CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

[BEST]Tetamu Tak Diundang- Volume 2 - KAULAT.

needa posted on 6-12-2012 02:09 PM
hehe..tu la...silap jgk sbb ckp cmtu tanpa sedia mental dan fizikal...last2 sendiri yg terkedu..tp ...

dia kacau mcm mne je needa?

needa posted on 6-12-2012 02:09 PM
hehe..tu la...silap jgk sbb ckp cmtu tanpa sedia mental dan fizikal...last2 sendiri yg terkedu..tp ...

dulu baby saya menangis kena kacau takda la kena kacau benda tu cuma berdiri tegak kat tepi katil je.....geram punya pasal saya marah 'wei keluar la dah la masuk rumah aku kacau anak aku pulak pegi kau'.  

mamazira posted on 6-12-2012 02:24 PM
dulu baby saya menangis kena kacau takda la kena kacau benda tu cuma berdiri tegak kat tepi katil  ...

beraninye..lpas mrh dia,xde ape2 ke jdi?

ciktomato posted on 6-12-2012 02:29 PM
beraninye..lpas mrh dia,xde ape2 ke jdi?

saya nampak mcm langsir saya diselak sedangkan waktu tu semua tingkat tutup kat celah mana angin masuk pun saya x tau.....tapi kalau cerita skrg mmg saya rasa takut x tau mana dtg keberanian saya menghadapi benda2 ni

mamazira posted on 6-12-2012 02:39 PM
saya nampak mcm langsir saya diselak sedangkan waktu tu semua tingkat tutup kat celah mana angin m ...

agaknye da geram sgt kot,2 yg bole sound 2..hehe

saya nak tanya la pada Kaulat atau Chef different langsuir dgn pontianak. betui ke kalo pontianak tu rambut dia kerinting n serabai sikit baju dia tapi kalo langsuir rambut lurus (guna tangan pun boleh) muka macam cina.? betui ke

Follow Us
KAULAT posted on 6-12-2012 11:07 AM
selamat melayari  " Teatamu Tak diundang", fahimmin..
pengalaman serta pendapat anda amat diharga ...

tq...

bukan mimpi, tuan...

saya ni, cuma tak puas ati jee...geram skit-skit jeee.... start anak lahir ada angin pasang....mentua bawa g ngubat kat "bomoh" indon, tua dah, jaga kebun org kt dlm ladang kelapa sawit... saya dah tak suka dah..baby suka nangis-nangis balik umah MIL....pujuk x mo diam... gi tawar air laa kat mbah tu...

anak ke 2..pompuan pon sama, suka nangis masa kekecik kat umah MIL....saya ni ikutkan aja laaa....

anak lelaki sulung saya umo 3++thn disahkan hyperactive dan autism, mula laaa edisi mengubat tradisional sana dan sini...kebanyakan tempat dorang pegi saya tak ikut sbb sy jaga anak-anak yg kecik...lgpon sy tak suka suasana org ngubat tu...ntah laa...x bekenan....

3 thn lepas la...family saya dibawa bang ipar g ngubat kat selangor, x ingat sy area mana...masa tu laaa tau saya ada sssakkaa...
ntah laaaa...

ciktomato posted on 6-12-2012 01:06 PM
meremang bace cite naz..

cmtulah perasaan sy masa makcik sy citer kat sy...mlm tido tak lena dok pikir kang dia jengah2 ker..nak2 muka sama plak...

n@z posted on 6-12-2012 03:03 PM
cmtulah perasaan sy masa makcik sy citer kat sy...mlm tido tak lena dok pikir kang dia jengah2 ker ...

dia saje2 je kot menyerupai naz..setau sy,yg selalu menyerupai ni,antu raye je..tp sy x arif dlm hal2 ni..

cerita benar....

hari raya aidilfitri 2012, raya ke 2, saya bersalin, 11.15 pagi.... mak abah kakak bawa g spital bosa somban, husband keja kat JB, dpt tau nak bersalin, dia terus balik terus ke seremban, sempat jg sampai hospital...anak 1-4, tembuni di uruskan MIL, tapi kali ni husband minta tlg mak uruskan, lgpon dia takde kudrat nak balik BP semata-mata nak bagi tembuni ni diuruskan MIL..

mak saya dan adik bongsu pon tlg juga bersihkan tembuni.....tgh malam tu....adik ipar lelaki saya ni g bilik air kat dapo, konon nak mandi...bilik air style kg tu...yg mana dinding dia ada lubang angin corak-corak bunga tuu...dia masuk je ngadap kolah pastu start nak bukak baju, mata tgk kat lubang angin tu, ada cahaya merah, 2 bijik...dia kedepan sket nak tgk bebetol...ngapa ada putih putih plak kat kiri kanan bijik merah tu, beso plak...tetiba dia terpikir, kat luar blakang umah ni kan gelap...selalu kalo tengok misti gelap gelita... bila dia teringat "hantu@syaitan"....ho..ho...hooooooo...tunduk...abiskan hajat kecik...terus keluar bilik air...then join mak-mak dara berbual....

