CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: snipersnake2

LAMPE BERGER, SYN & RZ Corporation

hahahaa..lampe berger???!!!?? hark ptuih!!! haku dah kena dah tanggung beban hutang smpai 40k ..kerana lampe berger syial nie.. usahkan 100 hinggit, 1 hinggit pun haku tak dapat pulangan nya... :@ :@ :@ :@

Labur byk2..siap berhutang...tp tak kerja mcmana nak byr hutang tu..mmg la tak berjaya..kalau gagal,jgn salahkan org lain..salahkan diri sendiri..kalau kita kerja kuat,dah tentu dpt hasilnya...asalnya kwn aku ni hutang jugak..tp dia usaha bagai nak giler nak byr hutang dia balik..akhirnya,bukan je dpt byr hutang,tp hidup dgn senang..siapa yg tak nak hidup senang?kalau nak hidup senang mengangkang je harap org buat untuk kita?mmg tak dpt la...mintak maaf ckp..kalau putus asa,mmg berhenti la setakat tu saja..peluang dah ada...cuma kita yg kena pandai manfaat..kalau takde duit,kenapa perlu berhutang?tak boleh mula dari bwh?bkn takde org yg mula dr bwh berjaya..pokok pangkalnya,USAHA...ramai melayu yg dah pakai kereta2 mewah bila join LB ni...psl apa?diorg usaha la..bukan mengharapkan org carikan business utk kita..kita usaha,kita yg dpt..kita tak usaha,kita tgk je la org dpt..mc kwn2 aku tu jugak...dr seorg yg hidup terumbang ambing byk hutang,jd seorang yg takde masalah kewangan..impian nak kawen dgn sembelih sekor ayam,jd acara yg meriah dpt jamu kwn2 kat hotel...dia cukup bangga...kita sbg kwn pun bangga..

USAHA la..takde benda yg dtg bergolek....wasalam

Yang bodoh ialah orang sanggup buat pinjaman dek pujuk rayu orang LB...

Tak pakai otak...then lepas LINGKOP salahkan orang lain..

Pilihan di tangan anda..Jangan salahkan orang lain memaksa anda..MEREKA LEBIH BIJAK DARIPADA ANDA SEBENARNYA kerana kebijaksanaan mereka...anda dapat diperbodohkan hingga sanggup membuat pinjaman

Sori to say....

JAngan ingat buat bisnes selain MLM anda boleh berjaya....Byk perniagaan selain MLM lingkop sebelum menikmati hasil tuaian...

MORAL : Jangan tau kutuk satu satu jenis perniagaan tu..Pokok pangkalnya..KITA MAHU atau TIDAK MAHU

Sori to say

Balas #263 Uncle_K\ catat

betul tu uncle..buat apa nak buat loan...mcm aku kata td..nape tak mula dr bwh?lain la kalau ada duit,boleh la mula dr atas..aku pun tak guna loan..tp ready la nak keje keras..kita ada otak..boleh guna sendiri..dr bwh pun boleh berjaya..janji keje keras..

Reply #265 salient's post

paling senang, kalau tak nak berniaga.... makan gaji sampai tua..... pencen .... lepas tu jaga cucu.... mana yang ada hakal tu... melabur masa muda dengan memacam fund sedia ada hari ni.... so lepas korang pencen korang takyah jadi jaga atau ambik upah jaga anak orang.... hahahaha.... kalau gagal dalam business... jangan salahkan business tu... itu tak betul, upline tak betul, sistem tak betul.... salahkan diri anda .... mana nak dapat hasil kok asyik dok rumah tengok tv.... fizikal business ke... mlm ke... sama je.... kalau korang dok mengangkang... harap rezeki jatuh dari langit ... rentikanlah.....

