CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: serulingsenja

ROCK OOOO [ROCK 2]

alesandra posted on 2-3-2013 10:09 AM
lagu OST tu khir rahman yg nyanyi sendiri....memula ingat sore awie.aritu tertengok mhi dia jadi g ...

haahh lagu masa cite rock dulu aku lak memula igt budak kristal nyanyi..pehtu tau dah khir rahman nyanyi..sedap suara dia kan..lama dah xdengar suara dia walhal sblm ni dia memang penyanyi gantian kump iklim dulu kan..
tp dia berlakon pun sgt bestttttt

Suchi posted on 2-3-2013 10:11 AM
haahh lagu masa cite rock dulu aku lak memula igt budak kristal nyanyi..pehtu tau dah khir rahman  ...

owhh..dia penah jadi vokalist iklim.tatau la pulak.tapi yg membuatkan citer neh hidup khir rahman ngan que la.watak zack tu mmg tak rase kehilangan pon.sambutan pon aku tengok lagi bagus dari rock1...ingat lagi...pegi tengok rock1,hari keje satu row pon hazab.kali neh..pegi weekday...ramai gak walau tak seramai hantu kak limah

alesandra posted on 2-3-2013 10:19 AM
owhh..dia penah jadi vokalist iklim.tatau la pulak.tapi yg membuatkan citer neh hidup khir rahman  ...

yuppp memang best sbb kita akan menangis dalam ketawa kan..kita rasa lawak tengok dorang kena berkongsi makan bagai tp dlm ms yg sama kita rasa sedih dan kesian juga sbenarnya..sbb aku leh tgk penonton sendiri ade yg teragak2 nk ketawa masa tunjuk scene2 tu sama gak ngan scene pekin halau awek dia..pengorbanan kan..walhalnya kenkawan dia xdelah nak suruh halau sampai gitu sampaikan budak yg cam sakit apa tah meleleh ayo liur tu jadi sihat terkejut tgk dia maki awek dia...
cerita neh banyak betui mesej tersurat dan tersirat mamat khalid mmg genius lahh..amy mat piah tu mmg rocker jambu bukan sebab muka dia je tp mmg dlm cite neh dia asik nak selok menangis kan hahaha
apapun aku tak puas dan nak tgk lagi sekali huhuihuhu

baca review korang pasal filem nie macam teringin nak tengok tapi semalam aku gie tgv rawang, dia x ada tayang lak

dah tengok semalam.. memang terbaik la... tang super kinta @ pasar besar ipoh tu memang bg kenangan la... terigt zaman meniaga makan kat food court atas pasar besar tu... terbaik.

Memang mengimbau kenangan serita ni...aku boleh bayangkan kebanyakkan remaja2 lelaki masa tu pandai dan mahir guna mesin jahit sebab nak jahit kaki seluar supaya ketat....jarum2 patah tu toksah cerita lah  memang asyik kene bebel oleh mak jae.

Follow Us
ctaz posted on 1-3-2013 12:18 PM
aku memang hidup zaman rock kapak.....
filem nih memang nostalgia betul.....
dulu walaupun tak r ...

Yik Foong lepak atas main billiard. Nak main pakai masuk coin je (2 kupang ke 5 kupang aku tak ingat dah)   Zaman tu snooker2 tak dak lagi. Rindu kat zaman tu.

Malam ni nak pegi tengok rock oooo

aahhh...tak boleh jadik ni....manjang je rebiu best lah lawak lah...kenangan silam lah.. hape lah....on the sport aku booking online teket....rock oo...!

alesandra posted on 2-3-2013 10:19 AM
owhh..dia penah jadi vokalist iklim.tatau la pulak.tapi yg membuatkan citer neh hidup khir rahman  ...

tapi base on kutipan first day (rm 500k) dengan dengar dengar kat area perak tiket filem ni dah sold out sepanjang hari (tadi), aku rasa boleh celen kak limah kot. hahaa

aku dh beli tiket midnite mlm ni..dh teruja ni!even yg 1st dulu pun aku rse lawak

gua dah tengok.. ada mamat sebelah gua berbisik dgn member dia.. katanya kat mana dorang berlakon ni? macam kat centrepoint je.. gua sengih je..padahal dekat yikfong.. tempat gua kencing berak masa kecik2 dulu je.. hehehe

dh booking tix tuk esok ptg...giler x sabo....

terbaik lah Rock ooo..serius dalam lawak tapi penuh mesej tersurat tersirat daripada Mamat Khalid..walaupun zack takde tapi cerita tetap ade kesinambungan dari rock1...bagi aku, scene paling tersentuh masa rimba bara jumpa Saiful Apek..first time aku tengok apek bawa watak serius (tak macam filem-filem dulu)...terbaiklah..aku rasa nak layan second round pulak

haiyohhhhh....fangurling nengok Pekin aka Slash Hj Tapah kat sini

Dah lah kat FFM main gitar lak.......

best cite neh....dalam gelak2 berlinang jugak mata aku...sebak jer...huhu
tak sia-sia mamat khalid pujuk que haidar berlakon cite neh...tak boleh bayangkan takde amy mat piah...jijo dgn black pun terbaik la...zul kapan walaupun tak banyak mana scene beliau tetap menyerlah...

wah review korang semua look promosing.... ni mesti tgk punya!

Dah tengok malam tadi ... terbaeekk

Cuma mungkin cite ni ialah cite komedi so bab2 muzik atau jemming tu sound effect dia biasa je. Kalau la sound dia jadi kuat skit macam tengok konsert ke sure akan jadi lebih feel. ... kan.. kan ... kan..

mmg terbaek!skt perut aku gelak..tp time sedih..berlinang gak air mata...suka duka utk menjadi rockers.

dah tgk..patut la diorg panggil que..amy mat piah tulang belakang citer ni..

rockers dulu2 akan memahami filem ni..ada part yg touching sgt..
watak saiful apek sgt mengesankan..

Suka giler cerita ni, baru jer tengok tadi..
Semua orang sgt pandai berlakon..
Pekin tu sgt menarik lakonan dia.. patutla mamat khalid suka dia..
Cerita nie akan sgt nostalgic pada semua peminat rock.. dan orang perak esp ipoh
Mamat khalid dpt capture keadaan super kinta sebelum jadi utc..
Tapi silapnya ada scene kata kat kl tapi terang2 kat depan yik foong dan medan sagor..
.. part kokak itik tu sangat kelakar..
Harap sgt cerita ni lebih sukses berbanding hantu kak limah..