CariDotMy

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: hereana

Sejauh mana kita mendidik anak2 ttg Seks,Organ Seks,Rogol..etc..

mmg sadis pun bila tgk baca berita psl kanak2 yg kena liwat cabul dgn rogol ni.. dan perogol ni mmg tak de otak ker apa dia pandang dgn budak kecik umur 4,5,6 thn tu.. nafsu apa perogol ni..

Reply 18# AHMADVW

anak2 kita mmg akan tau benda ni bila mereka dewasa.... betul. tapi soalnya dari mana mereka tau? kalau dr source yg ok like membaca buku biologi...buku agama than should be ok. kalau source dtg dr kawan yg tah hapa2 or lagi teruk kalau diorang buat "eksperimen"

dulu masa kita sekolah ...mana ada internet, hand phone semua....... skang ni pegi google perkataan "B*G*L" tengok apa yg kuar. segala mak nenek boleh keluar. sbb tu amat penting parent sekarang bersikap terbuka berkenaan seks dgn anak2.mudah-mudahan anak2 kita tak tersilap langkah

mmmm... bukan le nak kutuk surat khabar melayu...tp saya kat rumah mmg tak beli Harian Metro sbb isi kandungannya tak habih2 citer rogol, cabul etc....mcm tak dak citer lain

Reply 6# hereana

idea kita sama la plak...tak pe idea sama....harap2 ia berkesan utk memberi pengenalan tentang seks kpd anak2

pada masa yg sama saya ada beli ensklopedia tentang human body for kid.  kalau beli poster biasa tu dia cuma tunjuk anggota fizikal kat luar je...kalau dalam buku...dia terangkan detail.  kat dalam badan kita ada apa..??? jantung, hati, otak.....pregnancy....

pd parent yg ada anak yg sedang membesar....beli lah satu buku yg ilmiah utk anak2.

i pun explain kat my daughters ..jangan bagi orang lelaki mana-mana pegang kita punya p+++k dan t+++k. ada gak cerita pasal orang jahat yg rogol. just bagitahu orang tu buat x elok kat p+++k kita. Ari tu depa tanya pasal haid.. i pun stori mori ngan depa walaupun dia org tak reti coz ibu beli "pampers" tiap2 bulan..

Reply  AHMADVW

anak2 kita mmg akan tau benda ni bila mereka dewasa.... betul. tapi soalnya ...
norzyy Post at 3-11-2010 15:41

kene diingat skrg saman terlalu open, dunia tanpa sempadan, maklumat hnya blh dipetik di hujung jari jer,yg mencorakannnya ibubapa dan pemimpin2, saya xnafikan mmg budak2 zaman skrg ni lain dr zaman kita dahulu, jadi kne ada juga kawalan, sekatan dr org yg memimpin(pemimpin),, hrpnya dipilih dr org yg tinggi akhlak

Reply 17# hereana

kannn...sometimes hollywood is better than malaywood
   mula laa nak angin psl filem2 msia nih...especially filem2 ahmad idham yg mahal bajetnyer
   tp murah akhlaknye tuh:@...tak taw arr nape dialog nasi lemak 50 sen tu tak kene filter, pastu siap
bley msk iklan promo bende tu gak...siyes malu nak bkak tv2 msia yg mengiklankan filem murah tu,
lg slamat layan channel hollywood like axn or diva...at least dorang xde laa ikaln psl menganjalkan
breast or what so ever hokayy!
citer SALT yg angelina jolie main tu  lg sopan compared to ahmad idham's film..
yes, we need to open up our mind...but this is EXTREMELY OPENED!!!

Follow Us
hu! hu! hu! citer masa grey's anatomy

along : mama ngan abah mesti tido bogelkan?....
me : (tokojut macam nak rak .....tapi leh cover lagik) nape along cakap camtu?
along : ye la cam kat tv tu kalu becinta mesti tido bogel sesama, kan mama becinta ngan abah......
me : (perghhh dari situ ko wat kesimpulan yek?)......tu dalam tv je citer orang putih.....dia bukan Islam.....tgk nak kiss2 pun sesuka dia je....kita mana leh wat camtu.....(rasa cam menipu jer jawpn ni...tapi tu jer terpikir masa tu)

me trusss tukar channel laen...tgk astro ceria...hu hu hu hu

good advice for you all.
my son dah 4, daughter 2.
anak2 aku memang aku dah ajar dari dia org paham bahasa tentang bahagian sulit ni. girl and boy punya bentuk berbeza. alhamdulillah anak laki aku tau malu. dia tak nak berbogel atau berspenda sahaja di khayalak ramai hatta di depan nenek nya. dia akan mengamuk kalau aku buka baju dia depan sepupu2 dia. tapi anak pompuan aku ni degil sikit. mula2 kuar bilik air berbalut, on the way ke bilik mesti towel dah terbang. but I give her time la kan. baru 2 thn.
anyway, memang aku terlalu kerap akan ingatkan dia org, nobody can touch their body even family sendiri. only I and bb sitter je yang boleh. so far every day bila ambil anak kat rumah bb sitter, balik aku check habis satu bdn lebih2 lagi di duburnya....mana la tau....

ni ape yg aku buat..tp bukan pada anak aku..aku ajarkan kat adik aku..adik aku darjah6..aku bgtahu dia tentang ape tu rogol,kalo ada org bg pape,atau tanya pape bila xda org kita jgn layan..pastu aku buat lakonan..konon2 adik aku jd mgsa rogol,aku perogol,jd ape perlu dibuat..mcmtu lah kaedah aku.kdg2 kanak2 atau bebudak ni lakonan masuk akal sikit..kita ckp xbape jelas.

dialog malam tadi ngan abah....

Along  : Bah! romen tu apa?
Abah   : Romen tu bercium-cium
Along  : Ni cam ko la ni(tunjuk kat angah) suka romen ngan adik (4 bulan)
Angah : bukan larrrr .....tu sayang beby, romen tu cium pompuan ngan laki...
Along   : Mama ngan abah mesti romen kan? kan mama ngan abah becinta

abah dia dok sesenyum......me hangin pun ada sbb abah dia menjawab camtu, rasa lawak pun ada bile derang dok bincang2 gitu...hadeh...si along tu drjh 3, angah drjh 2...dedua laki perkataan tu derang dgr kat skolah......hadehhhh....ni si alang ni plak pompuan tecit lagik bru 4 tahun...tak tau la bila dia skolah sok cemana

lagi dialog along ngan abah

along: bah! rogol tu aper bah?
abah : korek idung
along : along ingat rogol tu....
me: along ingat rogol tu aper?....(me yg dgr je  dr tadi,ilang sabo ble timbul topik camnih)
along: along ingat rogol tu tanggalkan baju ngan seluar orang tu, bogelkan dia
angah : (menyampuk) ahahahahha kalu camtu mama dah byk kali la rogol bby masa nak mandikan bby.....

adehhhhh!!! topik tu abis kat situ sbb ader katun kat TV ......

12
Return to list New