Follow Us
bila dah tgk kejyaan orang lain..mulalah ada hasad dengki..bila orang bagi peluang utk capai kejayaan yang sama..byk pula alasan..bahkan di kutuk pula orang yg bagi peluang..

biasalah..setended melayu tipikal

minda sifar

aku baca thread nh sebab sorang member aku dah buat loan 50K nak join benda alah nh...
aku kenal sangat ngan member tu...aku tak fikir MLM nh line dia...dan aku dah kenal MLM nh sejak berbelas tahun dulu, tp tak la aktif sangat...

hati aku jd tak tenang tengok kawan yg tengah dok gali lubang hutang dalam2....
tapi apa bole buat, ntah apa ilmu psyco mamat LB nh sampaikan kawan aku nh
macam dah kena pukau je gamaknya...

aku cuma bole doa la supaya dia berjaya...terlalu kecil % orang yg berjaya dgn MLM nh aku rasa.
memang ada yg kaya....tapi sikiiittt sangat, yg pakai BMW, mers tu belum tentu kaya...
ramai juga yg berusaha bermati-matian...bukan dok lepak2 je, tapi masih tak berjaya...

aku pernah g event LB nie..
masa tu kat time square makcik aku ajak..
1st time g situ mmg ler semua org pakai kemas jer..
tp yg aku rasa x best bila dia ingat aku belajar g..
diorg kata muka aku mcm budak2 ..ermm.. hampeh jer..
tapi seronok lah sbb dapat makan2.. pastu diorg yg jadi speaker tu best2 belaka. kira x boring ler..
mula2 mmg rasa nak join tp aku pk modal tu besar then nak cr downline tu yg payah tu..
tapi aku rasa semua tu dtg dari diri sendiri..
mulakan dari bawah..
x payah terus ke peringkat smpi berpuluh ribu tu..
aku tengok kawan makcik aku tu ok jer masuk nie.
adik beradik dia masuk nie semua..
yg pentingkan usaha..nie just pendapat aku jer k..

SAPA YANG GALAKKAN HUTANG  KALAU BUKAN DARI ORANG LAMPE BERGER SENDIRI, SEUMUR HIDUP AKU ARWAH BAPAK AKU TAK PERNAK AJAR AKU BERUTANG KAU TAU TAK?? ORANG LAMPE BERGER YANG PERDAYA AKU DENGAN JANJI-JANJI MANIS! SIAP TOLONG CARIKAN BORANG LOAN LAH, PAKSA ORANG PINJAM SANA SINI!! TEKTIK PALING KEJI DALAM MLM TAU TAK!! BILA ORANG LAIN GAGAL, PADANKAN MUKA ORANG LAIN TUDUH PULAK ORANG TAK BERUSAHA!!! AKU BERENTI BUAT LAMPE BERGER BUKAN SEBAB AKU NIE MALAS NAK BERUSAHA, TAPI CUKUPLAH AKU TAKNAK MEMBABITKAN & MENYUSAHKAN ORANG LAIN MACAM APA YANG ORANG LAMPE BERGER BUAT KAT AKU..SEKARANG NIE, AKU MAKAN GAJI ALHAMDULLILAH, WALAU SEDIKIT TAPI BERKAT AKU BOLEH COVER HUTANG-HUTANG AKU.. KALAU HARAP LAMPE BERGER, HAMPEH...KUAR MODAL BERPULUH RIBU, 100 HINGGIT PUN PAYAH NAK DAPAT BALIK!!!:@ :@ :@ :@ :@ :@ :@ :@ :@ :@ :@ :@ :@

Memang la ada hadis kata 9/10 rezeki datang dari bisnes. Tapi MLM nh lain macam sket bisnesnya.
MLM kebanyakannya....aku ulang 'kebanyakannya' bukannya nak jual barang.
Yang penting 'duplicate'...
Jual ayat2 manis, janji dan khayalan melangit, pujuk, guna psycologi macam2...
Tu yang buat ramai terpedaya.

Aku peratikan MLM nh memang ada group2 dia yang dah develop sekian lama.
Diorang dah melompat macam2 MLM tapi setia bersama2...
tu la top2 orang yang akan kaya dlm mana2 MLM.
sapa2 hardcore MLM tau la kan.....