tapi, yang tak best nye....dia nak balik JB, dia pi cerita kat kami, saya yg berpantang kat kg ni...seriau laaa nak g bilik air memalam....

rozzelle posted on 6-12-2012 12:00 PM
Assalamualaikum, SR dari benang 1 lagi. Dah alang2 menulis ni, nak tanya kenapa hanya certain people ...

selamat melayari "Tetamu Tak Diundang",rozelle..
pengalaman serta pendapat anda amat dihargai disini..

selalunya bergantung kepada individu..dan lemah semangat adalah salah satu kriteria yang memang familia akan kena laaa...
lagi satu bila dalam badan individu tu sendiri dah memang ada laluan bagi makhluk halus masuk...
sebagai contoh..sekiranya seseorang tu pernah kena sampuk ke....histeria kee...dan pergi berubat
biasanya kejadian akan berulang..sebab dah ada laluan..

sebab tu kalau orang kena histeria...perawat akan tekan ibu jari kaki...ataupun dekat sendi2...itu antara laluan untuk dimasuki...
jadi jalan terbaik...dekatkan diri dengan banyak membaca al-quran..zikir ke...ia akan memperkuatkan dalaman kita...

wallahuallam...

hest posted on 6-12-2012 10:15 AM
pergh...jantan la tu gamaknye yerk?

wallahualam.. biar laa die jantan ke betine ke..g maen jauh2 jangan kacau saye lg..
ssyyoohh..ssyyyooohh..

ciktomato posted on 6-12-2012 03:05 PM
dia saje2 je kot menyerupai naz..setau sy,yg selalu menyerupai ni,antu raye je..tp sy x arif dlm h ...

tulah..sy pun kurang arif..mmg ada dgr jgk yg suka menyerupai org tu hantu raya....sesapa yg arif sila komen....

KAULAT posted on 5-12-2012 10:00 PM
Sedikit perkongsian dari Cheff dalam Thread 1...

Untuk elakkan gangguan disamping kita baca do ...

haa tq cik Tt tolong paste kat sini..
saye dalam proses nak selak benang lame, nak salin dalam buku nota..

n@z posted on 6-12-2012 03:58 PM
tulah..sy pun kurang arif..mmg ada dgr jgk yg suka menyerupai org tu hantu raya....sesapa yg arif  ...

kte tgu en kaulat atau chef komen nti..

aerolz posted on 5-12-2012 10:44 PM
bagus-bagus.. kita pun macam tu jugak.. hihi..

mintak2 laa kite sume dijauh kan dr gangguan2 ni..

n@z posted on 6-12-2012 12:32 PM
sy nak tnya TT @ chef, adakah polong boleh menyerupai manusia, sbb sy ada 1 crta...sy ni bekerja sel ...

saya tak rasa naz ada masalah...kejadian berulang tak?
mungkin betul benda tu ikut makcik naz..tapi dia just ikut saja...
dan kebetulan naz orang baru kat umah tu...
dan benda tu rasa..naz adalah orang yang paling sesuai untuk diikut sebab mungkin kawan makcik naz yang datang tu tak kenal naz...first time jumpa...

sebab kalau dia menyerupai anak2 makcik tu mungkin makcik naz dah cite kat kawan dia...yang anak dia duk jauh...
lagi satu..benda tu nak keluar...sebab dia tak boleh ikut makcik naz lama2...panas...
sebab makcik naz niii rajin mengikut kelas2 agama...so dia panas...tak pun rumah tu bila makhluk tu masuk dia panas.

Assalamualaikum w.b.t...
Lajunya thread ni berjalan ye..
Meriah sangat...
Ops....
Lupa..
Saya pun dulu SR je..

mamazira posted on 6-12-2012 02:41 PM
saya nak tanya la pada Kaulat atau Chef different langsuir dgn pontianak. betui ke kalo pontianak tu ...

actualy...dari site saya..saya pun tak pernah nampak live....macam...dia betul2 berdiri depan saya ke...
apa yang saya tau..keduanya hampir sama...rambut tu...tak banyak peranan samaada lurus ke kerinting kee...

tapi insyallah cheff akan jawab sebab cheff dia boleh nampak secara terus dan boleh berinteraksi macam mana nak bezakannya..

chefff...mohon penjelasan

fahimmin posted on 6-12-2012 02:50 PM
tq...

bukan mimpi, tuan...

ikhtiar tu bagus....namun pastikan orang yang mengubat tu menggunakkan ayat al-quran yang betul...
kadang2 tu mula ayat jee...betul...tengah2... diserunya benda lain...banyak camni...

ada sesetengah tu dia...letak pulak khadam dia...suruh jaga orang yang dia berubat..tu....
hati2 yee...