all of this tuduh menuduh and im sorry if im wrong..........

apa kata ko bukak satu thread baru tentang ruang vacuum nie....kita bincang lain....tengok benarkah teori vacuum ni salah....

lepas habis bincang teori vacuum nie, baru kita masuk sini balik utk kontinue pasal kamera....amacam setuju tak...?

ko watlah tajuk yang sesuai....

Aku tak nampak apa yang tak kena kalau ia dibincangkan di thread ni , sebab ia membabitkan ruang vakum di bulan kan , dan thread ni berkenaan dakwaan kata Amerika berjaya mendarat di bulan, jadi kalau dah bulan punya ruang vakum berhaba panas membara sampai boleh pergi ke beribu K maka mana ada motor electric boleh berfungsi pada suhu sepanas tu ! So apa yang kita bincangkan berkait antara satu sama lain, ia bukan topik yang berbeza !

Balas #259 blastoff\ catat

cmon blastoff, lets start all and over again.....thread ni pun dah berat....

new thread , fresh air.......cmon......better discussion....lepas tu kita masuk la balik thread nie...