Apa2 pun,keputusan utk buat loan dtg dr kita sendiri..diorg pun kata benda yg sama kat aku...tp aku tak buat loan pun..kita boleh fikir sendiri la..tau apa kemampuan diri..so tak payah nak loan2 ni..tp LB takde limit..kau dah stop tp still boleh buat balik tanpa byr apa2...byk MLM aku tgk...ramai yg beli brg nak dpt point tp akhirnya entah ke mana..yg ini kita fokus network...bantu membantu..kalau buat network tp tak nak bantu membantu pun payah gak...org2 kaya kat oversea ramai yg buat network ni..sebab senang generate duit..kita pun kena berfikiran positif..apa2 pun keputusan tetap di tangan kita sendiri..kalau kita yakin,kita boleh buat..tp kalau kita tak yakin,tak perlu buat..setiap org akan cuba buat janji manis..tp akhirnya kata putus dtg dari kita sendiri..kalau tak nak,buat apa paksa diri seolah2 kita boleh buat..

Aku bukan apa...memang ramai yg kutuk LB ni..tp aku tgk diorg ni makin kuat...makin besar..sebab sistem dia fair enough utk semua org..kalau berminat,boleh join...kalau tak berminat,tak payah..ramai kwn2 aku yg pujuk rayu masuk MLM ni..tp aku tak terbukak hati langsung..pujuk la mcmana pun..tp LB ni aku tgk boleh tahan..so aku decide nak join..aku pun tak bodoh nak berhenti kerja or buat loan or buat benda2 yg tak patut..aku pun buat part time..cukup la sekadar dpt duit lebih..ramai yg bwh aku full timers unit trust yg join..sebab diorg buat unit trust tp komisen tak byk sgt..kalau buat ni,mmg 5 angka diorg dpt..so aku pun slow2 pelan2 kayuh..takde ape yg aku nak rush..sebab keje aku skang pun dah ok..lain la kalau aku boleh dpt level yg dpt income tetap minimum setiap bln tu..mmg confirm aku berhenti..sebab yg tu mmg confirm 5 angka dlm tgn..mcm kwn aku yg dah 2 thn dia join ni..lps 10 bln dia dah level tu..so dah dkt 2 thn dia dpt income 5 angka tu..

Korang boleh fikir mana yg terbaik utk diri sendiri..tak perlu dengar ckp org..cerita org..kalau kita yakin,apa2 pun boleh buat..aku memang simpati kpd sesiapa yg buat loan ni...tp tu la..kita sendiri yg buat keputusan..mcm kata nabil "Lu pikirlah sendiri"...adios

Reply #272 salient's post

keputusan diri sendiri wat loan????? 4me, aku dipaksa tau!!! dan aku diajar cara-cara nak menipu P...macamana nak pujuk P dan macamana nak perangkap P masuk LB nie! aku jugak diajar macammana nak jadik hipprokit kononnyer banyak untunglaa padahal cakap jer ada untung tapi abuk pun takder.. pada yang memang banyak duit tue memang ler takder hal kuor duit, tapi pada yang takder duit tue org LB dah sediakan cara-cara untuk jerat diri sendiri dengan buat loan dengan bank dan kad kredit!!

wahh...marah betuL die..

mmg betul...kalo diajar sebegitu rupe.......pasti ramai yg tak bersetuju & marah!

ermm..mungkin datang dari group yg berbeda!......hish

wahh...marah betuL die..

mmg betul...kalo diajar sebegitu rupe.......pasti ramai yg tak bersetuju & marah!

ermm..mungkin datang dari group yg berbeda!......hish

tu mmg salah group la tu..aku tak penah diajar benda2 camtu..kalau diorg ni ajar aku menipu,confim aku tak join..tp froup aku ajar benda yg elok..bkn benda yg bukan2..simpati gak aku dgr sampai camtu skali..

mmg salah group la tu...aku tak diajar camtu pun..kalau diorg ajar aku menipu,memang aku tak join..simpati aku dgr citer kau..tp tu la...lain org lain approach..mcm aku,aku tak suka paksa org..aku pun tak suka dipaksa..simple

aku nak bg sket pandangan.. aku memang involve dgn MLM - DCL - De Classic Life.. MLM Bumiputera.. .

