CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: fynnkakiblock

Suhaimi Saad & Ina Naim Tolak Vaksin, Anak2 Tak Sekolah Kutip Derma? #zuhud

Close [Copy link]
Duta lover replied at 29-6-2016 03:21 PM
Laa..
Memangla takda gerenti x kena sayang

keh keh keh

wa suggest suruh itu makcik google..
dia kata tiada elok belajar dalam porum...
suruh dia google valid article ya..

keh keh keh

dinopower replied at 28-6-2016 07:20 PM
die ajo anak die naik lrt la... tu sukatan pljrn die   
dgr cite bljr tak hbis kat uia nun tak  ...

kesian oo kat anak. kalau bapak  mak golongn profesional yg bijak bestari tu aku paham la drg blh home school ank2 , ini setakat drg ni yg cuma artis. hujung2 jadi mcm emma maembong je la. yg tu sah2 la cun blh jdi retis. ini karang anak2 nk kerja apa, belajar xsetara mana. blh ke nk compete dengn bdk2 lain. zalim betul la. tp x tahu la kalau dia aim ank2 semua jati ustaz ustazah. tp kalau ustaz ustazah xde pelajaran ni tau je la cara berfikirnya mcm mana.

sharlenetexas replied at 29-6-2016 03:25 PM
Masa aku sekolah rendah tahun 90an, Dr Fatma pakai turban je datang ceramah agama kt sekolah aku.  ...

Sbenarnya dah lama aku pendam hal niHuhu

Napa ustazah fatma ni x kene kecam pakai tudung pendek

Edited by mokcikKSKB at 29-6-2016 03:32 PM
Duta lover replied at 29-6-2016 03:21 PM
Laa..
Memangla takda gerenti x kena sayang

So.likewise jugak utk budak yg dah fully vaccinated. Still boleh kena dan jd assymptomatic carrier..kenapa x risau plak?

Jgn sembang psl immunocompromised patient,cancer pt dan budak yg belum habis vaccinated..bukan tu yg aku highlight pon.

Die nak jual produk jer sebenarnya kan?? medigion apa ker bender tah.. sian tol la.. dari elok2 jadi cikgu benti nak menyanyi jugak .. pastu heret bini nyanyi jugak walhal sah2 bini ko sore hauk ke laut.. kalu p ujibakat AF antara peserta 5 saat pertama yang die cue kad merah .. aisehhh ...

dinopower replied at 29-6-2016 12:43 PM
antibodi seseorg tu sama..... mmg takleh guna konsep aku tak vaksin ok jah...
serius bahaya....
...

betul...tak semua orang sama..macam member opis tu. Sepanjang masa nasihatkan kitaorang supaya bagi makanan sunnah kat anak2. Anak dia jangan cakap la. apa saja makanan sunnah di baginya kat anak dia. Tapi tengok, anak dia yang kerap demam selsema....dia pun manjang je mc nya...

Follow Us
julia5094 replied at 29-6-2016 03:42 PM
betul...tak semua orang sama..macam member opis tu. Sepanjang masa nasihatkan kitaorang supaya bag ...

sbb tu serah pd yg pakar.... jgn nak buat2 pandai...
aku ni ilmu agama cetek je... tp tak paham apsl dgn mudah kata ikut sunnah nabi..... sdgkan nak jual produk

samshik replied at 29-6-2016 03:40 PM
Die nak jual produk jer sebenarnya kan?? medigion apa ker bender tah.. sian tol la.. dari elok2 jadi ...

ha ah medigion namanya... pil susu kambing ngan kurma n kismis ke apa....
makan yg asli dah le....

Jajabeans replied at 28-6-2016 05:17 PM
aku taktau sejauh mana keberkesan antibodi badan kita tanpa vaksin. mcm kes kak ipar aku. dia masa n ...

akak aku plak mse preggy dah msok 8 bulan,dia g expo ape ntah mkanan2 gitu,then ade org jual air tin mngandungi habatussauda,so dia beli laa then minum satu sample cup ...lepas mnum tu dia jln pusing2 expo diq dah xsdp badan,mcm loya badan jd panas semue ade...then mlm tu kitorg kuar mkn reramai ,akak aku dr dlm kete ngadu nak muntah badan panas,sampai je kt kdai akak aku muntah dgm bnyk dlm longkang tepi kedai tu xsempat g sinki tandas...smpai dah akak aku xmkn asik muntah je satu mlm tu..mak aku tye ade salah mkn ke ape,akak aku kata td dia mnum air tin habatusauda...hmm

tengok mat poyo selfie2 dlm FB mcm nak bagi  kaki...muka bongkak tp ajet cute2 kunun.....harkkkthuiiii
:::

kicap_madu replied at 29-6-2016 10:21 AM
haaaa.. so ekin jugk yg untung dpt mawi yg tak seberapa sengal cam laki ina.

Walaupun mawi tu kampung, harap2 la vaksin anak2 dia. Laki ina ni dah tahap bodoh sombong.. Betul ke heols tak kerja sampai tak mampu hantar anak2 gi sekolah? Sian anak2 dia

kakiah12 replied at 28-6-2016 06:16 PM
ape la yg org pandang dr bekas penyanyi in team??? sah2 bodoh...akak prefer terima pandangan dr org  ...

kaki,kat fb mkt siap ade doctor lg masok membekap kebaikan vacc ni bg pendapat,doktor ni kne gamun dgn geng antivacc okeh,ksian doktor ni...i chck fb doktor ni kje hsnz k.trg...penangan antivacc kan smpai doktor yg sah2 educated n brpengetahuan luas dlm perubatan pon kne surrender bila brtekak dgn antivacc ni...

minah_kidal replied at 29-6-2016 11:43 AM
katanya bawak tp bukan utk amik ubat just utk determine anak dia sakit apa then berubat sendiri ga ...

gitu... bistu kenapa perlu minta diagnos duktur?

armin replied at 29-6-2016 04:01 PM
Walaupun mawi tu kampung, harap2 la vaksin anak2 dia. Laki ina ni dah tahap bodoh sombong.. Betul  ...

ye ke anak2 x sekolah? home schooling mebi

Baca FB beliau dulu ada dia meratap sendu bahawa mereka tak berduit. Sampai kena pergi jual kopi untuk duit dapur for that day. Cerita macam kais pagi makan pagi gitu.

And dia ada tulis yg cost hantar anak sekolah kerajaan mahal. Sebab tu anak dia homeschooling. CPM masa baca terkedu gitu. Baju memanjang sedondon satu family tapi cost sekolah anak complaint mahal.

jargon replied at 29-6-2016 03:59 PM
akak aku plak mse preggy dah msok 8 bulan,dia g expo ape ntah mkanan2 gitu,then ade org jual air t ...

ade disebut habatus sauda tak sesuai utk sakit buah pinggang......
ade penjelasan psl kesalahfahaman hadis nabi tu... psl sifat umum tu... semua penyakit....

Depa ni hurmm ntahlah..nasiblah kehidopan masing2x ... esok nk masuk sekolah paham2 jelah anak tu mcmane..pandai2lah korang jaga anak masing2x.... ade vaksin xde vaksin sakit tetap berjangkit...selsema..batuk..demam..demam campak tu biase.....hadapilah hidop ini dengan gembira...enjoy... biarlah parent yg xnak vaksinkan anak...

Duta lover replied at 29-6-2016 03:29 PM
Sbenarnya dah lama aku pendam hal niHuhu

Napa ustazah fatma ni x kene kecam pakai tudung pendek ...

Jgnlah kecam die oii... die nak bangun dari kerusi pon orang tolong...die nak naik kereta pon orang tolong tolakkan...kesian pulak nk kecam die...huhu

CikPuanMelayu replied at 29-6-2016 04:08 PM
Baca FB beliau dulu ada dia meratap sendu bahawa mereka tak berduit. Sampai kena pergi jual kopi unt ...

mahal apanya byr yuran brp sen... pndidikan anak la paling utama....
kata jd cikgu apsl berhenti... nak jugak menyanyi...

CikPuanMelayu replied at 29-6-2016 04:08 PM
Baca FB beliau dulu ada dia meratap sendu bahawa mereka tak berduit. Sampai kena pergi jual kopi unt ...

Pada aku die sedikit pemperjudikan mase depan anak2 die...sian pulak anak2 die..  silibus skrg susah sgt tuk sekolah rendah.... die letakkan 500% kebergantungan pd Tuhan tanpa usaha yg setimpak tuk membesarkan anak...hurmmmm payah orang mcm die nih