aku bermula dari bawah.. modal kecil.. bila market aku dah meluas, dan downline aku bertambah baru aku upgrade diri dari ahli biasa menjadi stokist.. bermula modal RM800, naik ke RM2500 dan seterusnya RM10,000.00.. semuanya aku keluar modal sendiri.. takde pinjam kat mana tau.. CASH...

upline aku bukan jenis yg force aku beli stok utk naik pangkat.. apa yg dorang ajar aku, MLM ni ibarat marathon.. kita perlu berlari perlahan-lahan.. tapi berterusan.. jgn ikut rasmi pelari pecut.. nanti pancit di tengah jalan..

pejam celik masuk 4 tahun aku dalam DCL.. dan network aku ada dalam 8 ribu orang.. kebanyakannya aku kenali secara online saja.. dan sepanjang 4 tahun, aku tak pernah miss dapat bonus dari syarikat.. turun naik bonus yg aku dapat tu perkara biasa.. tapi tak pernah merundum la.. dan sekarang aku berada di pangkat ke 2 tinggi dalam DCL..

cuma aku perhatikan, dalam DCL dah ada grup yang jenis beli pangkat ni.. sanggup buat loan beribu malah puluhan ribu utk capai pangkat tertinggi dan seterusnya menjadi stokist.. Aku pernah bersemuka dgn mereka yg terlibat -  memang mereka pandai convience ahli baru.. ceritakan segala yang indah, senang naik pangkat.. income ribu riban.. tak dinafikan itu sume memang realiti.. ramai yg berjaya.. tapi ada juga segelintir yg memang buat onar dalam DCL.. bila stok tak terjual, mulalah lelong sana sini.. dan mengutuk DCL ni hampeh, produk tak laku dan sebagainya..

pada korang yg dijanjikan bulan bintang matahari yg indah dalam MLM, tapi korang kena pegang satu benda.. TAKDE CARA SENANG NAK HIDUP SENANG BEB!!! kalau takat beli stok, tunggu bulan jatuh keriba.. menaja malas.. menjual malu.. korang takkan kemana.. percayalah cakap aku..

bagi aku, syarikat MLM tak salah.. semuanya ada marketing plan yg terbaik pada mereka.. tak dinafikan ramai yg berjaya dapat income puluhan dan ratusan ribu sebulan.. aku pun merasa juga income di aras Alam Kebebasan Kewangan.. yang memburukkan adalah mereka yang memanipulasi Marketing Plan demi kepentingan peribadi.. lepas taja, tinggal downline terkontang kanting...

Jadi pada yg belum terjebak melabur puluhan ribu ringgit ni, fikir 1000 kali dgn waras..

sekali lagi aku pesan.. TAKDE CARA SHORT CUT NAK HIDUP KAYA !!!

sekian pendapat 10sen aku.. PEACE!!

[ Last edited by  syikin at 29-5-2008 02:01 PM ]

AKU BERENTI BUAT LAMPE BERGER BUKAN SEBAB AKU NIE MALAS NAK BERUSAHA,TAPI CUKUPLAH AKU TAKNAK MEMBABITKAN & MENYUSAHKAN ORANG LAIN MACAMAPA YANG ORANG LAMPE BERGER BUAT KAT AKU.

Yang ko masuk Lamb Beger siap buat loan tu apa kehal...?

Uncle K : inilah masalahnya bila diri dah rasa PANDAI sangat...

..Tudoh orang LB perdaya lak..dah ente kurang cerdik..memang padan la muka tu

Originally posted by chayuk at 29-5-2008 09:30 AM
Memang la ada hadis kata 9/10 rezeki datang dari bisnes. Tapi MLM nh lain macam sket bisnesnya.
MLM kebanyakannya....aku ulang 'kebanyakannya' bukannya nak jual barang.
Yang penting 'duplicate ...

Ya betul.... itu kalau hang nak berjaya..duplicate dari orang yang dah berjaya..

Masalahnya Melayu totok nih sikap malas..dan tau komplen aje..